Jak se přestat řezat

Řezání je běžnou formou sebepoškozování. Sebepoškozování je, když si někdo záměrně ubližuje jako způsob řešení obtížných pocitů, zdrcujících situací nebo zkušeností. Stříhání vám může v danou chvíli zlepšit náladu a může vám pomoci cítit se v danou chvíli pod kontrolou; z dlouhodobého hlediska vám však řezání často způsobí horší pocit. Také vás to může dostat do nebezpečné situace. Neexistuje žádné magické řešení, jak přestat stříhat, ale je důležité být na sebe laskavý a netrestat se mentálně. Pokud chcete zahájit významný proces obnovy, existují způsoby, jak můžete získat pomoc, abyste se přestali řezat.

Pokud vy nebo někdo, na kom vám záleží, zvažujete řezání, podívejte se na Sekce Další zdroje na konci článku oslovit někoho, s kým si promluvit.

Metoda 1 z 5: Překonání nutkání

 1. Obrázek s názvem Buď šťastný každý den, krok 8

  1 Jděte někam, kde se nemůžete pořezat. Pokud cítíte nutkání se pořezat, jděte někam, kde je to těžší. Může to být nějaké veřejné místo, jako je obchod nebo obývací pokoj vašeho domova s ​​rodinou nebo spolubydlícími. Díky tomu bude pro vás těžší podřídit se nutkání řezat. Také se můžete cítit lépe, zvláště pokud jste v blízkosti lidí, kteří vás milují a podporují.
 2. Obrázek s názvem Vyrovnat se sebevražednými myšlenkami Krok 4

  2 Zavolej někoho. Pokud jste ve svém domě sami nebo nemůžete odejít, zavolejte někomu, s kým si chcete promluvit, když dostanete nutkání řezat. Může to být rodinný příslušník, důvěryhodný přítel nebo horká linka. Může být užitečné vytvořit si telefonní seznam lidí, kterým můžete volat. Do telefonu můžete také naprogramovat potřebná čísla.
  • Existuje mnoho horkých linek, na které můžete zavolat pomoc. Jedním je 1-800-273-HOVOR „24hodinová krizová horká linka pro ty, kteří se chystají sebepoškozovat nebo se nacházejí v nouzové situaci. Můžete také zavolat 1-800-334-POMOC “24hodinová linka národní krize pro nadaci pro sebepoškozování. Také zkuste 1-800-NEŘEZAT , který poskytuje informace o sebepoškozování.
  • Pokud si ublížíte nebo chcete navštívit lékaře, zavolejte 1-800-366-8288 , což je S.A.F.E. Informační linka alternativ pro okamžitou podporu a doporučení místnímu lékaři.
  • Pokud jste ve Velké Británii, můžete zavolat Samaritánům na 116 123 , což je agentura, která běží 24/7 a věnuje se momentům, kdy si chcete ublížit. Můžete také zavolat na Childline, horkou linku pro děti a mládež na 0800 1111 . Obě čísla neobsahují mobilní telefony ani pevné linky a ani jedno se neobjeví na vašem telefonním účtu.


 3. Obrázek s názvem View an Eclipse Krok 11

  3 Rozptýlete se. Jeden skvělý způsob, jak se vyhnout sebepoškozování, je rozptýlit se. Ne každá metoda rozptýlení funguje pro každého, takže možná budete muset vyzkoušet několik, než zjistíte, která z nich vám vyhovuje. Někdy se spoušť nebo nutkání může lišit v závislosti na vašich pocitech nebo situaci, což znamená, že vaše reakce na prevenci nebo zastavení sebepoškozování bude také odlišná.
  • Zkuste metodu motýlů. Když máte nutkání stříhat, nakreslete motýla tam, kde si chcete ublížit, a pojmenujte ho podle milované osoby nebo někoho, kdo chce, abyste se polepšili. Pokud stříháte, motýl zemře. Musíte to smýt. Pokud vyprchá a neřežete, je vypuštěn do přírody, aby byl volný.
  • Další myšlenkou je metoda pera. Popadněte červené pero a nakreslete čáry, šprýmaře, znamení míru nebo jakýkoli symbol všude tam, kde byste seřezali. Až budete hotovi, spočítejte řádky. To je tolik jizev zvyklý mít.
  • Pokud to nefunguje, zkuste si pročesat nebo upravit vlasy, uvařit si šálek čaje, napočítat do 500 nebo 1 000, zapracovat na logické nebo myšlenkové hře, dívat se na lidi, hrát na hudební nástroj, sledovat televizi nebo film , namalujte si nehty, uspořádejte něco jako knihy nebo skříň, vyrobte origami, abyste obsadili ruce, byli aktivní, sportovali, procházeli se, vytvořili si taneční rutinu nebo udělali umělecký projekt nebo vybarvili obrázek. Možnosti jsou nekonečné. Prostě to musí být něco, co vás bude dostatečně rozptylovat.
 4. Obrázek s názvem Přesvědčte se, abyste nespáchali sebevraždu Krok 11

