Jak hodit fotbal

Zvládnutí dobré techniky hodu fotbalem znamená, že vaše přihrávky budou létat dále, přesněji přistávat a bude snazší je chytit. Ještě důležitější je, že snížíte riziko běžných zranění při házení. Níže uvedené kroky vám pomohou zlepšit vaši procházející hru a lépe zajistit „dokonalou spirálu“.

Metoda 1 ze 4: Základní technika přihrávky

 1. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 1

  1 Před házením se protáhněte. Zaměřte se na protažení celého těla - nejen paží. Fotbalové házení je složitý fyzicko-mechanický proces, který využívá více svalových skupin, včetně jádra, nohou a ramen. Když hodíte prsten a růžový prst na prostřední tkaničky. Prostředníček vedle horní krajky. Věnujte těmto oblastem zvláštní pozornost, protože tyto svaly stabilizují vaše tělo a dodají vašemu hodu sílu.
 2. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 2

  2 Uchopte fotbal. Nejběžnějším způsobem držení fotbalu je prsten a malé prsty překřížené tkaničkami a palec pod nimi. Ukazováček by měl být přes šev a palec a ukazováček by měly mít tvar písmene „L“.
  • Mnoho quarterbacků dává přednost variacím na společný úchop míče, jak je popsáno výše. Například quarterback Denver Broncos Peyton Manning kromě prstenu a malíčku klade na tkaničky také prostředníček. Experimentujte, abyste zjistili, která pozice je pro vás nejpohodlnější.
  • Neaplikujte fotbal. Lehce ho držte prsty. Nějaký kontakt dlaně je v pořádku, ale snažte se zachovat prostor mezi středem dlaně a míčem.
  • Nedržte míč příliš pevně. Držte pevně, ale uvolněně - budete moci snadněji nastavit úchop.


 3. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 3

  3 Postavte tělo do vrhacího postoje. Postavte se 90 stupňů od cíle. Pokud hodíte pravou rukou, otočte se doprava a naopak, pokud budete házet levou rukou. Otočte svou otočnou nohou (naproti vaší vrhací paži) tak, aby směřovala k vašemu cíli. Dávejte pozor na cíl.
 4. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 4

  4 Držte míč u ucha. Než hodíte míč, držte jej u ucha a stabilizujte rukou, která nehází. To vám umožní být kdykoli připraveni rychle hodit míč, čímž se minimalizuje riziko telegrafování vaší přihrávky obránci.
 5. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 5

  5 Vítr zpět. Uvolněte neházející ruku z míče. Naviňte vrhající paži dozadu a zastavte se těsně za uchem.
 6. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 6

  6 Vyhoďte půlkruhovým pohybem. Rychle otočte vrhací paží dopředu v kruhovém oblouku. Uvolněte míč uprostřed kruhu. Vaše prázdná ruka by pak měla směřovat k vašemu nedominantnímu boku, dlaň směřující od vás. Procvičte tento pohyb několikrát, než pustíte míč.
  • Použijte zbytek těla, abyste dosáhli hybnosti svého hodu. Boky, nohy a ramena mohou přihrávce přidat velkou sílu. Vykročte vpřed svou nedominantní (nebo pivotní) nohou a pohybujte nedominantním loktem dolů k zádům. Otočte boky a ramena ve směru přihrávky.
 7. Obrázek s názvem Hoď fotbal Krok 7

  7 Prsty uvolněte míč. Když fotbal opustí vaši ruku, měl by se odkutálet z vašich prstů. Váš ukazováček bude poslední částí vašeho těla, která se dotkne míče. To poskytuje rotaci, která vytváří požadovaný 'spirálový' efekt.
  • Správný hod bude mít pocit, že využívá pouze palec, ukazováček a prostředník. Další dva prsty na vaší ruce stabilizují míč při jeho házení. Obvykle se nepoužívají k tomu, aby míček roztočil.
  • Chcete -li přihrávce předat více roztočení, můžete lusknout zápěstím dopředu, až budete postupovat do boku.
 8. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 8

  8 Cvičit, cvičit, cvičit. Trvalé a specializované cvičení zlepší vaši přesnost a vzdálenost. Při cvičení experimentujte s malými úpravami svého postoje a úchopu. Jakmile zvládnete základy, tyto malé změny vám umožní vyladit vaši techniku, abyste maximalizovali pohodlí a výsledky.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Zdrávas, Mary prochází

