Jak přestat hrát si s rovnátky

Hra s rovnátky se může stát obrovským problémem. Můžete způsobit poškození zubů i drahého vybavení v ústech. Naučte se, jak přestat hrát si s rovnátky, než se stane něco špatného.

Metoda 1 ze 2: Řešení chronického fiddlingu

 1. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 1

  1 Rozpoznat problém a potřebu přestat. Pohrávání si s rovnátky může nejen poškodit zuby a drahé ortodontické vybavení v ústech, ale může také zhoršit vaše nepohodlí.
 2. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 2

  2 Všimněte si, kde a kdy si nejčastěji pohráváte s rovnátky. Je to tak, když sedíte a sledujete televizi? Je to, když děláte domácí úkoly? Vědět, kdy jste nejzranitelnější vůči fidlování, vám pomůže problém vyřešit.
 3. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 3

  3 Zkuste rozptýlení. Pokud je ve škole, můžete si místo toho pohrát s papírem. Myslete na malé předměty, které můžete mít u sebe a udrží vaše ruce zaměstnané. Některé návrhy zahrnují:
  • Rubikova kostka
  • Starostlivý kámen
  • Ruční hry
  • Balíček karet


 4. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 4

  4 Nechte si poznámky pro sebe. Umístěním lepicích poznámek na místo, kde je uvidíte při běžné rutině, budete o svém problému informováni. Naštěstí vás poznámky budou motivovat, abyste se nedotkli rovnátek.
 5. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 5

  5 Procvičte si averzní terapii. Averzní terapie vám někdy může pomoci odstranit návyk vyvoláním negativního podnětu, jako když si lehce natáhnete gumičku na zápěstí, kdykoli sáhnete na rovnátka.
 6. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 6

  6 Noste lak na nehty nebo si na ruce naneste špatnou chuť. Tato technika se často používá u lidí, kteří bojují s kousáním nehtů, ale může vám pomoci držet ruce mimo ústa. Další možnosti potažení prstů:
  • Citronová šťáva
  • Chilli olej (používejte střídmě)
  • Dezinfekční prostředek na ruce
 7. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 7

  7 Požádejte přítele nebo příbuzného, ​​aby vám připomněl, abyste přestali, pokud si s nimi pohráváte. Zvlášť dobře vám to budou připomínat rodiče; pokud se vám zlomí rovnátka, budou to oni, kdo bude muset zaplatit, aby je opravil. reklama

Metoda 2 ze 2: Zmírnění nepohodlí

 1. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 8

  1 Zmrzněte dásně. Když jsou vaše rovnátka poprvé nainstalována, pocit může být nepříjemný nebo bolestivý a v některých případech může způsobit otok. Pravidelné používání ledového balíčku může zmírnit vaši bolest a omezit nebo odstranit vaše fidlení.
 2. Obrázek s názvem Stop Fiddling with Your Braces Krok 9

  2 Jezte chlazená jídla. Podobně jako námraza na dásních, konzumace chlazených jídel může přinést úlevu přímo bolavým částem vašich úst. Mezi oblíbené možnosti studených jídel patří:
  • Nanuky
  • Zmrzlina
  • Mražená mrkev
  • Smoothies
 3. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 10

  3 Očistěte si rovnátka od jídla. Pokud vám jídlo uvízne v rovnátkách, může způsobit podráždění dásní a vést k častějšímu škubání s rovnátky. Používejte zubní nástroje, jako jsou nitě, párátka a kelímky na vodu.
 4. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 11

  4 Použijte zubní vosk. Mnoho ortodontických ordinací poskytuje zubní vosk zdarma, když o to požádáte. Pokud máte problém příliš se dotýkat rovnátek, neváhejte se zeptat svého ortodontisty.
 5. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky, krok 12

  5 Přejděte na zubní pastu pro citlivé zuby a dásně. Většina místních drogerií nosí zubní pastu určenou pro lidi s citlivými ústy. I když vaše ústa nejsou normálně citlivá, tato zubní pasta vám může pomoci přestat se vrtět s rovnátky.
  • Existují také ústní gely, které snižují nepohodlí dásní. Ty lze aplikovat přímo na vaše zuby a dásně.
 6. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 13

