Jak strávit letní dovolenou v horách

Horské prázdniny mohou vytvářet vzpomínky na celý život. Když po ranním probuzení uvidíte majestátní vrcholy tyčící se nad vámi, které mají mnoho možností aktivit v létě i v zimě, a jednoduše se nadýchat čerstvého vzduchu, můžete se cítit plní energie a nadšení z velkoleposti hor. Zarezervujte si svou příští horskou dovolenou po přečtení věcí, které můžete dělat.

Část 1 ze 3: Výběr kam jít

 1. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 1

  1 Zvažte, zda chcete dovolenou v horách ve vašem okolí nebo v horách na jiném místě. V závislosti na vašem rozpočtu můžete dokonce chtít cestovat po dálnici nebo do zahraničí.
  • Kolik času máte na cestování? Pokud toho moc nemáte, dává smysl zvolit blízké pohoří (pokud nějaké poblíž je).


 2. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 2

  2 Zvažte, co hory nabízejí. Pokud máte zájem o konkrétní aktivity, zúží se tím možnosti, pro které hory se rozhodnete. Některé horské oblasti jsou poměrně rozvinuté a nabízejí turistické stezky, chaty, zajímavá města atd., Zatímco jiné horské oblasti jsou divoké a mají malý rozvoj. Co chcete od své návštěvy? Některé možnosti zahrnují:
  • Jednoduše nasávat scenérii. V takovém případě vyhledejte hotel známý svými malebnými výhledy na hory. Často to bude ve stylu resortu, který nabízí aktivity na místě, jako jsou lázně, dobré jídlo a sporty jako golf nebo tenis.
  • Turistické stezky, horolezectví nebo horolezectví, parašutismus, lov, pozorování divoké zvěře atd. Některá místa budou mít k tomu lepší infrastrukturu než jiná, ale můžete to snadno zkontrolovat online.
  • Návštěva národního parku nebo dědictví/památkové rezervace v horské oblasti. To může zahrnovat sledování divoké zvěře, spaní v kempech nebo chatách, pozorování hvězd, pozorování přírodních rysů a památek atd.
  • Polní výlet. Možná máte zájem studovat divokou zvěř, najít vzorky růstu alpských rostlin, sledovat známky klimatických změn pozorováním ledovců atd. Vezměte si s sebou notebook a začněte pozorovat!
  • Vodní sporty. Mnoho horských oblastí má fantastická jezera se spoustou možností vodních sportů, kabiny nebo podobné samostatné pobyty.
 3. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 3

  3 Vyberte si čas letní sezóny. Časné a pozdější léto bude pravděpodobně méně přeplněné než v polovině léta. Pokud míříte někam, kde je opravdu populární, budete muset zjistit, zda jsou rezervace zásadní, abyste o nic nepřišli. I kempy se rychle plní, když je dobrá sezóna a některé mají požadavky na rezervaci. reklama

Část 2 ze 3: Příprava na pobyt v horské oblasti

 1. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 4

  1 Zabalte si potřebné vybavení. Mějte na paměti, že i když je léto, horské počasí se může bez varování změnit a může se velmi rychle ochladit. To znamená být neustále připraven na chladné počasí, i když jste na „krátké“ procházce. Pro každý případ noste v batohu pláštěnku a nepromokavou vrchní část. Mezi další věci, které budete pravděpodobně potřebovat, patří:
  • Oblečení na místo, kde bydlíte. Pokud je to stan, jsou pohodlné věci v pořádku, ale pokud je to letovisko, budete potřebovat formální večerní oblečení a také své outdoorové věci na den.
  • Turistické boty, sandály, boty atd.
  • Kempingové vybavení pro kempování.
  • Veškeré vaše sportovní vybavení, pokud si neplánujete nějaké najmout. Zjistěte před odjezdem z domova, zda je možné najmout si věci, které byste raději nechali za sebou.
  • Pojištění pro vaše auto, pro vás a vaši rodinu a pro ubytování, které jste již zaplatili.
  • Obvyklé gadgety, které chcete mít s sebou. Užitečné jsou také mapy, a to v digitální i papírové podobě; v horách nelze zaručit dobrý příjem.
  • Kompas, pokud míříte do zadní země. GPS může být také užitečné, spolu s nouzovými lokátory, pokud se ztratíte.
 2. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 5

  2 Buďte si vědomi divoké zvěře. Některá pohoří budou obsahovat divokou zvěř, podle toho, ve které zemi a ve kterém pohoří se nacházíte. Pokud si nejste jisti, zeptejte se místních, než se vydáte ven. Zůstaňte ve střehu a vezměte si to, co potřebujete k ochraně, například postřik medvěda v medvědí zemi a znalost toho, jak reagovat na jakoukoli hrozbu přizpůsobenou zvířatům, se kterými se pravděpodobně setkáte.
 3. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 6