 1. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 9

  1 Vědět, kdy se pokusit pozdravit Mary. Zdrávas, Mary, průchody jsou vysoce rizikové a mají velký dosah. Své jméno původně získali podle katolických univerzitních fotbalových týmů, které se modlily před zvláště zoufalými hrami. Přihrávky Hail Mary se obvykle hodí jen tehdy, když ofenzivní tým potřebuje získat značné yardy (obvykle zbývá málo času na hraní) a není schopen se pokusit o konvenční hru. Zvažte uvržení Zdrávas Maria v situacích, jako jsou následující:
  • Máte míč na poslední hru poločasu a jste daleko od koncové zóny.
  • Musíte dokončit dlouhou čtvrtou hru dolů a nedoporučuje se plavit (například pokud hra skončí během dalšího držení a vy jste pozadu.)
  • Máte míč na poslední hru a můžete potenciálně zabránit tomu, aby se hra dostala do prodloužení tím, že skórujete.
  • Upozornění: Dlouhé přihrávky jsou riskantní - i pro ty nejlepší quarterbacky je obtížné přesně házet na extrémně dlouhé vzdálenosti, a protože tyto přihrávky obvykle cestují vyšším obloukem, je pro obranu snazší je zachytit. Také proto, že přijímače vyžadují více času, aby se dostaly do pozice pro přihrávku, quarterback je otevřený pytli po delší dobu. Z těchto důvodů buďte opatrní při házení Hail Mary Passů.
 2. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 10

  2 Zaujměte postoj, který prochází. Uchopte zadní část fotbalu ukazováčkem, prostředníkem a palcem a položte prsty, které vám budou pohodlné (včetně prsteníku a malíčku), na tkaničky míčku. Mírně pokrčte kolena. Tváří v tvář devadesát stupňů od cíle, vrhací rukou směrem od něj a přední nohou směřující dopředu.
  • Protože budete muset počkat déle, než je obvyklé, než hodíte přihrávku, ustupte obzvláště daleko poté, co jste dostali snap - budete se moci vyhýbat spěchačům. Pokud jste při házení nastraženi, podívejte se na čtvrtou metodu níže.
 3. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 11

  3 Těsně předtím, než hodíte míč, ustupte dozadu. Držte míč v poloze „připraveno k hodu“ poblíž ucha. Když ustoupíte, budete se při házení tlačit dopředu, což vašemu hodu dodá větší dynamiku.
 4. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 12

  4 Když začnete házet míčem, mírně se nakloňte dozadu. Natáhněte paži dozadu za hlavu při navíjecím pohybu. Mírně pokrčte kolena, když se zadní nohou tlačíte ze země a začnete vykračovat.
 5. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 13

  5 Hoďte míč vysokým rychlým obloukem přes hlavu. Při házení míče se předkloňte. Otočte boky a ramena házením, jak budete pokračovat v kroku vpřed. Vykročením, otočením a nakloněním do přihrávky dodáte míčku další hybnost a pošlete jej dále po poli.
  • Nechte míč sklouznout z prstů, jak je uvedeno výše v metodě jedna. Pokračujte v pohybu tím, že budete vykročit vpřed, dokud přirozeně nezpomalíte. Neztrácejte nyní pozornost - pokud je vaše Zdrávas Maria zachycena, možná se budete muset pokusit vyřešit nosič míčů!
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, zkuste míč vyklonit natolik vysoko, aby se dostal do rukou vašeho přijímače a přitom přejel přes hlavu jeho obránce. Chcete-li dosáhnout vyššího oblouku, uvolněte jej o zlomek sekundy dříve při hodu.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Odrážky

 1. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 14

  1 Vědět, kdy se pokusit o průchod kulkou. Odrážky za kulky jsou přihrávky krátkého dosahu a vysoké rychlosti. Cílem při házení střely je, aby se míč pohyboval co nejrychleji a co nejrovněji v oblouku. Kulky se vhazují během rychlých her na krátkou vzdálenost - protože jsou rychlé, je těžší je zachytit, takže jsou zvláště užitečné, když je třeba míč vhazovat poblíž obránce, aby se dostal k přijímači. Odrážky mohou být užitečné pro:
  • Získání několika yardů na konverzi prvního dolů.
  • Skóre přistání při hře na brankové čáře.
  • Rychle dostat míč k rychlému, manévrovatelnému běžci.
 2. Obrázek s názvem Hoď fotbal Krok 15

  2 Zaujměte postoj, který prochází. Uchopte zadní část kopačky pohodlně za tkaničky míčku. Postavte se tváří v tvář devadesáti stupňům od vašeho přijímače (s vyhozením ruky od něj). Zůstaňte na nohou lehcí a chodidlo směřujte dopředu.
  • Nevstupujte tak daleko, jak byste chtěli pro průkaz Hail Mary. Vaším cílem je provést přihrávku co nejrychleji - okamžitě vyhledejte svého přijímače.
 3. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 16