  6 Dej tomu čas. Ačkoli to může být to poslední, co chcete slyšet, bolest se postupem času zmírní a podivný pocit, že máte rovnátka v ústech, bude přirozenější.
 7. Obrázek s názvem Přestaňte si hrát s rovnátky Krok 14

  7 Vezměte si na rovnátka volně prodejné léky proti bolesti nebo léky proti bolesti, které vám předepsal lékař. Mít citlivá ústa může znamenat, že cítíte větší bolest ze svých rovnátek, než je normální. Užívání pultového léku proti bolesti podle pokynů nebo léků proti bolesti předepsaných lékařem může snížit vaši bolest a vést k menšímu pohrávání. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mezera mezi zuby dostatečným důvodem k získání rovnátek? Ano, můžete získat rovnátka pro uzavření mezer v zubech.
 • Otázka Mám mezeru mezi zuby. Lze to opravit rovnátky? Ano! Mezery v zubech jsou ve skutečnosti jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé dostávají rovnátka.
 • Otázka Co mám dělat, když mi spadne vodič? Vypořádejte se s tím, jak nejlépe můžete, dokud si nedohodnete schůzku se svým ortodontistou, která ho nahradí. Pokud je to nutné, použijte zubní vosk a buďte velmi opatrní, abyste se vyhnuli jídlu, které by mohlo strhnout držáky, které jsou nyní zcela odkryté.
 • Otázka Proč se mi chce hrát s rovnátky? Může to být proto, že jsou objemné a cítí se divně.
 • Otázka Jak odstraním jídlo ze svých rovnátek? Použijte párátko, vodní paličku nebo nit, jen buďte velmi opatrní kolem rovnátek.
 • Otázka Mohl bych použít Advil, abych se zbavil bolesti poté, co jsem si utáhl rovnátka? Ano, Advil by vám měl pomoci zmírnit bolest, stačí si přečíst štítek a vzít jej podle pokynů.
 • Otázka Budou moje rovnátka vypadat větší? Ne. Možná by ti trochu vyčnívaly rty, ale nikdo si toho nevšimne.
 • Otázka Zabarví mi barvy gumiček zuby? Je velmi nepravděpodobné, že k tomu dojde, ačkoli pokud chcete větší jistotu, zeptejte se svého ortodontisty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Po jídle si okamžitě vyčistěte zuby nebo můžete skončit pohráváním s rovnátky, abyste jídlo dostali ven.
 • Pokud vám dělá starosti pohrávat si s rovnátky, nechte si poradit od rodičů nebo ortodontisty. Dejte jasně najevo, že chcete přestat hrát.
 • Vyzkoušejte nějaké rušení vaší ruky, jako je cvakání prsty nebo cvičení prstů, díky kterým vaše prsty běží nepřetržitě.

reklama

Varování

 • Pokud hrajete s rovnátky, můžete snadno vytáhnout jeden z drátů, nebo hůře, jeden z držáků!
reklama

Populární Problémy

Jak používat krimpovací korálky. Krimpovací korálky pomáhají zajistit smyčku na šperku, takže hotový kus lze připevnit k dalším součástem šperku. Pokud si vyrábíte vlastní šperky z korálků, pravděpodobně budete muset drát omotat ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos výzvy Indy 500 Pit Stop Challenge 2019.

Zajímá vás, co znamená „dvojka“ v tenise? Vysvětlíme, co znamená dvojka, a poskytneme vám další zdroje, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět o bodování tenisu.

Budování svalů může zvýšit vaše sebevědomí, ale vyžaduje to čas a důslednost. Naštěstí můžete vidět výsledky, pokud budete tvrdě pracovat a držet se toho. Klíčem k budování svalů je pravidelné cvičení a udržování zdravé výživy. Můžeš...

Jak zlepšit každodenní funkci srdce. Výzkum ukazuje, že srdce je jedním z nejpracovitějších, životně důležitých svalů ve vašem těle a pumpuje trochu méně než 8 galonů krve za minutu. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/heart-diseas ...