Jak pořídit skvělé fotografie svého psa

Většina lidí ráda fotí své domácí mazlíčky, ale přimět vašeho psa, aby ve správnou chvíli udělal správnou věc, může být složité. Možná se nedívají na správné místo nebo nemusí sedět dostatečně nehybně, aby je kamera zachytila. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na skvělý snímek vašeho psa. Proveďte kroky k nastavení ideálního focení a změňte nastavení svého digitálního fotoaparátu tak, aby byly optimální pro fotografování domácích zvířat. Chcete -li upřímnější, každodenní záběry, použijte svůj smartphone, aby vám neunikl ani okamžik.

Metoda 1 ze 3: Fotografování

 1. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 1

  1 Najděte správné nastavení. Mnoho fotografů domácích zvířat má pocit, že nejlepší místo pro fotografování psa je venku, protože je to pro psa velmi přirozené prostředí. Při zjišťování, kde pořídit fotografie, však můžete také myslet na osobnost svého psa. Pokud váš pes například miluje svou postel, zkuste tam udělat pár fotek. Zkuste myslet na místo, kde se váš pes jeví jako nejšťastnější, a použijte to jako nastavení.
  • Nezapomeňte vyzkoušet několik různých míst. Pořiďte například několik snímků na oblíbené vnitřní místo svého psa, ale zkuste je pořídit i venku.


 2. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 2

  2 Získejte pozornost svého psa. Pokud pořizujete statické snímky a chcete, aby se pes díval na kameru, nechte psa sedět v požadované poloze. Jakmile je váš pes v klidu, přimějte ho, aby se na vás podíval tím, že zavolá jeho jméno nebo mu ukáže pamlsek.
  • Pokud vám má někdo pomoci, nechte ho držet pamlsek tam, kde chcete, aby se pes podíval. Když mluvíte se psem, použijte šťastný tón hlasu, aby váš pes vypadal na fotografii šťastný a vzrušený.
  • Pokud chcete, aby se pes podíval na čočku, můžete použít pamlsek nebo pískací hračku a držet ji jednou rukou vedle objektivu. Pokud používáte pískací hračku, několikrát ji zmáčkněte, aby se pes na vás podíval.
 3. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 3

  3 Pokuste se předvídat pohyby vašeho psa. Při pořizování akčních záběrů může být složité dostat svého psa ve správnou chvíli. Věnujte nějaký čas pozorování, jak se váš pes pohybuje, než se pokusíte zachytit perfektní fotografii. Tímto způsobem budete moci lépe předvídat další pohyb vašeho psa.
  • Má váš pes například tendenci běhat v krátkých, rychlých dávkách, nebo běhá pomalu? Provádějí zvláštní výraz obličeje, když se chystají něco zachytit? Dělají hluk, než se rozběhnou? To vše vám pomůže snáze předvídat další kroky vašeho psa.
 4. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 4

  4 Sejděte nízko nad zemí. Můžete si udělat pár obrázků, jak se díváte dolů na svého psa, ale to je normální lidská perspektiva. Chcete -li, aby vaše fotografie byly zajímavé, zkuste se dostat na kolena nebo na břicho a získat pohled psa na svět z pohledu psa.
  • Můžete také fotografovat z různých výšek. Udělejte pár fotek vsedě na kolenou a pořiďte pár fotek, když ležíte na břiše. Můžete dokonce pořídit několik snímků ležících na zádech, když se váš pes dívá dolů do objektivu.
 5. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 5

  5 Omezte focení na půl hodiny. Pokud chcete portrét svého psa, začněte fotit pomocí nepohyblivých snímků. Poté, co jste pořídili několik záběrů, jak váš pes sedí na místě, přejděte k akčním záběrům. Nenuťte svého psa sedět hodiny v klidu. To nebude pro zvíře zábava. Místo toho začněte sezení několika nehybnými záběry a poté nechte svého psa hrát, zatímco budete pořizovat akční záběry.
  • Nebojte se pobíhat a hrát si se svým psem a stříhat, pokud můžete. Díky tomu bude zábava pro vás oba a je pravděpodobnější, že zachytíte panáka, který vypadá šťastně.
  • Pokud váš pes nespolupracuje, nesnažte se situaci vnutit. Díky tomu se budete oba cítit frustrovaní. Místo toho se dne vzdejte a zítra to zkuste znovu. Netrestejte svého psa. Fotografování není něco, čemu přirozeně rozumí.
 6. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 6

