Jak cestovat o prázdninách pro seniory

Prázdniny jsou skvělým obdobím pro cestování za rodinou a přáteli. Pokud jste senior, během dovolené musíte vzít v úvahu zvláštní okolnosti. Chcete se ujistit, že zvládáte věci, jako jsou vaše léky, pokud jste na lécích, a dietní omezení i na dovolené. Měli byste také využít všech slev, které máte, protože by vám to mohlo ušetřit peníze. Sbalte si při dárcích lehkost, abyste se nenamáhali. S trochou přípravy si můžete užít dovolenou na dovolené jako senior.

Metoda 1 ze 3: Ujednání

 1. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 1

  1 Vyberte si správnou denní dobu pro cestování. Pokud jste starší, možná nebudete moci zůstat vzhůru pozdě v noci nebo vstávat velmi brzy ráno. Vyberte si cestovní časy, které odpovídají vaší energetické hladině, abyste zajistili bezpečnou cestu.
  • Odjezd v polovině dopoledne nebo odpoledne může fungovat nejlépe, pokud jste senior. Pokud řídíte sami, naplánujte si jízdu v tuto denní dobu. Pokud jedete letadlem, autobusem, vlakem nebo jiným způsobem dopravy, podívejte se na časy odletů v tomto časovém rámci.


 2. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 2

  2 Pokud je to možné, rozhodněte se pro lety bez mezipřistání. Jako senior možná budete chtít omezit, jak často se budete na cestách pohybovat. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je hledat lety bez mezipřistání. Přestupy mohou způsobit zvýšené namáhání při opakovaném stěhování tašek a nasedání a vystupování z letadla.
  • Pokud musíte mít přestávku, minimalizujte počet přestávek a pokud je to možné, hledejte kratší přestávky.
 3. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 3

  3 Dávejte si pozor na seniorské slevy. Některé letecké společnosti a další možnosti dopravy, například autobusy, mohou nabízet slevy pro seniory. Pokud můžete získat seniorskou slevu na cestování, může vám to ušetřit spoustu peněz. Při rezervaci letenek vždy zkontrolujte, zda letecká společnost nebo jiná společnost nenabízí slevy pro seniory.
  • Některé seniorské slevy jsou zavádějící a neušetří vám tolik peněz, kolik inzerují. Pomocí webových stránek, jako je FareCompare, můžete vyhodnotit, které slevy vám skutečně ušetří peníze.
 4. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 4

  4 Zvažte cestovní pojištění. Cestovní pojištění se může vyplatit, když stárnete. Můžete být náchylnější k určitým zraněním a nehodám, proto se vždy rozhodněte pro cestovní pojištění nabízené leteckými společnostmi a hotely.
  • Cestovní pojištění může pokrýt lékařské náklady, pokud dojde k nehodě během cestování. Může například pokrýt vaše léky, pokud jdete do nemocnice mimo stát.
  • Cestovní pojištění je obzvláště důležité, pokud jste na spoustě léků. Mnoho pojistných smluv pokrývá náklady na léky v případě, že se ztratí, když cestujete.
 5. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 5

  5 Ujistěte se, že získáte správné možnosti postižení. Pokud máte nějaké postižení související s věkem, ujistěte se, že se o něj postaráte při cestování. Možná budete potřebovat speciální ubytování pro věci, jako jsou letadla a hotely na vaší cestě.
  • Pokud letíte letadlem, poraďte se s leteckou společností o tom, jak upozornit lidi na vaše postižení. Některé letecké společnosti vám umožňují upozornit lidi na vaše postižení online při rezervaci výletů. Ostatní vyžadují, abyste zavolali na letiště.
  • Pokud potřebujete invalidní vozík na letiště, rezervujte si invalidní vozík předem. To lze provést online rezervací nebo přímo na letišti. Po vašem letu někdo přinese invalidní vozík k vaší bráně.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Užívání prázdninových dnů

