Jak natáhnout plastové boty

Někdy najdete perfektní botu s méně než dokonalým střihem. U syntetických materiálů, jako je plast, může být proces roztahování obtížnější než u kůže nebo textilie. Naštěstí s použitím některých běžných domácích potřeb, jako jsou kuchyňské tašky a vysoušeč vlasů, mohou vaše boty najít požadovaný střih.

Metoda 1 ze 3: Fénování bot

 1. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Krok 1

  1 Noste silné ponožky a obujte si botu. Nošení silných ponožek před nazouváním boty poskytne větší prostor, aby se mohla natáhnout. Noste jeden nebo dva páry, aby se pohodlně vešly do boty. Pokud mají boty zipy, zapněte je tak daleko, jak jen to jde.
  • Pro maximální natažení noste silné vlněné ponožky.


 2. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Krok 2

  2 Fén používejte v intervalech 20-30 sekund. Zatímco jste v nejteplejším nastavení, držte fén několik centimetrů od boty a zahřejte oblasti, které jsou těsné. Kroutit nohou a prsty, aby se plast mohl roztáhnout.
  • U obuvi se zipy při zahřívání zapněte zip, abyste podpořili roztažení a dokonalé uchycení.
 3. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 3

  3 Chůzi noste, dokud bota nevychladne. Zatímco je bota z fénu stále horká, projděte se po domě, aby se bota více natáhla. Ponechte na tlustých ponožkách, aby se bota rozšířila.
 4. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 4

  4 Sundejte si ponožky a vyzkoušejte si boty. Využijte tento čas, abyste se ujistili, že boty nyní sedí. Pokud se přesto necítí dobře, ponožky znovu nasaďte a pokračujte ve fénování a protahování. Pracujte s teplem a chodidlem, dokud nezapadne přesně tak, jak chcete.
  • Přejeďte palcem mezi kůží a botou, abyste natáhli fit boty, které se dostanou kolem kotníku nebo lýtka.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zmrazení vody v botách

 1. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 5

  1 Naplnitelný sáček do poloviny naplňte vodou. Použijte odolný vak, který se během procesu nevrátí. Naplňte ji dostatečným množstvím vody, aby se vešla do vaší boty. Odstraňte přebytečný vzduch z vaku a těsně uzavřete.
  • Dávejte pozor, abyste nepřeplnili, jinak by se vak mohl rozbít a poškodit botu vodou.
 2. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 6

  2 Vložte sáček naplněný vodou do boty. Zatlačte tašku do oblasti špičky boty. Taška by měla pohodlně zapadnout do boty a vyplnit objem, který si přejete natáhnout. Zajistěte těsnost těsnění a nepropouštění vody.
 3. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 7

  3 Zmrazte si boty přes noc. Počkejte, až voda uvnitř boty zmrzne. Jak mrzne, led se rozšíří a natáhne vaše boty.
  • Abyste ochránili vnější strany svých bot (a ostatních věcí z mrazáku), můžete své boty před vložením do mrazničky vložit do jiného plastového sáčku.
 4. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 8

  4 Rozmrazte boty půl hodiny. Následující ráno nechte boty a sáčky rozmrazit po dobu 20-30 minut, než sáčky sundáte. Vyzkoušejte si boty, abyste zjistili, zda se dostatečně natáhly. Pokud ne, můžete proces zmrazování opakovat znovu, dokud požadované fit. reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí nosítka obuvi

 1. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes, krok 9

  1 Kupte si nosítko na boty, které odpovídá vaší stylové obuvi. Nosítka na boty přicházejí v různých stylech v závislosti na typu obuvi, kterou se snažíte natáhnout. Pro byty, boty, vysoké podpatky a další styly budou k dispozici různá nosítka. Zjistěte, zda potřebujete upravit délku, šířku nebo obojí. Jedno nosítko obuvi bude fungovat na levou i pravou botu.
  • „Obousměrné“ nosítko upraví délku i šířku.
  • Dalšími běžnými nosidly obuvi jsou napínáky prstů, vampa a nosítka na vysokém podpatku.
  • Mnoho nosítek má otvory pro přidání příloh pro problémová místa, jako jsou bunions.
 2. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 10

