Jak zacházet s džbánovou paží

Džbán je nejaktivnějším a nejvlivnějším hráčem na hřišti v baseballové hře, ale všechno to házení může způsobit bolest a bolest paží. Neexistuje jediná definice „džbánu“, ale obvykle se odkazuje na bolest v oblasti horní části paže a ramene způsobenou svalovou únavou. Odpočinek je první a obvykle nejlepší léčbou bolavé nadhazovací paže, ale existují i ​​jiné věci, které můžete také udělat, abyste ošetřili paži nadhazovače a pomohli omezit pravděpodobnost vážnějšího poranění paže.

Část 1 ze 3: Snížení bolesti a zánětu

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se poškození kloubů jako mladý sportovec Krok 8

  1 Odpočívejte na bolavé paži. Profesionální nadhazovači často říkají, že se můžete vrhnout přes „mrtvou ruku“, což je spíše nespecifická únava, ale ani oni se nepokoušejí postavit přes bolavou paži. Bolest je způsob, jak tělo říká, že svaly byly nadměrně namáhány a dokonce mohly trpět mikro slzami. K uzdravení bolavých svalů je nezbytný čas a odpočinek.
  • Odpočiňte si paži alespoň na několik dní, ne -li na několik týdnů, aby měla šanci se zotavit.
  • Stoupání s bolavou paží způsobuje zvýšení rizika výrazného zranění lokte nebo ramene. Dodržujte doporučené nebo požadované limity pro hřiště nebo směny a pro odpočinek mezi vycházkami omezte v první řadě pravděpodobnost bolestivosti. Vždy však nejprve poslouchejte své tělo - pokud vás bolí paže, nehýbejte, dokud se necítí lépe.


 2. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 13

  2 Zmrzněte svou paží. Při každé profesionální míčové hře pravděpodobně uvidíte začínajícího nadhazovače v zemině s paží zabalenou v ledu poté, co je jeho výlet dokončen. Led se používá po celá desetiletí, aby pomohl vyřešit bolest píchajících paží snížením zánětu. Měl by být aplikován na oblasti nadloktí a ramen bezprostředně po nadhazování a podle potřeby poté.
  • Pokud nemáte led, můžete také použít sáček mražené zeleniny, jako je mražený hrášek nebo kukuřice, k namrazení paže. Zabalte pytel zeleniny do papírového ručníku a položte jej na paži.
  • Před dalším použitím ledu se ujistěte, že odstraníte led asi po 15 až 20 minutách a poté necháte pokožku vrátit se na normální teplotu.
 3. Obrázek s názvem Použijte Aloe Vera k léčbě popálenin Krok 9

  3 Stiskněte paži. Stlačení paže může také pomoci při zotavení, zvláště pokud v paži dojde k otoku. Pořiďte si kompresní punčochu nebo obvaz ACE, který můžete přiložit na paži.
  • Omotejte horní část paže tak, aby byla pohodlná, ale ne příliš těsná.
 4. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 11

  4 Zvedněte paži. Zvednutí paže může také pomoci při zotavení. Pokuste se položit ruku na několik polštářů, když sedíte. Udržujte ji zvednutou nad úroveň vašeho srdce. To může pomoci snížit otoky.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se křečí Krok 8

  5 Vezměte si volně prodejné léky proti bolesti. Over-the-counter nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) mohou také dočasně pomoci snížit bolest v pažích. Nikdy však nepoužívejte léky jako způsob, jak maskovat bolest, abyste se mohli znovu postavit. Toto je recept na výraznější poranění paže.
  • Například můžete podle potřeby užívat 400 až 800 mg Motrinu každých 6 hodin. Nepřekračujte maximální dávku 3 200 mg denně.
  • Postupujte podle pokynů pro všechny volně prodejné léky proti bolesti, které se rozhodnete užívat.
  reklama

