Žádné jahody, jen smetana: Wimbledonská fixace bílou

Když přemýšlíte o Wimbledonu, bílá barva se vám vybaví častěji. Zde se podíváme na posedlost turnaje a dlouhodobé spojení s barvou.Tenisté se rozhodnou pro ostré a stylové oblečení na turnajích, jako je French Open, ale pokud jde o Wimbledon, cesta je klasická . Tenisové bílé a Wimbledon jdou ruku v ruce, a to především proto, že v té době byla bílá barva považována za barvu pro elitu (vzhledem k času, úsilí a penězům, které si vyžádala, aby vypadala nedotčená). Bylo tedy přirozené, že si tenis, který pro privilegované také začínal jako volný čas, vybral jako barvu bílou.V roce 1963 úřady prestižního turnaje rozhodly, že zúčastnění hráči musí být oblečeni převážně v bílé barvě. V roce 1995 revidované pokyny pro oblékání uváděly, že hráči musí nosit oblečení, které je téměř celé bílé. Zatímco oblékání držitelů dluhopisových dluhopisů - diváků, kteří drželi jedno z nejdražších a nejlepších míst v domě - bylo uvolněné, hráči nemají absolutně žádný odpočinek.

tenisovou botu

Zatímco tito diváci mohou nyní nosit cokoli, kromě roztrhaných riflí, špinavých trenérů, běžeckých vest a sportovních bot (přijatelné jsou i šortky na míru!), Pokyny pro sportovce se v loňském roce výrazně zpřísnily.

Úřady ve Wimbledonu vysvětlují, že nové pokyny byly vydány s cílem omezit sportovní značky před vklouznutím barev do oblečení hráčů. Vzhledem k tomu, že se výrobci sportovního oblečení mohou od ostatních značek odlišovat pouze šikovným používáním barev, nejnovější celobílý kód Wimbledonu si s nimi nevede dobře. Uvádí se v něm, že celý outfit musí být bílý, včetně spodků a spodního prádla. Používání barev je omezeno na 1cm střih a vztahuje se na celou sadu, včetně obuvi, čepic, ponožek, náramků a šátků.Barevný Roger Federer na letošním French Open

Přestože Wimbledon tvrdí, že jejich trvání na nošení bílé má vše co do činění s dodržováním tradic a nemá nic společného s elitářstvím, hráči nejsou ošuntělí. Přestože Roger Federer jasně vyjádřil svou nelibost brzy po zavedení nových pokynů, hráči se již nějakou dobu bouří proti náročným standardům Wimbledonu.

Andre Agassi, módní ikona? Tenisová hvězda ve Wimbledonu v roce 1992Jeden z největších tenisových hráčů, Andre Agassi, byl vždy známý svou láskou jasné barvy a riflové šortky. Jako akt vzpoury proti bílému oblečení, které byl nucen nosit, Agassi odmítl krátce hrát ve Wimbledonu.

Šarapovová se bouří proti omezujícímu nařízení Wimbledonu

Nedávno, v roce 2008, Maria Sharapova vzala wimbledonský dress code strašně vážně tím, že se dostavila na zápas oblečená v bílém oblečení inspirovaném smokingem. Ačkoli to úřady nemohly prokázat, měli záludné podezření, že se jim vysmívali.

Jahody a smetana! Williams v oblečení skutečně inspirovaném Wimbledonem

specifikace raketbalových míčků

V roce 2010 měla Serena Williamsová, která je známá svým výběrem oblečení pro kancléře, na sobě krémové šaty s červeným lemováním a červenými šortkami. Ačkoli to zamýšlela jako pocta wimbledonské tradici jahod a smetany, někteří mají pocit, že tento krok byl protkán sarkasmem.

Všechno, co bylo řečeno a uděláno, se Gertrudě Augustě Moranové podařilo naštvat úřady jako žádný jiný hráč. V roce 1949 měly její krátké šaty a krajkové kalhotky úřady. All England Club zašel tak daleko, že tvrdil, že do tenisu vnesla vulgárnost a hřích.

Tento článek byl původně publikován dne Solly Sport.

Populární Problémy

Uprostřed otázek týkajících se plánování jejích zápasů na US Open Maria Šarapovová řekla, že si ráda zahraje na parkovišti.

Jak vyrobit dánské palačinky. Dánské palačinky jsou vynikající a jsou dokonalým brunchem nebo pudinkem. Mohou být vyrobeny v ploché verzi nebo ve verzi, která vypadá jako malé pýchavky, křupavé a chutné. Ke každému druhu palačinky můžete přidat ...

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu finále Hry o trůny Season 8 Episode 6 finále v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.

Cvičení ve špatné obuvi může způsobit, že vaše cvičení bude méně účinné a potenciálně si poranit nohy. Existují optimální boty pro různé typy tréninků, od silového tréninku přes jógu až po běh. Ať už hledáte ...

Pěší turistika je skvělý způsob, jak trávit čas venku a hodně cvičit. I když možná toužíte vyrazit do divočiny, čas věnovaný přípravě na výlet vám pomůže zůstat v bezpečí a pohodlí. I když právě vyrážíte na ...