Jak cestovat do Nigérie

Pokud máte dobrodružného ducha a hledáte něco mimo vyšlapané cesty, může být Nigérie skvělou volbou pro vaši příští dovolenou! Od sluncem zalitých pláží po rušné městské trhy je Nigérie zábavnou zemí s živou kulturou. Skvělá věc na nigerijské dovolené je, že si můžete svůj výlet přizpůsobit podle toho, co z něj chcete dostat. Existují tropická střediska, hory, džungle a města v závislosti na typu výletu, který chcete podniknout. Mějte na paměti, že je nesmírně důležité, abyste si vybrali bezpečné místo pro vaši cestu. Zatímco drtivá většina země je extrémně krásná, existuje několik oblastí Nigérie, které mohou být pro turisty trochu nebezpečné.tenisová pravidla jednoduchá

Metoda 1 z 5: Kde zůstat

 1. 1 Navštivte Lagos a zažijte největší rušné město Nigérie. Lagos je největší město Nigérie a je to jedna z nejoblíbenějších destinací pro turisty. Jsou zde krásné pláže, živý noční život a spousta nákupů. Ikoyi, Yaba a Victoria Island jsou nejoblíbenějšími čtvrtěmi, pokud jde o pobyt v Nigérii.
  • Pláž Tarkwa Bay Beach je jednou z nejoblíbenějších pláží v celé Nigérii a je tady v Lagosu!
  • Centrum ochrany Lekki a přírodní park Lufasi jsou skvělá turistická místa, pokud si chcete odpočinout a užít si místní divokou zvěř.
  • Pokud nakupujete, nemůžete se pokazit na Lekki Market nebo Ikeja City Mall.
  • Většina Nigerijců mluví anglicky, takže se nemusíte bát, že narazíte na spoustu jazykových bariér, pokud mluvíte plynně anglicky.
 2. 2 Vydejte se na nákupy a dobré jídlo do hlavního města Abuja. Abuja je o něco menší než Lagos, ale infrastruktura je lepší a je to o něco méně chaotické. Pokud hledáte odpočinkovější městský zážitek v blízkosti některých oblíbených přírodních lokalit Nigérie, Abuja může být pro vás tou nejlepší volbou. Zuma Rock, populární monolit v Nigérii, se nachází hned za městem. Město je také domovem mnoha zahrad, přírodních lokalit a veřejných zoologických zahrad.
  • Abuja je domovem mnoha slavných mešit a katedrál. Je to skvělé město, pokud milujete starobylou architekturu!
  • Zatímco Lagos je domovem slavných pouličních trhů, Abuja je domovem mnoha obrovských nákupních center. Pokud chcete klidnější zážitek z nakupování, Abuja je lepší volbou.
  • V blízkosti Abuji je spousta vodopádů a horkých pramenů, které můžete snadno přeměnit na jednodenní výlet, pokud si chcete odpočinout od města.
 3. 3 Vyberte si farmu nebo středisko ve střední Nigérii pro odpočinkovou dovolenou. Soukromý ranč nebo letovisko je skvělou volbou, pokud chcete relaxovat s nohama ve vodě a pitím v ruce! Vzhledem k tomu, že cestování po celé zemi může být nebezpečné, mnoho turistů se rozhodne strávit celý výlet v letovisku a podniknout několik výletů krajinou s turistickou skupinou. Mezi nejoblíbenější možnosti patří:
  • Ranč pro dobytek Obudu. Toto je jedno z nejrušnějších středisek v zemi a pokud máte zájem o jízdu na koni, má vodní park, golfové hřiště a stabilní. Je to skvělá volba, pokud jedete na rodinný výlet.
  • Národní park Okuma. Střediska na tomto webu jsou obklopena divokou zvěří, což je úžasné, pokud hledáte výlet na safari.
  • Hotel Ibom. Toto středisko má plné golfové hřiště a nachází se v odlehlé části Nigérie, pokud si chcete zahrát klidný golf.
  • Yankari Games Reserve and Resort. To je další skvělá volba, pokud chcete vidět nějaké paviány, hrochy a slony. Je také blízko jeskynního systému Marshall, pokud jste fanouškem spelunkingu.
 4. 4 Vyberte si plážové letovisko podél západního pobřeží, u kterého budete chladit u oceánu. Počínaje centrálním pobřežím a směrem na západ se nacházejí desítky plážových letovisek, která jsou tečkovaná na nigerijském pobřeží. Mnoho z těchto středisek je poblíž Lagosu, pokud chcete strávit den nebo dva šťouráním po městě a nakupováním. Je to skvělá volba, pokud se chcete opalovat a užívat si koktejl na pláži. Mezi oblíbené možnosti patří:
  • La Campagne Tropicana Beach Resort. Toto středisko je proslulé svými výhledy a moderním luxusem, pokud si chcete odpočinout stylově. Je to také kousek od Lagosu, pokud chcete vidět město.
  • Clear Essence California Spa & Wellness Resort. Pokud si chcete dopřát masáž nebo si ji dopřát v sauně, nemůžete udělat chybu.
  • Šeptající palmy. Tato romantická destinace má zoo, palmy a intimní stolování. Pokud vezmete svého partnera nebo manžela na výlet, je to skvělá volba.
  • Ikogosi Warm Spring Resort. Toto středisko je oblíbené pro své teplé prameny a bazén, ale je také blízko kopců Idanre, pokud máte rádi občasné túry.
 5. 5 Z bezpečnostních důvodů se vyhněte cestování na severovýchod nebo východní pobřeží. Některé části Nigérie jsou bohužel považovány za nebezpečné pro cestovatele. Únos, terorismus, přepadení a podvody bují po severovýchodních státech a nigerijské deltě. Pokud chcete získat další informace o tom, čemu byste se při návštěvě Nigérie měli vyhnout, obraťte se na své velvyslanectví.
  • Většina zemí výslovně říká svým občanům, aby nenavštěvovali Borno, Yobe, Adamawa, Gombe a hranici Zamfary s Nigerem. Východní část pobřeží země je také obvykle zakázána, protože je známo, že v této oblasti hlídkují piráti.
  • Jedinou výjimkou je Port Harcourt, pobřežní město na východě, které je považováno za docela klidné místo pro turisty. Je to město známé svými parky a zahradami, pokud vás to může zajímat.
  • Není dobré cestovat po celé zemi vozidlem. Neschválené silniční kontrolní body jsou v Nigérii běžné a můžete se dostat do potíží. Venkovské silnice jsou obecně také ve velmi špatném stavu.
  reklama

