Jak léčit burzitidu

Bursitida je zdravotní stav, který může vést k silné bolesti, otoku nebo ztuhlosti v oblastech obklopujících vaše klouby. Burzitida proto často postihuje oblasti vašeho těla, jako jsou kolena, ramena, lokty , velké prsty, podpatky a boky. Jak léčit burzitidu závisí na závažnosti, příčinách a příznacích, ale máte k dispozici řadu možností, a to jak doma, tak u lékaře.

Část 1 ze 4: Pochopení burzititidy

 1. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 1

  1 Pochopte, co způsobuje burzitidu. Bursitida je, když se burzovní vak zvětší a zanícuje. Bursa je malý vak naplněný tekutinou, který poskytuje vašemu tělu odpružení poblíž kloubů. To znamená, že poskytuje polstrování, jak se vaše kosti, kůže a tkáně spojují a pohybují s vašimi klouby.
 2. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 2

  2 Hledejte otoky. Příznaky burzitidy zahrnují otok v místě a také bolest. Oblast může být také červená nebo může mít tuhost. Pokud máte tyto příznaky, měli byste navštívit svého lékaře.
 3. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 3

  3 Zjistěte, jak je diagnostikována. Váš lékař použije otázky a fyzické vyšetření k diagnostice stavu. Může si také objednat MRI nebo rentgen.
 4. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 4

  4 Pochopte, co způsobuje burzitidu. Bursitida je nejčastěji způsobena opakovanými pohyby ve stejném kloubu nebo lehkým nárazem do stejné oblasti v průběhu času. Například činnosti, jako je zahradničení, malování, hraní tenisu nebo hraní golfu, mohou vést k burzitidě, pokud nejste opatrní. Dalšími příčinami burzitidy jsou infekce, trauma nebo poranění, artritida nebo dna. reklama

Část 2 ze 4: Léčba burzitidy opravnými prostředky doma

 1. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 5

  1 Použijte ošetření PRICEM. „PRICEM“ znamená „chránit“, „odpočívat“, „ledovat“, „komprimovat“, „zvedat“ a „léčit“.
  • Zajistěte ochranu polstrováním kloubu, zvláště pokud je v dolní polovině těla. Používejte například chrániče kolen, pokud máte burzitidu v kolenou, a musíte dále klečet.
  • Dopřejte svému kloubu co největší přestávku tím, že se od něj nebudete držet. Vyzkoušejte například různá cvičení, která nepoškodí oblast v blízkosti zánětu kloubu.
  • Použijte balíčky ledu zabalené v utěrce. Můžete také použít mraženou zeleninu, jako je hrášek. Ledujte oblast po dobu 20 minut najednou a tuto metodu můžete použít až 4krát denně.
  • Pro zajištění podpory můžete spoj zabalit do elastického obvazu. Nezapomeňte také zvýšit oblast nad srdcem tak často, jak je to možné. Jinak se v této oblasti může hromadit krev a tekutina.
  • Použijte protizánětlivé pilulky proti bolesti, jako je ibuprofen, které mohou pomoci snížit otoky a bolest.


 2. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 6

  2 Na bolest, která trvá déle než 2 dny, používejte teplé obklady. Aplikujte teplo na oblast až 20 minut čtyřikrát denně.
  • Můžete použít horkou podložku nebo láhev s horkou vodou. Pokud žádný z nich nemáte, navlhčete žínku a vložte ji do mikrovlnné trouby. Zahřejte asi 30 sekund, aby se zahřálo, a ujistěte se, že není příliš horké.
 3. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 7

  3 Vyzkoušejte hůl, berle na invalidním vozíku nebo jakýkoli jiný typ chodítka na burzitidu v nohou. I když se vám nemusí líbit používání hůlky nebo chodítka, možná ji budete potřebovat, když se budete vzpamatovávat. Tato zařízení pomáhají odebrat část váhy z oblasti burzy, umožňují rychlejší hojení a snižují bolest.
 4. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 8

