Jak zůstat fit po 50

Přelom 50 je obrovský milník. Pro mnoho lidí to znamená novou kapitolu v jejich životě. Možná je vaše dítě nyní dospělé a mimo domov. Možná si všimnete nových fyzických změn ve svém těle. Je pravděpodobné, že se budete cítit jinak, jakmile dosáhnete těchto významných narozenin. Naštěstí mnoho z těchto změn může být pozitivních. Když vám bude 50, znamená to, že máte spoustu životních zkušeností. Víte, co se vám líbí a co ne. Použijte svou moudrost, aby vám pomohla být ještě úžasnější a fit, když vám bude 50 a více.Metoda 1 ze 3: Získání fyzické

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 1

  1 Připojte se k posilovně. Když je vám více než 50 let, je důležitější uvolnit se do nových fyzických aktivit. Vaše tělo zkrátka nedokáže zvládnout náhlé změny a extrémní aktivity tak, jako dříve. Vstup do posilovny je skvělý způsob, jak zahájit nový cvičební program, protože budete mít přístup k síti profesionálů. Podívejte se na tělocvičnu, která nabízí bezplatné osobní školení a zdravotní konzultace pro nové členy.
  • Mnoho tělocvičen má skupinové lekce cvičení, které jsou speciálně naprogramovány pro starší patrony. Vyzkoušení skupinové třídy je skvělý způsob, jak se dostat do formy a získat nové přátele.
 2. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 2

  2 Vyzkoušejte novou aktivitu. Je velmi běžné uvíznout ve cvičné rutině. Pokud jste již v dobré kondici, je pravděpodobné, že jste našli metodu, která se vám líbí, a držíte se jí po celý svůj dospělý život. Ale jak se vaše tělo mění, měli byste zvážit i změnu rutiny. Vyzkoušení nové formy cvičení je skvělý způsob, jak jemně vyzvat své tělo a získat úžasné zdravotní výhody.
  • Zkuste to zkusit jóga . Mnoho starších lidí trpí ztuhlými klouby, sníženou flexibilitou, zvýšeným tělesným tukem, bolestmi svalů a mnoha dalšími fyzickými neduhy. Jóga je skvělá pro uvolnění fyzického napětí a má také úžasné duševní výhody. Zkuste vyhledat studio jógy, které nabízí jemné nebo úvodní lekce nebo kurzy pro seniory. Tyto úrovně vám pomohou uvolnit se do praxe. Můžete to dokonce zkusit jóga doma .
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 3

  3 Vydejte se ven. Zdravotní výhody, které získáte z tělesných cvičení, jsou s věkem stále důležitější. Ještě důležitější je udržet si zdravé srdce. Nalezení rutiny cvičení, které se budete držet, je polovina bitvy. Abyste viděli výhody, potřebujete pravidelnou aktivitu. Výzkum ukazuje, že ženy nad 50 let, které cvičí venku, častěji cvičí pravidelně.
  • Cvičení venku může být velmi příjemné, a proto je pravděpodobně snazší se mu věnovat. Zkuste najít pěší stezku na malebném místě poblíž vašeho domova. Túra je skvělý způsob, jak si zacvičit a nadýchat se čerstvého vzduchu.
  • Plavání je pro vás skvělé cvičení, jak stárnete. Je účinný, ale velmi šetrný ke stárnoucím kloubům. Vyhledejte blízký park, který má komunitní bazén.
 4. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 4

  4 Pospěšte si, kámo. Najít přítele, který se k vám během cvičení připojí, má mnoho výhod. Mít partnera vám může pomoci udržet odpovědnost. Pokud si například naplánujete cvičení s někým, je méně pravděpodobné, že ho zrušíte, než kdybyste zklamali jen sami sebe.
  • Cvičební kamarád vám může pomoci udržet si motivaci. Pokud vidíte, že dosahují výsledků, může vás to vyzvat k větší práci.
  • Zkuste hledat místní cvičební skupiny online. Například mnoho měst má skupiny, ke kterým se můžete připojit a které mohou podnikat výlety, golf, tenis atd.
 5. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 5

  5 Jít na procházku. Chůze je jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do formy a zůstat ve formě. Je to cenově dostupné a zvládne to každý, bez ohledu na to, kde žijete. Chůze má nízký dopad, ale udržuje vaše srdce zdravé a svaly napnuté. To je obzvláště důležité, když trochu zestárnete.
  • Chůze je také skvělá, protože nevyžaduje žádné fantastické vybavení. Zkuste si pořídit jednoduchý krokoměr, který bude sledovat vaše kroky. Pokud máte rádi technologie, můžete si také stáhnout aplikaci do svého smartphonu. Zkuste udělat 10 000 kroků denně. Berte to jako výzvu!
  reklama

