Jak uložit otevřenou láhev červeného vína

Máte -li po večírku částečné lahve nebo pokud není dokončení lahve taxíku tak snadné, jak bývalo, skladování červeného vína je jednoduchý. Chladnička je vaše nejlepší a nejsnadnější volba, protože pomáhá zpomalit proces oxidace, který kazí víno. Účinné může být také použití konzervačních nástrojů k odstranění kyslíku z láhve nebo jeho nahrazení inertním plynem. Většinu červené barvy si nejlépe vychutnáte při teplotách kolem 17 až 19 ° C, takže skladované víno pomalu zahřejte ponořením dna lahve do vlažné vody.

léčba tenisového lokte doma

Metoda 1 ze 3: Skladování červeného vína v ledničce

 1. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 1

  1 Okamžitě vložte láhev do lednice. Pokud jde o skladování vína, teplo a kyslík jsou vaši nepřátelé. Uzavření lahve a její umístění do lednice, jakmile skončíte s pitím, je nejjednodušší způsob, jak zpomalit oxidační proces, který z vína dělá ocet.
  • I když je všeobecně známo, že červené víno si můžete vychutnat při pokojové teplotě, červené víno by mělo být po otevření stále chlazeno.
  • Skvělou volbou je také lednice na víno. Udrží vaše víno dostatečně chladné, aby zpomalilo oxidaci, ale ne tak studené jako standardní lednička.


  ODBORNÁ TIP

  Samuel Bogue

  Certifikovaný sommelier Samuel Bogue je ředitelem vína skupiny Ne Timeas Restaurant Group v San Francisku v Kalifornii. Certifikaci Sommelier získal v roce 2013, je držitelem ceny Zagat '30 Under 30' a je poradcem pro víno ve špičkových restauracích San Francisco Bay Area. Samuel Bogue
  Certifikovaný sommelier

  Studený vzduch udrží vaše víno déle svěží. Sommelier Sam Bogue říká: „V chladnějším prostředí uvidíte menší reakci mezi chemikáliemi ve víně a kyslíkem ve vzduchu. Pokud necháte víno na vyšší teplotě, urychlíte proces stárnutí. Aby to bylo co nejčerstvější, udržujte víno co nejchladnější, aniž byste ho zmrazili. '

 2. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 2

  2 Pokud jste o korek přišli, zalepte láhev igelitem a gumičkou. Pokud jste omylem vyhodili zátku nebo šroubovací uzávěr, zabalte horní část lahve plastem a zajistěte gumičkou.
  • Můžete také investovat do levných zátek na víno, které jsou vyrobeny z plastu nebo kovu a vytvářejí vzduchotěsné těsnění. Najdete je online nebo v obchodech s vínem, alkoholem a domácím zbožím.
 3. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 3

  3 Víno skladujte v lednici 3 až 5 dní. Přesná doba skladování závisí na druhu vína, ale dobrým obecným vodítkem je 3 až 5 dní. I po 5 dnech stojí za to udělat si chuťový test. Zatímco chuť může být trochu mimo, mnoho vín je pitných alespoň týden po otevření.
  • Vína s vyšší úrovní taninu a kyselostí vydrží déle. Plnohodnotný tříslový kabernet by mohl vydržet týden bez větších změn chuti, zatímco jemný pinot noir mohl trvat 1 až 2 dny.
  • Organická a starší vína se mohou zkazit do jednoho dne.
 4. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 4

  4 Umístěte láhev do vlažné vody, aby se pomalu zvýšila její teplota. Většinu červených vín si nejlépe vychutnáte při teplotách jen chladnějších než pokojová teplota, nebo kolem 17 až 19 ° C. Rychlé změny teploty negativně ovlivňují víno, a proto chladnou červenou pomalu zahřejte ponořením dna lahve do misky s vlažnou vodou.
  • Ujistěte se, že je voda vlažná a ne horká. Začněte zvyšovat jeho teplotu asi 30 minut před podáváním. Když ho podáváte, nalijte menší množství, aby se víno ve sklenici rychleji zahřálo.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Snížení expozice kyslíku

 1. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 5

  1 Láhev držte ve svislé poloze, aby se zmenšila povrchová plocha vína. Po otevření nikdy nenechávejte láhev vína na boku. Kyslík kazí víno, takže chcete snížit množství vína, které je vystaveno vzduchu. Uložením láhve na bok vznikne větší povrchová plocha, která vystaví více vína kyslíku.
 2. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 6

  2 Nalijte víno do menší lahve. Pokud máte po ruce, nalijte zbytky vína do malé uzavíratelné skleněné lahve nebo sklenice. Když je standardní láhev vína napůl plná, polovina jejího objemu obsahuje vzduch. Pokud skladujete víno v nádobě o poloviční velikosti než standardní láhev o objemu 750 mililitrů (25,4 fl oz), bude zde méně místa pro vzduch, což znamená méně oxidace.
 3. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 7

  3 Pomocí čerpadla odeberte kyslík z lahví neperlivého vína. Vakuová pumpa odvádí vzduch z láhve vína a patří mezi nejdostupnější nástroje pro konzervaci vína. Čerpací systémy často obsahují zátky. Vložte zátku do lahve a poté k zátce připojte pumpu, aby se z lahve odstranil kyslík.
  • Někteří znalci vína naznačují, že vakuové pumpy negativně ovlivňují vůni a chuť. I když možná budete chtít místo přečerpávání a skladování skončit zralé, drahé víno, načerpání průměrné láhve vína jeho chuti pravděpodobně neublíží.
 4. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 8

