Jak nastavit Crabitat

Ať už mluvíme o poustevníkovi, měsíci nebo o vodě, aby krabi byli zdraví a šťastní, vyžaduje to hodně pečlivé práce. Prvním krokem je nastavení správného crabitatu. Potřebujete velkou nádrž se spoustou substrátu a příslušenství. Poté musíte získat zařízení, které udržuje křehkou rovnováhu vlhkosti a tepla potřebnou k udržení zdravých krabů.

Část 1 ze 3: Nastavení tanku

 1. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 1

  1 Začněte s instalací, než si vyzvednete kraby. Krabi mohou být nepříznivě ovlivněni rychlými změnami teploty a vlhkosti. Ujistěte se, že je crabitat kompletně nastavený a stabilizovaný, než si své nové mazlíčky přinesete domů.
 2. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 2

  2 Kupte si velké skleněné akvárium. U dvou krabů střední velikosti by akvárium mělo mít minimálně 10 galonů. Dva velké kraby nebo několik středně velkých krabů bude vyžadovat větší nádrž, možná 30 nebo 40 galonů.
  • Krabi mohou uniknout, pokud nádrž nemá zabezpečené víko. Upřednostňuje se sklo nebo plexisklo.
  • Existují dva typy skleněných nádrží, terária a akvária. Kupte si akvárium, protože mnoho terárií není dostatečně pevných, aby udrželo množství substrátu nutné pro kraba.


 3. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 3

  3 Vyčistěte své akvárium jemným biologicky rozložitelným čisticím prostředkem. Otřete nádrž ručníkem a čisticím prostředkem, který není nebezpečný pro zvířata. Zvažte použití směsi octa a vody. Smíchejte oba rovnoměrně a namočte ručník do roztoku. Až budete hotovi, vypláchněte nádrž čerstvou vodou a otřete ji suchým ručníkem, abyste zachytili vlhkost.
 4. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 4

  4 Připojte ohřívač. Mnoho ohřívačů je umístěno pod nádrží. Proto je lepší je připojit, než je naplníte, abyste nemuseli zvedat těžký tank. Specifikace způsobu připojení ohřívače se liší v závislosti na ohřívači.
 5. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 5

  5 Naplňte nádrž hlubokou vrstvou substrátu. V nádrži musí být dostatek substrátu, který by krab mohl vykopat a schovat se úplně pod písek. Potřebné množství se poněkud liší v závislosti na velikosti kraba. Nejlepší substrát je směs kokosového vlákna a písku. Smíchejte přibližně 5 dílů písku s jedním dílem kokosového vlákna.
  • Připravte kokosové vlákno podle pokynů na krabici. Poté jej opatrně promíchejte s pískem, dokud se kokosové vlákno dobře nerozdělí po celém substrátu. Krabi normálně kopou v písku a milují ho jako substrát. Kokosové vlákno však lépe zadržuje vlhkost, což je v umělém crabitatu důležité.
  • U krabů o velikosti čtvrtiny nebo menší byste měli mít alespoň šest palců substrátu.
  • U krabů o velikosti golfového míčku byste měli mít asi šest až osm palců substrátu.
  • Kraby velké jako tenisový míček vyžadují osm až deset palců substrátu.
  • Cokoli větší než baseball bude vyžadovat nejméně 12 palců substrátu, možná i více.
 6. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 6

  6 Připojte teploměr a vlhkoměr. Připevněte je, abyste mohli začít udržovat nádrž na odpovídající vlhkosti a teplotě. Specifikace připojení těchto nástrojů se liší v závislosti na modelu.
  • Většina druhů krabů dává přednost teplotě přibližně 78 stupňů Fahrenheita (25 stupňů Celsia). Nainstalujte teploměr, abyste se ujistili, že teplota zůstává kolem této teploty.
  • Krabi poustevníci potřebují ke správnému dýchání vlhký a vlhký vzduch. Abyste se ujistili, že je vzduch dostatečně vlhký, pořiďte si vlhkoměr, který vzduch otestuje. Relativní vlhkost vzduchu by v crabitatu měla být vždy mezi 60 až 80 procenty.
 7. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 7