  4 Zkuste dlahu nebo ortézu. Dlahy a rovnátka poskytují podporu zraněným oblastem. V případě burzitidy mohou poskytnout potřebnou úlevu vašim společným oblastem, což vede k rychlejšímu hojení.
  • Pro počáteční výbuch bolesti však používejte pouze rovnátka nebo dlahy. Pokud je používáte příliš dlouho, snižuje to pevnost v tomto spoji. Poraďte se svým lékařem o tom, jak dlouho byste jej měli nosit.
  reklama

Část 3 ze 4: Léčba burzitidy s profesionální pomocí

 1. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 9

  1 Zeptejte se svého lékaře na injekce kortikosteroidů. Tento typ injekce je jedním z hlavních léčebných postupů při bursitidě. Váš lékař v zásadě použije jehlu k injekci kortizonu do kloubu.
  • Pokud máte obavy z bolesti, většina lékařů nejprve znecitliví oblast znecitlivěním. Může také použít ultrazvuk, aby pomohl navést jehlu na správné místo.
  • Tyto injekce by měly pomoci jak zánětu, tak bolesti, i když se může zhoršit, než se zlepší.
 2. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 10

  2 Vezměte si antibiotika. Někdy je zánět způsoben infekcí. Kolo antibiotik může vašemu tělu pomoci bojovat s infekcí, snížit zánět a burzitidu. Pokud je burza infikována, může lékař infikovanou tekutinu nejprve vypustit jehlou.
 3. Obrázek s názvem Léčba burzititidy Krok 11

  3 Pokračujte ve fyzické terapii. Fyzická terapie může být pro vás dobrou volbou, zvláště pokud máte časté vzplanutí. Fyzikální terapeut vám může ukázat, jak nejlépe cvičit, abyste zlepšili rozsah pohybu a úroveň bolesti, a také jak pomoci předcházet problémům v budoucnosti.
 4. Obrázek s názvem Léčba burzititidy Krok 12

  4 Zkuste si zaplavat nebo si zajděte do vířivky. Voda vám může pomoci hýbat kloubem bez větší bolesti, takže se můžete pomalu vrátit do pohybu. Při plavání však buďte opatrní. Plavání může vést k burzitidě v rameni, takže intenzitu snižte. Zaměřte se na obnovení pohybu a snížení bolesti, ne na intenzivní cvičení.
  • Další možností je vodní fyzikální terapie, která vám umožní zlepšit bolest pod vedením profesionála.
 5. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 13

  5 Jako poslední možnost použijte operaci. Chirurg může chirurgicky odstranit burzu, pokud se stane vážným problémem, ale tato léčba je obvykle poslední, kterou lékař doporučí. reklama

Část 4 ze 4: Prevence burzititidy

 1. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 14

  1 Vyhněte se opakovaným pohybům ve stejné oblasti. To znamená, že burzitida je často způsobena tím, že pomocí stejného kloubu provádíte stejný pohyb znovu a znovu, například děláte příliš mnoho kliků nebo dokonce něco tak malého, jako je psaní příliš dlouho.
 2. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 15

  2 Dělat přestávky Pokud musíte nějakou akci dělat delší dobu, nezapomeňte si občas odpočinout. Pokud například píšete nebo píšete delší dobu, věnujte pár minut natažení rukou a paží.
 3. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 16

  3 Vždy se zahřejte. Fyzikální terapeut vám může pomoci s cvičením a protahováním podle vašich konkrétních potřeb. Před cvičením si udělejte čas na nějaké protahování a lehké pohyby na zahřátí těla.
  • Začněte například něčím jednoduchým, jako je skákání zvedáků nebo běhání na místě.
  • Můžete také vyzkoušet úseky, jako jsou tahy za vysoká kolena, kdy zvedáte ruce do vzduchu. Vytáhněte je zpět dolů a vytáhněte jedno koleno nahoru. Alternativní kolena.
  • Dalším snadným zahřátím jsou vysoké kopy, což je přesně to, jak to zní; kopněte jednu nohu vysoko do vzduchu před sebou. Přepínejte mezi nohama tam a zpět.
 4. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 17