Metoda 2 z 5: Letenky a ubytování

 1. 1 Chcete -li navštívit nejlepší počasí, naplánujte si návštěvu Nigérie od října do ledna. Období dešťů v Nigérii trvá od května do září a v této době může často a často pršet. Extrémně horké může být od února do dubna. Díky tomu je pozdní podzim a zima nejlepším časem k návštěvě, pokud se vám to vejde do plánu. Očekávejte určité teplo bez ohledu na to, když cestujete.
  • Vyhněte se cestování na dovolenou. Mnoho nigerijských expatů odjíždí domů o Vánocích a na Nový rok, takže to může být zaneprázdněné a drahé.
  • Během období sucha obvykle neprší, takže si nemusíte dělat starosti s balením dešťových bot nebo něčeho podobného!
 2. 2 Zarezervujte si lístky na let do Lagosu nebo Abuji, abyste měli vše jednoduché. V zemi jsou menší letiště, ale nejlepší je letět do Lagosu nebo Abuji. Podívejte se na mapu, abyste zjistili, které letiště je blíže vašemu hotelu nebo letovisku, a rezervujte si let. Zarezervujte si také zpáteční jízdenky, i když plánujete delší cestu. K cestě do země potřebujete zpáteční letenku.
  • Proces schvalování víz pro Nigérii je trochu zvláštní. Před podáním žádosti o vízum musíte mít rezervovaný hotel a lety.
 3. 3 Zaplaťte za svůj hotel nebo resort, jakmile víte, kde chcete zůstat. Pokud pobýváte v resortu, zavolejte jim a rezervujte si pobyt. Pokud pobýváte v Lagosu nebo Abuji, podívejte se online a přečtěte si recenze oblíbených tamních hotelů, než se rozhodnete. Pokud můžete, najděte si hotel, který nabízí kyvadlovou dopravu nebo dopravu, protože vám cestování bude hodně usnadňovat.
  • Airbnb je v Nigérii populární, pokud vás zajímá něco méně tradičního.
  • Ujistěte se, že váš hotel má klimatizaci! V Nigérii může být extrémně horko a vlhko a vy budete vděční, že ve vašem hotelu je po dlouhém dni pobíhání chladný vzduch.
 4. 4 Zajistěte dopravu z letiště do hotelu nebo letoviska. Do hotelu si můžete kdykoli vzít taxi nebo Uber z některého z hlavních letišť, ale vaše ubytování může nabídnout soukromého řidiče, který vás přijede vyzvednout. Ať tak či onak, zjistěte, jak se dostanete do hotelu nebo letoviska, jakmile přistanete.
  • Nigérie má Uber, pokud již tuto aplikaci znáte. Mají také aplikaci pro volání taxi s názvem Easy Taxi, pokud si ji chcete stáhnout předem.
  • Stanoviště taxíků najdete na kterémkoli z hlavních letišť. Pokud jste si však ještě nevyměnili měnu, ujistěte se, že před vstupem berou kreditní karty.
  reklama