  4 Na šumivá vína nepoužívejte pumpu. Čerpání šumivých červených, jako je Lambrusco, nebo jemně perlivých, jako je vinho verde tinto, vám může zanechat ploché, neuspokojivé víno. Uchovávejte všechna sycená vína v lednici a zkuste si je vychutnat do 1 až 3 dnů.
  • Šumivé červené si nejlépe vychutnáte vychlazené, takže není třeba vlažné koupele. Láhev vyjměte z lednice 20 minut před podáváním.
 5. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 9

  5 Nahraďte kyslík aerosolem inertního plynu. Chcete -li použít aerosolový produkt, vložte prodlužovací trubičku do lahve, nastříkejte plyn a poté rychle vyměňte korek. Aerosolové konzervační přípravky nahrazují kyslík v lahvi inertním plynem, jako je argon.
 6. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 10

  6 Místo otevření korku extrahujte víno pomocí Coravinu. Systém extrakce vína Coravin propíchne korek (aniž by ho ve skutečnosti odstranil), takže můžete nalít malé množství vína a poté korek znovu uzavřít. Je to drahé, takže to nemusí stát za to, pokud běžně neochutnáte vysoce kvalitní lahve vína.
  • Coravin je ideální, pokud rádi pravidelně ochutnáváte dobrá vína, ale nechcete si dát víc než doušek nebo sklenku. Láhev je dobrá jako nová poté, co ji Coravin znovu uzavře, takže vaše drahé vyzrálé víno, které se rychle kazí, nevyjde nazmar.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zabraňte kazení vína

 1. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 11

  1 Při zpětném zátce vložte potřísněnou stranu do lahve. Ujistěte se, že potřísněná strana korku směřuje dolů, jako když byla láhev neotevřená. Vložení korku potřísněnou stranou dolů může vyžadovat více úsilí, protože čistá strana, která směřovala nahoru, když byla láhev utěsněna, se do lahve obvykle snáze vejde. Vložení tohoto konce by však mohlo zavést bakterie a způsobit rychlejší zkažení vína.
  • Čistá strana byla odhalena během přepravy, na polici v obchodě a ve vašem stojanu na víno nebo na pracovní desce. Pravděpodobně bude mít vyšší počet bakterií než zbarvená strana, která byla uzavřena v láhvi.
 2. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 12

  2 Vyhněte se teplotám nad 70 ° F (21 ° C). Pokud během večírku necháváte víno na desce nebo baru, snažte se udržet okolní teplotu pod 21 ° C. Ať už jsou otevřené nebo uzavřené, vyhněte se skladování lahví v troubě, vedle lednice nebo v blízkosti jakéhokoli zařízení, které produkuje teplo.
  • Během večírku byste nechtěli držet láhev červeného ve studené vodě nebo ledu, zkuste tedy kontrolovat teplotu okolí.
 3. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 13

  3 Nevystavujte láhev slunečnímu světlu. Otevřené a uzavřené lahve vína uchovávejte mimo okna a jiné zdroje slunečního světla. Expozice na slunci může urychlit oxidaci a způsobit změnu barvy.
 4. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 14

  4 Dopijte láhev vína, která je stará několik let. Pokud jste otevřeli 8 let starou láhev vína, je lepší ji jen dokončit. I když je láhev dobrého vyzrálého vína uložena v lednici, může se zkazit během několika hodin.
  • Ekologická vína se mohou také obrátit do jednoho dne, vyhněte se proto jejich skladování na delší dobu.
 5. Obrázek s názvem Uložit otevřenou láhev červeného vína Krok 15

  5 Najděte si jiné využití za víno, které se obrátilo. Jen proto, že víno nemá dostatečnou chuť k pití, neznamená, že ho musíte hodit, zvláště pokud od otevření lahve uplynul méně než týden. Pokud červená barva začala ztrácet svou zářivou barvu a nezapáchá plesnivě nebo žlukle, vyzkoušejte ji. Pokud je jen trochu mimo, najděte pro něj jiné využití.
  • Můžete jej použít k odmaštění pánve s restovanou cibulí nebo česnekem na omáčku, použít do guláše nebo přidat do masové marinády. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, měl by váš recept hodně chutnat. Víno dodá další notu, ale silnější chutě zmírní jakoukoli kyselost.
  • Pokud nemáte okamžitou potřebu vařit s hraničním vínem, nalijte ho do kostky ledu a zkuste ho zmrazit. (Nemrzněte víno, které plánujete pít.)
  • Stačí ho hodit, pokud chutná jako ocet, voní plesnivě nebo vypadá zakaleně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

V horkém dni není nic jako venkovní sprcha. Ať už se chcete jen opláchnout před vstupem do domu, nebo si chcete užít příjemnou sprchu pod hvězdami, venkovní sprchu si zamiluje každý. Také, protože přicházejí v tolika ...

Steelers a Browns se v neděli střetnou v 6. týdnu AFC North. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak zastavit pocení malých věcí. Život může být plný nepříjemností, zpoždění, frustrací a starostí - ztráta klíčů, uvíznutí v provozu, zpoždění na schůzku jsou na seznamu věcí, které mohou stresovat ...

Grigor Dimitrov se v sobotu utká s talentovaným Alexem de Minaurem v těžkém semifinálovém střetu v Antverpách. Oba muži usilují o svůj první finální vzhled v sezóně.

Zde je vše, co potřebujete ke sledování Amanda Nunes vs Germaine de Randamie a kompletní karty UFC 245 PPV online.