Jak podávat volejbal nad hlavou

Většina z nás viděla někoho, kdo dělá volejbalové podání nad zemí, které vypadalo bez námahy. Zatímco podání volejbalu přes rameno je univerzálnější podání, je také obtížnější. Vyžaduje větší koordinaci, načasování a sílu. Vzhledem k tomu, že se jedná o obtížnější podání, měli byste jej nacvičit, až zvládnete podávané podání. I když vaše podání nahoře může vypadat bez námahy, může zlepšit přesnost, rychlost a sílu vašich podání.může tenisový loket léčit

Metoda 1 ze 3: Jak podávat se základním podáním rukou

 1. 1 Potácejte se nohama. Postavte se nohama na šířku ramen. Položte nohu naproti vaší bijící ruce před druhou nohu. Vaše ramena a boky by měly být zarovnány se sítí. Ujistěte se, že máte pokrčená kolena. Je nesmírně důležité, aby vaše váha byla na zadní noze.
  • Postoj serveru je jednou z nejdůležitějších částí jejich poskytování. Síla služby není v síle horní části těla, ale v nohou. Výkonného podání je dosaženo správným přenosem hmotnosti ze zadní nohy na přední nohu. Silné počáteční držení těla je klíčové pro silné podání.
 2. 2 Držte míč před sebou. Položte nedominantní ruku přímo před sebe, rovnou, ale s pružným loktem. Dlaň by měla směřovat nahoru a v ní být míč.
  • Další způsob nastavení je zakrýt míč úderovou rukou.
 3. 3 Připravte si údernou ruku. Otočte servírovací paži zpět vedle hlavy. Ujistěte se, že váš loket směřuje nahoru a ruka je u ucha nebo mírně nad ním. Tento postoj otevírá vaše tělo.
 4. 4 Vyhoďte míč do vzduchu. Zvedněte míč dlaní asi 18–36 palců (46–91 cm) ve vzduchu. Udržujte míč v souladu s úderovým ramenem a asi 1 stopu (0,3 m) před vámi, abyste mohli vykročit do podání. Pravá ruka by měla být v úhlu 90 stupňů za tělem. Pamatujte, že chcete, aby se vaše dominantní ruka dostala do kontaktu s míčem těsně poté, co změní směr a začne klesat zpět dolů.
  • Neházejte míč příliš vysoko, příliš nízko nebo příliš daleko na žádnou stranu. To znamená, že budete muset míč pronásledovat, což bude mít za následek špatné podání.
  • V některých variantách je úderná paže připravena, když hodíte míč nahoru, ne dříve.
 5. 5 Zaměřte se na službu svému tělu. Většina síly vaší služby se získává z nohou, když přenášíte váhu ze zadní nohy na přední nohu. Chcete -li správně přenést váhu, ujistěte se, že je vaše výchozí pozice správná. Přidejte hybnost vykročením dominantní nohou při podávání a přenesením váhy dopředu pro silné podání.
  • Míč půjde tam, kam směřuje vaše ruka a prsty, takže mířte dlaní a prsty pro přesnou střelbu.
 6. 6 Trefte míč patou dominantní ruky. Veďte loktem, aby se vaše dominantní ruka dostala dopředu. Udeřte míč patou ruky nebo spodní částí dlaně. Nezasahujte míč prsty nebo pěstí. Dbejte na to, aby vaše obslužná ruka byla nakloněna mírně nahoru. To pomůže umístit míč přes síť. Zaměřte se na střed míče, abyste dosáhli nejrovnější trajektorie míče. Po kontaktu s míčem zastavte pohyb ruky.
  • Sledujte točení na míči. To vám ukáže, zda kontaktujete míč správně. Pokud vidíte sidepin nebo backspin míče, víte, že váš kontakt byl mimo střed.
  • Rychle se houpejte na míč z ramene.
 7. 7 Postavte se na místo. Poté, co udeříte míč, použijte svou hybnost, abyste se dostali do své obranné pozice. reklama