 1. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 6

  1 Sledujte, co jíte. Pokud máte kvůli svému věku dietní omezení, snadno je na dovolenou zapomenete. Mnoho lidí si chce na výletě trochu odpočinout, ale mějte na paměti, že dietní omezení si neberte dovolenou. Věnujte pozornost tomu, co jíte na výletě, včetně toho, když jíte v restauracích.
  • Zkuste na své cestě sníst víc. Kupte si jídlo, které si dáte ve svém motelu nebo kdekoli budete ubytováni. Máte větší kontrolu nad jídlem, které si sami připravujete, a pomáhá vám zvládat omezení.
  • Během prázdninových akcí mějte na paměti dietní omezení. Pokud je to možné, požádejte členy rodiny o přípravu pokrmů, které jsou kompatibilní s vaší dietou.
  • Zabalte jídlo navíc. Jako senior si chcete udržet energii. Stravování na letišti a na cestách může být drahé a možná nebudete moci najít jídlo, které odpovídá vašim dietním omezením. Vezměte si s sebou malé občerstvení, abyste měli mezi jídly v případě potřeby něco k jídlu.
  • Před odjezdem na výlet si promluvte se svým lékařem o tom, jak zvládnout dietu. Váš lékař vám může poradit, jaké druhy jídel si objednat v restauracích, které jsou vzhledem k vašemu aktuálnímu zdraví a případným lékům bezpečné.
 2. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 7

  2 Držte krok s léky. Může být těžké zapamatovat si všechny léky na dovolené, zvláště pokud jste v jiném časovém pásmu. Před cestou si sbalte všechny léky, na kterých jste, a nezapomeňte je brát pravidelně, i když jste na cestách.
  • Nikdy nebalte léky do zapsaného zavazadla, pro případ, že by se vaše zavazadlo ztratilo. Mějte ho stále při sobě.
  • Mějte u sebe papír a seznam léků pro případ, že byste na cestě potřebovali lékařskou pomoc.
  • Pokud cestujete ze země, ujistěte se, že všechny vaše léky jsou v zahraničí legální. K dodání určitých léků do dané země budete možná potřebovat papír od svého lékaře.
 3. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 8

  3 Pokud je to možné, využijte seniorské slevy. Když cestujete, využijte seniorské slevy. Prázdniny se mohou prodražit, takže se rozhodněte ušetřit peníze, kde můžete. Někdy můžete získat seniorské slevy na místech, jako jsou hotely a restaurace. Zeptejte se na seniorské slevy na cestách.
  • U některých slev, jako je rezervace hotelů, se při rezervaci zeptejte předem. Pokud pobýváte v hotelu, můžete někoho na recepci požádat o místa, která nabízejí seniorskou slevu.
  • Můžete se také jednoduše zeptat, když dorazíte do cíle, jako je restaurace, zda nabízejí slevy pro seniory.
 4. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 9

  4 Nekupujte příliš mnoho suvenýrů. Může být lákavé zásobit se suvenýry, které přivezete domů přátelům a členům rodiny jako opožděné sváteční dárky. Nechcete však, aby vám tašku ucpalo příliš mnoho věcí, zvláště pokud jste senior. Minimalizujte své nákupy na cestě, abyste se během celého dne a na zpáteční cestě nenamáhali s sebou.
 5. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 10

  5 Vyberte si pohodlnou obuv. Při cestování budete pravděpodobně chodit více než obvykle. Pokud jste starší, snažte se zůstat v pohodě a při chůzi se vyhněte namáhání.
  • Rozhodněte se pro pohodlnou obuv. Věci jako podpatky mohou při chůzi způsobit zranění nebo napětí.
  • Místo toho jděte po bytech a teniskách, abyste se při chůzi udrželi na nohou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhýbání se běžným chybám

 1. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 11

  1 Vyberte dárky, které lze snadno zabalit. Balení spousty dárků vám může zabalit kufr, což při cestování způsobí napětí. Pokud jste starší, chcete minimalizovat váhu, kdykoli je to možné. Rozhodněte se pro lehčí dárky. Dárkové karty jsou často skvělou volbou, protože je můžete jednoduše držet v peněžence na cestách.
 2. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 12

