Jak zastavit mozkové záchvaty

„Brain zaps“ jsou někdy popisovány jako výboje elektřiny, záblesky bílého světla nebo praskání ve vaší hlavě. Jakkoli je popisujete, mozkové zápisy jsou velmi skutečným abstinenčním příznakem při vysazování nebo přeskakování dávek některých léků, včetně antidepresiva jako Cymbalta , Effexor , Zoloft , Celexa, a Prozac (zřídka). Mozek zaps obecně zmizí do 1 měsíce nebo maximálně 3 měsíců. Chcete -li spravovat nebo dokonce eliminovat zapsané mozky, je vaší nejlepší možností velmi pomalu snižovat dávku léků pod vedením lékaře. Můžete také zkusit provést jednoduché změny životního stylu a užívat neověřené (ale obvykle neškodné) doplňky.Hra o trůny sezóna 8 epizoda 5 online

Metoda 1 ze 3: Pomalu se zužující léky

 1. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 1

  1 Nechoďte „studený krocan“, abyste přestali užívat léky. Navzdory nejistotě kolem příčin mozkových zápisů je všeobecně známo, že náhlé ukončení některých léků je běžným spouštěčem. Antidepresiva SSRI a SSNRI jsou nejčastěji spojována s mozkovým zapsem, takže je důležité, abyste antidepresiva neopustili najednou.
  • Ukončení antidepresivní „studené krůty“ může také vést k dalším závažným fyzickým a emocionálním abstinenčním příznakům. Nepřestávejte užívat antidepresiva bez doporučení lékaře.
  • Proces odvykání jiných léků je také někdy spojen s mozkovými zápisy, včetně benzodiazepinů (pro úzkost nebo svalovou relaxaci) a léků s ADHD Adderall . Ukončení užívání nedovolené drogy MDMA (extáze) může také vyvolat mozek zaps. Stejně jako u antidepresiv ukončete léčbu pod vedením lékaře.
  • Je obzvláště důležité pracovat se svým lékařem a snižovat benzodiazepiny. Náhle zastavení těchto léků může být nebezpečné a může dokonce způsobit záchvaty, pokud je užíváte denně.


 2. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 2

  2 Sledujte svého lékaře zužující se pokyny opatrně. Místo toho, abyste najednou přestali užívat léky, měli byste pomalu snižovat dávkování po dobu několika týdnů až několika měsíců. Čím pomaleji jedete, tím menší je pravděpodobnost, že se setkáte s mozkovým zápisem, ačkoli někteří lidé je dostávají bez ohledu na to, jak pomalu se zužují.
  • Můžete například snížit svou denní dávku přípravku Prozac v přírůstcích po 1-3 týdnech podle následujícího schématu: 60 mg; 40 mg; 30 mg; 20 mg; 10 mg (ve skutečnosti 20 mg každý druhý den).
  • Někteří lékaři dokonce doporučují takzvané titrování antidepresiv, což zahrnuje otevření každé kapsle a odstranění rostoucího množství „kuliček“ uvnitř. Nezkoušejte to však bez doporučení lékaře.
 3. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 3

  3 Dávejte pozor, abyste při zužování (nebo kdykoli jindy) nezmeškali dávky. Někteří lidé mají mozek zaps téměř jako „budík“, který je upozorní na vynechanou dávku léků. Abyste tomu zabránili, nastavte si méně nepříjemná připomenutí, abyste si podávali léky podle konzistentního plánu.
  • Nastavte si v telefonu například připomenutí, abyste léky brali každý den ve stejnou dobu.
  • Zatímco se zužujete, obvykle jen snížíte dávku pilulky, kterou si vezmete, nezměníte načasování ani frekvenci užívání.
  • Ujasněte si se svým lékařem, co byste měli udělat, pokud vynecháte dávku. Nepokoušejte se dohnat nebo zdvojnásobit dávku, pokud vám to lékař výslovně nedal.
 4. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 4

