Jak cestovat po Tokiu

Když myslíte na Tokio, může vás napadnout rušné, rušné město s rychle se pohybujícími lidmi a auty. Cestování po této oblasti může být trochu zastrašující, zvláště pokud jste tam ještě nebyli nebo nemluvíte japonsky. Naštěstí máte v Tokiu na výběr z několika různých způsobů dopravy a téměř vždy si můžete lístky zakoupit online dopředu.Metoda 1 ze 2: Užívání vlaků / metra

 1. 1 Jeďte tokijským metrem a dostanete se téměř kamkoli ve městě. Metro v Tokiu nebo metro má 9 různých linek, na které se můžete vydat, všechny jsou barevně odlišeny, abyste jasně viděli, kde je váš cíl. Můžete si koupit jízdenku na 24 hodin z jakékoli stanice metra za 170 jenů, nebo si můžete koupit kartu metra za 500 jenů a načíst ji online penězi. Nezapomeňte zkontrolovat mapu, abyste věděli, kam jdete!
 2. 2 Jeďte linkou Toei na letiště nebo do smyčky po městě. Druhou hlavní linkou metra v Tokiu je linka Toei, která má 4 různé linky a 106 stanic. Můžete se dostat na letiště Narita nebo Haneda, nebo si můžete udělat smyčku kolem Tokia skokem z metra do metra. Stejně jako u metra si můžete koupit jízdenky na nádraží nebo si předem načíst kartu metra.
 3. 3 Zkuste vlaky JR East cestovat po východním Japonsku. Vlaková linka JR spojuje celé východní Japonsko, včetně Tokia. Tím, že pojedete těmito vlaky, můžete cestovat po městě i okolních venkovských oblastech na výlety a poznávání památek. Kartu Suica nebo kartu PASMO si můžete koupit předem, abyste získali lístky dříve, nebo si je můžete zakoupit na vlakovém nádraží.
 4. 4 Koupit jízdenku na rychlovlak z města do města. Vysokorychlostní rychlovlaky nebo Shinkansen vás mohou z Tokia dopravit do většiny ostatních hlavních měst v Japonsku. Vstupenky si můžete rezervovat online předem, nebo je můžete sehnat na nádraží - ale zkuste je koupit rychle, protože se rychle vyprodávají.reklama