Část 2 ze 3: Hledání lékařského ošetření

 1. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 12

  1 Rozlišujte bolestivost od bolesti. Bolest paže naznačuje, že svaly byly přetížené nebo namáhané, a obvykle by se měly projevovat jako docela konzistentní, tupá bolest ve svalech. Pokud vás bolí loketní nebo ramenní pouzdro, a zvláště pokud se stává bolestivější v závislosti na poloze paže nebo pohybu, pravděpodobně máte něco vážnějšího, než jen „paži nadhazovače“.
  • Bolavé svaly se zlepšují odpočinkem. Zraněné svaly, šlachy, vazy atd. Často ne. Neslevujte, neignorujte ani se nepokoušejte maskovat bolest paží, jinak riskujete vážné zranění paže, které by mohlo znamenat definitivní ukončení vašeho času jako nadhazovač.
 2. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 8

  2 Navštivte lékaře, když odpočinek nestačí. Pokud máte opakující se bolest nebo bolest paže, která nezmizí po několika dnech odpočinku, poraďte se s lékařem. Pouze řádná lékařská prohlídka může určit stav vaší paže a případné svaly nebo jiné problémy v ní.
  • V závislosti na výsledcích počátečního vyšetření může lékař doporučit rentgenové, CT a/nebo MRI vyšetření dotyčné paže. Nepropásněte příležitost využít tyto diagnostické nástroje.
 3. Obrázek s názvem Posoudit tendinitidu tendinitidy předloktí Krok 9

  3 Diskutujte o možnostech léčby se svým lékařem. Jakmile jsou interpretovány nálezy jakýchkoli skenů paží, může vám lékař doporučit libovolný počet možností léčby. Může říci, že pokračující odpočinek a možná nějaká protizánětlivá léčiva jsou v pořádku. Nebo může lékař doporučit fyzioterapii. Nakonec může být chirurgie považována za nejlepší možnost. Diskutujte o výhodách a nevýhodách a svých preferencích a obavách se svým lékařem, než se pohnete kupředu.
  • Operace na opravu oblasti rotátorové manžety ramene nejsou u zraněných nadhazovačů neobvyklé, ale v posledních letech jsou operace loketů stále běžnější. Operace opravy a výměny loketního vazu (tato operace se často nazývá „operace Tommyho Johna“ na počest prvního velkého útočníka, který úspěšně podstoupil zákrok) se stále zvyšuje v počtu na všech úrovních baseballu, protože stoupající rychlost (opět na všech úrovních) stoupá .
 4. Obrázek s názvem Hoď baseball Krok 1 Bullet1

  4 Zdůrazněte prevenci jako nejlepší lék. Někteří lidé již nevidí operaci paže jako velký problém a mnoho nadhazovačů se po operaci vrací ke své dřívější úrovni výkonu. Vždy je však vhodnější vyhnout se chirurgickému zákroku správným tréninkem, technikou a odpočinkem. Prevence bolestí paží je snazší a bezpečnější než její léčba.
  • Odpočívejte na bolavé paži a vždy dodržujte doporučené nebo požadované počty stoupání a směn a doby zotavení.
  • Dopřejte nadhazovacím ramenům delší dobu odpočinku po celý rok - pro mládežnické nadhazovače nejméně čtyři měsíce celkem a nejméně dva nebo tři měsíce za sebou.
  • Jako trenér se zaměřte na výuku dobré mechaniky a odstraňte nadhazovače, jakmile se objeví známky únavy nebo špatné mechaniky.
  • Udělejte zvláštní opatření, když mládežnické nadhazovače házejí ve vysokotlakých situacích, jako je mistrovská hra, „přehlídka“ vysokoškolských náborářů nebo profesionálních skautů nebo když se k měření rychlosti používá radarová zbraň. Sáhnete -li po nějakém extra „oomfu“ na fastball, zvýšíte riziko bolesti, bolesti a zranění.
  reklama

