Jak založit neziskovou útulku pro bezdomovce

Bezdomovcem může být kdokoli kdykoli. Zatímco většina lidí si nedokáže představit myšlenku, že by neměli střechu nad hlavou nebo každodenní sprchu, miliony lidí denně trpí bezdomovectvím. Bohužel počet bezdomovců daleko převyšuje počet útulků. Pomáhat lidem můžete založením vlastního neziskového útulku pro bezdomovce, ale připravte se na spoustu tvrdé práce.

Část 1 ze 3: Organizace vašeho úkrytu

 1. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 1

  1 Připravte si poslání. Jasně nastiňte své záměry, cíle a služby. Určete počet jednotlivců, kterým můžete poskytnout přístřeší, a zda budete nabízet potravinovou spíž, pomoc s domácími zvířaty nebo kariérové ​​poradenství. Vaše poslání může být kdekoli od několika vět po několik stránek.
 2. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 2

  2 Najděte si místo pro svůj úkryt. V ideálním případě vám někdo daruje budovu. V opačném případě budete muset zaplatit nájem, což může ztěžovat provoz útulku pro bezdomovce. Projeďte se po okolí a zkontrolujte opuštěné budovy. Majitele můžete najít tak, že navštívíte kancelář krajského hodnotitele a zkontrolujete daňovou evidenci.
  • Rovněž podávejte žádosti o dar prostřednictvím médií, jako jsou rozhlasové/televizní pořady, noviny a sociální média.
  • Útulek můžete mít pouze v oblasti, která je na to zónovaná, proto si zkontrolujte také zákony o územním plánování.


 3. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 3

  3 Procházka budovami. Vaše budova by měla mít koupelny a pracovní sprchy pro obyvatele. Některé útulky pro bezdomovce mají individuální sprchy, ale mnohé mají společné sprchy. Když navštívíte budovu, zkontrolujte instalatérské práce a ujistěte se, že je dostatek místa pro instalaci sprch.
  • Rozhodněte se, zda chcete jídlo poskytovat i svým obyvatelům. Pokud tak učiníte, musí existovat pracovní kuchyň, kde si můžete připravit jídlo. Budete také potřebovat prostor k jídlu pro obyvatele, který by měl být oddělený od prostoru na spaní.
 4. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 4

  4 Partnerství s jinou neziskovou organizací. Promluvte si s neziskovými organizacemi ve svém okolí a proberte svůj zájem o založení útulku pro bezdomovce. Mohou vám dát tipy, jak se dostat ze země. Mohou mít také finanční prostředky, které můžete použít na úhradu nákladů na zahájení podnikání.
  • Poraďte se s náboženskými institucemi, jako jsou kostely, synagogy a mešity. Jejich hodnoty by se měly shodovat s těmi vašimi, takže vám mohou obzvláště pomoci, když vám pomohou založit úkryt pro bezdomovce.
 5. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 5

  5 Najděte financování. Pokud nemůžete získat další neziskovou organizaci na financování, budete muset najít prostředky sami. To může být výzva. Můžete požádat o státní granty, které najdete online. V USA zkontrolujte grants.gov a usa.gov. Zvažte další zdroje financování:
  • Přátelé a rodina. Ukažte jim svůj návrh, ve kterém vysvětlíte, proč začínáte s útulkem pro bezdomovce a jak peníze použijete.
  • Dárci. Lidé, kteří vás neznají, by mohli darovat útulku pro bezdomovce. Budou potřebovat nějaký způsob, jak vás najít, takže možná budete chtít vytvořit webové stránky. Nastavte si web tak, abyste mohli přijímat Paypal.
 6. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 6

  6 Dostat právní pomoc . Chcete -li zahájit úkryt pro bezdomovce, musíte přeskočit mnoho obručí. Budete potřebovat odbornou právní radu, kterou může poskytnout pouze kvalifikovaný advokát. Přestože peníze mohou být omezené, měli byste se poohlédnout po právníkovi.
  • Někteří právníci rádi poskytují služby pro bono neziskovým organizacím. Promluvte si s místním zástupcem a zeptejte se, zda zná někoho ochotného pracovat pro bono.
  reklama

