Jak ošetřit popáleniny na koberci

Popáleniny koberců jsou oděrky na kůži způsobené třením o drsný povrch. Naštěstí lze většinu případů spálení koberce snadno ošetřit doma.Část 1 ze 2: Okamžité ošetření rány

 1. 1 Před ošetřením popáleniny koberce si umyjte ruce. Popálenina poškodila kůži, což je první obranná linie těla. Popáleniny koberců a oděrky se mohou nakazit, pokud se do nich dostanou bakterie. Pokud se rána infikuje, pak
 2. 2 Vyčistěte popálenou oblast. Jemně ho umyjte čistou žínkou teplou vodou a antibakteriálním mýdlem. Ujistěte se, že jste odstranili všechny viditelné nečistoty nebo nečistoty. To pomáhá zabránit jakékoli infekci.
 3. 3 Dezinfikujte ránu. Abyste se chránili před infekcí, musíte ránu dezinfikovat. Použijte jód, peroxid vodíku nebo antiseptikum, pokud jsou v oděru stopy špíny nebo pokud jsou krvácející oblasti hluboké. Namočte bavlněnou kouli do jódu, peroxidu nebo antiseptika a opatrně ji namažte na popáleninu. Všechny tyto produkty mohou při aplikaci působit určitou bolest.
  • Alkohol může způsobovat bolest a škodit, proto se ho vyhněte.
 4. 4 Na poraněnou oblast naneste antibakteriální krém. Namažte na koberec popelem Neosporin nebo jinou mast.
  • Zkontrolujte popáleniny, zda nejsou hlouběji poškozené, jako jsou řezné rány nebo tržné rány. Pokud jsou závažné, mohou potřebovat lékařskou pomoc.
 5. 5 Popáleninu přikryjte gázou nebo lepícím obvazem. Oblast volně překryjte obvazem. Sundejte obvaz a do 24 hodin zkontrolujte popálení. Pokud se povrch kůže začne strupovat nebo tvořit krustu, popálenina se nejlépe zahojí, pokud ji necháte odkrytou a vystavíte ji vzduchu. Pokud je pokožka stále červená a syrové a krusty ještě nezačaly, znovu nasaďte čerstvý obvaz na dalších 24 hodin. reklama