  2 Vyhněte se špičkovým termínům cest. Prázdniny mohou být velmi zaneprázdněné. Přeplněné letiště může způsobit zbytečný stres. Pokud je to možné, vyhněte se cestování ve špičkách.
  • Pokud jste v důchodu, podívejte se, jestli můžete cestovat spíše ve všední den než o víkendu. Například v úterý bude letiště méně přeplněné než v sobotu.
  • Pokud si na cestování můžete dopřát více času, rezervujte si lístky chvíli před velkými prázdninami. Na letištích bude víc lidí, řekněme týden před Vánoci, než dva týdny před Vánoci.
 3. Obrázek s názvem Cestování o prázdninách pro seniory Krok 13

  3 Znát alternativní trasy ve vašem cíli. Pokud cestujete do většího města, znáte předem alternativní trasy. Silnice, metro a autobusy mohou být během prázdnin velmi přeplněné a vy chcete minimalizovat čas strávený cestováním.
  • Prozkoumejte trasy, než odjedete, a hledejte scénické trasy, které mohou být ve dnech s velkým provozem ve skutečnosti rychlejší. Můžete si také vyhledat místa, kde se během cesty můžete zastavit, kdybyste si potřebovali odpočinout.
  • Může také pomoci cestovat dříve nebo později během dne. Tímto způsobem můžete porazit provoz a davy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy je nejméně frekventovaný čas na cestování pro seniory? Angela Riceová
  Specialista na luxusní cestování Angela Rice je specialistkou na luxusní cestování a spoluzakladatelkou společnosti Boutique Travel Advisors, která se zabývá poradenstvím v oblasti luxusních cest ve Phoenixu v Arizoně. Angela se specializuje na poradenství a kurátorství vysoce přizpůsobených a jedinečných cestovních plánů pro klienty, kteří hledají luxusní, skupinové a vícegenerační rodinné cesty. Angela studovala na Arizona State University a The University of Iowa Tippie College of Business. Má předchozí poradenské zkušenosti v oblasti účetnictví a obchodu, což jí pomáhá v zákulisí jejího podnikání. Angela byla uvedena v novinách The Washington Post, Reader's Digest, Travel Weekly, USA Today, Travel Market Report, Phoenix Magazine a MSN. Je také častým hostem pořadu WBBM News Radio 105,9 FM Travel Travel Tuesday. Angela Riceová Specialista na luxusní cestování Odborná odpověď Obecně platí, že duben-květen a září-říjen jsou nejlepší časy pro cestování seniorů. Důvodem je, že většina dětí je v tuto dobu stále ve škole, takže cestuje méně rodin.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Během cesty zůstaňte v kontaktu s přáteli a členy rodiny. Dejte jim vědět, že jste do cíle dorazili bezpečně.

reklama

Populární Problémy

Jak se dostat do Jiufenu. Jiufen se nachází na Tchaj -wanu a stal se jednou z nejlepších turistických destinací ostrova. Díky robustní síti veřejné dopravy na Tchaj -wanu se snadno dostanete do Jiufenu a řady dalších atrakcí. Vezměte si průvodce ...

Seznam všech dobových tenisových grandslamových vítězů v čele s Rogerem Federerem a Margaret Court a zahrnující spoustu dalších, jako jsou Novak Djokovic, Rafael Nadal, Serena Williams, Steffi Graf a Andre Agassi.

Odebírání krve pro laboratorní analýzu je nejčastěji rutinní a bezproblémový postup. Protože se ale zdravotní stav každého pacienta liší, mění se i jeho žíly. Toto je obecný průvodce řešením problémů venepunkčního scénáře, ve kterém ...

Den po dokončení pětisetového vítězství nad Francouzem Ugem Humbertem v jeho wimbledonském otvíráku si Nick Kyrgios udělal krátkou práci s Italem Gianlucou Magerem, aby dosáhl třetího kola na trávníku Major.

Wofford a UNC-Greensboro se v pondělí večer setkají na jižním mistrovství. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Jak stárnete, nastanou chvíle, kdy budete chtít být znovu jen dítětem. Věci byly tenkrát mnohem jednodušší! Chcete -li se vrátit do zábavných časů dětství, zahrajte si všechny své oblíbené hry a pobavte se s přáteli a rodinou. Měl by jsi...