  3 Natáhněte paži zpět na stranu hlavy. Nenatahujte paži za hlavu, jako byste dělali Zdrávas Mary - přehozením míče přes hlavu jej pošlete příliš vysoko. Zůstaňte na nohou lehcí, s koleny mírně pokrčenými.
 4. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 17

  4 Začněte tvrdě vykročit vpřed. Tvrdé vykročení vpřed je dobrý a rychlý způsob, jak dodat další impuls hodu, protože obvykle nebudete mít čas ani prostor na provádění práce nohou dozadu a dopředu, jako byste to dělali s Hail Mary.
 5. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 18

  5 Přitáhněte paži dopředu v těsném, kontrolovaném oblouku. Hodit kulkou by mělo vypadat jako hod úderem - je to krátký a silný pohyb, který se provádí najednou. Vrhněte do hodu spoustu síly, aby míč letěl co nejrychleji. Hoďte míč co nejblíže oblouku - uvolněte jej o zlomek sekundy později, než byste normálně pro plošší oblouk.
 6. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 19

  6 Postupujte jako obvykle s rameny a boky. Vzhledem k tomu, že pohyby související s průchodem kulkou jsou těsnější a rychlejší než u ostatních průchodů, možná nebudete muset otáčet tělem tak daleko, jako byste to dělali při normálním průchodu. Nechte míč, aby se odvinul z vašich prstů a vytvořil spirálu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Házení při řešení

 1. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 20

  1 Znáte své možnosti. Nejlepší možností ze všech je samozřejmě vyhnout se situacím, kdy se musíte rozhodnout na zlomek sekundy nebo být vyhozeni. V této situaci se bohužel nakonec ocitne každý rozehrávač. Pokud se blíží pytel, je házení míčem pouze jednou z vašich možností. Na základě okolností na hřišti se můžete také rozhodnout provést jednu z následujících akcí:
  • Spustit míč. Pokud vám vaši linemové udělali otvor, možná budete chtít uhnout jakýmkoli spěchačům a rozběhnout se dopředu, abyste získali několik yardů. Pokud nejsou žádné otvory, měli byste vyběhnout po straně pole. V obou situacích se můžete stále potýkat se ztrátou yardů, ale přesto se vyhnete obzvláště škodlivému pytli.
  • Proveďte boční. Pokud je otevřený a pozorný ofenzivní hráč (obvykle běžící záda), můžete mu hodit míč, pokud je za vámi nebo po boku. Tomu se říká ‚boční '. Pokud dojde k pokusu o postranní čáru, je obvykle nezákonný a bude potrestán.
 2. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 21

  2 Znáte svou pozici v terénu. Úmyslné vyhození míče, aby se zabránilo pytli, může být nezákonné podle toho, kde jste na hřišti. V NFL vyhození míče, když jste v 'kapse' tvořené vašimi ofenzivními souboji, má za následek úmyslný trest uzemnění. Pokud jste však mimo kapsu, můžete míč odhodit.
  • Úmyslné uzemnění má za následek ztrátu 9,1 m (10 yardů) - horší než mnoho pytlů. Z tohoto důvodu může být lepší vzít malou ztrátu yardů, pokud jste v kapse.
 3. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 22

  3 Pokud vás čeká řešení, jednejte raději dříve než později. V NFL začíná přihrávka, když kolemjdoucí začíná zvedat ruku dopředu. Čím rychleji tedy přihrávku zahájíte, tím větší je pravděpodobnost, že se vám bude říkat neúplný průkaz (což nebude mít za následek ztracené yardy.)
 4. Obrázek s názvem Hoď fotbal Krok 23

  4 Pokuste se zabrat v dolní části těla. Je obtížné manévrovat v okamžiku, než budete vyřazeni, ale pokud je to možné, snažte se zajistit, aby vám kladkostroj chytil spodní část těla. Pokud vám sbalí ruce, nebudete moci házet a můžete dokonce riskovat mumlání.
  • Mějte volné ruce, ale pokud nemůžete házet, než budete vyřazeni, zastrčte míč při pádu. Tímto způsobem je méně pravděpodobné, že nad tím ztratíte kontrolu a budete mumlat.
 5. Obrázek s názvem Hoď fotbal Krok 24

  5 Soustřeďte se na svého přijímače, jak budete řešit, házejte na něj, pouze pokud je otevřený. Pokud máte štěstí a při řešení nevidíte žádné přijímače, můžete zkusit přihrát míč tak, aby byl blokován částí těla obránce, ale nebyl chycen. To je riskantní, ale bude to mít za následek neúplný průchod.
 6. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 25