Metoda 3 z 5: Víza a vakcíny

 1. 1 Obraťte se v ordinaci svého lékaře na posilovač obrny a vakcínu proti žluté zimnici. Chcete -li schválit nigerijské vízum, musíte předložit doklad o posilovači obrny a vakcíně proti žluté zimnici. Zavolejte svého lékaře primární péče a dejte mu vědět, že tyto vakcíny potřebujete. Přijďte na schůzku a získejte tyto vakcíny. Držte se papírování, abyste dokázali, že jste na cestování dostatečně zdraví.
  • V závislosti na tom, kde žijete, budete možná potřebovat žlutou kartu Světové zdravotnické organizace, abyste se dostali do Nigérie. Váš lékař vám může zajistit jeden z nich. Je to jen dokument vytištěný Světovou zdravotnickou organizací, který dokazuje, že platnost vaší dávky vakcíny nevypršela.
 2. 2 Získejte volitelné vakcíny, pokud můžete, jen pro jistotu. Je také dobré nechat se očkovat proti spalničkám, hepatitidě A, malárii a tyfu, pokud jste žádné z nich neměli. Na cestách to nemusí být povinné, ale je dobré promluvit si se svým lékařem o získání těchto vakcín nebo posilovačů.
  • Zeptejte se svého lékaře na očkování proti choleře, hepatitidě B, vzteklině a meningitidě, pokud opravdu chcete hrát bezpečně. Nejsou povinné, ale je dobré si je pořídit, pokud se chcete na cestě vyhnout nemoci.
 3. 3 Požádejte o cestovní vízum prostřednictvím nigerijské ambasády ve vaší zemi. Kontaktujte nigerijské velvyslanectví, kde žijete, a vysvětlete, že máte zájem o návštěvu. Provedou vás procesem a vysvětlí vám, co potřebujete, podle toho, kam se hlásíte. Ve většině zemí můžete tento proces dokončit online.
  • Pokud jste se nenarodili v Nigérii, musíte mít do země vízum.
  • Váš pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců od schválení víza, takže pokud se blížíte datum vypršení platnosti, požádejte o nový pas!
 4. 4 Odešlete požadované dokumenty a počkejte na schválení víza. Nahrajte nebo odevzdejte kopii svého očkovacího dokladu, cestovního pasu a dalších doplňujících dokumentů, které potřebujete předložit. Poté počkejte na schválení vaší žádosti. Doba, kterou to bude trvat, závisí na tom, jak je nigerijské velvyslanectví ve vaší zemi zaneprázdněno, ale počítejte s tím, že to bude trvat několik týdnů.
  • Možná budete také potřebovat dopis od vaší banky s vysvětlením, že máte dostatek peněz na pokrytí nákladů na cestu. Odešlete to také s dalšími dokumenty. V závislosti na tom, kde žijete, může stačit bankovní výpis.
  • Poplatek se mění v závislosti na tom, kde žijete, ale obvykle bude stát 20-200 $ na osobu za žádost o nigerijské vízum.
  reklama