  4 Přechod na druhý „můstkový“ lék, pokud potřebujete pomoc se zúžením prvního. Je možné, že doba, po kterou ve vašem těle zůstane aktivní antidepresivum (někdy se mu říká „poločas rozpadu“), ovlivní vaše abstinenční příznaky, včetně mozkových zápisů. Dočasný přechod na „můstkový“ lék s delším „poločasem rozpadu“, jako je Prozac, může pomoci snížit nebo odstranit váš mozek zaps.
  • Pokud se například zužujete od přípravku Cymbalta, může vám lékař předepisovat zvyšující se dávky přípravku Prozac při snižování dávek přípravku Cymbalta. Poté, co jste mimo Cymbaltu, zúžíte Prozac.
  • Nepokoušejte se o to bez doporučení lékaře.
 5. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 5

  5 Vraťte se k lékům, pouze pokud je váš výběr oslabující. S trpělivostí, vytrvalostí a podporou to většina lidí zvládne přes mozek zaps a další abstinenční příznaky. Pokud jsou však vaše příznaky nesnesitelné, vaší jedinou možností může být dočasně se vrátit k lékům a zkusit se zužovat znovu jindy.
  • Promluvte si se svým lékařem o výhodách a nevýhodách obnovení léčby, o kterou se pokoušíte snížit.
  • Neexistuje žádná časová osa, jak dlouho byste měli čekat mezi pokusy o zúžení léčby. Spolupracujte se svým lékařem, abyste určili nejlepší načasování.
  • Příště nemusí nutně dojít k úplně stejným abstinenčním příznakům. Příznaky stažení se mohou změnit kvůli neznámým faktorům nebo proto, že se zužujete jiným způsobem (například se zužujete pomaleji).
  reklama

Metoda 2 ze 3: Provedení úprav chování

 1. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 6

  1 Použijte uklidňující aktivity ke snížení úrovně stresu. Vysazení antidepresiv je stresující a vypořádání se s mozkovými zapsy to jen zhoršuje. Někteří lidé uvádějí, že jejich mozkové záplaty jsou častější a/nebo závažnější, když je jejich hladina stresu zvýšená, takže zkuste různé uklidňující činnosti, které vám pomohou zmírnit váš stres.
  • Pomoci mohou činnosti jako jóga, hluboké dýchání, meditace, teplá koupel nebo poslech uklidňující hudby.
  • Lehké cvičení (jako je chůze nebo lehká jízda na kole) může být pro vás uklidňující, ale v některých případech může přinést i mozkový zápis.
  • Někteří lidé trpící mozkovým zapnutím věří, že uklidňující účinky aromaterapie jsou obzvláště užitečné. Prospěšné může být například vložení kapek levandule, bergamotu nebo růže do difuzéru.
 2. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 7

  2 Vyvarujte se bočních pohybů očí nebo podobných spouštěčů. Rychlé přesouvání očí ze strany na stranu je běžným spouštěčem zapálení mozku. Někteří lidé uvádějí, že pohyb celé hlavy ze strany na stranu nebo nahoru a dolů má stejný účinek. Pokud ve vašem případě identifikujete podobný spouštěč, snažte se této aktivitě vyhnout.
  • Pokud je pro vás například spouštěcí boční pohyb očí, nesnažte se sledovat míč, zatímco vaši přátelé hrají stolní tenis.
 3. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 8

  3 Připomeňte si, že zapsy nejsou škodlivé a nakonec přestanou. Mozkové zápisy jsou skutečné, frustrující, dezorientující a někdy dokonce bolestivé. Neexistuje však žádný důkaz, že by způsobovaly jakýkoli druh krátkodobého nebo dlouhodobého poškození. I když to může trvat týdny, měsíce nebo zřídka dokonce roky, téměř vždy se nakonec zastaví.
  • Neustále si opakujte, že to zvládnete, a spoléhejte na pomoc své sítě podpory - přátel, rodiny a svého lékařského týmu.
  • Jedna teorie pro mozek zaps je, že souvisí s poklesem „uklidňující chemikálie“ v mozku známého jako GABA. Ukončení léčby antidepresivy nebo některými jinými léky (jako jsou benzodiazepiny a Adderall) může způsobit dočasný pokles hladin GABA. Během několika týdnů až měsíců by se vaše hladiny GABA měly vrátit k normálu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zkoušení neprokázaných opravných prostředků