Část 3 ze 3: Snížení šancí na budoucí zranění

 1. Obrázek s názvem Hoď baseball Krok 3 Bullet2

  1 Vylepšete mechaniku nadhazování. Nejlepší nadhazovači nespoléhají jednoduše na své paže a bičují míč směrem k talíři. Místo toho používají k pohybu míče dopředu celá těla, a zejména nohy a svaly jádra. Účinný a opakovatelný nadhazovací pohyb snižuje namáhání menších ramenních svalů kolem rotátorové manžety a snižuje pravděpodobnost návratu bolesti paže při obnovení nadhazování.
  • Zatímco odpočíváte na bolavé paži, sledujte videa dobrých nadhazovacích pohybů, a pokud možno i vlastních. Promluvte si se zkušenými nadhazovacími trenéry, aby vám pomohli vyvinout pohyb, který vám vyhovuje, který lze konzistentně opakovat a který sníží namáhání vaší paže.
  • Pokud máte rádi ještě pokročilejší technologie, byly vyvinuty nové rukávy, které mohou sledovat a analyzovat klíčová data, jako je pohyb paže, úhel a točivý moment. To je však pravděpodobně použitelnější pro velký leaguer než malý leaguer.
 2. Obrázek s názvem Get Skinny Arms Krok 3

  2 Zaměřte se na úpravu klíčových svalových skupin. Profesionální nadhazovači s „výbušnými“ rychlými míči mívají silné, silné nohy a dobře vyvinuté svaly jádra. Dělají cvičení speciálně navržená pro zvýšení svalové síly při zachování flexibility v oblasti nohou, jádra a ramen. Z takových cviků mohou těžit i džbány na jakékoli úrovni a v mnoha prvcích režimu lze pokračovat, i když budete mít bolavou paži.
  • Při opření bolavé paže cviky na paži vynechejte nebo omezte, ale pokračujte v práci na jádře a nohou. Čím vyspělejší budou, tím větší je pravděpodobnost, že v budoucnu zabráníte bolesti paží.
  • Zejména se zaměřte na posílení ramene, rotátorové manžety a horní části zad. Kromě toho pracujte na svém rozsahu pohybu a stabilitě v rameni, stejně jako na držení ramen, horní části krku a zad.
 3. Obrázek s názvem Použijte fyzickou terapii k zotavení po mrtvici Krok 8

  3 Poraďte se s odborníkem. Pokud je pro vás běžný problém paže nadhazovače, pak vám sportovní trenér, fyzioterapeut, lékař sportovní medicíny nebo trenér nadhazování může pomoci vyvinout „globální posilovací program“ ke zvýšení stability a síly svalů. „Program Thrower’s Ten“ je jedním z takových příkladů - obsahuje deset jednoduchých cvičení, která využívají odporové pásy, činky a cvičný míč. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu pomoci zabránit nadhazovací paži? Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem pohybové terapie Flex v New Yorku v New Yorku. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists. Joel Giffin, PT, DPT, CHT Odpověď odborníka na fyzioterapii Pracujte na posílení ramene, rotátorové manžety a horní části zad. Potřebujete, aby vaše rameno bylo stabilní a mělo plný rozsah pohybu - v opačném případě bude váš loket muset při každém tlačení míče zabrat. Měli byste také věnovat pozornost držení ramen, horní části krku a zad.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Roger Federer zvládl podání Iva Karlovice s dobrým výsledkem, aby dosáhl finále v Halle.

Zatímco byl Cilic vyloučen, Murray, Federer a Wawrinka postupovali.

Pokud nemáte HBO nebo HBO Max, zde je několik dalších způsobů, jak můžete sledovat nové epizody 2. série streamování 'His Dark Materials' online.

Zde je návod, jak sledovat finále Survivor: Winners at War a live reunion live stream online bez kabelu. Vysílá se ve středu 13. května ve 20 hodin. ET/PT na CBS.

Váš průvodce streamováním filmu The Proud Family Movie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak podávat plnohodnotné jídlo. Plné jídlo je jídlo, které podává více než tři chody. Tato jídla jsou obvykle extravagantní akce na počest někoho nebo konkrétní události. Chcete -li pořádat vlastní plnohodnotné jídlo, začněte plánováním ...