Metoda 2 ze 3: Správné stravování

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 6

  1 Mějte a potravinový deník . S přibývajícím věkem je vaše strava stále důležitější. Jak stárnete, jste stále více ohroženi zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak a cukrovka. Sledování vaší stravy může pomoci snížit tato rizika. Když se snažíte jíst správně, je užitečné si zaznamenat, co jíte. Mnoho z nás si neuvědomuje, kolik prázdných kalorií konzumujeme. Zkuste si na několik týdnů vést deník o jídle, abyste získali přesný přehled o svých stravovacích návycích.
  • Vedení potravinového deníku vám pomůže identifikovat oblasti, kde je třeba provést změny. To vám může vizuálně pomoci zjistit, kde potřebujete přidat více živin.
  • Existuje mnoho skvělých aplikací pro sledování stravy a jídla, které lze stáhnout do smartphonu.
 2. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 7

  2 Jezte celá jídla. Jak stárnete, váš metabolismus se zpomaluje. Stále důležitější je jíst správná jídla, abyste nepřibírali na váze a mohli snížit riziko zdravotních problémů. Snažte se jíst vyváženou stravu, která zahrnuje převážně potraviny, které nejsou zpracovány a neobsahují mnoho konzervačních látek. Celé potraviny obsahují více živin než balené potraviny.
  • Jezte hodně bobulí a listové zeleniny. Tyto potraviny obsahují základní živiny a také pomáhají při zdravém trávení.
  • Ve své stravě zdůrazněte ovoce, zeleninu a mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku nebo bez tuku.
  • Omezte cukr, sodík, červené maso a alkohol.
  • Ujistěte se, že vaše strava obsahuje fazole. Toto levné jídlo je skvělým zdrojem bílkovin a také pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 8

  3 Zůstaňte hydratovaní. Když stárnete, je čím dál důležitější věnovat pozornost zdraví svého srdce. Starší dospělí mají mnohem větší pravděpodobnost zdravotních problémů souvisejících se srdcem. Pití velkého množství vody je velmi důležité pro zdraví vašeho srdce, protože pomáhá vašemu srdci účinně pumpovat krev přes vaše tělo.
  • Množství vody, které potřebujete vypít, se liší a je založeno na několika faktorech, například na tom, jak moc se potíte a jak horké je vaše klima. Obecně byste se měli pokusit vypít alespoň devět 8 oz. porce vody každý den - více, pokud jste aktivní nebo v teplém podnebí, kvůli kterému se potíte.
  • Možná zjistíte, že ve stáří ztrácíte část pocitu žízně - nečekejte, až budete mít žízeň na drink. Ujistěte se, že po celý den pijete tekutiny, jako je voda, polévka, mléko a džus.
 4. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 9

  4 Používejte doplňky. Jak stárnete, potřeby vašeho těla se mění. Aby bylo zachováno vaše zdraví, je stále důležitější zajistit, abyste přijímali požadované množství klíčových živin. Pokud ještě nejste, zvažte přidání doplňků do své každodenní rutiny.
  • Než začnete užívat jakékoli doplňky nebo vitamíny, je nezbytné, abyste si promluvili se svým lékařem, zvláště pokud užíváte jiné léky. Vitamíny a doplňky mohou reagovat s některými léky a je možné přijmout příliš mnoho vitaminu, což vede k toxicitě a nepříznivým účinkům na zdraví.
  • Vyzkoušejte multivitamin, který je speciálně vytvořen pro osoby starší 50 let. Požádejte svého lékaře o doporučení.
  • B-12 je jedním z nejdůležitějších vitamínů, jak stárnete. Podporuje zdravé krvinky a také ovlivňuje vaši energetickou hladinu. Mnoho starších dospělých trpí nedostatkem B-12, takže se ujistěte, že máte dost. Tato živina se nachází v rybách, ale doplňky můžete koupit také v drogerii ..
  • Některé vitamíny, jako například vitamíny A, D, E a K, jsou rozpustné v tucích, což znamená, že přebytek nevylučujete močí; zůstávají ve vašem těle, uložené ve vašem tuku, což může vést k toxicitě. Nadměrné hladiny vitaminu E mohou zvýšit riziko krvácení a příliš mnoho vitaminu K může snížit nebo zvrátit účinek ředidel krve.
 5. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 10

  5 Zeptejte se svého lékaře na tipy. Váš obecný lékař je vaším nejlepším zdrojem tipů pro zdravotní péči. Váš lékař je obeznámen s vaším fyzickým zdravím, a proto může poradit na míru vašim konkrétním potřebám. Jak stárnete, je důležité, abyste pravidelně navštěvovali svého lékaře. I když se cítíte skvěle, měli byste se nechat vyšetřit alespoň jednou ročně.
  • Pokládejte spoustu otázek. Nebojte se využít svého lékaře jako zdroje pro mnoho věcí. Můžete požádat o doporučený cvičební plán a tipy, jak lépe jíst.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Získejte svou mysl ve formě