 1. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 9

  1 Zvyšte množství vodu, kterou piješ . Pokud, jak se někteří odborníci domnívají, mozkové zápisy souvisejí s poklesem „uklidňující chemické látky“ GABA v mozku, pak by pití více vody nemělo přímo pomoci. Nicméně, stejně jako několik dalších neprokázaných opravných prostředků, někteří lidé trpící mozkovou příhodou přísahají na její příznivé účinky.
  • Naštěstí pití většího množství vody je dobré prakticky pro každého a je extrémně obtížné vypít tolik vody, že se stane škodlivou.
  • Zůstat dostatečně hydratovaný vám může pomoci cítit se lépe fyzicky i emocionálně, což může způsobit, že se mozek nezapíše.
 2. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 10

  2 Sníst dieta bohatá na živiny . Stejně jako u pitné vody neexistuje žádný přímý vědecký důkaz, který by spojoval vaši dietu s mozkem zaps. Jíst zdravou stravu plnou potravin bohatých na živiny je však určitě dobré pro celkovou fyzickou a duševní pohodu.
  • Jezte každý den různé druhy ovoce a zeleniny, abyste získali širokou škálu živin. Doplňte to celozrnnými produkty, chudými bílkovinami a zdravými tuky.
  • Omezte potraviny chudé na živiny, jako jsou slazené nápoje a balené svačiny.
 3. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 11

  3 Promluvte si se svým lékařem o užívání přípravku Benadryl ke snížení mozkových zápisů. Benadryl je nejběžnější obchodní značkou antihistaminového difenhydraminu a někteří pacienti s mozkovým zapínáním tvrdí, že poskytuje úlevu. Není jasné, proč by Benadryl pomohl, ale možná by stálo za to tuto možnost prodiskutovat se svým lékařem.
  • Benadryl a další formy difenhydraminu lze zakoupit bez lékařského předpisu, ale před vyzkoušením byste si měli promluvit se svým lékařem. Benadryl může interagovat s jinými léky a v některých případech způsobit významné vedlejší účinky.
 4. Obrázek s názvem Stop Brain Zaps Krok 12

  4 Vyzkoušejte různé doplňky, pokud s tím váš lékař souhlasí. Neexistuje žádný důkaz, že by jakýkoli konkrétní doplněk poskytoval úlevu mozkovým zapsům. Nejlepší možností může být zkusit jednoho uchazeče několik dní až týden a poté přejít k jinému, pokud se příznaky vašeho mozkového zapalování nezlepší.
  • Mezi nejčastěji uváděné doplňky pro mozek zaps patří omega-3, B12, spirulina a huperzine.
  • Poraďte se svým lékařem, než vyzkoušíte jakýkoli nový doplněk, kvůli riziku interakcí s léky nebo vedlejších účinků.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou mozky zaps nebezpečné? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Neexistují žádné důkazy o tom, že by mozkové zápisy mohly vážně poškodit váš mozek nebo tělo, ale mohou být velmi stresující a dokonce oslabující, pokud k nim dochází často. Pokud máte co do činění s mozkovými zapsy a způsobují vám mnoho stresu nebo úzkosti, promluvte si se svým lékařem.
 • Otázka Zmizí někdy mozek zaps? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu wikiHow Zaměstnanci Odpověď personálu U většiny lidí odezní mozek a související příznaky do 3 týdnů po vysazení léku. Ve vzácných případech však mohou pokračovat měsíce nebo dokonce roky.
 • Otázka Může být mozek zaps příznakem záchvatu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Brain zaps jsou špatně chápaným fenoménem. Někteří vědci předpokládají, že by mohlo jít o velmi malé, lokalizované záchvaty, ale zatím neexistují spolehlivé důkazy, které by tuto myšlenku podpořily.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

„Resident Alien“, nová show s Alanem Tudykem, má premiéru ve středu večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online.Berdych porazil Federera a Djokoviče ve Wimbledonu 2010, ale ve vrcholovém střetu s Nadalem se nedostal.Kentucky a Auburn otevírají svou fotbalovou sezónu 2020 bitvou Top-25 SEC v sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Únava může být opravdu frustrující, zvláště pokud máte na den hodně plánů. Ačkoli neexistuje žádný okamžitý lék na pomalost, existuje spousta zdravých možností, které můžete každý den udělat a které mohou mít pozitivní vliv na váš ...Řecká Maria Sakkari se v neděli v prvním kole French Open utká s dobrou kamarádkou Ajlou Tomljanovicovou. Oba hráči se už jednou setkali a Sakkari vede hlavou 1: 0.