  2 Utáhněte nosítka v botě. Otáčejte knoflíky ve směru hodinových ručiček, dokud napínač obuvi pevně nezapadne do boty. Poté otočte knoflíkem ještě třikrát nebo čtyřikrát, aby se bota protáhla. Ponechejte nosítka v botě přes noc.
  • Nezapomeňte začít v malém, abyste nepřetáhli boty příliš rychle.
 3. Obrázek s názvem Stretch Plastic Shoes Step 11

  3 Vyzkoušejte si boty. Povolte nosítka otočením ovladače proti směru hodinových ručiček a vyjměte je. Pokud je bota stále příliš těsná, pokračujte v používání nosítka v obuvi. Při opětovném protažení použijte několik dalších otáček.
  • Dávejte pozor, abyste botu nepřetáhli, protože volná bota také nebude pohodlná.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu rychle natáhnout plastové boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Jeden jednoduchý způsob, jak rychle roztáhnout boty, aby byly pohodlnější, je použít teplo. Nasaďte si tlusté ponožky a poté si obujte boty. Držte foukací soupravu nastavenou na nejžhavější nastavení poblíž povrchu obuvi a zaměřte se na oblasti, které se cítí těsné. Kroutit nohou a prsty na nohou, aby se plast rozšířil, a pak chodit v botách, zatímco chladnou. Poté si sundejte ponožky a obujte si boty, abyste viděli, jak se cítí po natažení.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob protažení těsných bot? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redaktora wikiHow Zaměstnanci Odpověď Jeden z nejlepších způsobů, jak protáhnout těsné boty, je také jeden z nejjednodušších: nosítko na boty. Nosítka na boty se dodávají v různých stylech v závislosti na typu obuvi, kterou se snažíte protáhnout, proto si vyberte jeden pro typ obuvi, kterou protahujete. Nasaďte nosítko do boty, dokud nebude pevně bojovat, poté otočte knoflíkem ještě 3-4krát, aby se bota natáhla. Ponechejte nosítka na místě přes noc, poté je sundejte a vyzkoušejte si boty, abyste zjistili, jak se cítí. Dávejte pozor, abyste botu nepřetáhli, jinak byste mohli materiál poškodit
 • Otázka Jak poznáte, že jsou boty příliš malé? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Odpověď Existuje jednoduchý test, pomocí kterého zjistíte, zda jsou boty příliš malé. Obujte si boty a strčte prst mezi patu naší nohy a patu boty. Pokud vklouzne dovnitř s volným prostorem, boty jsou příliš velké. Pokud tam vůbec není místo, pak mohou být příliš malé. Záleží také na tom, jak se cítí pohodlně. Pokud se vám boty zdají příliš malé nebo příliš těsné, zkuste jít o polovinu výš, abyste zjistili, zda se cítí lépe.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud boty nemáte, ponechte uvnitř nosítka, aby si zachovaly svůj tvar.
 • Procházejte se po domě a obujte si boty, abyste je mohli i nadále lámat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Pokud milujete Instagram a chcete se stát influencerem, určitě nejste sami! I když se stát influencerem není žádná věda, můžete v tomto směru podniknout určité kroky tím, že založíte svou značku a upravíte svůj účet tak, aby odrážel ...Během interakce s Kuertenem Novak Djokovic zavzpomínal na své exhibiční zápasy z roku 2012 v Rio de Janeiru. Tehdy pětadvacetiletý mladík se během své návštěvy skvěle bavil a dokonce se za Kernena vydával tím, že nosil paruku.Vše, co potřebujete vědět o Djokovičově zápase prvního kola na úterním Australian Open 2019.

Ohlédnutí za třemi nejlepšími výkony Rafaela Nadala ve finále French Open.Sevastova si zajistila pohodlné vítězství ve dvou setech proti Bouchardovi.Jak vycvičit kočku, aby neskákala na váš nábytek. Štve vás někdy, že vaše kočka skáče po nábytku? Je vaše kočka destruktivní, když skáče a klepe, jak jde? I když to může mít pocit, že vaše kočka skáče na ...