  7 Navlhčete nádrž. Nádrž by měla mít relativní vlhkost 60 až 80 procent. Namáčení písku je nebezpečný způsob, jak toho dosáhnout. Pořiďte si ručního mistra a stříkejte jej do nádrže, dokud vlhkoměr nezjistí přijatelnou úroveň vlhkosti. Případně zvažte pořízení mlhy nebo zvlhčovače.
  • V závislosti na vlhkosti ve vaší oblasti můžete zjistit, že udržování vlhkosti pomocí ručního mistry může být velmi namáhavé. Pokud tomu tak je, může být lepší mlha nebo zvlhčovač, ale nezapomeňte jej sledovat, aby nedošlo k zaplavení nádrže.
  • Použití substrátu z kokosových vláken a skleněného víka pro nádrž pomůže udržet vlhkost.
 8. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 8

  8 Zahřejte nádrž na vhodnou teplotu. Pokuste se udržet nádrž na asi 78 stupních Fahrenheita. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít automatický ohřívač. Lampa však může také pomoci zvýšit teplotu nádrže. Pokud používáte lampu, zkuste ji umístit tak, aby nesvítila na celou plochu a krab se dostal z tepla, pokud se rozhodne.
  • Zvažte pořízení ohřívače, který se může automaticky vypnout, jakmile zaregistruje, že nádrž dosáhla požadované teploty.
 9. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 9

  9 Představte své kraby jejich novému domovu. Když je v nádrži přijatelná teplota a vlhkost, vložte do ní své kraby. Sledujte, jak prozkoumávají svůj nový domov! reklama

Část 2 ze 3: Přidání příslušenství

 1. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 10

  1 Vložte dvě misky na vodu a jednu misku na jídlo. Nádrž by měla mít misku na dechlorovanou sladkou vodu a dechlorovanou slanou vodu. Nádobí s vodou by mělo být dostatečně velké, aby se do něj váš krab mohl zcela ponořit, ale ne tak velké, aby se do něj nemohlo dostat dovnitř a ven. Miska na jídlo by měla být menší než mísy na vodu.
  • Miska se slanou vodou by měla být naplněna směsí dechlorované vody a směsi akvarijní soli. Do vody nemůžete přimíchávat kuchyňskou sůl.
 2. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 11

  2 Kupte si schovávací a lezecké předměty. Krabi rádi lezou po předmětech a také se skrývají pod nimi, takže byste měli v krabi naplnit spoustu dobrých předmětů, které jsou k tomu vhodné. Mezi vhodné hračky a předměty patří dřevěné a plastové domky, zubaté kameny, naplavené dříví a falešné rostliny. Ujistěte se, že je nádrž dostatečně velká, aby se do ní vešly hračky, aniž byste přeplnili své kraby.
 3. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 12

  3 Získejte alespoň tři další skořápky na kraba. Krabi rádi mění skořápky, takže by jich mělo být v crabitatu pár, s nimiž si můžete hrát. Používejte pouze skořápky, které byly vyčištěny a dezinfikovány.
  • Krabi obvykle dávají přednost skořápkám, které se pohodlně vejdou, aniž by měli jen trochu místa navíc. Ujistěte se, že dostanete skořápku s otvorem asi o 1/8 až ¼ palce větší než drápy krabů. Experimentujte s několika velikostmi, abyste zjistili, co váš krab preferuje.
  • Někteří krabi dávají přednost skořápkám, které mají kulaté otvory, zatímco jiní dávají přednost otvoru ve tvaru D. Purple Pinchers obecně upřednostňují kulaté otvory. Ekvádorané obecně dávají přednost otvorům ve tvaru písmene D. Sledujte, jak se zdá, že váš sacharid dává přednost.
  • Krabovi nikdy nedávejte namalovanou skořápku. To může být nebezpečné pro jejich zdraví.
  reklama