  6 Vyzkoušejte různé úhly. Snížení se k zemi vám může pomoci pořídit skvělé fotografie vašeho psa, ale nebojte se být kreativní. Zkuste vyfotit svého psa z několika různých úhlů. Tímto způsobem můžete zachytit opravdu skvělou fotografii svého psa.
  • Postavte se například za psa a vyfoťte se zezadu. Vyfoťte objektiv směřující přímo dolů do tváře vašeho psa. Zkuste si lehnout na zem a vyfoťte se vzhůru. Můžete dokonce zkusit otočit fotoaparát vzhůru nohama a vyfotit tak.
 7. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 7

  7 Odměňte psa. Pokud pořizujete statické záběry a váš pes plní mnoho povelů (např. Sedí na místě, dívá se přímo do objektivu atd.), Nezapomeňte svého psa odměnit pamlskem. To vašemu psovi pomůže pochopit, že dělá správnou věc, a focení je pozitivní věc. reklama

Metoda 2 ze 3: Úprava nastavení na vašem digitálním fotoaparátu

 1. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 8

  1 Zvolte režim Al Servo. Někdy může být těžké přistihnout vašeho psa sedícího na místě. Pokud nefotíte, když váš pes sedí na místě, pravděpodobně budete chtít na digitálním fotoaparátu použít režim Al Servo. Tento režim způsobí, že se váš fotoaparát uzamkne k objektu, ale bude znovu zaostřovat, aby pohyblivé snímky nebyly rozmazané.
  • Pokud fotografujete svého psa, když sedí na místě nebo při použití blesku, měli byste použít režim One-Shot.
 2. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 9

  2 Nastavte rychlost závěrky. Pokud se pokoušíte chytit psa rychlým pohybem, například uprostřed skoku, pravděpodobně budete chtít nastavit rychlost závěrky alespoň na 1/250. Díky tomu bude obraz ostrý a můžete svého psa zachytit, jak dělá něco opravdu skvělého.
  • Pomalejší časy závěrky mohou ztěžovat dopadení vašeho psa uprostřed akce.
  • Pamatujte, že vyšší rychlost závěrky nebude dobře fungovat za špatných světelných podmínek. Pokud chcete pořizovat akční snímky, zkuste si udělat focení za hezkého slunečného dne.
 3. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 10

  3 Vyberte úroveň expozice. Většina fotografů doporučuje při pokusu o fotografování domácích zvířat zvolit režim priority clony. Díky tomu bude váš mazlíček ostře zaostřen a méně důležité aspekty fotografie (např. Strom v pozadí) budou méně zaostřené.
  • Na druhou stranu, pokud je pro fotografii důležité pozadí, můžete vždy vypnout režim priority clony, aby fotoaparát udržel vše zaostřené.
 4. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 11

  4 Nezapomeňte, že své fotografie můžete upravovat. Můžete získat opravdu skvělý záběr, který je příliš tmavý nebo má jen jednu malou vadu. Většina profesionálních fotografů upravuje své fotografie pomocí softwaru, jako je Adobe Photoshop . Pokud nejste příliš obeznámeni se všemi nastaveními svého digitálního fotoaparátu, můžete jej kdykoli nastavit na Auto a poté pomocí editoru upravit fotografii tak, jak má.
  • Uvědomte si však, že pokud nastavíte fotoaparát na automatiku, rychlost závěrky bude pravděpodobně příliš pomalá na zachycení jakýchkoli akčních snímků. Automatický režim bude pravděpodobně fungovat skvěle při dobrém osvětlení portrétních snímků, ale ne tak dobře, pokud se snažíte zachytit dobré záběry, jak si váš pes hraje.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Fotografování chytrým telefonem