Část 2 ze 2: Heal the Burn

 1. 1 Přelijte studenou vodou. Pokud je popálení horké a bolestivé, zkuste po poraněné oblasti přejít studenou vodou. Zkuste každou hodinu nebo dvě nechat pět až 10 minut proudit studenou vodou po koberci.
  • Na popáleninu neaplikujte led ani máslo.
 2. 2 Nenoste oblečení přes popáleniny. Tkaniny mohou popáleniny dráždit. Pokud musíte přes popáleninu nosit oblečení, přikryjte ji nejprve gázou nebo obvazem.
 3. 3 Udržujte oblast suchou. Pokuste se udržet popáleninu bez vlhkosti. Vlhkost podporuje rozmnožování bakterií. Pokud kůže zvlhne, osušte ji vatou.
  • Pokud se spálení koberce vytéká, neutírejte ho a popáleninu ještě více podrážděte. Místo toho odstraňte gázu nebo obvaz a nechte ránu uschnout na vzduchu.
  • Pokud z popáleniny vytéká hnis nebo krev, okamžitě navštivte lékaře.
 4. 4 Zakryjte popáleniny koberce aloe. Naneste trochu aloe na popáleniny, abyste urychlili proces hojení. Aloe má mnoho podob: sprej, gel, tekutina, pleťová voda a krém. Aloe můžete získat i přímo z rostliny, což je nejsilnější forma. Stačí odříznout malou část a vytlačit vnitřní gel na popáleninu.
 5. 5 Zkuste med. Naneste trochu medu na koberec. To může poskytnout úlevu od svědění a pomoci urychlit hojení.
 6. 6 Z květů měsíčku a listů petržele připravte pastu. Rozdrťte některé květy měsíčku a listy petržele a smíchejte je dohromady, aby vznikla pasta. Rozetřete pastu na ránu, abyste pomohli uzdravit popáleniny.
 7. 7 Vyrobte si kurkumovou pastu. Bylo prokázáno, že kurkuma stimuluje regeneraci pokožky a čistí rány. Smíchání 1/4 čajové lžičky (1 ml) kurkumového prášku s jednou čajovou lžičkou (5 ml) kakaového másla. Pastu aplikujte na oblast třikrát denně.
 8. 8 Použijte esenciální oleje. Různé esenciální oleje mohou pomoci při hojení. Je známo, že levandule pomáhá hojit se svými regeneračními a antiseptickými vlastnostmi. Může také pomoci zmírnit bolest. Tymián má také regenerační a antiseptické vlastnosti.
  • Dvě až tři kapky esenciálního oleje naneste na gázu a přitlačte na popáleninu. Měňte gázu dvakrát až třikrát denně.
  • Ránu můžete také vyčistit pěti nebo šesti kapkami esenciálního oleje zředěného v šálku vody.
 9. 9 Vyhněte se pleťovým vodám, olejům a pudrům. Některé výrobky mohou způsobit další poškození popálenin na koberci. Měli byste se vyvarovat krémům, práškům, olejům, opalovacím krémům a alkoholu na koberci.
 10. 10 Zvyšte své vitamíny. Zvýšení vitamínů může pomoci zlepšit vaše uzdravení. Zvyšte příjem vitaminu C, abyste posílili svůj imunitní systém a chránili vás před bakteriemi. Jezte více citrusových plodů, jahod, brokolice a rajčat. Pokud váš jídelníček chybí, užívejte denně doplněk vitaminu C.
  • Jezte více potravin s vysokým obsahem vitamínu E. Mezi tyto potraviny patří mléko, vejce, celozrnné produkty, špenát a chřest. Vitamín E má vysoký obsah antioxidantů, které pomáhají tělu uzdravovat se.
 11. jedenáct Sledujte popáleniny, zda nevykazují známky infekce. Pokud se u vás objeví příznaky infekce nebo se rána nehojí, navštivte lékaře. Mezi příznaky patří zvýšené zarudnutí a citlivost, hnis prosakující z rány, červená vyrážka, která se šíří z rány, citlivost v podpaží nebo tříslech nebo horečka. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je nejlepší zvlhčovač pro uzdravenou pokožku?Mohiba Tareen, MD
  Certifikovaný dermatolog FAAD Board Mohiba Tareen je dermatologem certifikovaným na palubě a zakladatelem Tareen Dermatology se sídlem v Roseville, Maplewood a Faribault, Minnesota. Dr. Tareen dokončila lékařskou školu na University of Michigan v Ann Arbor, kde byla uvedena do prestižní čestné společnosti Alpha Omega Alpha. Jako rezidentka dermatologie na Columbia University v New Yorku získala cenu Conrada Stritzlera z New York Dermatologic Society a byla publikována v The New England Journal of Medicine. Dr. Tareen poté dokončil procedurální stáž, která se zaměřila na dermatologickou chirurgii, laser a kosmetickou dermatologii.Mohiba Tareen, MDFAAD Board Certified Dermatologist Expert Answer Jakýkoli zvlhčovač s Ceramidem jako základem je skvělý na ochranu uzdravené pokožky. Ceramid je protein, který pomáhá vaší pokožce zadržovat vlhkost, což pomůže uzdravené pokožce zůstat v bezpečí. Bambucké máslo je další dobrá volba, ale mějte na paměti, že je na bázi ořechů a nemůžete jej použít, pokud jste alergičtí na ořechy. Pleťová mléka na bázi glycerinu jsou také solidní možností. Obyčejná stará vazelína dokáže dobře chránit pokožku a udržovat ji zvlhčenou.