Část 2 ze 3: Vyplnění zákonných požadavků

 1. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 7

  1 Začlenit. Abyste se stali neziskovou korporací, budete muset podat papíry se svou jurisdikcí. V USA byste měli podat stanovy. Web státního tajemníka vašeho státu by měl obsahovat „vyplňte prázdné“ formuláře, které můžete použít. Najděte správný web na https://www.irs.gov/charities-non-profits/state-nonprofit-incorporation-forms-and-information .
  • Vaše články budou vyžadovat základní informace o vaší společnosti, např. Vaše jméno, hlavní místo podnikání a registrovaného agenta, který může přijímat právní dokumenty.
  • Své články odešlete na uvedenou adresu spolu s poplatkem. Každá jurisdikce si stanoví své vlastní poplatky, ale plánuje utratit pár set dolarů.
 2. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 8

  2 Návrhy stanov . Vaše stanovy jsou provozní příručkou vaší neziskové organizace. Pravděpodobně je nemusíte podávat u vaší jurisdikce, ale měli byste je uchovávat na hlavním místě podnikání. Stanovy neziskových organizací by měly obsahovat následující:
  • Základní informace, jako je název vaší společnosti a umístění vaší hlavní kanceláře.
  • Popis vašeho obchodního účelu.
  • Vysvětlení, jakým způsobem věnujete majetek své neziskové organizaci. Pokud například rozpustíte, pravděpodobně dáte svůj majetek jiné neziskové organizaci.
  • Počet ředitelů, jejich kvalifikace a povinnosti.
  • Počet důstojníků, včetně informací o tom, jak budou zvoleni, o jejich povinnostech a náhradách.
  • Dobře vyvinutý politika střetu zájmů , která má chránit vaši neziskovou organizaci před zneužitím řediteli, důstojníky a dalšími zasvěcenými osobami.
 3. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 9

  3 Dostat živnostenský list . Obraťte se na svou městskou nebo krajskou vládu a získejte příslušnou obchodní licenci. Obecně budete muset zadat své jméno, kontaktní informace, daňové identifikační číslo a počet zaměstnanců. Obvykle musíte zaplatit poplatek.
 4. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 10

  4 Získejte daňové identifikační číslo. I když jste nezisková organizace, budete stále potřebovat daňové identifikační číslo. V USA byste měli od IRS získat své federální identifikační číslo zaměstnavatele (FEIN). Můžete jej získat online: https://www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/apply-for-an-employer-identification-number-ein-online .
 5. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 11

  5 Požádejte o federální status osvobození od daně. Americké neziskové organizace by si měly stáhnout aplikaci z webových stránek IRS: Formulář 1023, Žádost o uznání výjimky podle § 501 (c) (3). Pokud jste menší nezisková organizace, zkontrolujte, zda můžete podat formulář 1023-EZ.
  • Budete muset poskytnout finanční informace. Pokud jste nová nezisková organizace, musíte poskytnout finanční údaje za každý rok, kdy existujete, a odhady pro budoucí roky. Možná budete potřebovat účetního, který vám pomůže.
  • O osvobození od daně byste měli požádat do 27 měsíců od podání stanov. Pokud tak učiníte, váš status osvobození od daně je zpětný ke dni, kdy jste podali své články.
  • Jakmile budete schváleni, obdržíte rozhodovací dopis. Držte se toho, protože to pravděpodobně budete muset ukázat mnoha lidem.
 6. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 12

  6 Požádejte o státní osvobození od daně. V USA můžete také potřebovat status osvobození od daně ze svého státu. Kontaktujte daňovou agenturu svého státu. Obecně platí, že budete muset vyplnit žádost a odeslat kopii federálního rozhodovacího dopisu. reklama

Část 3 ze 3: Příprava na otevření

 1. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 13

  1 Získejte pojištění. Mnoho věcí se v útulku může pokazit. Obyvatel například může uklouznout a spadnout nebo se obyvatelé mohou stát násilnými. V každém případě budete muset získat pojištění, které vás ochrání.
  • Pojistku můžete získat vyhledáním pojišťovacího agenta ve svém telefonním seznamu. Promluvte si také s dalšími útulky pro bezdomovce o tom, jaké pojištění mají.
 2. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 14

  2 Jmenovat ředitelů představenstva . Vaši ředitelé budou pro váš úkryt pro bezdomovce činit zásadní finanční a politická rozhodnutí. Vaše jurisdikce by měla stanovit počet ředitelů, které musíte mít. V USA byste však měli mít alespoň tři.
  • Najděte lidi se dovednostmi, které budou prospěšné pro váš přístřešek pro bezdomovce. Například bývalý manažer útulku pro bezdomovce může být skvělým ředitelem.
  • Prominentní podnikatelé jsou také dobrými řediteli. Znají další vlastníky firem v komunitě a mohou zvýšit váš profil.
 3. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 15

