Jak velikost švihadla

Skákání přes švihadlo je vysoce efektivní a zábavné kardiovaskulární cvičení, které spálí více kalorií než běh, plavání a tenis. Švihadla jsou také levná s průměrnými náklady kolem 20 dolarů. Než začnete skákat přes švihadlo, je dobré si lano upravit tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Správně velké lano zefektivní vaše cvičení a pomůže vám dosáhnout vašich fitness cílů.sprej na ochranu tenisových bot

Metoda 1 ze 4: Výběr švihadla

 1. Obrázek s názvem Velikost skokového lana Krok 1

  1 Rozhodněte se, jaký druh lana chcete koupit. Typ lana, které si zakoupíte, bude záviset na vašich zkušenostech/kondici a na tom, jak plánujete použít své švihadlo.
  • Pokud jste skokan začátečník, pak možná budete chtít zvolit látkové nebo korálkové švihadlo. Tyto typy švihadel se otáčejí pomaleji a nabízejí větší kontrolu než lana z PVC, takže jsou dobrou volbou pro zvládnutí formy, když právě začínáte.
  • Pokud jste středně pokročilý/kondiční skokan, možná budete chtít zvolit kožené nebo PVC švihadlo. Tyto typy švihadel jsou lehké a při rychlostním tréninku se mohou rychle pohybovat.
  • Pokud jste zkušený/rychlostní skokan, možná budete chtít zvolit rychlostní lano. Rychlostní lana jsou vyrobena z lehkého PVC a některá rychlostní lana mají kuličková ložiska připevněná ke koncům lana, která pomáhají vašemu lanu otáčet se ještě rychleji.
  ODBORNÁ TIP

  Halle Payne  Konkurenční skok Roper Halle Payne skáče přes švihadlo přes 5 let. Byla jednou z prvních členů Stanford Jump Rope a vystupovala na desítkách akcí po celých Spojených státech, včetně Jump Rope Collegiate Championships v roce 2018. Halle Payne
  Konkurenční skokový operátor

  Vyberte si korálkové pro všestrannost a PVC pro rychlost. Halle Payne, bývalý člen Stanford Jump Rope, nám říká: „Jako tým, pro většinu našich skoků jsme použili korálková lana , protože ti dávají největší kontrolu nad triky. Také vydejte opravdu uspokojivý zvuk, když tým skáče společně. Pokud však budete skákat po rychlosti a kondici (bez jakýchkoli triků), doporučil bych lehké rychlostní lano, které najdete na Amazonu. Úplně to změní, jak rychle jste schopni jít. ' 2. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 2

  2 Vyberte správnou délku. Budete si muset koupit lano, které je asi o 2-3 stopy delší než vaše výška. Pokud máte potíže s rozhodováním mezi dvěma délkami, přejděte na delší. Raději si koupíte příliš dlouhé lano než příliš krátké. Pamatujte, že délku můžete vždy zmenšit, ale nemůžete ji přidat.
 3. Obrázek s názvem Velikost skokového lana Krok 3

  3 Požádat o pomoc. Pokud jdete do obchodu se sportovním zbožím, můžete vždy požádat jednoho z spolupracovníků, aby vám pomohl s nákupem. V obchodě vám možná dokonce upraví velikost švihadla.
 4. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 4

  4 Kupte si lano! Jakmile se rozhodnete pro typ a velikost lana, zakupte si své švihadlo. V závislosti na typu lana, které jste se rozhodli zakoupit, si jej můžete vyzvednout v místním výhodném obchodě nebo budete muset jít do specializovaného obchodu se sportovním zbožím. reklama

Metoda 2 ze 4: Dimenzování skokového lana

 1. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 5

  1 Postavte se před zrcadlo se svým švihadlem. Nemusíte vidět celé tělo, jen horní polovinu. Držte obě držadla skákacího lana v jedné ruce a druhou rukou odviňte své švihadlo a narovnejte ho úplně tak, aby se dotýkalo země.
 2. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 6

