Iga Swiatek, prospívající v „respektující“ atmosféře Pekingu, čte ve finále střetnutí Liudmily Samsonové

Světová dvojka řekla, že se jí líbilo, jak „volně“ hrála, aby ukončila 16zápasovou vítěznou sérii Coco Gauffové. Dokáže to udržet proti Liudmile Samsonové ve finále?začít s tenisem

'Cítím, že mohu znovu hrát svobodně, takže jsem s tím opravdu spokojená,' řekla Iga Swiatek po sobotní výhře 6:2, 6:3 nad Coco Gauffovou v Pekingu. 'Už je to dlouho, co jsem se tak cítil.'

Swiatek podniká svou první cestu do Číny a tamní podmínky jí vyhovovaly. Líbí se jí prostornost centrálního kurtu v Národním tenisovém centru a slušnost fanoušků. Je to přesně to, co, jak se zdá, potřebovala, aby zapomněla na otřesnější atmosféru, které čelila v Cincinnati a New Yorku, a na netypicky šambolické výkony, které tam a v Tokiu předváděla.'Máte více prostoru na kurtu za sebou a po straně,' řekl tento týden Swiatek. „Stánky jsou docela skvělé. Máte pocit, že vás nic netrápí, když soupeř hází míčem. Lidé zde fandí opravdu uctivě. Tohle určitě pomáhá.'

'Myslím, že se to hodí k mé hře a beru si z toho hodně sebevědomí.'

jak nosit tenisky k džínům

Slyšení těchto slov pravděpodobně nenaplní její oponenty stejnou sebedůvěrou. Swiatek sice momentálně není na prvním místě, ale je tam dost dlouho na to, aby byla pravděpodobně nejobávanějším útočníkem na turné. Pokud je zapnutá, nikdo s tím nemůže moc dělat.Ukázalo se, že „Kdokoli“ stále zahrnuje Coco Gauff. Od Wimbledonu se Američanka prosadila, aby zaujala Swiatekovo místo nejnepřekonatelnější hráčky WTA. Do jejich semifinále se dostala poté, co vyhrála 16 v řadě a 21 z posledních 22. Do této série patřilo Gauffovo první vítězství v kariéře nad Swiatekem v Cincinnati a její první grandslamový titul na US Open.

'Cítím, že mohu znovu hrát svobodně, takže jsem s tím opravdu spokojená,' řekla Iga Swiatek po výhře 6:2, 6:3 nad Coco Gauff.Swiatek možná sama o sobě nestála o „odvetu“, ale od začátku byla jasně rozhodnutá předvést proti Gauffovi to nejlepší a neopakovat své porážky plné chyb z léta. Na začátku zaútočila na Gauffovu nejznámější slabinu, svůj forhend, důrazným, ale odměřeným způsobem.

Brzy brejkla a v polovině prvního setu Gauffová tlačila a přemýšlela o forhendu. Gauffová, aby udržela krok se Swiatekovým tempem, cítila potřebu generovat více z toho sama, a na forhendové straně začala vypadat ztraceně, nedokázala se rozhodnout, co s tím chce dělat. Dokonce i její práce nohou na výstřelu se stala nejistou.

Gauff řekla, že i poté, co porazí špičkové soupeře, jako je Swiatek, bude přemýšlet, zda zápas skutečně vyhrála, nebo její soupeřka měla jen špatný den a prohrála ho. V sobotu to vypadalo, že ty pochybnosti o sobě samém rychle vyvstaly a už nikdy neopustily její hlavu. Swiatek se postaral o to, aby tam zůstali tím, že hrál čistý tenis. Udělala 75 procent svých prvních podání, vyhrála 80 procent těchto bodů, trefila 17 vítězných bodů a dopustila se jen šesti chyb.

obrázek tenisového kurtu

'Jsem šťastný, že jsem po US Open změnil svůj postoj, a doufám, že to budu moci udržet co nejdéle,' řekl Swiatek.

Swiatek má vedení 2:0 v zápase proti Samsonové, včetně demolice 6:1 a 6:0 v Dubaji.

pozor dáma a tulák

Aby Swiatek vyhrála titul Masters 1000 v Pekingu a s ním spojený šek na šampiona v hodnotě 1,3 milionu dolarů, bude muset svůj nový postoj udržet naživu ještě jeden zápas proti Liudmile Samsonové. Ruska má za sebou působivý vlastní týden, když vyřadila Jelenu Ostapenkovou a Elenu Rybakinu, obě ve dvou setech, ve čtvrtfinále a semifinále.

Proti Rybakině byla Samsonová silnější a odolnější hráčkou. Pro svého soupeře, který je obvykle jedním z větších stoperů hry, trefila 33 vítězných bodů na pouhých sedm. Samsonová podávala první set za stavu 5-4 a byla zlomená, ale včas se odrazila a dosáhla tiebreaku, který vyhrála 9-7. Je jednou z nejvyrovnanějších hráček tohoto sportu a toto chování jí pomohlo dostat se do dvou finále Masters 1000 ve druhé polovině této sezóny.

Pomůže jí to porazit Swiateka? Jejich historie říká, že toto finále se může ubírat dvěma velmi odlišnými směry. Ve svém prvním střetnutí loni ve Stuttgartu Samsonová zatlačila Swiatekovou hluboko do třetí sady, než prohrála. Když však v únoru znovu hráli v Dubaji, Swiatek ji bleskově vystřelil 6-1, 6-0.

Myslím, že tentokrát to nebude tak jednostranné. Ale pokud bude Swiatek hrát volně, pravděpodobně to nebude tak blízko, jako to bylo poprvé.

Populární Problémy

Western Union je služba pro přenos peněz a zpráv se sídlem mimo Spojené státy, s agenty po celém světě. Každý, kdo má zájem stát se novým agentem, se musí přihlásit a být přijat prostřednictvím sídla společnosti Western Union ....

V mnoha katolických církvích má kněz rád tři až šest oltářních serverů, které by jim pomohly při mši svaté. Ačkoli v katolické církvi byly kdysi zakázány, nyní mohou oltářnice sloužit, pokud diecézní biskup a ...

WTA Barcelona - Cibulkova postupuje, ale Georges je naštvaná

Steelers bojují o druhé místo s divokou kartou a jdou na Jets Sunday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Leo Borg, syn švédské tenisové legendy Bjorna Borga, nedávno odhalil, že 20násobný vítěz Major Rafael Nadal je jeho idolem od dětství.

Neporažený stát San Diego absolvuje v sobotu ve státě Utah obrovský test. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.