  3 Svolejte an zasedání představenstva . Při vaší první schůzce by se ředitelé měli postarat o následující úkoly:
  • Přijměte své stanovy.
  • Jmenujte úředníky, jako jsou prezident, viceprezident, pokladník a tajemník. V malé neziskové organizaci může jeden člověk převzít více než jednu roli.
  • Všimli jste si, že jste obdrželi status osvobození od daně.
  • Oprávněte někoho k otevření bankovního účtu v útulku pro bezdomovce.
 4. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 16

  4 Najměte dobrovolníky. Jeden nebo dva lidé nemohou sami provozovat azylový dům. Místo toho budete potřebovat spoustu dobrovolníků, kteří mohou pracovat v noci a ráno. Inzerujte dobrovolníky ve svých místních novinách a online.
  • Pokud spolupracujete s náboženskou institucí, můžete požádat její členy o dobrovolnou činnost. Požádejte o příležitost promluvit se sborem o svém útulku pro bezdomovce.
 5. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 17

  5 Trénujte dobrovolníky. Kontaktujte blízký úkryt a zeptejte se, zda může někoho poslat na školení o tom, jak věci provozovat. Zaměstnanci budou muset kontrolovat obyvatele, zacházet s násilnými nebo nestabilními obyvateli a udržovat úkryt čistý. Měli byste zajistit, aby zaměstnanci absolvovali všechna potřebná školení.
  • Vaši zaměstnanci by také měli znát státní zákony upravující útulky pro bezdomovce. Například v některých státech dostávají bezdomovci identifikační čísla. Vaši zaměstnanci budou muset zadat tyto informace do počítačového systému.
 6. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 18

  6 Najměte zaměstnance. Možná se neobejdete pouze s dobrovolníky. Místo toho možná budete muset najmout zaměstnance na plný nebo částečný úvazek, například školníky, kuchaře, ostrahu atd. Dodržujte zákony vaší jurisdikce týkající se přijímání zaměstnanců.
  • V USA budete muset do 20 dnů nahlásit všechny nové najaté pracovníky na úřadě New Hire Reporting. To je vyžadováno pro všechny zaměstnance na plný nebo částečný úvazek, ale ne pro nezávislé dodavatele. Měli byste si zaregistrovat účet u svého státního úřadu.
  • Možná budete muset také zakoupit pojištění kompenzace pracovníků. Promluvte si se svým pojišťovacím agentem.
 7. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 19

  7 Požádejte o dary na jídlo. Zajděte do obchodů s potravinami a řekněte jim o svém útulku pro bezdomovce. Zeptejte se, zda mohou darovat nějaké jídlo do vaší kuchyně. Vezměte si s sebou kopie vašich zákonných dokumentů, abyste ukázali, že jste legitimní nezisková organizace. Majitelé firem budou chtít vidět váš dopis o určení neziskové organizace, licenci na podnikání a stanovy.
 8. Obrázek s názvem Zahájení neziskové útulky pro bezdomovce Krok 20