Část 3 ze 3: Výběr místa pro vaši nádrž

 1. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 13

  1 Udržujte nádrž mimo větrací otvory klimatizace. Musíte zajistit, aby měla nádrž stabilní a přijatelnou teplotu. Pokud je v blízkosti větracího otvoru, může být vystaven nárazům studeného vzduchu, které jsou pro kraby nebezpečné.
 2. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 14

  2 Chraňte před přímým slunečním zářením. Ať už je u okna nebo venku, chraňte nádrž před přímým slunečním zářením. Krabi se příliš nestarají o sluneční světlo a může nádrž nebezpečně zahřát.
 3. Obrázek s názvem Nastavení Crabitatu Krok 15

  3 Najděte rušné místo, ale ne příliš zaneprázdněné. Nejlepší je mít kraby někde, kde je budete často vídat, abyste je mohli zkontrolovat. Neumisťujte je však na místo, kde používáte spreje, které jsou pro ně nebezpečné, jako jsou spreje na vlasy, kolínská voda a pokojové deodoranty. V noci by měli být hlasití a hluční, takže byste se měli zdržet jejich umístění do ložnice. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký druh vody potřebuji pro své kraby poustevníka? Deanne Pawlisch, CVT, MA
  Certifikovaná veterinární technikka Deanne Pawlischová je certifikovaná veterinární technikka, která dělá firemní školení pro veterinární ordinace a učila v programu veterinárního asistenta schváleného NAVTA na Harper College v Illinois a v roce 2011 byla zvolena do správní rady veterinární pohotovostní a kritické péče Nadace. Deanne je členkou správní rady Nadace pro veterinární pohotovost a kritickou péči v San Antoniu v Texasu od roku 2011. Je držitelkou titulu BS v antropologii na Loyola University a magisterského titulu v antropologii na Northern Illinois University. Deanne Pawlisch, CVT, MA Certifikovaná veterinární technik Expertní odpověď U krabů poustevníků byste měli vždy poskytovat slanou a nechlorovanou sladkou vodu. Každá mísa vody by měla být dostatečně velká, aby se do ní dostal největší krab.
 • Otázka Co je vzduchový kámen? Deanne Pawlisch, CVT, MA
  Certifikovaná veterinární technikka Deanne Pawlischová je certifikovaná veterinární technikka, která dělá firemní školení pro veterinární ordinace a učila v programu veterinárního asistenta schváleného NAVTA na Harper College v Illinois a v roce 2011 byla zvolena do správní rady veterinární pohotovostní a kritické péče Nadace. Deanne je členkou správní rady Nadace pro veterinární pohotovost a kritickou péči v San Antoniu v Texasu od roku 2011. Je držitelkou titulu BS v antropologii na Loyola University a magisterského titulu v antropologii na Northern Illinois University. Deanne Pawlisch, CVT, MA Certifikovaný veterinární technik Expertní odpověď Vzduchový kámen je kus porézního kamene, který se používá jako vodní bublina. V krabicích poustevnických krabů může toto zařízení pomoci s vlhkostí a zabránit stagnaci bazénů s vodou. Někteří majitelé krabů poustevníků uvádějí, že jejich krabi si rádi hrají v bublinkových tůních.
 • Otázka Můžete použít klec velikosti brankáře pro 2 kraby poustevníka? Deanne Pawlisch, CVT, MA
