Jak házet šipky

Házení šipek je skvělý sport hrát v baru nebo u kamarádky. Můžete také soutěžit v šipkách proti ostatním pro zábavu. Házení šipek úspěšně vyžaduje dobrý postoj a úchop na šipku, následované plynulým a konzistentním uvolňováním. Měli byste také pravidelně cvičit házení šipek a účastnit se přátelských her s ostatními hráči, abyste zlepšili svoji techniku.

Část 1 ze 4: Vstup do házení

 1. Obrázek s názvem Hoďte šipky Krok 1

  1 Postavte se nohama na šířku boků za čáru hodu. Vrhací šňůra, nazývaná také oche, nelze překročit kdykoli, když házíte šipkami.
 2. Obrázek s názvem Hoďte šipky Krok 2

  2 Otočte terč bokem s dominantní nohou vpřed. Vaše chodidla by měla směřovat ke straně místnosti, nikoli k vrhací čáře. Pokud jste pravák, vaše pravá noha bude vpřed, s palcem na noze těsně za čárou házení. Vaše levá noha bude na podlaze těsně za pravou nohou.
  • Pokud jste levák, vaše levá noha bude vpřed a vaše pravá bude za levou nohou.
  • Vaše dominantní ruka by měla být vpřed, uvolněná vedle vaší dominantní nohy. Pokud jste tedy praváci, bude vaše pravá ruka vpřed. Pokud jste levák, bude vaše levá ruka vpřed.
  • Je v pořádku, když se ti v tomto postoji trochu zvedne pata z podlahy. Nezvedejte však zadní nohu nahoru. Ujistěte se, že na něj stále kladete váhu.
  • Vyhněte se stání s tělem otočeným čelem k terčům, protože to není příliš stabilní postoj. Tváří v tvář terči vám pomůže vyvinout přesnější hod.


 3. Obrázek s názvem Hoďte šipky Krok 3

  3 Otočte přední nohu do středu terče. Nakreslete imaginární čáru od středu terče k podlaze. Ujistěte se, že vaše přední noha směřuje k pomyslné linii na podlaze. To pomůže udržet vaše šipkové hody rovné a přesné.
  • Druhou nohu mějte otočenou do strany. Vaše tělo by mělo zůstat otočené mírně do strany, i když máte přední nohu skloněnou dopředu.
  • Svou botou si můžete označit místo na podlaze, abyste věděli, kam si zarovnat přední nohu při každém hodu.
 4. Obrázek s názvem Hod šipkami Krok 4

  4 Udržujte rovná ramena a boky. Nehýbejte se a nesvalujte boky dozadu. Ramena a boky mějte na sobě. Když házíte šipky, chcete mít stále rovná ramena, boky a nohy.
  • Někteří hráči se šipkami nakloní horní část těla mírně dopředu přes vrhací čáru, aby se cítili pohodlněji ve svém postoji a dostali se blíže k desce. Můžete to udělat tak dlouho, dokud vaše nohy nebo chodidla nepřekročí čáru házení. Příliš velký předklon však může ohrozit váš postoj a házení.
  reklama

Část 2 ze 4: Uchopení a míření šipky

 1. Obrázek s názvem Hod šipkami Krok 5

  1 Uchopte hlaveň šipky alespoň třemi prsty. Hlaveň je vyvýšená část na šipce, blíže ke středu šipky. Uchopte hlaveň šipky palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Pokud chcete stabilnější úchop, pak ho můžete také držet na konci hlavně prsteníčkem.
  • Nedržte šipku na špičce šipky nebo na letu, který je úplně vzadu na šipce.
  • Při uchopení šipky nekruťte prsty. Místo toho je držte dlouhé a otevřené.
  • Pamatujte, že šipka s kratší hlavní obvykle vyžaduje méně prstů k uchopení. Šipka s delší hlavní může vyžadovat více prstů k udržení dobrého úchopu.
 2. Obrázek s názvem Hoďte šipky Krok 6

  2 Udržujte svůj úchop stabilní, ale ne příliš pevný. Nedržte šipku tak pevně, aby vaše prsty zbělely nebo svaly v prstech byly napjaté. Šipky jsou spíše hmatem než silou. Váš úchop by měl být dostatečně pevný, aby udržel šipku na místě a udržel si nad ní kontrolu.
  • Máte -li pochybnosti, jděte spíše na úchop, než na pevný. Poté můžete upravit úchop tak, aby byl podle potřeby o něco těsnější.
 3. Obrázek s názvem Hod šipkami Krok 7