 • Otázka Zažil jsem popálení koberce na koleni. Je růžově červená a nemohu ohnout koleno. Co bych měl dělat?Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017.Chris M. Matsko, MDRodinná medicína Lékař Expert Odpověď Jak článek uvádí, měli byste to vypláchnout a na spáleninu koberce namazat mast a obvaz.
 • Otázka Jak zakryji popálení koberce na obličeji?Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017.Chris M. Matsko, MDRodinná medicína Lékař Expertní odpověď Budete muset použít malý diskrétní obvaz a antibiotickou mast, aby se vaše tvář rychle uzdravila.
 • Otázka Jak mohu zastavit bolest z popálení koberce, aniž bych na něj cokoli dal? Nedotýkejte se popáleniny. Pokud to chcete zastavit, aniž byste na to cokoli nasadili, neměli byste se toho dotýkat. Ať se uzdraví. Ale ve skutečnosti je nejlepší dát na popáleninu hojivý krém nebo polysporin. Léčí se mnohem rychleji a bude se úhledně zlepšovat.
 • Otázka Pomáhá zvlhčovač při spálení koberce? Opravdu ne, zvlhčovače hojí suchou pokožku, popáleniny na koberci jsou drobné slzy v kůži, zvlhčení s tím nepomůže. Pokud váš zvlhčovač obsahuje aloe vera, může to trochu zmírnit bolest.
 • Otázka Jak se mohu rychle zbavit spálení koberce? Použijte aloe, med, peroxid vodíku nebo Neosporin. Moje doporučení je dát na něj nejprve peroxid vodíku, potom Neosporin a poté obvaz.
 • Otázka Proč dochází k popálení koberce? K popálení koberce dochází v důsledku tření na koberci nebo podobném materiálu, které způsobuje drhnutí kůže v surovém stavu.
 • Otázka Co mohu udělat, aby spálení koberce tolik nebolelo, když musím jako roztleskávačka hodně ohýbat koleno? Malé množství aloe vera naneste na lepicí obvaz nebo gázu a přiložte na popáleninu alespoň jednou denně.
 • Otázka Mému pětiletému dítěti před několika dny spálili koberec o velikosti čtvrtiny. Přepadlo se to, ale teď je to všude kolem červené a je velmi letargický. Dal jsem mu trochu Tylenolu, aby se teď cítil lépe, ale měl bych ho vzít do zařízení urgentní péče? Pokud je červená, může být nakažená. Naneste Neosporin a přikryjte ho obvazem nebo gázou. Pokud se příznaky nezlepší, vyhledejte lékařskou pomoc.
 • Otázka Obecně platí, jak dlouho bude trvat, než se popáleniny na koberci zahojí? Obvykle několik dní až týden.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Dnes jsem se spálil na koberci a je celý červený, nemohl jsem to ošetřit, když jsem to dostal. Čekal jsem 5 hodin a pálí to. Mohlo by to být nakaženo? Co bych měl dělat?
 • Mám třecí popáleninu ze sklíčka asi 2 a půl týdne a nezahojila se. Uprostřed má nažloutlou strup a trochu bolí. Je to normální? Co bych měl dělat?
 • Včera jsem se popálil na koberci a až do dneška jsem to neošetřil, takže to píchá opravdu hrozně. Co můžu dělat?
 • Mám se znepokojovat, pokud má moje popálenina koberce žlutou barvu?
 • Bude to fungovat stejně při popáleninách silnic?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • Popálení koberce byste neměli ošetřovat ledem, dětským olejem, máslem, krémem nebo práškem.
 • Kůže, která se škrábe a hojí se po spálení koberce, často svědí. Vyhněte se poškrábání nebo sbírání strupů, což zpomalí proces hojení a může způsobit infekci.
 • Pokud máte cukrovku, věnujte velkou pozornost ráně, protože to může snížit vaši imunitní a hojivou reakci.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Získejte všechny informace o finále ATP 2019.Hříbata a Bengálci se setkají ve čtvrtek v předsezónním finále. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak si vyrobit horký uklidňující citronový nápoj. Horké citronové nápoje mohou být velmi uklidňující, zvláště když se necítíte dobře. Horká voda a pára mohou uvolnit a uklidnit bolest v krku. Citron má vysoký obsah vitamínu C, který může pomoci zvýšit ...

Eagles hostí Redskins na zápas 1. týdne v neděli. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu ve Philadelphii, Washingtonu, DC a na dalších trzích.Většina z nás zažívá chvíle, kdy si přejí, abychom se cítili více ostražití. Možná sedíte na schůzce a přemýšlíte, jak to dotáhnete do konce. Možná budete muset zůstat ve střehu dlouhou cestu. Možná bojujete s nespavostí a máte potíže ...

Jak vápnit rybník. Kvalitu rybníků a dalších malých, uzavřených vodních ploch můžete zlepšit ošetřením vápnem. Vápno pomáhá vyrovnávat překyselené rybníky, což má za následek svěžejší, čistší vodu a pohostinnější prostředí ...