  4 Vybudujte si toleranci. Když začínáte s novým cvičením nebo rutinou vzpírání, udělejte si čas na posílení vytrvalosti. Nechcete skočit do toho, že poprvé uděláte sto opakování. Začněte v malém a budujte každý den.
  • Například první den, kdy děláte kliky, možná budete chtít zkusit udělat asi deset. Další den přidejte ještě jeden. Přidávejte jeden každý den, dokud nedosáhnete úrovně, se kterou jste spokojeni.
 5. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 18

  5 Zastavte, pokud máte ostrou bolest. Pokud zvedáte závaží nebo začínáte nové cvičení, měli byste očekávat určité napětí ve svalech. Měli byste však přestat, pokud pocítíte ostrou nebo silnou bolest, která může znamenat problém.
 6. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 19

  6 Cvičte správné držení těla. Posaďte se a postavte se rovně, pokud můžete. Vytáhněte ramena dozadu. Pokud si všimnete, že se hrbíte, opravte držení těla. Špatné držení těla může vést k burzitidě, zejména v ramenou.
  • Když stojíte, položte nohy rovnoměrně, zhruba na šířku ramen. Držte ramena dozadu. Nestresujte se. Držte vnitřnosti. Vaše paže by měly volně viset.
  • Když sedíte, kolena by měla být v jedné linii s boky. Nohy mějte naplocho. Nenatahujte ramena, ale stáhněte je zpět. Ujistěte se, že vám židle podepírá záda. Pokud tomu tak není, možná budete muset přidat malý polštář poblíž spodní části zad. Představte si šňůru po páteři, která při sedění táhne hlavu nahoru.
 7. Obrázek s názvem Léčba burzititidy Krok 20

  7 Opravte rozdíly v délce nohou. Pokud je jedna z vašich nohou delší než druhá, může to vést k burzitidě v jednom z vašich kloubů. K odstranění problému použijte zvedák na kratší nohu.
  • Ortopedický lékař vám může pomoci získat správný typ výtahu. V zásadě je do spodní části boty začleněn zvedák paty nebo boty. Trochu prodlužuje nohu, protože poskytuje přidanou výšku.
 8. Obrázek s názvem Léčba burzitidy Krok 21