  3 Zvedněte šipku na úroveň očí. Otočte přední paži dopředu a prsty uchopte šipku. Při zvedání šipky na úroveň očí udržujte rameno nehybné, jen na stranu oka. Ujistěte se, že váš loket míří na terč.
  • Vaše rameno, loket a ruka by měly být vyrovnány, svírající úhel 90 stupňů, s loktem mírně nahoru.
 4. Obrázek s názvem Hod šipkami Krok 8

  4 Nakloňte hrot šipky mírně nahoru. Konec šipky držte mírně nakloněný nahoru, směrem k terči. Nenechávejte špičku klesnout dolů nebo do strany, protože to ovlivní váš cíl.
 5. Obrázek s názvem Hoď šipky Krok 9

  5 Zarovnejte špičku šipky s vaším cílem na hrací ploše. Nemířte doprava ani doleva od svého cíle, protože to obvykle povede ke špatnému hodu.
 6. Obrázek s názvem Hoďte šipky Krok 10

  6 Použijte své dominantní oko, které vám pomůže při míření. Vaše dominantní oko je obvykle na stejné straně jako vaše dominantní ruka. Pokud jste tedy praváci, bude vaše pravé oko dominantní. Zkuste se podívat na tabuli s dominantním okem otevřeným a druhým okem zavřeným, aby vám pomohlo mířit. reklama

Část 3 ze 4: Uvolnění šipky

 1. Obrázek s názvem Hod šipkami Krok 11

  1 Hoďte šipku rukou a zápěstím. Při házení zatáhněte ruku mírně dozadu. Pro rychlost použijte ruku, zápěstí a loket. Pro podporu držte rameno v klidu. Při házení šipky položte větší váhu na přední nohu.
  • Nenaklánějte se a nekývejte na stranu. Udržujte své tělo nehybné a rovné. Když hodíte šipku, měla by se pohybovat pouze vaše ruka.
  • Když hodíte šipku, může se vám loket mírně zvednout. To je v pořádku, protože se může pohybovat vzhůru kvůli síle vašeho hodu.
 2. Obrázek s názvem Hoďte šipky, krok 12

  2 Při uvolňování šipky si zacvakněte zápěstí. Když uvolníte šipku, nechte zápěstí prasknout dopředu. Ujistěte se, že vaše zápěstí neklapne dolů, protože to způsobí, že šipka letí dolů.
  • Zaklapnutí zápěstí často provádějí profesionální hráči, aby zvýšili zrychlení šipky. Výsledkem může být také přesnější a důslednější hod.
 3. Obrázek s názvem Hoď šipky Krok 13

  3 Proveďte postup na konci hodu. Jakmile šipku vypustíte, nechte paži pokračovat v házení, aby vaše prsty směřovaly k cíli nebo dolů na podlahu. Nechte paži chvíli viset ve vzduchu, než ji spustíte dolů. To vám pomůže udržet si dobrou formu na konci hodu. reklama

Část 4 ze 4: Zlepšování v šipkách

 1. Obrázek s názvem Hoď šipky Krok 14

  1 Cvičte jednou denně. Velká část toho, že jste dobří v šipkách, je konzistence. Vylepšete svůj hod cvičením šipek alespoň jednou denně po dobu 30 minut až 1 hodiny. Zaměřte se na různé cíle na terči. Vyzvěte se, abyste zasáhli stejný cíl v řadě. Čím více budete trénovat, tím lepší bude vaše hra se šipkami.
 2. Obrázek s názvem Házení šipek Krok 15

  2 Účastněte se veřejných her. Udělejte si přátelskou hru se šipkami v místní hospodě. Pozvěte přátele, aby u vás doma hráli šipky. Hrajte proti šipkovým hráčům různých úrovní dovedností a stylů, abyste vylepšili svoji techniku.
 3. Obrázek s názvem Házení šipek Krok 16

