Jak spát s bolestí manžety rotátoru

Pro mnoho lidí, bolest rotátorové manžety může být horší v noci, když se snaží spát. Vaše rotátorová manžeta obsahuje svaly a šlachy, které pomáhají vaší paži zůstat v objímkách a pohybovat se. Pokud váš spánek kvůli tomu trpí, zkuste změnit polohu, ve které spíte. Ke zmírnění bolesti a nepohodlí použijte led, teplo nebo léky proti bolesti. Pokud je spánek stále obtížný, zkuste upravit svůj spánkový plán nebo matraci.

Metoda 1 ze 3: Zkoušení různých poloh spánku

 1. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 1

  1 Spěte vsedě, když jste poprvé zraněni. První 2 dny po zranění byste měli spát se vztyčenými zády. Zkuste spát na lehátku nebo se opřít o polštáře v posteli. Lehněte si v nakloněné poloze s rameny vztyčenými a podepřenými.
  • Pokud máte polohovatelné sklopné lůžko, přesuňte opěrku hlavy do sklopné polohy, abyste spali.


 2. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 2

  2 Pokud spíte na boku, vložte si mezi nohy polštář. Spěte na neovlivněném rameni, ne na zraněném rameni. Polštář mezi nohama pomůže udržet vaše tělo ve správné poloze během spánku. Můžete také obejmout polštář v náručí.
 3. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 3

  3 Když jste na zádech, podepřete polštář pod paží na postižené straně. Dejte si polštář pod paži, abyste paži zvedli a zmírnili tlak na manžetu rotátoru. To vám může pomoci zmírnit bolest manžety rotátoru při spánku.
  • Můžete použít běžný polštář.
 4. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 4

  4 Vyhněte se spánku na postižené straně nebo na břiše. Tyto polohy mohou způsobit větší nepohodlí. I když jsou to vaše normální spánkové polohy, zkuste začít v jiné poloze. reklama

Metoda 2 ze 3: Snížení bolesti ramen v noci

 1. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 5

  1 Rameno si dejte na led 15–20 minut před spaním. Zabalte balíček ledu do ručníku a opřete se o něj ramenem vsedě nebo vleže. Můžete také použít kompresní zábal z ledu, který vám zavěsí kolem ramene. To může snížit bolest a zánět.
  • Nespěte s ledovým balíčkem. Před spaním vyjměte balíček ledu.
  • Zábaly na kompresi ledu lze zakoupit ve sportovních obchodech a lékárnách. Při chlazení a nanášení zábalu postupujte podle pokynů na krabici.
  • Je lepší ledovat rameno během prvních 2 dnů po drobném zranění. Poté můžete použít teplo.
 2. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 6

  2 Po 48 hodinách naneste na rameno teplo. Teplo má mnoho stejných výhod jako poleva na rameni, jako je úleva od bolesti a snížení zánětu. Nepoužívejte teplo alespoň 48 hodin po zranění, jinak by vám mohlo ztuhnout rameno. Než půjdete spát, položte si na ramena teplo na 15–20 minut. Můžeš:
  • Omotejte si ohřívací podložku kolem ramene.
  • Naplňte láhev s vodou horkou vodou. Zabalte láhev do ručníku a opřete se ramenem o láhev v křesle.
  • Dejte si horkou sprchu.
  • Namočte ručník do teplé vody a obtočte ho kolem holého ramene. Ujistěte se, že je voda teplá a ne opařující se.
 3. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 7

  3 Během dne cvičte cvičení s nízkým dopadem. Správná cvičení mohou snížit bolest a zlepšit váš spánek. To znamená, že některá cvičení mohou zhoršit poranění manžety rotátoru. Poraďte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem, abyste určili nejlepší cvičení pro vás.
  • Úseky, jako jsou křížené paže nebo kyvadla, mohou být schopné snížit bolest a obnovit flexibilitu.
  • Cvičení s nízkým dopadem, jako je chůze nebo plavání, vám pomohou zůstat v klidu a aktivní. Zaměřte se na 30 minut cvičení odpoledne, abyste se večer cítili unavení.
  • Vyvarujte se cvičení, která zahrnují zvedání těžkých předmětů, zvedání se rukama nebo zvedání paží nad hlavu.
 4. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 8

  4 V noci omezte pohyb, abyste si opřeli rameno. Zatímco některé cvičení může pomoci snížit bolest, nechcete to přehánět, zejména v noci. Místo toho si v noci dejte rameni pauzu. Vyhněte se těžkým cvičením, strečinkům, zvedání předmětů nebo aktivitám, kdy musíte zvednout ruku přes ramena.
  • Pokud váš fyzický terapeut nebo lékař doporučil konkrétní cvičení před spaním, postupujte podle jejich pokynů.
 5. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru, krok 9

  5 Před spaním si vezměte volně prodejný lék proti bolesti. Acetaminofen (jako Tylenol), ibuprofen (jako Motrin nebo Advil) nebo naproxen (Aleve) mohou pomoci snížit bolest před spaním. Asi 20 minut před spaním si vezměte 1 dávku podle pokynů na štítku. reklama

Metoda 3 ze 3: Zlepšení kvality spánku

 1. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 10

  1 Udržujte konzistentní plán spánku, který vám pomůže usnout včas. Pokud půjdete spát a budíte se každý den ve stejnou dobu, bude pro vás snazší usnout. Zatímco se uzdravujete, jděte spát každou noc ve stejnou dobu.
  • Dostatek spánku je důležitý pro uzdravení rotátorové manžety. Dospělí by se měli snažit spát 7–9 hodin za noc. Dospívající potřebují 8–10 hodin za noc, zatímco děti 9–11 hodin.
 2. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 11