Metoda 4 z 5: Co přinést

 1. 1 Zabalte si recepty a OTC léky. Nezapomeňte si sbalit všechny léky na předpis, které budete potřebovat, protože dostat se do nigerijské lékárny může být noční můra. Zabalte také nějaký ibuprofen nebo jiné léky proti bolesti. Určitě si sbalte nějaké léky proti průjmu, protože vašemu tělu může nějakou dobu trvat, než se nigerijskému jídlu a vodě přizpůsobí.
  • Pokud jste náchylní k pálení žáhy, můžete si také sbalit nějaké antacida. Nigerijské jídlo je notoricky (a lahodně) pikantní.
 2. 2 S sebou si vezměte různé prodyšné oděvy s krátkým i dlouhým rukávem. Nigérie je horká, takže se držte lehkých tkanin, jako je len a bavlna. Držte se neutrálních barev a zabalte si pár sad oblečení s dlouhým rukávem pro případ, že budete jíst venku nebo se vydat na pěší túru do oblasti plné hmyzu. V některých konzervativnějších oblastech Nigérie je trochu faux pas ukázat kolena a předloktí.
  • V Nigérii je nezákonné nosit armádní tisky, vojenské oblečení nebo kamufláž. Ty bojové boty a maskáčová trička nechte doma.
  • Modré a černé oblečení přitahuje mouchu tsetse, která může kousat a přenášet nemoci. Držte se červeného, ​​žlutého nebo bílého oblečení, jak jen můžete.
 3. 3 Mějte v tašce klobouk se širokým okrajem a opalovací krém. Slunce v Nigérii může zabalit, pokud na to nejste připraveni. Pokud máte pěknou plážovou čepici, zabalte ji a vezměte si ji s sebou kamkoli. Vezměte si dostatek opalovacího krému a nasaďte si ho, kdykoli vyrazíte na průzkum země. Pokud nejste na návštěvě v období dešťů, neočekávejte velkou oblačnost, která by udržela teplo!
  • V Nigérii může klesnout až na 22 ° C, ale ochladit se nebude, pokud nebudete vysoko v horách nebo nebudete na severu. Pokud si myslíte, že vám bude zima, vezměte si svetr. Většina lidí ji však nebude potřebovat.
  reklama

Metoda 5 z 5: Bezpečnostní tipy

 1. 1 Udržujte svůj pas a víza zamčené v hotelu, aby byly v bezpečí. Nigérie může být na turisty velmi přísná a pokud nemáte pas a vstupní vízum, nebudete se moci dostat ven ze země. Klíčové dokumenty uchovávejte v bezpečí v hotelu nebo resortu, abyste o ně nepřišli. Pokud se nemůžete dostat do letadla domů, bude to velká bolest hlavy!
  • Kapesní krádeže byly v Nigérii historicky docela běžné, takže noste jen to, co potřebujete, když se vydáte do města.
 2. 2 Když cestujete, držte se taxíků nebo spolujezdců. Nigérie má veřejnou dopravu, ale může být nekonzistentní, nebezpečná a matoucí. Raději si vezměte řidiče, který vás provede. Taxíky najdete po všech větších městech Nigérie. Pokud dáváte přednost, můžete kdykoli použít telefon k přivolání Uberu. Váš hotel nebo resort může být schopen zajistit také dopravu.
  • Doprava v Nigérii je skvěle chaotická. Možná si budete moci půjčit vozidlo nebo motorku, ale je lepší, když si najmete místního, který vás bude řídit.
 3. 3 Vyhněte se vodě z vodovodu a držte se balených věcí. Voda z vodovodu v Nigérii může nést různé bakterie a kontaminanty a váš žaludek s tím nebude souhlasit. Pijte balenou vodu, jen když jste venku.
  • Když vyrazíte do města, sbalte si do batohu nebo kabelky náhradní láhev.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • S angličtinou v Nigérii je docela snadné se vypořádat. Mnoho místních mluví verzí angličtiny známé jako Pidgin. Je to kombinace angličtiny a místních jazyků, ale měli byste být schopni komunikovat s většinou lidí, které na cestě potkáte.
 • Lagos je také název oblíbeného regionu na portugalském pobřeží Algarve. Znovu zkontrolujte letenky a adresu hotelu, abyste se ujistili, že kupujete ty správné věci!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Sukňový steak je jedním z nejrychlejších a nejvšestrannějších steaků na vaření. Protože je steak dlouhý a tenký, můžete steak okořenit jednoduše před rychlým grilováním na vysoké teplotě. Dobře absorbuje chutě, takže zvažte marinování masa v ...

Murray i Wawrinka kvůli zranění vyklouzli z první stovky.Tenisová kariéra Martiny Hingisové nebyla ničím jiným než překážkovým závodem, ale každý problém rozdrtila stejně elegantně jako její salvy na kurtu.

Virginia Tech a Kentucky se v úterý setkají v Belk Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.