  3 Buďte si vědomi hor. Horské oblasti jsou divoké, členité a nebezpečné. Je to součást jejich kouzla a přitažlivosti. Zde jsou některé z věcí, o kterých se vyplatí vědět:
  • Přestože je léto, v některých horských oblastech může být lavina. Pokud je sníh, existuje možnost, takže vždy vězte, jak se starat, jak se vyhnout lavinovým oblastem a co dělat, pokud k tomu dojde.
  • Větrné silnice a úzké silnice, skála padá přes silnice. Každý z nich představuje svou vlastní sadu nebezpečí. Je důležité dbát na dopravní značky a uzavírky. Z žádného důvodu nechoďte uzavřenými silnicemi; byly pro vaši bezpečnost zavřeny. Pokud uvidíte skalní pád, nahlaste to úřadům. A na větrných nebo úzkých silnicích jeďte pomalu a opatrně; poskytněte ostatním řidičům dostatek prostoru a výhodu pochybností.
  • Řeky a jezera. Jakkoli jsou tyto vodní útvary krásné, mohou být také velmi nebezpečné. Zuřící, oteklá řeka vás může okamžitě unést, pokud ji překročíte ve špatnou dobu nebo spadnete, zatímco studená a hluboká jezera si mohou nárokovat nic netušícího plavce nebo vodáka. S vodou zacházejte opatrně - přejděte řeky zodpovědně, při vodních sportech a vodních aktivitách vždy noste záchrannou vestu a nekempujte v suchém potoce nebo korytě řeky.
  • Ztrácet se. Ztratit cestu je možné, když se vydáte do zadní země. Získejte dostatečné informace, než se vydáte, dejte lidem vědět, kam směřujete a na jak dlouho a kdy vás očekávat zpět. Proveďte příslušná opatření, abyste zajistili svou bezpečnost, pokud se ztratíte, například máte s sebou nouzové majáky. Pamatujte - váš mobilní telefon, bez ohledu na to, jak je chytrý, vám bude v zadní zemi téměř k ničemu.
  reklama

Část 3 ze 3: Užívání si hor

 1. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 7

  1 Pokud je to možné, zůstaňte na jednom místě několik dní. Díky tomu si užijete majestátní panorama a některé hory vám zůstanou v paměti, přátelé na celý život.
 2. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 8

  2 Setkat se s místními. Promluvte si s lidmi, kteří žijí a pracují v horské oblasti, a zjistěte, jaký je jejich život. Můžete tam dokonce najít nové přátele, takže se vyplatí vrátit se příští léto!
  • Pokud jste v národním parku nebo podobném, zjistěte, jaká jednání a shromáždění organizovali strážci. Na takových akcích můžete potkat spoustu úžasných lidí, kteří sdílejí vaši vášeň.
 3. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 9

  3 Hodně relaxovat Horský vzduch je pro vás dobrý a přestože je skvělé si v něm zacvičit, je také příjemné si jen odpočinout a nakopnout se. Vezměte si s sebou nějaké dobré knihy, svůj výtvarný balíček nebo nějakou pěknou hudbu a dopřejte si čas na komunikaci s matkou přírodou v horách.
 4. Obrázek s názvem Strávit letní dovolenou v horách Krok 10

  4 Fotit. S digitálním fotoaparátem může každý pořizovat skvělé horské snímky. Pokud jste opravdu seriózní fotograf, můžete pořizovat panoramatické snímky a možná i šplhat a pořídit si další jedinečné záběry, při nichž se většina lidí nemůže obtěžovat jít. Podívejte se také na možnosti fotografování divoké zvěře, rostlinného života a východu a západu slunce nad horami. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyberte si pohoří, na které jste dřív možná nemysleli. Slyšeli jste například o místě zvaném Jeti-Oguz (Sedm býků)? Nachází se v Kyrgyzstánu, jedné z postsovětských zemí ve středoasijském regionu. Jeti-Oguz je dostupný autem, asi hodinu jízdy od města Karakol. V horách místní lidé nabízejí možnosti pobytu v boz ui (typ stanu, ale mnohem lepší než stan, je prostorný, zdobený kulturními symboly a vrchol je otevřený, takže si můžete užít padající hvězdy). Místní lidé také nabízejí jízdu na koni a je tu skrytý vodopád a vy se můžete vydat pěšky nebo se projet na koni k vodopádu a osprchovat se pod osvěžující vodou. Možná je to ten typ snů na horách?Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Teplé oblečení a letní oblečení
 • Bunda ve stylu větru
 • Turistické boty
 • Formální oblečení při pobytu v hotelu nebo letovisku
 • Tašky
 • Sportovní vybavení
 • Vybavení na kempování
 • Digitální zařízení a fotoaparát
 • Mapy
 • Láhev na pití a občerstvení
 • Objednávky a pojištění


Populární Problémy

Kardinálové jsou nádherný druh, který můžete vidět na svém dvoře, zejména v zimě, když jejich jasně červená barva tak pěkně kontrastuje s bílým sněhem. Pokud žijete ve východní části Severní Ameriky a na svém dvoře nevidíte dostatek kardinálů, ...

Boční zvedání jsou jednoduchá, ale účinná cvičení, která mohou zpevnit vaše ramenní svaly a zlepšit vaši fyzickou sílu. Postranní zvedání, které vyžaduje pouze vaše ruce a činky nebo odporové pásy, lze provést prakticky kdekoli a kdykoli ...

E! pořádá ceny People's Choice Awards 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat E! Živě z červeného koberce online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

V bitvě bývalých světových jedniček se Victoria Azarenková v sobotu ve čtvrtích Italian Open utká s Garbine Muguruzaovou. Azarenková a Muguruzaová jsou dvojnásobnými grandslamovými šampionkami.

Jak zmírnit bolest v krku. Bolest v krku je běžná a může být vyvolána různými problémy, včetně svalového napětí, podvrtnutí vazů, zaseknutých páteřních (fazetových) kloubů, hernií ploténky, „skřípnutých“ nervů a nemocí, jako jsou ...