  4 Zpoždění řezání. Kdykoli se objeví nutkání řezat, odložte řezání. Začněte s malým množstvím času, například 10 minut, a prodlužte dobu čekání pokaždé.
  • Během čekání přemýšlejte o jizvách, které nechcete, a o tom, jak si nemusíte ublížit, přestože o tom přemýšlíte nebo možná chcete. Opakujte si pro sebe prohlášení, například „Nezasloužím si být zraněn“, i když tomu zpočátku nevěříte.
  • Pamatujte, že vždy máte na výběr, abyste neřízli. Rozhodnutí je skutečně na vás.
  reklama

Metoda 2 z 5: Naučit se zvládat strategie

 1. Obrázek s názvem Wake up Happy Every Morning Krok 3

  1 Vyzkoušejte techniku ​​pěti smyslů. K zotavení jsou nutné zvládací schopnosti. Pomáhají řešit nutkání a často uvolňují do vašeho mozku chemikálie, nazývané endorfiny, které se uvolňují při sebepoškozování. Jedna běžná uklidňující technika se nazývá technika pěti smyslů, která poskytuje cestu k užitečnému stavu mysli k řešení bolestivých nebo extrémních pocitů vedoucích k sebepoškozování.
  • Začněte v pohodlné poloze, buď vsedě na podlaze s nohama zkříženýma nebo na židli s nohama položenýma na zemi. Začněte se soustředit na svůj dech. Dále začněte přinášet povědomí každému ze svých smyslů. Věnujte asi jednu minutu každému smyslu a soustřeďte se vždy jen na jeden.
  • Sluch: Zaměřte se na vnější zvuky. Jdou auta, lidé mluví? Dále se zaměřte na vnitřní zvuky. Slyšíte své dýchání nebo trávení? Když se soustředíte na sluch, všimli jste si něčeho, co jste dříve nevěděli?
  • Vůně: Co cítíte? Je ve vašem okolí jídlo? Nebo snad květiny venku? Můžete si všimnout pachů, které jste předtím nepoznali. Zkuste zavřít oči, abyste zbystřili ostatní smysly.
  • Vidět: Co vidíte? Vidíte z okna? Všímejte si detailů, jako jsou barvy, vzory, tvary a textury.
  • Ochutnávka: Co ochutnáte? Všimněte si čehokoli, co můžete ochutnat v ústech, třeba z ranní kávy nebo z oběda. Pohybujte jazykem, abyste zapojili své chuťové pohárky, a zkontrolujte, zda nenarazíte na další chutě.
  • Doteky: Cítíte pocit dotyku pokožky. Může to být z koberce pod nohama nebo nohama, oblečení na kůži nebo ze vzduchu, který se pohybuje po tváři. Vnímejte křeslo, na kterém sedíte.
 2. Obrázek s názvem Žijte šťastný život Krok 3

  2 Mediujte nebo se modlete. Meditace nebo modlitba se může zdát jako hloupá praxe, ale byly provedeny vědecké studie, které ukazují, že meditace zlepšuje pozitivní emoce, spokojenost, zdraví a štěstí. Snižuje také úzkost, stres a deprese. Existuje mnoho různých typů mediace, ale cílem veškeré mediace je uklidnit mysl.
  • Začněte v pohodlném sedě. Mějte jeden bod, na který se musíte zaměřit. Může to být vizuální, takový pevný bod v místnosti, sluchový, jako je opakované jediné slovo nebo modlitba, nebo fyzický, jako je počítání korálků na růženci. Zatímco se soustředíte na opakovaný úkol nebo nehybný předmět, vaše mysl se bude toulat. Když si všimnete, jak se vaše myšlenky toulají, pusťte myšlenku a přiveďte svou koncentraci zpět do bodu soustředění.
  • Může to znít jednoduše, ale soustředění mysli je náročné. Nebuďte zklamaní, pokud se zpočátku můžete soustředit jen na několik minut. Zkoušejte to dál, dokud nebudete moci trávit hodiny uvolňováním myšlenek a pročišťováním mysli.
 3. Obrázek s názvem Meditujte pro sebeobjevení Krok 14