Metoda 2 ze 3: Jak podávat pomocí skoku typu Top-Spin

 1. 1 Nastavte svůj postoj. Začněte nohama od sebe na šířku ramen směrem k síti. Vaše dominantní paže by měla být přímo před vámi, dlaní vzhůru, s míčem v dlani.
  • Měli byste být alespoň 5–8 stop (1,5–2,4 m) za čárou, abyste měli dostatek prostoru pro 3-4stupové přiblížení.
 2. 2 Vyhoďte míč do vzduchu. Vykročte vpřed se svou dominantní nohou a udržujte házení v souladu s úderovým ramenem. Když vykročíte vpřed, vyhoďte míč vysoko do vzduchu a dominantní rukou mírně vpřed. Při házení míčem švihněte zápěstím, aby se míč otočil.
  • Konzistentní hod má za následek konzistentní podání. Losování ovlivňuje všechny aspekty služby; špatný hod může zničit jinak dobré podání. Házejte silnou rukou, držte míč před sebou a neházejte jej příliš vysoko ani nízko. Tyto věci vedou ke špatným službám.
 3. 3 Udělejte tři nebo čtyři rychlé kroky vpřed. To by mělo jít pomalu od sebe, aby vaše poslední dva kroky byly mnohem rychlejší a měly by vypadat, že se dějí současně. Na posledním kroku vpřed se vrhněte do skoku. Použijte hybnost z výše uvedených kroků, abyste se dostali výš do vzduchu.
  • Pokud jste pravák, vaše kroky budou vlevo-vpravo-vlevo. Pokud jste levák, budete pravo-levý-pravý. Těmto dvěma posledním krokům se říká „krok zavřít“ a jde o nejvýbušnější část vašeho přístupu.
 4. 4 Připravte si údernou ruku. Obě paže by se měly houpat dozadu, aby generovaly energii pro skok. Při skoku švihněte dominantní/údernou paží zpět za tělo v úhlu 90 stupňů. Stejně jako u základního podání ruky byste měli lokt směřovat vzhůru, zápěstí by mělo být pevné a u ucha nebo mírně nad ním. Vaše nebijící paže by měla mířit na míč, aby jej sledovala.
  • Vaše nebijící paže sleduje míč tím, čemu se běžně říká pohyb luku a šípu.
 5. 5 Naučte se odpalovat míč rukou. Cílem je zasáhnout míč těsně nad střed míče. Na rozdíl od základního podání nahoře, nezastavujte paži, když trefujete míč. Otočte se úplně a luskněte zápěstím.
  • Pokud nemůžete zachytit pohyb, cvičte. Tento lest na zápěstí je to, co dělá špičkovou službu silnou a jedinečnou. Procvičte si zdokonalení lusknutí zápěstí spolu se správným odpalem míče, aby jej poslal plachtit po síti.
 6. 6 Trefujte míč. Otáčením boků a těla skrz podání vytvořte spoustu dynamiky vpřed. Při skoku na lyžích a skoku byste měli skákat do hřiště. V nejvyšším bodě skoku sklopte ruku mírně pod míčem. Tímto způsobem můžete mířit vzhůru, ale omotat zápěstí přes vrchol, což při podání vytvoří oblouk nahoru dolů. To by mělo vytvořit topspin.
  • Pokud jste pravák, váš levý bok by měl vést levým ramenem. Poté by měl projít pravý bok, následovaný pravou paží.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jak podávat pomocí skokového plovoucího servírování