  6 K vytvoření hybnosti použijte co nejvíce svého těla. To se bude lišit podle toho, ve kterých částech vašeho těla má kladkostroj přidržení. Pokud máte volnou nohu, vykročte do přihrávky. Pokud je vaše horní část těla volná, protáhněte ramena přihrávkou.
 7. Obrázek s názvem Hoď fotbalem Krok 26

  7 Hodit přes hlavy obránců. Jediný výsledek horší než pytel je odposlech, takže se ujistěte, že je přihrávka mimo dosah jakýchkoli obránců mezi vámi a přijímačem. Pokud se řešíte zepředu, může to vyžadovat přehození těla vašeho kladkostroje.
  reklama

Další skvělý způsob, jak házet fotbalem, je přiložit palec na poslední krajku a držet spodní část. Je to super snadné a dobrý způsob, jak získat dobrou spirálu při každém hodu.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud jsem zadák a odhazuji míč bez reálné šance na dokončení, bude to úmyslné uzemnění, i když je QB pod tlakem? Donagan Nejlepší odpovídač Pokud quarterback hodí míč, když je mimo 'box pro řešení' (oblast mezi místem, kde se útočné souboje seřadí), nejedná se o úmyslné uzemnění.
 • Otázka Co mám dělat, když na mě útočí více obránců, když hodím přihrávku? Zkuste to projít, nebo jednoduše vezměte pytel. Nepokoušejte se přihrávat, když jste obklopeni obránci, protože míč může být zachycen nebo převrácen.
 • Otázka Jak hodím na útěku? Před házením se ujistěte, že máte pevný základ. To znamená, že zasadíte dominantní nohu a budete se muset otáčet v bocích, abyste získali maximální sílu. Další dobrá rada je neházet na opačnou stranu pole a házet nakrátko.
 • Otázka Jak se mohu naučit být přesnější při házení? Kamkoli vaše přední noha směřuje, je místo, kde dopadne váš hod, takže se snažte zajistit, aby vaše nohy byly připraveny k házení.
 • Otázka Jak mohu vidět přes ofenzivní linii, když jsem krátký? Najděte šev v blokování průchodu nebo vyzvěte své blokaře, aby blokovali níže.
 • Otázka Jak to, že nemůžu házet daleko a rychle? Zapracujte na síle svalů paží. Držte se fotbalového světla, protože příliš těsné způsobí menší kontrolu míče a bude mít vliv na uvolnění. Ujistěte se, že máte správný úchop míče podle velikosti vaší ruky. Rychlost vašeho hodu by měla být přirozená, pokud je poloha míče ve vaší ruce pohodlná.
 • Otázka Jak hodím dlouhé přihrávky? Hoďte fotbal přes hlavu a použijte vše, co máte.
 • Otázka Jak udělám rotační tah? Držte prsty na první a druhé krajce a najděte svůj cíl a budete dobří a připraveni vyrazit.
 • Otázka Mám při házení ruku ohnout, nebo ji držet vysoko? Nechte to ohnout pro průchody střelami a pravidelné přihrávky. Při hlubokých přihrávkách, jako je pozdrav Hail Mary, možná budete chtít mít paži o něco méně pokrčenou.
 • Otázka Pokud házím dlouhými přihrávkami, měl bych zůstat nohama dolů, protože to vypadá, že když to udělám, moje zadní noha vychází ze země Donagan Nejlepší odpovídač Jakmile jste míč pustili, je úplně jedno, co děláte s nohama. Při dlouhém přihrávání je pravděpodobné, že vaše zadní noha opustí zem poté, co míč pustíte.

Populární Problémy

Sezóna 21 „Velkého bratra“ je tady. Získejte přehled o živých kanálech 2019 a o tom, jak sledovat BB21 online prostřednictvím živého vysílání.

Výstava psů Beverly Hills 2020 se koná v neděli na stanici NBC. Zde je návod, jak jej sledovat online zdarma, pokud nemáte kabel.

Plachtění na olympijských hrách nebude v USA v televizi, ale tady je návod, jak můžete sledovat přípravné zápasy a závody o medaile pro každou událost.

Kansaský basketbal pořádá v sobotu stát Severní Dakota. Zde je návod, jak hru sledovat.

Jak přestat plýtvat životem. Je opravdu snadné ztratit pojem o čase, zvláště pokud trávíte hodně času telefonem nebo sledováním televize. Vytěžit maximum ze svého života se může zdát zdrcující, ale není se čeho bát! ...

5 největších tenisových soupeření všech dob.