  3 Zahajte dechová cvičení. Dýchání je přirozená reakce, kterou můžeme ovládat. Výzkum ukazuje, že nácvik ovládání dechu má pozitivní dopad na vaši stresovou reakci. Stejnou stresovou reakci lze spustit, když cítíte potřebu sebepoškozování. Učení se novým dovednostem vám může pomoci převzít kontrolu nad spouštěči.
  • Zkuste dokonce dýchat. Jedná se o jednoduchou techniku, kdy při nádechu napočítáte do pěti, pětkrát počkáte a pětkrát vydechnete. Soustřeďte se na každou část svého dýchání.
 4. Obrázek s názvem Splňte si své sny Krok 8

  4 Použijte relaxační techniky. Existuje několik druhů relaxačních technik, které můžete použít. Vyzkoušejte cvičení se snímky, kde vytvoříte imaginární bezpečné místo, kde si nechcete ublížit. Vytvořte si v mysli obrázek. Obraz by měl být klidný nebo by vám měl připomínat šťastnou vzpomínku. Mohlo by být snazší nechat si vytisknout obrázek bezpečného místa a soustředit se na něj místo na jeden v mysli.
 5. Obrázek s názvem Úspěšné závěrečné zkoušky Krok 20

  5 Zkuste progresivní svalovou relaxaci (PMR). Progresivní svalová relaxace je druh zvládání, který se zaměřuje na napínání a uvolňování různých svalových skupin. Jednou z výhod PMR je, že vám pomůže lépe si uvědomit fyzické pocity ve vašem těle.
  • Začněte v pohodlné pozici, která vám umožní soustředit se na různé svalové skupiny. Pro většinu lidí je nejjednodušší začít sedět nebo ležet. Dále se zaměřte na jednu skupinu svalů, které můžete napnout a poté uvolnit.
  • Napněte tyto svaly po dobu pěti sekund a stiskněte pouze svalovou skupinu, na které v tu chvíli pracujete. Po pěti sekundách uvolněte všechny svaly v této oblasti a zůstaňte uvolněni po dobu 15 sekund. Poté přejděte k další svalové skupině.
  • V případě potřeby to opakujte několikrát denně.
  • Izolace konkrétních svalových skupin může být obtížná, ale s procvičováním je to snazší.
  • Společné oblasti zahrnují váš obličej, ruce a paže, žaludek nebo střední část a nohy a chodidla. Noste volné oblečení, abyste se cítili pohodlně.
 6. Obrázek s názvem Meditujte bez pána Krok 29

  6 Udělejte si procházku všímavostí. Chůze je relaxační a odvádějící cvičení. Všímavá chůze je ještě lepší, protože je všímavostí v pohybu. Chcete -li mít pozornou procházku, věnujte pozornost každému kroku, který jdete. Jak se vaše nohy cítí na zemi? V botách? Soustřeďte se na svůj dech. Věnujte pozornost životnímu prostředí. Udělejte si čas a užijte si prostředí kolem vás.
  • Mezi výhody procházky všímavosti patří osvojení si povědomí v každodenním životě a soustředění svého vědomí. Tradiční, stacionární mediace může být pro některé lidi obtížná, takže všímavá chůze je aktivnější formou meditace. Chůze má také další zdravotní výhody.
 7. Obrázek s názvem Udělejte si radost Krok 12

  7 Zaznamenejte si situace, kdy si chcete ublížit. Začněte si psát deník, který popisuje pokaždé, když si chcete ublížit. Až pocítíte nutkání ublížit, napište si to. Zdokumentujte, kdy se to stane a co se stalo, než nutkání vzniklo. Zapisování pomůže identifikovat vzorce nebo pocity, které vedou k řezání. Deníky také poskytují prostor pro sdílení vašich pocitů a zpracování vašich myšlenek.
 8. Obrázek s názvem Pusť neúspěšný vztah Krok 8

