Jak zahustit bramborovou kaši

Bramborová kaše jsou klasickým pohodlným pokrmem. Může však být docela zklamáním, pokud jsou příliš vodnaté nebo tekuté. To může být důsledek převaření brambor, přidání příliš velkého množství mléka nebo neodčerpání veškeré vody z vaření. Naštěstí existuje několik způsobů, jak dosáhnout dokonalé konzistence, včetně použití tepla, mouky, zahušťovadel nebo více brambor.

at & t aplikace v roce

Metoda 1 ze 3: Zahřívání pomocí tepla

 1. 1 Na sporáku za občasného míchání zahřejte brambory. Brambory vložte do velkého nezakrytého hrnce na středně nízkou teplotu. Občas promíchejte vidličkou, dokud se extra vlhkost neodpaří a brambory nedosáhnou požadované konzistence.
  • Mícháním zabráníte tomu, aby se brambory přichytily na dno pánve, ale nemíchejte neustále! Brambory se tím přepracují a dodají jim lepkavou, příliš škrobovou strukturu.


 2. 2 Brambory v misce vařte v mikrovlnné troubě po dobu 1-2 minut. Brambory vložte do mísy vhodné do mikrovlnné trouby a nechte odkryté. Po každé minutě vyjměte misku z mikrovlnné trouby a zkontrolujte konzistenci. Zahřívejte ho v krocích po 1 minutě, dokud brambory nezhoustnou podle vašich představ.
  • Zapněte mikrovlnnou troubu.
 3. 3 Bramborovou kaši pečte při teplotě 163 ° C po dobu 10–15 minut. Předehřejte troubu na 323 ° F (163 ° C) a vložte své rozteklé bramborové kaše do skleněné zapékací mísy. Jakmile se vaše trouba předehřeje, pečte brambory 10–15 minut, aby se z nich vysušila vlhkost.
  • Kastrol nechte při pečení odkrytý.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přidání zahušťovadel

 1. Obrázek s názvem Thicken Gravy Krok 1

  1 Vyberte si zahušťovací prostředek, který vám vyhovuje. Existuje několik přísad, které můžete přidat do svých brambor, které je rychle zahustí. Patří sem mouka, kukuřičný škrob, sušené mléko, instantní bramborové vločky, bramborový škrob, maranta, tapioka nebo parmazán.
  • Kukuřičný škrob je bezlepkový a má také dvojnásobnou hustotu mouky. Proto pravděpodobně nebudete muset tolik používat.
  • Bramborový škrob je další bezlepkovou variantou. Navíc je to nejlepší škrob pro vaření Pesach.
 2. 2 Vmíchejte 1 polévkovou lžíci (7,81 gramů) vámi zvoleného zahušťovadla. Zahušťovací prostředek rozmíchejte vidličkou, dokud se prostředek důkladně nezapracuje do bramborové kaše. Možná si hned nevšimnete velkého rozdílu v konzistenci - to je v pořádku!
 3. 3 Pokračujte v přidávání zahušťovadla po 1 polévkové lžíci (14,8 ml) (7,81 gramů) najednou. Po každém přidání promíchejte. Udělejte to, dokud nezískáte hustší konzistenci, kterou chcete. reklama

Metoda 3 ze 3: Zahušťování více brambor

 1. 1 Nastrouhejte 1–2 syrové brambory na středně velkou pánev. K tomu použijte struhadlo na sýr. Brambory by měly vypadat jako hašiš. Může to chvíli trvat, ale je důležité, aby byly jemně nasekané, aby nebyly příliš robustní, když je začleníte do kaše.
  • Vaše struhadlo na sýr může mít více stran. Středně velké otvory (ne největší a nejmenší) jsou nejvhodnější pro drcení brambor do hašišů.
 2. 2 Přidejte tolik vody, aby byly zakryté, a poté směs přiveďte k varu. Množství vody, které musíte přidat, bude záviset na velikosti vaší pánve, ale pravidlem je, že bramborové kousky by měly být sotva ponořeny do vody. Poté směs přiveďte k varu na středním ohni.
  • Hrnec nechte odkrytý na sporáku.
 3. 3 Jakmile jsou brambory měkké, vodu slijte. Jakmile se směs začne vařit, zkontrolujte křehkost brambor tak, že je odeberete vidličkou. Pokud jsou měkké a jemné, rychle vypusťte vodu pomocí cedníku.
  • Pokud brambory ještě nejsou měkké a jemné, nechte je na sporáku a po každé minutě zkontrolujte, zda pokračují ve vaření. Brambory mají tendenci se rychle vařit, takže je důležité je často kontrolovat!
 4. 4 Bramborové kousky rozmačkejte vidličkou. Přeneste brambory zpět do pánve a pomocí velké vidličky je rozmačkejte na požadovanou konzistenci. Dejte si pozor na jejich rozmačkání, protože to nebude moc užitečné, když je půjdete přidat do své stávající vodnaté bramborové kaše.
 5. 5 Čerstvě rozmačkané brambory smíchejte s vodnatou bramborovou kaší. Použijte lžíci, abyste je plně začlenili do své stávající vodnaté bramborové kaše. To by je mělo značně zesílit.
  • Pokud nejsou zahuštěné podle vašich představ, opakujte tento postup a přidejte další brambory!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Použijte směs 50/50 jak „voskových“ odrůd brambor (jako Yukon Gold), tak škrobových odrůd brambor (jako je Russet nebo Idaho), abyste dosáhli nadýchané konzistence, kterou hledáte.
 • Nevyhazujte bramborovou kaši, která nemůže mít správnou tloušťku! Jsou skvělými doplňky do polévek, dušených pokrmů a kastrolů. Hurá na snížení plýtvání potravinami!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Zahřívání pomocí tepla

 • Velký hrnec
 • Vidlička
 • Mikrovlnná trouba
 • Miska vhodná do mikrovlnné trouby
 • Trouba
 • Skleněná kastrolka

Přidání zahušťovadel

 • Zahušťovací prostředek dle vašeho výběru
 • Lžíce odměrka

Zahušťování více brambor

 • Struhadlo na sýr
 • Středně velká pánev
 • Cedník
 • Vidlička
 • Lžíce

Populární Problémy

Stephen Colbert dnes večer pořádá v Showtime hvězdný volební speciál. Zde je pohled na hosty a na začátek show.

Jak na sandboard. Sandboarding je skvělá volba, když je surfování chudé, sníh je pryč nebo jsou oblasti skateboardingu přeplněné. Tato aktivita kombinuje prvky snowboardingu, surfování a bruslení, což vám umožňuje nastoupit na písečné duny ...

Rafael Nadal v pátek poměrně přímočaře porazil Velkou Británii Camerona Norrieho, když vyhrál 6-1, 6-4 a dosáhl na poslední čtyři v Barceloně.

Wimbledonská šampionka Ashleigh Bartyová otevře svou nabídku na druhý po sobě jdoucí grandslamový titul, když v prvním kole US Open 2021 nastoupí na světovou jedničku Věru Zvonarevovou 101.

Warriors se ve čtvrtek v 6. hře finále NBA snaží znovu bojovat proti vyřazení proti Raptors. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Přehlídka následuje Gaz Digzy, když se pokouší získat zpět svou bývalou slávu poté, co se objeví nějaké destruktivní události.