Metoda 2 ze 2: Zkoušení jiných forem dopravy

 1. 1 Jeďte autobusem, abyste se vyhnuli přeplněným nádražím. Městské autobusy sice nejsou tak populární ani rychlé jako železniční systémy v Tokiu, ale často jsou méně přeplněné a cestují do méně známých oblastí. Jakmile si sednete do autobusu, můžete si koupit lístek na autobus pro 210 jenů, nebo si můžete načíst kartu IC ze stanice metra a místo toho ji použít.
 2. 2 Nastupte do bezplatného kyvadlového autobusu a navštivte turistické oblasti. K dispozici jsou 3 hlavní raketoplány, které jezdí každých 10 až 20 minut a do kterých můžete každý den zdarma nastoupit. Pokud plánujete vyrazit na nákupy nebo navštívit velmi oblíbenou oblast v Tokiu, ověřte si, zda na některou z nich nemůžete skočit na bezplatnou jízdu z a do.
  • Shuttle Tokyo Bay míří z centra Tokia na nábřeží. Jezdí každých 20 minut od 11:30 do 19:30 a je otevřen každý den v roce.
  • Marunouchi Shuttle spojuje oblasti Otemachi, Marunouchi a Yurakucho. Jezdí každých 12 až 15 minut ve všední dny od 8:00 do 20:00 a o víkendech od 10:00 do 20:00.
  • Metrolink Nihonbashi spojuje historické oblasti Yaesu, Kyobashi a Nihonbashi. Jezdí zhruba každých 10 minut od 10:00 do 20:00 každý den.
 3. 3 Půjčte si kolo na krátké výlety. Pokud byste chtěli vyrazit na kratší výlet a nevadí vám jízda na kole, vydejte se do města na stanici pro sdílení kol a kupte si 30minutový pronájem za 150 jenů. Své kolo si můžete vyzvednout a sundat v 11 různých přístavech ve městě, takže od kola v Tokiu nejste nikdy příliš daleko.
 4. 4 Pozdravte taxi pro rychlou jízdu. Pokud jste ve městě a potřebujete rychlou jízdu, pozdravte zelenou, žlutou nebo černou kabinu máváním z chodníku. Pokud můžete, zapište si svůj cíl v japonštině, abyste se vyhnuli jazykové bariéře s řidičem. Většina jízdného začíná na 420 jenech a zvyšuje se podle délky jízdy.
  • Taxíky mají nápisy, zda jsou k dispozici nebo nedostupné.
  • Chcete -li si pronajmout taxi předem, stáhněte si aplikaci Come On Taxi.
  • Tokio bohužel nepodporuje většinu aplikací pro sdílení jízd, jako je Uber nebo Lyft. Pokud používáte některou z těchto aplikací, budete pouze volat taxi a může vám být účtováno více, než kdybyste zavolali přímo taxi.
 5. 5 Pokud plánujete cestovat mimo město, půjčte si auto. Vzhledem k hustému provozu v Tokiu není pronájem auta tím nejefektivnějším způsobem, jak se dostat kolem. Pokud však cestujete se staršími příbuznými, malými dětmi nebo plánujete opustit město, můžete si půjčit auto prostřednictvím All Japan Rent-A-Car Association. K zapůjčení auta budete potřebovat cestovní pas a mezinárodní řidičský průkaz.
  • Pokud letíte do Tokia, můžete na letišti navštívit půjčovnu aut.
  • Pokud nejste zvyklířízení v Japonsku,nezapomeňte se občerstvit na dopravních značkách a směrech jízdy.
 6. 6 Nastupte na loď a navštivte ostrovy. Ostrovy Izu a Ogasawara jsou kousek od centra Tokia a můžete je navštívit celý den nebo přes noc. Na výběr jsou 4 lodní společnosti, ale všechny odlétají z Takeshiba Pier.
  • Ceny lístků se liší podle společnosti na lodi a délky vaší návštěvy. Chcete -li si rezervovat lístky a zeptat se na ceny, zavolejte přímo provozovatelům lodí.
  • Ostrovy, i když jsou mimo Tokio, jsou technicky stále součástí samotného Tokia.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Získejte peníze nebo jízdenku včas, abyste nezdrželi frontu!
 • Ujistěte se, že je váš telefon nabitý, než vyrazíte na den v případě, že potřebujete vyhledat mapu nebo trasu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Mějte s sebou mapu Tokia pro případ, že byste skončili v neznámé oblasti.
 • Linky metra mohou být matoucí, pokud jste je nikdy předtím nepoužili. Než vyrazíte, strávte nějaký čas prohlížením mapy a zapamatováním si trasy.
reklama

Populární Problémy

Galentin den se původně objevil jako fiktivní dovolená v epizodě populární televizní show Parky a rekreace. Od té doby je stále oblíbenější jako skutečná oslava lásky mezi přítelkyněmi. Https: // www ....

Dlouholetý fitness trenér Rogera Federera Pierre Paganini nedávno poskytl několik novinek o procesu obnovy švýcarské hvězdy.Jak zajistit, aby se bolavé svaly cítily dobře. Po cvičení nebo jiné namáhavé činnosti mohou svaly často bolet. Ačkoli bolest svalů může být zhoršující a brání vám ve cvičení, dobrou zprávou je, že čím více cvičíte, tím méně ...

Zajímá vás, jak přesně sledovat Sling TV online? Připravili jsme pro vás tohoto snadného průvodce krok za krokem.Trenér Rafaela Nadala Francisco Roig se nedávno otevřel pokorné a obětavé povaze svého svěřence. Roig také hovořil o změnách, které Nadal do své hry v posledních letech přinesl.