 1. 1 Postavte míč. Začněte s míčem v obou rukou, přímo před sebou. Držte míč mezi oběma dlaněmi. Lokty mějte rovné, ale poněkud volné.
  • Někteří lidé házejí míč podáním při skoku různě. Někdo používá svoji dominantní ruku, někdo svou nedominantní ruku, někdo obě ruce. Důležitou věcí při seskoku je účinnost hodu, nikoli metoda hodu.
 2. 2 Hodit míč. Vykročte svou dominantní nohou vpřed a poté proveďte tři rychlé kroky. V posledním kroku vašeho přístupu vrhněte míč nahoru a mírně dopředu. U plováku ho chcete hodit pouze na 30,5 až 45,7 cm (12 až 18 palců), jako při základním podání nahoře.
  • Hodem se nastaví celý server. Ujistěte se, že váš hod není příliš vysoký ani příliš nízký. Míč by měl být hoden vaší nejsilnější rukou a míč by měl zůstat před tělem.
  • Procvičujte svůj hod, dokud jej nedokončíte. Stejně jako jakýkoli jiný sportovní nácvik se hodiny házejte, abyste se naučili správnou techniku.
 3. 3 Skok. Bezprostředně poté, co míč opustíte, vyskočte dalším krokem nahoru a využijte hybnosti svého přístupu. Přineste údernou paži zpět s loktem vysoko a u ucha.
 4. 4 Trefujte míč. Vedete loktem a trefujte míč patou dominantní ruky, jako při základním podání. Vaše zápěstí by mělo zůstat tuhé. Po zasažení míče zmrazte dlaň směrem k cíli.
  • S jakoukoli službou, ale zejména skokovým podáním, pošlete míč do mrtvých zón soupeře. Měli by se pohybovat, aby se dostali k míči. Až budete cvičit a učit se podávat nahoře, naučte se, jak to poslat pryč z oponentských zón, abyste to neposlali přímo jim.
  • Než překročíte čáru, ujistěte se, že vaše nohy opouštějí podlahu. Země přes čáru.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kde bych měl stát, když sloužím? V závislosti na tom, jak podáváte, stojte alespoň 5 až 6 palců za čárou. Tímto způsobem jste v bezpečí před chybou linky.
 • Otázka Mohu sloužit volejbalu, ale zdá se, že to nedostanu přes síť. Nějaké tipy? Udeřte míč tak silně, jak jen můžete, na stranu/dno, a tak bude mířit nahoru a přes síť.
 • Otázka Jakou část mé ruky je lepší použít k silnějšímu odpálení míče? Donagan Nejlepší odpovídač Hit s otevřenou dlaní. Použití uzavřené pěsti povede k těžšímu zásahu, ale obětuje přesnost, což je obvykle špatná věc.
 • Otázka Jak mohu posílit svoji službu? Můžete zvedat závaží, abyste si vybudovali svaly paží, nebo jen cvičit servírování. Tipy by vám měl dát také váš volejbalový trenér.
 • Otázka Při házení míče nahoru, jak blízko/ daleko od mého obličeje/ těla? Ne tak strašně daleko, možná asi 6 až 8 palců od vaší tváře. Chcete však mít dostatek prostoru na švih a bodnutí míče.
 • Otázka Moje tělo se stále pohybuje do strany a já to nakonec nedostanu přes síť. Co mám dělat? Před podáním otočte tělo, takže pokud se při podávání obrátíte, skončíte čelem k síti.
 • Otázka Je snazší podávat míč plochou rukou nebo pěstí? Použijte plochou ruku.
 • Otázka Je největší tlak na vaši zadní nohu? Mám k tomu dostat chrániče kolen? A když podávám míč (přes ruku), trefuji celou cestu nebo zastavím, když trefím míč? Donagan Nejlepší odpověď Pokud se ptáte na podávání, většina vaší váhy je podporována vaší zadní nohou při odpalu míče, aby se vaše tělo během podávání posunulo dopředu. Hráči by v soutěži na vysoké úrovni měli vždy používat chrániče kolen. Pokud jde o váš servírovací pohyb, úplné následování pomůže při power servu, ale pokud vám záleží na přesnosti, můžete se od tohoto upustit.
 • Otázka Co potřebuji vědět, abych vytvořil vynikající převis? Snadný způsob, jak si zapamatovat klíčové body podávání, je: paže, paže, hod, krok, švih.
 • Otázka Mohu přehazovat podání, ale nemohu to dostat přes síť, může někdo pomoci? Donagan Nejlepší odpovídač Začněte trénovat míče výš a měkčeji. Jakmile můžete důsledně dostat míč dovnitř, postupně mířte níže a silněji zasáhněte.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte potíže se serverem, zkuste si nacvičit jen hod. Pokud ho vyhodíte a necháte ho spadnout, měl by přistát přímo před vaší pravou nohou, která by měla být stále v pozici před vaší pravou nohou, před krokem. Dobrý hod je klíčem k dobrému podání.
 • Pokud provedete špatný hod, nechte ho spadnout. Pokud ho chytíte, úlovek bude započítán jako vaše podání!
 • Pokud je to dobré podání, měli byste být schopni zasáhnout silný úder.
 • Ujistěte se, že držíte loket vysoko, abyste mohli dosáhnout na míč, abyste získali co největší sílu.
 • Využití vaší hybnosti může hodně pomoci, zvláště pokud máte malé tělo. K tomu, abyste dostali své služby přes síť, potřebujete hodně síly.
 • Boky směřujte ve směru, kterým chcete míček mířit. Pokud chcete podávat na levou stranu hřiště, ale vaše boky směřují doprava, bude pro vás mnohem těžší směrovat míč.
 • Cvičit, cvičit, cvičit. Toto je mnohem obtížnější služba, takže nečekejte, že se to okamžitě naučíte. Hod, výška a přístup jsou nejdůležitějšími prvky, které byste při cvičení měli zvládnout.
 • Míč vždy odpalujte rukama, ne prsty.
 • Jakmile vyhodíte míč do vzduchu, nesahejte po míči. Počkejte, až spadne ve správnou chvíli, abyste jej mohli zasáhnout.
 • Pokud je vaše ruka při úderu příliš daleko od hlavy, musíte trochu více přihodit, abyste si neublížili.
 • Míč házejte pouze tak vysoko, jako je vaše ruka, jinak byste mohli ztratit kontrolu nad míčem a selhat.
 • Ujistěte se, že je váš hod konzistentní. Hod může určit, jak bude vaše služba fungovat po síti. Například to půjde přes síť nebo mimo rámec. Cvičte několikrát a nakonec to zvládnete!

reklama

Populární Problémy

Příprava: Lucas Pouille vs Filip HoranskyAnalýza Federerovy skvělé formy v roce 2015 a toho, o co jde. Švýcarské eso hraje ve finále US Open 2015 Novaka Djokoviče.

Celoživotní nejnovější film „Ripped from the Headlines“ je „Kruh podvodu“, který má premiéru v sobotu 6. března. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online.

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat dnešní hru Panthers vs Saints online bez kabelu.Duchové, zombie, klauni, ach jo! Strašidelné domy jsou zábavnou součástí Halloweenu, dokud vás jedno z monster nevyčlení a nepromění vaši noc v noční můru. Pokud plánujete letos na podzim navštívit strašidelný dům, přežijte zděšení ...