Ve věku 54 let zemřel šéf ATP Brad Drewett

Paříž (AFP) -

Brad Drewett pózuje po tiskové konferenci ve Flushing Meadows Corona Park 1. září 2005

Brad Drewett pózuje po tiskové konferenci ve Flushing Meadows Corona Park ve čtvrti Flushing v newyorské čtvrti Queens 1. září 2005. Drewett, prezident ATP, zemřel ve věku 54 let po dlouhé bitvě proti motoru neuronová nemoc

Australský Brad Drewett, prezident ATP, zemřel v pátek ve věku 54 let po boji s nemocí motorických neuronů, oznámil řídící orgán mužského tenisu.

ATP s hlubokým zármutkem oznamuje, že Brad Drewett dnes zemřel ve svém domě v australském Sydney, uvedlo prohlášení ATP.

pro tenisové turnaje

Brad, který od ledna 2012 vykonával funkci výkonného předsedy a prezidenta ATP, trpěl motorickou neuronovou nemocí.

Naše myšlenky jsou s Bradovou rodinou v tento extrémně smutný den pro ně, ATP a celou mezinárodní tenisovou komunitu. Bude všem velmi chybět.

velikost tenisového držadla 2

Španělská hvězda Rafael Nadal byl mezi prvními, kdo vzdal poctu Australanovi.

Velmi smutný den pro svět sportu a tenisu zvlášť. Náš prezident Brad zemřel. Odpočívejte v pokoji, řekl Nadal na svém Facebooku.

Drewett v lednu řekl, že odstoupil ze své role v ATP poté, co mu byla diagnostikována nevyléčitelná nemoc.

Tehdy ale dodal, že bude pokračovat jako výkonný předseda a prezident ATP, dokud nebude jmenován náhradník.

bandita podpora loktů tenis

Bylo pro mne ctí sloužit jako výkonný předseda a prezident ATP, organizace, jejíž jsem součástí více než 35 let od doby, kdy jsem se stal profesionálním tenistou, řekl Drewett.

Držím ATP velmi blízko svého srdce a se smutkem se kvůli svému špatnému zdraví rozhoduji vstoupit do tohoto přechodného období.

Začátkem 80. let během své hráčské kariéry získal Drewett dva tituly ve dvouhře. Od loňského nástupu do funkce šéfa ATP se podílel na získávání zvýšených odměn pro hráče.

Motorická neuronová choroba, známá také jako Lou Gehrigova choroba, je nevyléčitelná. Průměrná délka života po diagnostice je obvykle tři až pět let.

Populární Problémy

Harvard a Princeton se setkávají v sobotu ve vzácné zády k sobě v Jadwin Gym. Takto můžete hru sledovat.

Hubert Hurkacz se utká s Peterem Gojowczykem v zápase prvního kola na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné.

Maya Moore je předmětem nejnovějšího dokumentu 30 za 30, Breakaway. Zde je návod, jak můžete film sledovat online.

Tiger a Peyton se v neděli utkají s Philem a Bradym v dalším vydání 'The Match'. Zde je návod, jak jej streamovat online zdarma.

Roger Federer řekl, že je třeba podporovat hráče trpící duševními problémy. ATP, jehož je Federer členem Rady pro hraní, má 24hodinovou horkou linku, na kterou se mohou hráči obrátit.