  8 Vyžádejte si dary na jiné položky. Váš přístřešek pro bezdomovce bude potřebovat postýlky, polštáře, deky, hračky a další položky. Zeptejte se podniků v komunitě, zda jsou ochotni přispět. Měli byste navštívit osobně, což vám dá příležitost promluvit si o svém útulku.
  • Vrhejte však také širší síť. Napište dopis své místní obchodní komoře s popisem svého útulku pro bezdomovce a sdělte, co potřebujete. Mohou váš dopis sdílet se členy.
  • Zvažte také poskytnutí rozhovoru místním médiím. Ukažte, že jste nezisková organizace a přijímáte dary.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete získat od města opuštěnou budovu pro azyl pro bezdomovce? Měli byste se zastavit na radnici a zeptat se. Je pravděpodobné, že vám budovu nedají. Možná však budete schopni zajistit pronájem budovy za velmi málo peněz.
 • Otázka Jaké jsou náklady na licence? Záleží na tom, kde žijete. Zeptejte se místní obce.
 • Otázka Co když jsem dítě, ale přesto chci vytvořit charitu? Prostě to udělej! Nenechte se zastavit svým věkem. Získejte podporu od svých rodičů, učitelů, sousedů, rodiny a přátel. V dnešní době je na sociálních sítích možné všechno!
 • Otázka Jak mohu mluvit s městem o umístění útulku pro bezdomovce? Jděte na radnici. Zeptejte se recepční, kdo by byl schopen pomoci, a odtud pokračujte.
 • Otázka Chci založit útočiště pro týrané ženy, jen potřebuji pomoc, jak začít. Co musím udělat? Pomohlo by, kdybyste nejprve napsali svůj podnikatelský plán nebo alespoň jeho část. Jděte na schůzku do města a další ženské skupiny, abyste se dostali ke slovu, a ujistěte se, že do svého projevu začleníte své poslání a to, co potřebujete.
 • Otázka Jak sestavíte podnikatelský plán? Může vám pomoci přečíst si: Jak napsat obchodní plán . Pokud jde o přizpůsobení útulku pro bezdomovce, požádejte obec o nějaké precedenty nebo hledejte online příklady ze stávajících provozů útulků pro bezdomovce. Může pomoci zavolat nebo navštívit někoho, kdo si promluví s někým, kdo již takový podnikatelský plán připravil, a zjistí, co by součástí tohoto plánu bylo.
 • Otázka Komu posíláte prohlášení o poslání a/nebo obchodní nabídku? Záleží na tom, kde žijete, protože podrobnosti se budou lišit stát od státu/obce od obce atd. Obraťte se na své místní městské úřady a požádejte o pomoc při poradenství na správné adrese.
 • Otázka Jak dlouho to všechno bude trvat, jakmile uděláte všechno? To závisí na tom, kde žijete, jaké jsou vaše státní a místní požadavky a kolik finanční podpory nebo podpory pro projekt máte. Dejte tomu alespoň dobrých šest měsíců organizační práce a získávání povolení atd., Ale realisticky to může trvat déle.
 • Otázka Jak se dostanu do útulku, když nejsem veterinář a jsou to pouze veteráni? Ty ne. Existují i ​​jiné úkryty zřízené pro veterány, ale úkryt pouze pro veterináře je právě to.
 • Otázka Jaký stupeň by byl prospěšný pro provozování tábora a azylového domu? Mistrovský titul ze sociální práce by byl skvělý.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Chci otevřít útulek pro bezdomovce (konkrétně útulek pro mládež), ale jsem jen mladý teenager. Nějaká rada, jak bych teď mohl začít?
 • Jaké jsou pozoruhodné sociální instituce, které lze zahrnout do budování komunity kromě školy, trhu, kliniky, sportovního centra?
 • Chci přeměnit svůj domov na dlouhodobý úkryt pro týrané ženy, všechny pokoje jsou již plně zařízené a domov má kompletní dohled, urychlilo by to tento proces?
 • Je legální mít zařízení, jako je centrum pro zneužívání návykových látek, které vyžaduje, aby dva lidé zůstali 90 dní?
 • Mohu ve svém domě otevřít malý neziskový azylový dům pro týrané ženy?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Umístění a budova úkrytu
 • Prohlášení o poslání
 • Obchodní licence
 • Papírování IRS
 • Profesionálové
 • Dobrovolníci nebo zaměstnanci

Populární Problémy

Jannik Sinner a Rafael Nadal budou během druhého týdne karantény spolupracovat s Wawrinkou a Schwartzmanem. Devatenáctiletá Sinnerová se před Australian Open zúčastní dvou akcí ATP.

Vázání prsou je způsob, jak minimalizovat nebo zploštit hrudník a pro lidi všech druhů identit a situací. Ať už tedy přecházíte, potřebujete minimalizovat poprsí kvůli outfitu, nebo vás unavuje nechtěná pozornost, svazování ...

Elise Mertens a Rebecca Peterson se setkají v prvním kole Western and Southern Open v New Yorku. Mertens vyhrál jediné předchozí setkání mezi těmito dvěma hráči v Cincinnati v roce 2018.

Zapomeňte na objemné, lepkavé kostýmy vyrobené z kartonu a barvy na obličej. Oblékání jako Harry Potter vám zajistí pohodlí a přitom bude okamžitě rozpoznatelné. Jen sledujte někoho oblečeného jako Lord Volde - oops, ten, kdo nesmí být ...

Výhra Novaka Djokoviče na wimbledonském mistrovství 2021 ho dostala do dojemné vzdálenosti od Calendar Slam.

Minulý víkend musel Novak Djokovič čelit svému prvnímu neúspěchu v roce 2021.