  8 Vytvořte krabici dovedností zvládání. Box nebo sada dovedností zvládání je kontejner, který naplníte zásobami, které pomohou zastavit nutkání sebepoškozovat. Pořiďte si krabici od bot nebo malou kartonovou krabici a naplňte ji čímkoli, co si myslíte, že vám pomůže, abyste se nechtěli pořezat. Mohou to být obrázky přátel, rodiny nebo domácích zvířat, deník na psaní, výtvarné potřeby, abyste místo toho mohli vytvořit něco uměleckého, inspirativní citáty nebo texty, díky kterým se budete cítit lépe, oblíbené CD nebo jakýkoli předmět, který bude pozvedněte náladu a zbavte se řezu.
 9. Obrázek s názvem Be Mature Step 13

  9 Najděte si jinou prodejnu. Někteří lidé se řezali kvůli přílišnému hněvu, nenávisti, frustraci nebo bolesti. Pokud to je důvod, proč jste přestali, zkuste najít jiné východisko pro své emoce.
  • Pokud jste naštvaní nebo frustrovaní, najděte si polštář na punč, jděte ven a řvát, roztrhat papír nebo zmáčknout stresovou kouli. Můžete dokonce absolvovat kurzy kickboxu nebo kurz sebeobrany. Jakákoli aktivita, která vám pomůže uvolnit emoce, které obvykle vyjadřujete řezáním, vám pomůže vyhnout se řezání v budoucnosti.
  • Nalezení správné zásuvky může nějakou dobu trvat. Zkuste jich několik, dokud nenajdete ten, který vyhovuje vašim emocím. Mějte na paměti, že se může situace od situace změnit.
  reklama

Metoda 3 z 5: Nácvik pozitivní sebepoznání

 1. Obrázek s názvem Keep Yourself Happy Krok 7

  1 Poslouchejte pozitivní sebepovídání. Pozitivní mluvení o sobě označuje pozitivní způsob, jakým k vám váš vnitřní hlas mluví a nahlíží na sebe. Tento vnitřní hlas ovlivňuje vaši motivaci, rozhled, sebevědomí a celkovou pohodu. Pozitivní mluvení o sobě je způsob, jak mluvit sám se sebou, který vám pomůže získat sebevědomí, vybudovat si zdravější životní styl a omezit negativní myšlenky.
  • Pozitivní rozhovor o sobě samém může také pomoci zachovat si zdravotní emoce z hlediska zdraví. Připomeňte si, že emoce a nutkání chtít snížit jsou jen emoce, a ne skutečnost. Projdou nebo se dají vylepšit. Pocity, které ve vás vyvolávají pocit, že byste je chtěli snížit, tu nebudou vždy.
 2. Obrázek s názvem Rozveselit ženu Krok 8 Bullet1

  2 Zanechte připomenutí. Jedním ze způsobů, jak začlenit pozitivní sebepovídání do svého každodenního života, je nechat kolem sebe vizuální připomenutí. Pomocí poznámek post-it nebo přelepených kousků papíru zanechte kolem sebe kolem sebe pozitivní fráze. Můžete také psát zprávy na zrcadlo, na okno nebo na desky pro suché mazání. Tímto způsobem uvidíte připomenutí každý den a pomůže vám zlepšit náladu. Pomůže vám také vidět pozitivní zprávy, když přemýšlíte o řezání. Mezi dobré příklady pozitivních frází patří:
  • Jsem milý.
  • Jsem zvláštní.
  • Jsem sebejistý.
  • Můžu dosáhnout svých cílů.
  • Jsem krásná/pohledná.
  • Moje pocity jsou jen pocity.
  • Moje emoce nebudou trvat věčně.
  • Emoce nejsou fakta.
  • Poškození sebe sama nevyřeší mé problémy.
  • Poškození sebe sama může poskytnout rychlou úlevu, ale ne dlouhodobou úlevu.
  • Dokážu překonat svůj hněv/smutek/úzkost, aniž bych ublížil.
  • Svým pocitům teď můžu někomu věřit.
  • Mohu hledat podporu.
  • Já to zvládnu.
 3. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným trenérem života Krok 11