  3 Připojte se k šipkové lize. Abyste si zvykli hrát šipky pravidelně, podívejte se ve svém okolí na šipkovou ligu. Zeptejte se v místním baru nebo si založte vlastní ligu s přáteli. Poté se můžete zúčastnit místních šipek nebo soutěží a soutěžit proti ostatním jako tým. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je nejlepší důvod mířit, pokud jste pravák, ale dominujete levému oku? Sovětská cibule Tvrzení, že byste měli mířit pouze dominantním okem, je zcela nepravdivé. Musíte mít obě oči otevřené. Neexistuje jediný profesionální hráč, který by měl zavřené oči. Není to tak, jak se to učí. Paže, kterou se rozhodnete hodit, je jen na vás.
 • Otázka Pokud jsem slepý na pravé oko, mohu hrát šipky? Ano můžeš. Časem se naučíte kompenzovat své oční problémy.
 • Otázka Když házím šipkami, jdou vždy vlevo od cíle. Co je špatně? Pokud máte pravdu, můj první odhad je, že váš loket a předloktí nejsou kolmé. Když zjistím, že neboduji tam, kam se dívám, začínám u nohou a postupuji nahoru s dobrou základnou a základy.
 • Otázka Když držím šipku, v jakém bodu rovnováhy bych měl držet přední/zadní střed? Na přední noze byste měli mít trochu větší váhu, ale nikdy nezvedejte zadní.
 • Otázka Mohu při házení šipek spustit loket bez ztráty přesnosti? Aby byla zajištěna konzistence, nikdy nesnižujte loket.
 • Otázka Hodím pravou rukou, ale dominuje mi levé oko. Je to špatně? Tvrzení, že byste měli mířit pouze dominantním okem, je zcela nepravdivé. Musíte mít obě oči otevřené. Neexistuje jediný profesionální hráč, který by hrál se zavřeným okem. Není to tak, jak se to učí. Házet můžete jakoukoli paží, která vám nejlépe vyhovuje.
 • Otázka Jak daleko doleva nebo doprava se mohu pohybovat na vrhací čáře? Můžete se pohybovat libovolně vlevo nebo vpravo, aniž byste porušili rovinu čáry. V basketbalu není zakřivená jako 3bodová čára, takže čím dále se přesunete do strany, tím dále od cíle se dostanete.
 • Otázka Záleží na výšce, pokud chci na desce získat dobré skóre? Jsem malý. Někteří velmi krátcí hráči (často dámy), proti nimž jsem hrál, nikdy nemířili na 20. léta a nesnažili se udělat většinu jejich bodování z T19 ve spodní části desky.
 • Otázka Je v pořádku, když při házení šipek spustím ruku na úroveň očí? Při házení šipky by vaše ruka měla být přibližně ve výši očí; loket pod úhlem 90 stupňů, poté při míření přitáhněte šipku zpět do úrovně očí.
 • Otázka Rád hýbu nohama a házím šípem tělo tak, abych poté skončil čelem na druhou stranu. Je to legální ve skutečné hře? Dokud nepřekročíte čáru hodu, ano. Jen buďte opatrní, aby to neovlivnilo váš cíl.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Do mého hodu se vloudil problém. Je to hodně jako plátek v golfu. Moje šipky budou na výšce v pořádku, ale mají tendenci se pohybovat o 2 až 3 palce doprava. Změna úchopů, postojů, hodů atd. To nevyřešila. Co bych měl dělat?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Někdy budete muset kočku sebrat a přemístit, ať už jde o to, dát ho do kočičího nosiče, zabránit mu, aby způsoboval potíže, nebo ho vyřadit z nebezpečné situace. To, jak kočku vezmete a přenesete, závisí na kočičích individuálních ...

Naomi Osaka a Kei Nishikori patří mezi spoustu tenisových hvězd, které se objevily v nedávné video zprávě, aby se postavily proti netoleranci a nenávisti, s nimiž se setkávají asijské komunity ve Spojených státech.

Davis Cup World Group Play-off 2012: Preview

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Gastelum vs Adesanya a UFC 236 PPV online.

Jak cvičit se svým psem. Abyste zůstali zdraví, potřebujete pravidelný pohyb, stejně jako váš pes. Proč si tedy nevycvičit společně? Můžete dobře zjistit, že Fido, Rufus nebo Fluffy jsou tím nejnadšenějším a nejspolehlivějším cvičebním partnerem, kterého jste ...

Rafael Nadal je zpět v tréninku na plný úvazek, ale jeho strýc Toni věří, že by ho přestávka mohla stát hodně času. Toni také hovořil o tom, jak Rafa nikdy nebyl vzpurným hráčem a že nikdy v životě nezlomil raketu.