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 11

  1 Dělejte hádanky. Být úžasný a fit znamená udržovat bystrou mysl, nejen tělo. Jak stárnete, můžete si všimnout, že začínáte být trochu zapomnětlivější. Čím jste starší, tím důležitější je aktivně pracovat se svou myslí. Dělání hádanek je skvělý způsob, jak procvičit mozek.
  • Hlavolamy a slovní hry jsou také skvělými způsoby, jak si procvičit mozek. Zkuste luštění křížovek nebo sudoku. Stahujte hry do svého smartphonu nebo tabletu.
  • Hrajte šachy, můstky nebo jiné náročné deskové nebo karetní hry.
 2. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 12

  2 Přečtěte si více. Jak stárnete, vaše kognitivní rychlost se zpomaluje. Výzkum ukazuje, že více čtení může ve skutečnosti zpomalit proces mentálního stárnutí. Čtení zvyšuje vaši paměť a zvyšuje vaši pozornost. Popadněte tedy knihu, noviny nebo časopis a začněte číst!
  • Zkuste se přidat do knižního klubu. Váš místní knihkupectví nebo sousední knihovna má pravděpodobně celou řadu skupin, ke kterým se můžete připojit. Proměňte čtení ve novou sociální zkušenost a setkávejte se s novými lidmi.
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 13

  3 Naučit se něco nového. Akt učení je skvělý způsob, jak udržet svou mysl bystrou, jak stárnete. Pokračování ve vzdělávání, učení se novým dovednostem nebo provozování nového koníčku může pomoci zachovat jednotlivé mozkové buňky a posílit vaši paměť.
  • Mnoho lidí navrhuje zkusit se naučit nový jazyk, ale nemusíte si to tak komplikovat. Místo toho zkuste každý den naučit se nové slovíčko. Chcete -li pomoci, získejte informace o kalendáři dne nebo si stáhněte aplikaci do telefonu.
  • Můžete si také vyzkoušet osvojení nové dovednosti. Například jste se možná vždy chtěli naučit plést. Naučit se nový koníček je skvělý způsob, jak si udržet mladou mysl.
 4. Obrázek s názvem Zůstaňte fit po 50, krok 14

  4 Více se socializovat. Socializace přináší velké výhody. Je to nejen příjemné, ale také dobré pro vaše zdraví. Lidé, kteří se pravidelně stýkají, mívají nižší krevní tlak a snížené riziko nemocí, jako je Alzheimerova choroba.
  • Zkuste si naplánovat pravidelné aktivity se svými přáteli. Například vytvořte večerní klub, který se schází jednou za měsíc. Můžete se sejít s přáteli a vyzkoušet nové recepty nebo restaurace.
  • Během pravidelných aktivit komunikujte se svými přáteli a rodinou. Vezměte s sebou například vnouče do obchodu s potravinami nebo pozvěte souseda na procházku. Existuje mnoho způsobů, jak do svého dne dostat více socializace.
  • Pokud se chcete seznámit s novými lidmi, zkuste jít na hodiny do studia jógy a navažte konverzace s ostatními lidmi, kteří se chtějí zlepšit. Knižní kluby, náboženská setkání a tělocvičny jsou také skvělými místy pro setkávání s jinými lidmi a setkávání.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebojte se vyzkoušet novou aktivitu. Díky novým zkušenostem se budete cítit mladí.
 • Než vyzkoušíte jakékoli nové fyzické zkušenosti, nezapomeňte se poradit se svým lékařem.

reklama

Populární Problémy

Neuspokojen s podmínkami, ve kterých jsou hráči ubytováni při karanténě v Melbourne, Novak Djokovic nedávno napsal dopis Tennis Australia s určitými požadavky jménem svého vrstevníkaJak malovat boty. Pomocí barvy můžete oživit pár starých bot nebo oživit originální design. Kožená barva, barva ve spreji, akrylová barva a dokonce i značkovače jsou všechny možné možnosti v závislosti na typu obuvi. Plán...Syndrom prázdného hnízda je stav, kdy se cítíte smutní nebo truchlíte, protože vaše děti odešly z domova. Můžete podporovat své děti a chtít, aby uspěly, ale přizpůsobit se a nechat jít může být pro některé lidi těžší než pro ostatní. Můžeš...

Sestry Williamsové havarovaly ze čtyřhryZbývají jen hodiny, než se Federer a Del Potro utkají v Miami, zde je pět z nejpřísněji napadených bitev mezi nimi.Federerova těžce vybojovaná výhra je známkou věcí příštích: čeká ho těžká sezóna v antuce.