Nitto ATP Finals 2020: Novak Djokovic vs Dominic Thiem, semifinále, souboj a předpověď

Novak Djokovic (L) a Dominic Thiem

Novak Djokovic (L) a Dominic ThiemPodrobnosti zápasu

Svítidlo : (1) Novak Djokovic vs (3) Dominic Thiemdatum : 21. listopadu 2020Turnaj : Nitto ATP Finals 2020

Kolo : SemifináleMísto : Londýn, Spojené Královstvío tenisové hře

Kategorie : Finále ATP

Povrch : Indoor hardcourtOdměna : 5 700 000 $Načasování zápasu: Ne předtím 14:00 GMT, 19:30 IS

Živé televizní vysílání : USA - ESPN / Tenisový kanál | Indie - Sony / Sony Liv

Náhled Novak Djokovič vs Dominic Thiem

V opakování finále Australian Open 2020 nastoupí špičkový Novak Djokovic v sobotu proti Dominicu Thiemovi v prvním semifinále na finále Nitto ATP.

Oba hráči zaznamenali od svého předchozího zápasu obrovský úspěch. Djokovič vstupuje do zápasu s letošním rekordem 41-4 W/L a čtyřmi tituly, a to navzdory náročné sezóně. Srb však prohrál tři ze svých posledních sedmi zápasů a pro změnu není formou zápasu.

Světová jednička odstartovala svůj týden volna výhrou nad Diegem Schwartzmanem, ale poté prohrál krotce s Daniilem Medveděvem v zápase, který trval jen něco málo přes hodinu. Djokovič dále porazil Alexandra Zvereva 6-3 7-6 v zápase o vítězství, aby dosáhl svého devátého semifinále na konci roku.

většinou týdny u tenisu číslo 1
Novak Djokovic (L) a Dominic Thiem

Novak Djokovic (L) a Dominic Thiem

Dominic Thiem bude naopak plný sebevědomí, přestože ve svém posledním zápase etapy round-robin prohrál s Andrey Rublevem. Po svém prvním grandslamovém titulu na zářijovém US Open se Rakušan podíval na část tento týden.

Thiem vyhrál svůj první zápas proti obhájci titulu Stefanosu Tsitsipasovi ve třech setech, čímž pomstil porážku Řekovi v loňském finále. Poté, v jednom z nejlepších výkonů jeho kariéry, porazila světová jednička 3 Rafaela Nadala v po sobě jdoucích tiebreacích, aby upevnil jeho postavení hráče, kterého je třeba porazit.

Novak Djokovic vs Dominic Thiem proti sobě

Semifinálové střetnutí v Londýně je 12. setkáním této dvojice a Novak Djokovic v současné době vede hlavou 7: 4 nad Dominicem Thiemem. Před letošním finále Australian Open, které Djokovič vyhrál v pěti setech, Thiem porazil Srba v jednom z nejlepších zápasů sezóny 2019 na finále ATP.

Další tři výhry Rakušana proti Djokovičovi přišly na antuce, včetně dvou vítězství na Roland Garros (čtvrtfinále 2017 a semifinále 2019). Djokovič byl dominantní ve většině svých tvrdých zápasů kromě londýnského setkání v loňském roce.

disney plus na lg tv

Předpověď Novak Djokovič vs Dominic Thiem

Dominic Thiem (L) a Novak Djokovic

Dominic Thiem (L) a Novak Djokovic

Přestože oba hráči vyhráli dva zápasy ve skupinových fázích, Dominic Thiem přichází do semifinále proti Novakovi Djokovicovi jako nepatrný favorit.

Setkání Rakušana s Nadalem bylo uchazečem o zápas sezóny. Schopnosti Thiema vyrovnat se vynikajícímu odpalu svého GOAT protivníka a produkovat svůj nejvýbušnější tenis v těch největších chvílích se muselo věřit.

Sedmadvacetileté hluboké a silné údery země spojené s jeho rychlým pohybem z něj činí sílu, se kterou je třeba počítat. Nyní však nastoupí proti nejlepšímu redaktorovi tempa na tenisovém kurtu v Djokovici.

Srbské obranné schopnosti mu právem vynesly legendární postavení. A navzdory slabému výkonu proti Medveděvovi se podíval zpět na trať proti Zverevovi. Djokovič během zápasu neuznal ani jednu přestávku na podání a využil širokou škálu střel k přelstění svého mocného soupeře.

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Thiemův forhend naruby a bekhend po lajně jsou zbraně na indoor hardcourt. Znalost Djokoviče v delších výměnách a jeho schopnost opotřebovávat soupeře by však v sobotu mohla jejich účinnost dobře snížit.

Podobně jako v loňském roce se tento zápas jeví jako trhák, o kterém rozhodnou velmi tenké okraje. Pokud ale Thiem reprodukuje úroveň, kterou ukázal proti Nadalovi, pak jeho porážka může být pro Djokoviče obtížný úkol.

Předpověď : Dominic Thiem k vítězství ve třech setech.

Populární Problémy

Alex Corretja hovoří o šancích Novaka Djokoviče na US Open 2021. Corretja si myslí, že Srb je favorit, ale mohl by čelit tvrdému odporu Daniila Medveděva a Alexandra Zvereva.

Nepromokavé boty jsou jedním z nejdůležitějších kusů vybavení, které můžete vlastnit, pokud vás zajímá pěší turistika, intenzivní práce v prostředí, které je téměř vždy mokré, nebo žijete v místě s velkým množstvím deště. Nicméně,...

Státní soupeři Texas a Rice se v sobotu setkají na stadionu NRG. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.

Roger Federer stále hraje tenis ve 39 letech, ale video ho nedávno promítlo ve Wimbledonu jako 59letého. V dalším videu je Rafael Nadal vidět, jak mluví o svém vítězství na Roland Garros 2050 - když mu bude 64 let.

Jak si vyrobit jogurtové smoothie. Smoothie je skvělý způsob, jak začít den. Jsou také skvělým občerstvením mezi jídly. Jogurtové smoothies jsou skvělé, protože jsou husté, krémové a plné bílkovin. Jakmile znáte základy výroby ...