Jak provádět měření oblečení bez měřicí pásky

Ať už určujete velikost svého oblečení podle tabulky velikostí nebo vyrábíte oblečení pro sebe nebo pro jinou osobu, přesné měření je klíčem k dobrému padnutí. K tomu se nejlépe hodí pružná látková měřicí páska, ale pokud ji nemáte po ruce, existuje několik dalších způsobů, jak provádět měření oblečení pomocí jednoduchých domácích předmětů.

Metoda 1 ze 3: Zjistit, s čím měřit

 1. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 1

  1 Hledejte pružný materiál. Najděte si doma běžný předmět, který je ohebný, to znamená, že se ohýbá, takže jeho délku můžete použít k měření křivek na vašem těle.
  • Vyzkoušejte běžné materiály, jako je provázek, příze, kousek šrotu nebo kabel.
  • Ujistěte se, že materiál, který používáte, není drahocenný, protože jej budete označovat, řezat nebo jinak potenciálně poškozovat pro použití při měření.


 2. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 2

  2 Pokuste se najít předmět o známé délce. Podívejte se na předmět, který máte po ruce a který má rovnoměrnou známou délku, což umožňuje snadné měření. V závislosti na předmětu jej můžete použít buď k přímému měření na vašem těle, nebo k měření délky jiného materiálu, jako je provázek.
  • Například standardní papír pro americkou tiskárnu má šířku 8,5 palce a délku 11 palců. Americká dolarová bankovka je 2,5 palce široká a 6 palců dlouhá.
  • Můžete také vyhledat velikost napsanou na dně pekáče, krabice nebo jiného předmětu, u kterého snadno zjistíte přesné rozměry.
 3. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 3

  3 Označte přírůstky na materiálu. Pokud ještě neznáte přesnou délku materiálu, který používáte místo měřicí pásky, použijte ploché pravítko k označení přírůstků.
  • Používáte -li materiál, který je dlouhý, můžete na něm každých 6 nebo 12 palců označit, abyste změřili delší délky těla, jako vnitřní šev. Na kratším materiálu, jako je kus papíru nebo dolarová bankovka, jej můžete jednoduše použít k měření jedné délky najednou, nebo jej složit na poloviny a změřit menší přírůstky.
  • Pokud nemáte pravítko, můžete měřit délky pomocí standardních předmětů, jako je papír do tiskárny nebo dolarová bankovka. Nebo přibližné délky pomocí ruky a paže. Vzdálenost od vašeho prvního kloubu ke konci prstu je asi 1 palec, vzdálenost přes vaši dlaň pod prsty je asi 4 palce a vzdálenost od lokte k prstům je asi 18 palců. Tyto aproximace se však na každém těle liší.
 4. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 4

  4 Položte materiál na tělo pro měření. Umístěte materiál přes část těla, kterou chcete měřit, nebo kolem ní, abyste zjistili její délku na základě vašich značek nebo porozumění délce materiálu.
  • Pokud je váš materiál příliš krátký na to, aby překlenul délku oblasti, položte prst co nejpřesněji na místo, kde materiál končí, a začněte tam jinou délkou materiálu, proveďte to tolikrát, kolikrát musíte dosáhnout celé délky Oblast.
  • Pokud chcete předem zjistit délku oblasti vašeho těla a poté ji změřit, položte ji na oblast těla, kterou chcete změřit, a opatrně uchopte materiál (nebo jej dokonce ořízněte, pokud se jedná o materiál jako kde délka vašeho těla končí. Poté pomocí pravítka nebo přibližných měření z ruky určete délku.
  • Ujistěte se, že si zapíšete všechna čísla a označíte je měřením těla, kterému odpovídají.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Měření oblečení (ženy)

 1. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 5

  1 Změřte velikost poprsí. Zjistěte velikost hrudníku své nebo jiné ženy tak, že svůj měřicí materiál omotáte kolem zad přes lopatky, pod podpaží a přes nejplnější část poprsí.
  • Ujistěte se, že nevytahujete jakýkoli materiál, který používáte k měření, příliš těsně kolem hrudníku.
  • Chcete -li měřit podprsenku, plavky nebo jiný oděv, který to vyžaduje, použijete toto měření poprsí spolu s obvodem těsně pod poprsím, abyste zjistili velikost šálku a pásku.
 2. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 6