  8 Pokud je to možné, používejte polstrování. To znamená, že když sedíte, ujistěte se, že máte pod sebou polštář. Když klečíte, mějte pod sebou kolenní opěrku. Vyberte si dobré boty, které nabízejí správnou podporu a polstrování, jako jsou kvalitní vycházkové tenisky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je masáž při bursitidě dobrá? Kevin Stone, MD
  Board Certified Ortopedic Surgeon Dr. Kevin Stone je ortopedický chirurg a zakladatel The Stone Clinic, přední ortopedické chirurgie, sportovní medicíny a rehabilitační kliniky v oblasti San Francisco Bay Area. S více než 30 lety zkušeností se Dr. Stone specializuje na opravy kolen, ramen a kotníků pomocí biologické rekonstrukce a náhrady kloubů. Je držitelem titulu BS v biologii na Harvardské univerzitě a doktora medicíny na University of North Carolina v Chapel Hill. Dr. Stone dokončil svůj pobyt ve vnitřním lékařství a ortopedické chirurgii na Harvardově univerzitě a ve všeobecné chirurgii na Stanfordské univerzitě. Poté absolvoval stáž v oboru ortopedický výzkum a chirurgie v nemocnici pro speciální chirurgii a ortopedii Tahoe. Přednáší po celém světě jako odborník na růst, výměnu a opravy chrupavek a menisků a je držitelem více než 40 amerických patentů na nové vynálezy ke zlepšení zdravotní péče. Dr. Stone je lékařem Smuin Ballet a sloužil jako lékař amerického lyžařského týmu, amerického Pro Ski Tour, amerického olympijského tréninkového centra a World Pro Ski Tour. Kevin Stone, MD Odborný ortopedický chirurg Expert Odpověď Ano, masáž měkkých tkání může snížit vaši bolest a pomoci zmenšit velikost burzy.
 • Otázka Vyléčí kortizonové výstřely burzitidu? Kevin Stone, MD
  Board Certified Ortopedic Surgeon Dr. Kevin Stone je ortopedický chirurg a zakladatel The Stone Clinic, přední ortopedické chirurgie, sportovní medicíny a rehabilitační kliniky v oblasti San Francisco Bay Area. S více než 30 lety zkušeností se Dr. Stone specializuje na opravy kolen, ramen a kotníků pomocí biologické rekonstrukce a náhrady kloubů. Je držitelem titulu BS v biologii na Harvardské univerzitě a doktora medicíny na University of North Carolina v Chapel Hill. Dr. Stone dokončil svůj pobyt ve vnitřním lékařství a ortopedické chirurgii na Harvardově univerzitě a ve všeobecné chirurgii na Stanfordské univerzitě. Poté absolvoval stáž v oboru ortopedický výzkum a chirurgie v nemocnici pro speciální chirurgii a ortopedii Tahoe. Přednáší po celém světě jako odborník na růst, výměnu a opravy chrupavek a menisků a je držitelem více než 40 amerických patentů na nové vynálezy ke zlepšení zdravotní péče. Dr. Stone je lékařem Smuin Ballet a sloužil jako lékař amerického lyžařského týmu, amerického Pro Ski Tour, amerického olympijského tréninkového centra a World Pro Ski Tour. Kevin Stone, MD Odborná odpověď ortopedického chirurga Odpověď odborníka Ano, v mnoha případech mohou injekce kortizonu a protizánětlivé léky vyřešit bursitidu.
 • Otázka Mám bursitidu lokte. Co bych měl dělat? Bursitida je druh zánětu. Chcete-li to léčit, vezměte volně prodejný protizánětlivý lék, jako je ibuprofen, a na postiženou oblast naneste studený zábal.
 • Otázka Moje boky mají bursitidu, tendinitidu a artritidu. Moje injekce netrvají dostatečně dlouho mezi schůzkami. Jaké domácí opravné prostředky by mi mohly pomoci? Cukr a pšenice způsobují zánět, držte se tedy od nich dál. Kokosový palmový cukr je drahý a bezpečná alternativa, která stojí za peníze navíc, a navíc to nechcete přehánět ani s cukrem z kokosové palmy. Pohanková mouka je skvělou alternativou k pšeničné mouce. Nakonec se podívejte na chleba v mrazáku v obchodě s potravinami, který je vyroben z naklíčených zrn, Food for Life je značka, kterou můj manžel miluje.
 • Otázka Byla na začátku letošního roku podána špatná burzitida kyčelního kloubu. Nyní je zpět, ale není to tak špatné. Doktor říká, že potřebuji terapii, ale zatím ne moc uzdravení. Co ještě mohu udělat? Smíchejte 5 kapek esenciálního oleje Oregano do lžičky nerafinovaného kokosového oleje. Poté jej vmasírujte do celé oblasti boků.
 • Otázka Jaké jsou některé domácí prostředky pro bursitidu ramene? Jak již zmínili, několikrát denně na něj položte led. Můj lékař mi poradil, abych zkusil udělat nějaké cvičení s opačnou stranou (pokud to zvládnete bez zvýšení bolesti).
Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Okamžitě navštivte lékaře, pokud máte horečku nebo pokud oblast burzy zčervená, je teplá, oteklá nebo bolestivá než dříve. To jsou příznaky možné infekce.
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Hloubkový přehled hmotnosti, vyvážení a kyvné hmotnosti rakety, abyste se při nákupu nové rakety mohli kvalifikovaně rozhodnout.

Jaguáři a Packers se dnes scházejí na zúčtování 10. týdne. Zde je návod, jak sledovat bezplatný přímý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

Vánoční speciál „I Love Lucy“ se vysílá dnes večer v 8:00 hodin na CBS. Zde je návod, jak můžete show sledovat živě na svém počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

Jak zabalit koňskou nohu. Obvazujte koni nohu, aby vám poskytla ochranu a podporu, když pracuje, odpočívá nebo se zotavuje ze zranění. Veterináři velkých zvířat doporučují zabalit nohu koně, aby jí poskytli oporu ...

Amanda Anisimova zahájí kampaň Top Seed Open 2020 proti americké Američance CiCi Bellis. Matchup bude prvním setkáním dvojice na turné WTA.

Tigres a Leon se setkají ve finále Liga MX Clausura. Zde je návod, jak sledovat první etapu v USA.