  Certifikovaná veterinární technikka Deanne Pawlischová je certifikovaná veterinární technikka, která dělá firemní školení pro veterinární ordinace a učila v programu veterinárního asistenta schváleného NAVTA na Harper College v Illinois a v roce 2011 byla zvolena do správní rady veterinární pohotovostní a kritické péče Nadace. Deanne je členkou správní rady Nadace pro veterinární pohotovost a kritickou péči v San Antoniu v Texasu od roku 2011. Je držitelkou titulu BS v antropologii na Loyola University a magisterského titulu v antropologii na Northern Illinois University. Deanne Pawlisch, CVT, MA Certifikovaná veterinární technik Expertní odpověď Chovatelská klec neposkytuje dostatečný prostor pro vaše poustevnické kraby. Doporučuje se, aby 2 krabi poustevníka měli alespoň prostor 10 galonového akvária.
 • Otázka Musíte mít ohřívač, aby byli vaši krabi v teple? Deanne Pawlisch, CVT, MA
  Certifikovaná veterinární technikka Deanne Pawlischová je certifikovaná veterinární technikka, která dělá firemní školení pro veterinární ordinace a učila v programu veterinárního asistenta schváleného NAVTA na Harper College v Illinois a v roce 2011 byla zvolena do správní rady veterinární pohotovostní a kritické péče Nadace. Deanne je členkou správní rady Nadace pro veterinární pohotovost a kritickou péči v San Antoniu v Texasu od roku 2011. Je držitelkou titulu BS v antropologii na Loyola University a magisterského titulu v antropologii na Northern Illinois University. Deanne Pawlisch, CVT, MA Certifikovaný veterinární technik Expertní odpověď Teplota vašeho crabitatu by měla být udržována podle požadavků druhu kraba, který chováte. Krabi jsou chladnokrevní a jejich teplota stoupá a klesá s teplotou okolí.
 • Otázka Jak často bych měl krabovi vyměnit jídlo a vodu? Každý den nebo každý druhý den by měl být v pořádku. Zkuste také občas změnit výběr jídla z krabů. Nové potraviny mohou povzbudit kraba, aby jedl více.
 • Otázka Když zamlžím kraby poustevníka, jakou teplotu vody mám použít? Pokojová teplota nebo teplá voda jsou v pořádku, ale nepoužívejte horkou ani studenou.
 • Otázka Mám mlžit slanou nebo sladkou vodou? Buď funguje, nebo funguje. Použití poustevnického bazénu se vzduchovým kamenem - to eliminuje potřebu mlžení.
 • Otázka Musím mít dvě oddělené misky na vodu? Nemohu smíchat slanou a pramenitou vodu dohromady? Ne, k přežití potřebují oba. Potřebují být schopni plně se ponořit do každého, ale neutopit se.
 • Otázka Pokud budu mít menší soupravu pro kraby poustevníka, dostane se velká skrz mezery? Kryt by měl být většinou utěsněn, aby nedošlo ke ztrátě vlhkosti. Krabi poustevníka nemohou přežít v drátěných klecích.
 • Otázka Jak často musím mlžit své kraby denně? Mohu je také postříkat dechlorovanou vodou, nebo musí být slaná? Nemusí být slané. Nemlžíte samotné kraby, mlhu špínu a koupete kraby.

Populární Problémy

Jak si vyrobit kostým Britney Spears na Halloween. Poté, co humbuk kolem jejího incidentu s holením a debut v Cirkusu utichl, se popová hvězda Britney Spears znovu objevila na televizních obrazovkách po celé zemi. Její premiéra na Glee přilákala ...

2021 Eastbourne International se rozběhne v pondělí, kde bude hrát řada špičkových hráčů, kteří vystoupí v nabité sestavě.

Zde je návod, jak sledovat čtvrteční restartovací hru Jazz vs Pelicans NBA online, pokud nemáte kabel nebo nemáte TNT.

Jak jíst Panettone. Panettone je sladký chléb pocházející z italského Milána, který se často konzumuje kolem Vánoc. Je vysoký a válcovitého tvaru, má nadýchanou kyselou texturu a tradičně obsahuje rozinky a kandované ...

Zde je návod, jak streamovat nejnovější show WEtv Waka & Tammy: What the Flocka online bez kabelového předplatného.