  2 Proveďte měření pasu. Pomocí měřicího materiálu najděte délku kolem vašeho nebo jiného ženského trupu v jeho nejmenším bodě, což je váš přirozený pas. Najděte tento bod pozorováním, kde se trup při ohýbání ze strany na stranu rýsuje, a všimněte si, že spadne nad pupek a pod hrudní koš.
  • Všimněte si, že je rozdíl mezi přirozeným pasem a tím, kde lze pas nosit na kalhotách, sukních nebo šortkách. Když měření oblečení vyžaduje velikost pasu, označuje nejužší část trupu, přirozený pas. Možná budete chtít provést další měření pod přirozeným pasem, kde víte, že budete nosit oděv.
  • Než provedete měření pasu, určitě vydechněte a uvolněte se nebo nechte ženu, kterou měříte. Břicho by nemělo být zvětšeno vzduchem, nasáváno menším nebo jinak v nepřirozeném nebo nerelaxovaném stavu.
 3. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 7

  3 Změřte velikost boků. Oviňte svůj měřicí materiál kolem boků svých nebo jiné ženy v jejich nejširším místě, abyste určili velikost boků.
  • Nejplnější bod boků je obecně asi 8 palců pod přirozeným pasem, ale vzdálenost se samozřejmě liší od člověka k člověku. Proveďte několik různých měření, pokud potřebujete zajistit, abyste našli nejširší bod.
  • Pokud provádíte měření na sobě, ujistěte se, že váš měřicí materiál je v úrovni boků a zad, pozorováním sebe v zrcadle.
 4. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 8

  4 Najděte vnitřní šev. Změřte vnitřní šev u kalhot měřením podél jedné nohy od třísel po kotník, přičemž noha zůstane rovná.
  • To se nejlépe provádí na jiné osobě nebo s pomocí někoho jiného, ​​aby na vás provedl měření. Pokud nemáte někoho, kdo by vám pomohl, můžete také měřit vnitřní šev na kalhotách, které vám dobře padnou.
  • Správný vnitřní šev u kalhot se může lišit v závislosti na stylu kalhot a výšce podpatku na botě, která se k nim nosí.
 5. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 9

  5 Proveďte další nezbytná měření. Pomocí měřicího materiálu proveďte další měření, která vyžaduje tabulka velikostí nebo vzor oblečení.
  • Ujistěte se, že vždy provádíte měření z nejplnější části nebo nejdelšího prodloužení části těla. Změřte například nejširší část paže nebo stehna a změřte délku rukávu s paží pokrčenou tak, aby vyhovovala pohybu.
  • Může být užitečné ponechat kousek provázku nebo gumy přivázaný kolem přirozeného pasu, protože bude použit jako koncový bod pro další měření, jako je délka předního pasu, zadní délka pasu a stoupání.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Měření oblečení (muži)

 1. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 10

  1 Změřte krk. Pomocí měřicího materiálu na svém krku nebo na krku jiného muže změřte obvod na základně krku.
  • Měření by mělo být provedeno asi o palec pod Adamovým jablkem.
  • Umístěte prst pod měřicí materiál, abyste získali prostor navíc a pohodlí pro vestu s límečkem košile.
 2. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 11

  2 Najděte měření hrudníku. Změřte si svůj vlastní hrudník nebo hrudník jiného muže tak, že svůj měřicí materiál omotáte kolem zad přes lopatky, pod podpaží a přes nejplnější část hrudníku.
  • Hrudník by neměl být pokrčený ani propadlý, ale spíše pohodlný a uvolněný, přičemž měřicí materiál by měl při výdechu těsně přiléhat k pokožce.
  • Měření sportovního kabátu nebo bundy bude obsahovat také písmeno za číslem velikosti hrudníku. Běžný (R) se obvykle hodí pro muže 5'7 'až 6 ', zatímco dlouhý (L) se hodí pro 6'1' až 6'3 '.
 3. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 12