  2 Šlápněte na švihadlo jednou nohou. Ujistěte se, že je vaše noha ve středu vašeho švihadla. Zatáhněte za lana a zkontrolujte zarovnání držadel, abyste zjistili, zda jsou rovnoměrné. Pokud nejsou rovnoměrné, mírně zvedněte nohu a seřiďte lano, dokud nebudou vaše držadla rovnoměrná. Zvedněte obě držadla švihadla tak vysoko, jak to půjde. Obě držadla by měla být svislá a lano by mělo být napnuté.
 3. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 7

  3 Zkontrolujte umístění svých držadel v zrcadle. Podívejte se a podívejte se, kde se vrcholy vašich držadel shodují s vaším tělem. Pokud je lano nad linií ramen, je příliš dlouhé a budete jej muset upravit.
  • Pro začátečníky by vrcholy vašich lanových rukojetí měly být těsně pod linií ramen, ale nad podpaží. Tato délka je ideální pro děti a začátečníky, protože se bude houpat pomaleji než kratší lano.
  • U kondičních propojek by vrcholy vašich lanových rukojetí měly být zarovnány s podpaží. Tato délka je ideální pro kondiční skokany, protože vaše lano se bude rychle pohybovat a bude snazší ovládání než delší délka. Tato délka je také ideální pro dvojité podhazování, což je známý jako jeden z nejtěžších CrossFit tahů. Dvojité podvázání je snazší, pokud je vaše lano dostatečně velké
  • Pro zkušené skokany rychlosti by vrcholy vašich lanových rukojetí měly být palec nebo dva pod podpaží. Tato délka je ideální pro skokany rychlosti, protože vaše lano se bude pohybovat rychle s menším úsilím a bude snazší ovládání.
 4. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 8

  4 Vezměte na vědomí, kolik délky bude nutné odstranit. Pokud máte po ruce pravítko a chcete být extrémně přesní, můžete změřit vzdálenost od vrcholů rukojetí k jejich ideálnímu umístění. V opačném případě to můžete jednoduše sledovat. reklama

Metoda 3 ze 4: Úprava švihadla pomocí uzlů

 1. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 9

  1 Upravte délku lana. Pokud je vaše švihadlo příliš dlouhé, budete muset délku upravit. Existuje několik různých způsobů, jak upravit délku vašeho švihadla.
  • Nejjednodušší způsob, jak upravit velikost skákacího lana, je svázat uzel nebo pár uzlů v laně. Uvažte uzel co nejblíže k rukojeti, aniž byste nechali uzel skutečně dotýkat se rukojeti. Pokud k úpravě velikosti potřebujete více než jeden uzel, přivažte jeden uzel (nebo dva) na každou stranu lana. Tato metoda je nejlepší pro korálková a látková lana.
 2. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Krok 10

  2 Otestujte si velikost lana. Ujistěte se, že máte dostatek místa na skákání přes švihadlo a že vidíte, jak se vám švihadlo přes hlavu švihá přes horní část. Pokud můžete skákat přes velké zrcadlo, je to ideální. Pokud ne, požádejte přítele, aby vás sledoval. Při skákání přes švihadlo si všimněte vzdálenosti mezi temenem hlavy a středem lana.
  • Pro začátečníky by tato vzdálenost měla být asi 16-30 palců.
  • U kondičních propojek by tato vzdálenost měla být asi 6–10 palců.
  • U propojek rychlosti by tato vzdálenost měla být asi 2–6 palců. Rychlost a ovládání
 3. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Step 11

  3 Podle potřeby přenastavte své švihadlo. Pokud se vám vaše švihadlo zdá příliš dlouhé nebo příliš krátké, můžete jej kdykoli znovu upravit přidáním nebo odebráním jednoho z uzlů, které jste vytvořili. reklama

Metoda 4 ze 4: Úprava propojovacího lana odříznutím přebytečného lana

 1. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Step 12

  1 Sejměte kryt rukojeti. Ne všechna švihadla mají krytky držadel, ale pokud má vaše švihadlo krytku držadla, budete jej muset před pokračováním odstranit. Při odstraňování víčka rukojeti postupujte podle pokynů k produktu.
 2. Obrázek s názvem Velikost a skok na laně Krok 13