  3 Založte si deník myšlenek. Pozitivní rozhovor o sobě vám pomůže rozpoznat a porozumět myšlenkovým vzorcům, které ovlivňují nutkání k sebepoškozování. Prvním krokem je naučit se uznávat své myšlenky, protože jsou často zvykem. Někteří lidé považují za užitečné vytvořit si deník, který pomůže zaznamenat každodenní myšlenkové pochody. Jejich zapsání vám umožní kriticky přemýšlet o svých pocitech a myšlenkách a zpracovat, jak věci řešit jinak.
  • Cílem není změnit své myšlenky, ale uvědomit si je. To vám pomůže je uznat, což vám pomůže nečinně reagovat na tyto negativní myšlenky, které vedou k sebepoškozujícímu chování.
  • Pokuste se zapsat si situaci, myšlenky, pocity nebo emoce, které máte, stejně jako jakékoli fyzické vjemy, jako je energie, napětí v žaludku a akce, které děláte.
 4. Obrázek s názvem Žijte šťastný život Krok 11

  4 Zhodnoťte své myšlenky. Posouzení vašich myšlenek a myšlenkových pochodů může pomoci vést k pozitivnějšímu mluvení o sobě samém a k méně škodlivým myšlenkám, které vedou k řezání. Jsou vaše myšlenky pravdivé? Podívejte se na svůj myšlenkový záznam a zhodnoťte jakoukoli podobnou situaci, ve které jste skončili. Dozvěděli jste se z těchto situací něco a jaké byly dlouhodobé důsledky? Zvládli jste nějaké situace jinak než ostatní dny? Jednal jste podle negativních myšlenek?
  • Dobrý způsob, jak posoudit negativní myšlenky, je hledat prohlášení se slovy jako by měl, měl nebo měl. Tyto typy prohlášení vedou ke zprávám všeho nebo ničeho. Tyto negativní, často drsné myšlenky o sobě mohou vést k sebepoškozování.
  • Když se podíváte do svého deníku myšlenek, jaké alternativní myšlenky byste mohli mít? Zapište si alternativní a pozitivní prohlášení, která podkopávají negativní myšlenky, které jste měli.
  • Zeptejte se přítele nebo důvěryhodného člena rodiny, pokud si nejste jisti, zda jsou myšlenky pravdivé.
  reklama

Metoda 4 z 5: Prevence další epizody

 1. Obrázek s názvem Koupit sexuální hračku do 18 let, krok 11

  1 Odstraňte spouštěcí objekty. Abyste předešli další epizodě řezání, musíte odstranit nástroje, které k tomu používáte. Zbavte se všech předmětů, které jste předtím použili k sebepoškozování. Pokud budete muset trávit čas hledáním něčeho, čím byste si mohli ublížit, možná ten impuls dokážete rozdrtit. Čas k zamyšlení nad svými činy nebo přidané úsilí může působit jako odstrašující prostředek.
  • Nenechávejte na stole ostré předměty a nedávejte žiletky do zásuvek nebo skříněk, ke kterým máte snadný přístup.
  • Pokud ještě nemáte pocit, že byste mohli své nástroje vyhodit, zkuste se zdržením dostat k nim tím, že je budete mít zabalené těsně a vysoko na těžko přístupných policích.
  • Pokud je to možné, dejte je někomu jinému. Toto je zaručený způsob, jak je nenajdou. Zpočátku budete pravděpodobně naštvaní, ale až to přejde, budete vděční za to, že vám to zabránilo v tom, abyste si mohli ublížit.
 2. Obrázek s názvem Keep Yourself Happy Krok 11