  3 Proveďte měření rukávu. Změřte délku od ramenního kloubu po zápěstní kost, abyste našli správnou délku rukávu košile nebo saka.
  • Pro měření košile ohněte loket, abyste se přizpůsobili pohybu.
  • Pro měření bundy měřte od vnějšího okraje ramene po rovné paži až k místu, kde má rukáv rukávu končit.
 4. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 13

  4 Změřte pas. Proveďte měření pasu držením měřicího materiálu kolem trupu nebo trupu jiného muže, těsně nad pupkem.
  • Při tomto měření se ujistěte, že jste v uvolněné poloze a vydechujete, neohýbáte se ani nevcucujete břicho, nebo dáváte pokyn muži, kterého měříte.
  • Pokud měříte kalhoty, možná budete chtít provést měření na boku, blíže k místu, kde by se objevil pas.
 5. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 14

  5 Najděte vnitřní šev. Měřte od rozkroku po kotník podél vnitřní strany jedné nohy, abyste našli vnitřní šev na sobě nebo na jiném muži.
  • Pokud nemůžete získat pomoc s měřením na sobě, najděte si délku na kalhotách, které vám velmi dobře padnou.
  • Typické velikosti pánských kalhot uvádějí dvě čísla: první je měření pasu a druhé vnitřní šev.
 6. Obrázek s názvem Proveďte měření oblečení bez měřicí pásky Krok 15

  6 Proveďte další nezbytná měření. Najděte pomocí měřicího materiálu jakákoli další měření, která vyžaduje velikostní tabulka nebo vzor oblečení.
  • Měření provádějte z nejplnější části těla, kde měříte.
  • K úplnému přizpůsobení obleku na míru možná budete potřebovat více rozměrů, jako je velikost zápěstí, šířka ramen, sedadlo a délka košile/saka.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zjistím velikost oděvu? Existuje graf? Mělo by tam být. Pokud ne, zeptejte se prodavače. Měl by vám být schopen pomoci.
 • Otázka Jaká je velikost dolaru? Lidská bytost Nejlepší odpovídač Americká dolarová bankovka je 2,5 palce široká a 6 palců dlouhá. Dolary používané jinými zeměmi se liší.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud je to možné, provádějte měření na sobě nebo na ostatních, aniž byste měli oděv nebo jen spodní prádlo.
 • Jste -li na pochybách, přidejte k měření více délky místo méně. Je snazší změnit něco s více tkaninou než s příliš malým množstvím látky.
 • Pokud se rozhodnete koupit svinovací metr pro měření oděvů, ujistěte se, že je to ohebný látkový, kupovaný v šicích nebo řemeslných obchodech, než kovový, určený pro stavbu nebo domácí úpravy.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Měření oděvů prováděná domácími materiály nebude přesná nebo tak přesná jako u správného látkového měřicího pásku a neměla by být použita k přesnému výběru oblečení bez očekávání nějaké chyby.
reklama

Populární Problémy

Vztah mezi Michelle Carter a Conradem Royem zkoumá dokument HBO I Love You, Now Die. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Nastavení regulátoru může zrychlit váš golfový vozík. Pokud to uděláte na golfovém vozíku E-Z-GO, možná budete moci přejít od do. Bude to trvat jen asi 5 minut. Utáhněte pružinu regulátoru umístěnou v motoru většiny golfových ...

Jak získat krávu s nervovým poškozením zadních nohou z dlouhého porodu nebo tvrdého tahu, aby se postavil. Někdy po dlouhém, těžkém porodu, kdy se kráva snaží mít velké tele bez pomoci a je to v porodních cestách příliš dlouho, nebo po těžkém ...

Být preppy je mnohem víc než lidé, se kterými se potloukáte. Je to oblečení, které nosíte, věci, které děláte, ale co je důležitější, jak se chováte, jak se chováte ke všem ve škole, vaše způsoby a vaše etiketa. Pokud na to máte, můžete ...

Henri Leconte nedávno hovořil o tom, jak by Roger Federer mohl po návratu trpět nedostatkem motivace. Francouz ale přiznal, že doufá, že Federer vyhraje další Slam.