  2 Protáhněte přebytečné lano držadlem. Protáhněte dostatečné množství lana držadlem, abyste lano přestřihli na požadovanou délku. Tuto délku změřte dvakrát, než ji odříznete.
  • Nechte pár centimetrů navíc, pokud budete konec lana zauzlovat poté, co ho přestřihnete.
  • Pokud budete konec lana krimpovat svorkou, která byla součástí vašeho skákacího lana, můžete nechat o něco méně délky. Je ale dobré se mýlit na straně opatrnosti a nechat si pár centimetrů navíc pro každý případ.
 3. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Step 14

  3 Odřízněte přebytečné lano. Stoupněte na střed lana a přidržte druhý konec, aby bylo lano mírně napnuté, poté proveďte řez. Před řezáním lano nenatahujte nad jeho běžnou délku, ale při řezání se ujistěte, že je rovné.
 4. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Step 15

  4 Konec lana zauzlete nebo sevřete. Když je konec lana stále protažený držadlem skákacího lana, zavažte do lana uzel nebo použijte krimp, který byl součástí vašeho švihadla, a zajistěte konec lana. Při odstraňování krimpu z přetrženého lana a jeho nahrazení na laně se změněnou velikostí postupujte podle pokynů k produktu. ODBORNÁ TIP

  'Jakmile přestřihnete lano, může vám to pomoci.' konec lehce zapalte zapalovačem , aby se to všude netřepalo. '

  Halle Payne  Konkurenční skok Roper Halle Payne skáče přes švihadlo přes 5 let. Byla jednou z prvních členů Stanford Jump Rope a vystupovala na desítkách akcí po celých Spojených státech, včetně Jump Rope Collegiate Championships v roce 2018. Halle Payne
  Konkurenční skokový operátor
 5. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Step 16

  5 Otestujte si velikost lana. Ujistěte se, že máte dostatek místa na skákání přes švihadlo a že vidíte, jak se vám švihadlo přes hlavu švihá přes horní část. Pokud můžete skákat přes velké zrcadlo, je to ideální. Pokud ne, požádejte přítele, aby vás sledoval. Při skákání přes švihadlo si všimněte vzdálenosti mezi temenem hlavy a středem lana.
  • Pro začátečníky by tato vzdálenost měla být asi 16-30 palců.
  • U kondičních propojek by tato vzdálenost měla být asi 6–10 palců.
  • U propojek rychlosti by tato vzdálenost měla být asi 2–6 palců. Rychlost a ovládání
 6. Obrázek s názvem Size a Jump Rope Step 176 Podle potřeby přenastavte své švihadlo. Pokud se vám vaše švihadlo stále zdá příliš dlouhé, znovu jej seřízněte odstraněním dalších dvou palců z konce a zauzlením nebo zvlněním konce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu k přeskakování použít normální lano? flippin alexa Tak určitě! Může to však bolet ruce. Zkuste kolem něj dát nějaký druh polštáře a ujistěte se, že není příliš dlouhý ani příliš krátký.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Některé společnosti nabízejí švihadla na zakázku pro propojky, které chtějí perfektně sedět. Zvažte objednání vlastního švihadla, pokud ho budete používat pravidelně nebo jste pokročilý skokan.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Skákání přes švihadlo je cvičení s velkým dopadem, takže při skákání přes šňůru vždy noste dobrou obuv tlumící nárazy.
reklama

Populární Problémy

'Brockmire' se vrací do své čtvrté a poslední sezóny. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.Jak pečovat o ruce jako veslař. Veslování je skvělý sport, ale hodně zatěžuje vaše ruce. Puchýře, mozoly a odlupující se kůže jsou příliš běžné a rukavice ne. Takže, co děláš? Vyhněte se zvlhčovači. Zatímco...Zde je návod, jak sledovat hry Suns online bez kabelu v letech 2021-22, včetně možností pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi i mimo trh.Neobvyklé způsoby sázení vzbuzují pochybnosti, které ovlivňují výsledky při výhře Andrea Hlavackova/Lukasz Kubot 6: 6, 3: 3 nad Larou Arruabarrenou/Davidem Marrerem.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Eagles vs Dolphins online bez kabelu, ať už jste ve Philadelphii, Miami nebo mimo trh.