  2 Když jdete spát, noste ramenní popruh. Nakupujte ramenní popruhy nebo obvazy v lékárnách a obchodech s potravinami. Před spaním si zabalte rameno podle pokynů na krabici. Díky tomu se vaše rameno nebude během spánku příliš hýbat.
  • Pokud vám lékař doporučí nosit v noci závěs, mohou vám dát závěs na nošení.
 3. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 12

  3 Investujte do nové matrace pro chronickou bolest manžety rotátoru. Většina poranění rotátorové manžety se uzdraví za 4-6 týdnů. Pokud se však vaše bolest vrátí, možná budete potřebovat novou matraci. Hledejte matraci se střední tuhostí. Měl by být dostatečně pevný, aby podporoval vaše klouby, ale ne tak pevný, aby způsoboval bolesti zad.
  • Zkuste si před koupí lehnout na matraci. Pokud se zaboříte do matrace, může být příliš měkká na to, aby podepřela vaše rameno. Pokud vám matrace tlačí na záda nebo se cítí nepříjemně, může být příliš pevná.
  • Pokud vám bolest způsobuje matrace, zkuste spát na podlaze. Někteří lidé snáze usnou na pevném povrchu.
 4. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru, krok 13

  4 Volně prodejnou pomůcku na spánek si vezměte jen v případě potřeby. Běžné spánkové pomůcky zahrnují difenhydramin (jako je Benadryl) nebo doxylaminsukcinát (jako Unisom SleepTabs). Pomůcky na spánek berte jen tehdy, je -li bolest silná nebo pokud nemůžete po delší době usnout. Před užitím těchto léků si přečtěte pokyny.
  • Nikdy neberte pomůcky na spaní déle než 2 týdny v kuse. Můžete se stát závislými na těchto lécích.
  • Poraďte se svým lékařem, než si vezmete pomocnou látku na spaní, zvláště pokud užíváte jiné léky. Váš lékař vám může říci, zda léky způsobí špatnou reakci na některý z vašich současných léků.
  • Nepijte alkohol jako pomoc při spánku, zvláště pokud užíváte léky. Alkohol vám může způsobit ospalost, ale kvalitu spánku nezlepší. Pokud je smíchán s pomůckami na spaní, může to být extrémně nebezpečné.
  • Zkuste omezit zdřímnutí během dne. Nechte si zdřímnout pod 30–45 minut, abyste v noci snáze usnuli.
 5. Obrázek s názvem Spánek s bolestí manžety rotátoru Krok 14

  5 Poraďte se svým lékařem, pokud je kvalita vašeho spánku trvale narušena. Pokud stále nemůžete v noci spát nebo vás trápí pracovní a sociální vztahy, navštivte lékaře. Řekněte lékaři o své bolesti. Uvědomte si, že nemůžete pořádně spát. Váš lékař může doporučit řadu možností léčby.
  • Lékař vám může předepsat silnější lék proti bolesti na rameno nebo vám dá lék, který vám pomůže spát.
  • Váš lékař vám může podat injekce ke dočasnému snížení bolesti ramen. Tyto injekce časem odezní, ale mohou vám pomoci lépe spát.
  • Váš lékař vás může odkázat na fyzického terapeuta, který vás provede bezpečnými cvičeními. Tato cvičení mohou snížit bolest a obnovit funkci ramen.
  • V závažných případech může lékař doporučit operaci k odstranění kostních ostruh, opravu šlachy nebo výměnu ramene.
  reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak byste měli spát, když vás bolí rameno? Alex Dimitriu, MD
  Profesor spánkové medicíny a psychiatrie Alex Dimitriu, MD je vlastníkem Menlo Park Psychiatry and Sleep Medicine, kliniky se sídlem v San Francisco Bay Area s odbornými znalostmi v oblasti psychiatrie, spánku a transformační terapie. Alex získal doktorát medicíny na univerzitě Stony Brook v roce 2005 a v roce 2010 absolvoval rezidenční program spánkové medicíny na Stanfordské univerzitě v roce 2010. Profesionálně má Alex certifikaci duální desky v oboru psychiatrie a spánkové medicíny. Alex Dimitriu, MD Spánková medicína a psychiatrie Profesionální odborná odpověď Obecně platí, že jakákoli poloha vám nezpůsobuje bolest, je nejlepší. Pokud je podlaha pohodlná, je to v pořádku. Pokud vám spánek na boku uleví od bolesti, je to také v pořádku. Vyzkoušejte různé polohy, abyste našli polohu, u které je nejméně pravděpodobné, že vám způsobí bolest.

Populární Problémy

Pohled na 5 nejstarších mužských hráčů, kteří získali titul ve dvouhře na US Open. Seznam obsahuje dva aktivní hráče a jednoho, který zvedl titul v amatérské i otevřené éře.

Seahawks se snaží udržet krok na vrcholu závodu NFC Wild Card a v neděli hostit Bucs. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak můžete online sledovat premiéru 6. série hitové reality show TLC „I Am Jazz“ bez kabelu.

Jak bezpečně chodit po skleněné střeše. Chůze po skleněné střeše může být zapotřebí z důvodu práce, opravy domu nebo dokonce záchranných důvodů. Typy skleněných střech mohou zahrnovat střechu ve skleníku, designovou střechu na bytě nebo domě, speciální ...

Trenér Darren Cahill říká, že Simonu Halepovou podpoří z postranní čáry poté, co se v roce 2019 rozhodl přestat s jeho rolí.

Bývalá top 15 hráček Alize Cornet a Andrea Petkovic vedou na zahajovacím ročníku 2021 Winners Open plné hřiště.