  2 Identifikujte a vyhýbejte se spouštěčům. Ve chvíli, kdy máte nutkání ublížit si, zastavte se a myslete na to, co se právě stalo. Toto jsou vaše spouštěče. Zapamatujte si je a snažte se těmto situacím vyhnout. Někdy je lze předvídat, a pokud je lze předvídat, lze se jim vyhnout.
  • Běžné spouštěče mohou zahrnovat problémy s vrstevníky, jako je šikana a kyberšikana, tlak ve škole, pocit sociální izolace, zneužívání, zmatek kolem sexuality a problémy ve vaší rodině.
  • Někteří lidé s větší pravděpodobností stříhají v určitých denních dobách. Pokud víte, že jste ráno náchylnější ke stříhání, dbejte zvýšené opatrnosti těsně poté, co se vyvalíte z postele. Vědět o sobě a co dělat, abyste zvládli další nutkání.
  • Pokud jste se například pohádali s někým blízkým a máte nutkání sebepoškozovat, zastavte se a zeptejte se sami sebe, proč se tak cítíte: „Mám chuť ublížit si, protože jsem právě měl hádka s někým, koho miluji, a cítím se opravdu špatně. ' Zjistěte, co konkrétně způsobuje, že tato situace vyvolává negativní emoce, například určitý pocit nebo možná akci. Pracujte na snížení tohoto problému, dokud jej nebudete mít pod kontrolou nebo úplně zmenšený.
 3. Obrázek s názvem Keep Yourself Happy Krok 5

  3 Uznejte svůj úspěch. Je důležité oslavit pokrok, kterého jste dosáhli. Zkuste označit kalendář preferovanou barvou ve dnech, které neříznete. Na konci každého měsíce sečtěte počet dní, které jste nekrátili, a napište to na konec. Pracujte na zvýšení počtu dnů následujícího měsíce. reklama

Metoda 5 z 5: Hledám odbornou pomoc

 1. Obrázek s názvem Klidné sebepoškozující myšlenky Krok 11

  1 Hledejte základní příčinu. V některých situacích může být řezání symptomem jiného problému, jako je deprese, úzkost nebo jiná psychologická porucha. Řezání často získává člověku pocit úlevy od intenzivních pocitů, jako je hněv, pocit viny, úzkost, izolace, smutek nebo beznaděj. Může to být také chápáno jako výraz těchto pocitů a bolesti.
  • Mezi další důvody, které lidé řežou, patří potřeba kontroly nad svým tělem, zvláště když se cítíte mimo kontrolu. Někteří lidé si ubližují, když cítí něco necitlivého. Jiní to dělají jako reakci na trauma nebo jiné problémy, jako je úzkost a deprese.
 2. Obrázek s názvem Cope, když se o vás nikdo nestará Krok 13

  2 Promluvte si s profesionálem. Pokud máte potíže s prolomením cyklu řezání technikami zvládání nebo jinými metodami, možná budete potřebovat odbornou pomoc, jak situaci změnit. Poradce, klinický psycholog nebo psychiatr s vámi budou hovořit o tom, proč si ubližujete, a budou s vámi mluvit o tom, co cítíte, a o tom, jak změnit své chování ve vztahu k tomuto chování.
  • Zvažte možnost skupinové terapie, kde uvidíte, že se stejným problémem bojují i ​​další lidé.
  • Pokud jste nezletilí, řekněte svému rodiči nebo opatrovníkovi, že musíte co nejdříve navštívit odborníka na duševní zdraví. Zdůrazněte, že se jedná o mimořádnou událost.
  • Pokud jste dospělí a máte zdravotní pojištění, zavolejte svého lékaře primární péče co nejdříve a požádejte o doporučení terapeuta nebo psychologa, který se specializuje na sebepoškozování. Pokud nejste pojištěni, prozkoumejte bezplatné nebo levné kliniky pro duševní zdraví ve vaší oblasti nebo požádejte o pomoc člena svého duchovenstva, pokud jste věřící.
 3. Obrázek s názvem Rozpoznat varovné signály sebevraždy Krok 17

  3 Vyhledejte okamžitou pomoc. Pokud jste si ublížili až k vážnému zranění, musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Těžkým zraněním je jakýkoli řez, který krvácel déle než 10 minut, řez, který nezastaví krvácení, nebo scénář, kde jste omylem nebo úmyslně podřezali hlavní žílu nebo tepnu.
  • Pokud máte myšlenky na sebevraždu, měli byste také okamžitě vyhledat pomoc.
 4. Obrázek s názvem Napište svého zástupce do Kongresu Krok 12