 1. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 12

  1 Připravte si telefon. Možná se vám naskytne skvělá příležitost k fotografování, ale promarněte ji, protože jste telefon nedokázali vytáhnout dostatečně rychle, abyste ji stihli. Pokud dokážete mít telefon připravený, určitě zachytíte všechny skvělé záběry vašeho psa.
  • Zkuste si například nechat telefon v zadní kapse nebo v ruce s otevřenou aplikací fotoaparátu.
  • Očividně by nebylo praktické to dělat pořád, ale pokud si hrajete se svým psem nebo pokud má váš pes obzvlášť hravou a šťastnou náladu, mějte fotoaparát po ruce.
 2. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 13

  2 Udržujte to jednoduché. Když používáte digitální fotoaparát, můžete dělat spoustu zajímavých věcí, jako je přiblížení konkrétní části vašeho psa, například nosu nebo očí. U smartphonu tyto triky bohužel také nefungují. Stále můžete pořizovat skvělé fotografie, ale snažte se, aby vaše fotografie byly jednoduché a přímočaré.
  • Pokud chcete svému psovi udělat detailní záběr, přibližte se dostatečně blízko, abyste svému psovi jasně viděli oči a výraz obličeje, ale nesnažte se soustředit na konkrétní funkci.
 3. Obrázek s názvem Pořiďte svému psovi skvělé fotografie Krok 14

  3 Fotografujte ve správnou denní dobu. S profesionální kamerou je snazší pracovat s různými druhy osvětlení, ale s kamerou ve smartphonu nemáte stejné ovládání. Zkuste pořídit fotografie tak, aby váš pes stál na slunci; tímto způsobem bude jasný a snadno viditelný. Pokud je velmi slunečno, zkuste pořídit snímek ve stínu, aby váš pes nebyl vybledlý.
  • Nejlepší denní doba pro fotografování pomocí smartphonu je ráno a pozdě odpoledne/podvečer. Během této doby nebude sluneční světlo příliš drsné.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Hrajte si se svými fotografiemi. Dobrá věc při fotografování na digitální fotoaparát nebo telefon je, že můžete pořídit všechny požadované fotografie a pak se vrátit a vybrat ty dobré. Není tedy nutné brát vaše focení příliš vážně.
 • Dejte svému psu šanci zvyknout si na kameru. Nechte ho očichat fotoaparát a pořídit pár fotografií, aby nebyl překvapen zvukem závěrky.
 • Při focení buďte trpěliví. Skvělý záběr se může stát rychle nebo může trvat několik pokusů.

reklama

Varování

 • Nenadávejte svému psovi při focení. Pokud se váš pes bojí nebo má pocit, že má potíže, pravděpodobně nebude na fotografiích vypadat šťastně a ostražitě.
 • Vyhněte se tomu, abyste svého psa vzali na místo, kde by se při fotografování mohl cítit vystrašený nebo ohrožený. Vystrašený pes může utéct nebo být agresivní.
reklama

Populární Problémy

Poté, co Dominic Thiem vyhrál svůj první major na US Open, se očekává, že bude největší hrozbou pro Big 3 v roce 2021. Pro Rakušana má zisk druhého titulu v Slamu větší význam než výstup na vrchol žebříčku ATP.

Jak nosit ortézu na tenisový loket. Tenisový loket je bolestivý stav, ke kterému dochází, když jsou šlachy v lokti namáhány opakujícími se pohyby, jako je hraní tenisu nebo malování. Ortéza pomáhá podporovat vaše přepracované šlachy ...

Wawrinka porazil Novaka Djokoviče ve čtyřech setech, aby tento týden vyhrál svůj vůbec první titul na US Open.

John Isner se domnívá, že absence koučování na hřišti je to, co tenis odlišuje od ostatních sportů a dělá ho „cool“.

Chcete sledovat Texas Bowl online, ale nemáte kabel? Zde je návod, jak sledovat živý přenos státu Oklahoma vs Texas A&M bez kabelového přihlášení.

Zjistěte, jak sledovat novou sérii FOX „The Prodigal Son“, pokud nemáte kabel nebo přístup k síti.