  4 Poznejte rozdíly. Sebepoškozování není totéž jako sebevražda, ale ti dva se často navzájem zaměňují. Hlavní rozdíl je v úmyslu ukončit život. Osoba, která myslí na sebevraždu, často nevidí jiné východisko a chce ukončit svůj život. Někdo, kdo si ubližuje, je však často pravým opakem, protože se úmyslně ubližuje, aby se cítil naživu nebo se vyrovnal se životem.
  • Výzkum ukazuje, že lidé, u nichž je sebepoškozování pravděpodobnější, že později spáchají sebevraždu. To často koreluje s dalšími faktory, jako je deprese, pocit, jako by bylo méně důvodů žít, nebo pocit beznaděje. Zajímejte se o sebevražedné myšlenky vážně a vyhledejte pomoc.
  • Hledejte zřetelné známky sebevraždy, například mluvení o tom, že chcete zemřít nebo se zabít, hledat způsob, jak se zabít, dělat prohlášení o beznaději nebo mluvit o tom, že nemáte důvod žít.
  • Pokud vy nebo někdo, koho milujete, přemýšlíte o sebevraždě, požádejte o pomoc. Volání 1-800-273-TALK (8255) promluvit si s někým o pomoci osobě, která o tom uvažuje, nebo zavolat na příslušné číslo záchranné služby, pokud již k pokusu došlo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moji rodiče vědí, že jsem stříhal a že jsem sebevražedný, ale je jim to jedno. Co bych měl dělat? Promluvte si s jiným dospělým, jako je důvěryhodný učitel, poradce nebo zdravotní sestra ve škole. Říkejte lidem, dokud nedostanete potřebnou pomoc. Pokud vás nikdo nebude poslouchat, jděte do nemocnice nebo zavolejte 911. Sebevražedné myšlenky jsou naléhavou lékařskou událostí a je třeba s nimi zacházet jako s takovými. A konečně, nikdy se nemusíte stydět nebo stydět za to, že mluvíte za své duševní zdraví. Pomoc je k dispozici a vy si ji zasloužíte.
 • Otázka Moje nejlepší kamarádka se začala sekat s chlapem, který nás nenechá o obědě samotných; je to většinou zlý chlap, ale někdy k ní milý. Nechci, aby se rozsekala s chlapem, který jí pohrává s hlavou. Povzbuďte svého přítele, aby se otevřel a promluvil o tom chlapíkovi, řezání a spojení mezi nimi. Řekněte jí, že má větší cenu než tenhle chlap a že si pohrává s její myslí kvůli vlastním kopancům. Braň ji, pokud je na ni ten chlap zlý, a vezmi svou kamarádku za ruku a odejdi, jestli nepřestane. Může být užitečné, když ji můžete podpořit a říct mu, aby jí přestal ubližovat. Pokud se k ní nemůžete dostat, řekněte to někomu na úřadě, komu důvěřujete, protože pravděpodobně potřebuje radu, aby jí pomohla.
 • Otázka Moje bývalá se teď sekne. Rád bych jí pomohl, ale je to trapné znovu se poflakovat s tvým ex. Pak byste na ni neměli myslet jako na svého ex, ale místo toho na přítele v nouzi. Pak to bude méně nepříjemné. Pokud se vás pokusí proměnit zpět ve svého přítele, zdůrazněte, že jste tam její dobrá kamarádka, abyste ji pokaždé podpořili, jako připomínku a odvracejte veškeré pokusy o intimní náklonnost, kromě objetí, která mohou být užitečná pro přesměrování jakýchkoli pokusů o líbání .

Populární Problémy

Jak zjistit, zda se dívka chce líbat. Vědět, zda někdo bude vnímavý k polibku, může být zdrojem docela velké úzkosti, ale nemusí. Pokud víte, na co si dát pozor při něčí konverzaci a řeči těla, ...

Tottenham a Antverpy se setkají ve čtvrtek ve hře Evropské ligy. Zde můžete zápas sledovat, pokud žijete v USA.

Jak hrát na housle. Housle jsou jedním z nejcennějších a nejkrásnějších nástrojů, na které lze hrát. Cesta k učení se houslím je dlouhá, ale s trpělivostí, disciplínou a nadšením vám tyto kroky pomohou začít na cestě ...

Rajeev Ram byl na pokraji reprezentace Indie, pouze kvůli předpisům NRI, které mu v tom měly zabránit.

BNP Paribas Open: Analýza široce otevřeného hřiště WTA - Li Na, Sharapova, Azarenka, Radwanska.