Jak léčit spinální stenózu

Spinální stenóza je stav, kdy se vaše páteř zužuje v několika oblastech, což vede k namáhání míchy. To může způsobit bolest nervů a svalovou slabost v zádech a páteři. Tento stav můžete vyvinout v důsledku opotřebení a věku. K léčbě spinální stenózy můžete upravit životní styl a užívat léky. Můžete také provádět fyzioterapii, akupunkturu a masáže. Pokud je váš stav závažný a trpíte chronickou bolestí, možná budete muset operaci ošetřit.špičkové rakety na stolní tenis

Metoda 1 ze 4: Lehké protahování a cvičení

 1. 1 Provádějte protahování zad, abyste udrželi záda pružná a uvolněná. Lehněte si na záda a přitáhněte kolena k hrudníku. Měli byste cítit protažení v dolní části zad. Zůstaňte v této poloze 30 sekund a poté pomalu uvolněte kolena. Proveďte tento úsek 4-6krát, jednou denně.
  • Proveďte další protažení, kde se postavíte na ruce a kolena. Pomalu si sedněte na paty a prsty na nohou položte na zem. Roztáhněte hrudník a ruce před sebe. Sklopte hrudník k zemi, ruce natažené. Držte tento úsek 30 sekund. Proveďte tento úsek 4-6krát, jednou denně.
 2. 2 Proveďte cvičení břicha, abyste posílili své jádro. Ležící na zádech zatlačte spodní část zad do země. Stiskněte spodní břišní svaly a zatáhněte pupek dovnitř a nahoru. Zůstaňte v této poloze 10 sekund. Proveďte 8-10 opakování tohoto cvičení denně.
  • Vaše jádro pomáhá podporovat záda pro větší stabilitu.
  • Můžete také udělat lokny, kdy si lehnete na záda s pokrčenýma nohama a založíte si ruce na hrudi. Při zvedání hlavy a ramen z podlahy vyrovnejte spodní část zad proti zemi. Při tom držte spodní břišní svaly napnuté. Zůstaňte v této poloze po dobu 2-4 sekund a poté sklopte záda. Zkuste udělat 2 sady po 10 loknách, jednou denně.
 3. 3 Použijte stacionární kolo k posílení svého kardia. Jezděte na stacionárním kole 30 minut denně, abyste měli dostatek kardio a aktivity. Lehké cvičení na kole je dobrým způsobem, jak si udržet zdravou váhu, což pomůže snížit bolest páteře a zad.
  • Vyhněte se dynamickým aktivitám, jako je běh, běh nebo sprint. Tato cvičení mohou příliš zatěžovat vaši páteř a zhoršit váš stav.
 4. 4 Jděte plavat na cvičení s nízkým kontaktem. Plavání a vodní aerobik, kde cvičíte ve vodě, jsou dobrým způsobem, jak cvičit, aniž byste zatěžovali páteř a klouby. Několikrát týdně si zajděte do bazénu nebo se přihlaste na hodinu vodní aerobiku.
 5. 5 Dělat Tai chi procvičovat zádové svaly. Tai Chi používá pomalé, kontrolované pohyby ke zvýšení prokrvení svalů a zvýšení pružnosti kloubů. Je to dobrá volba pro problémy s páteří, protože nepůsobí na vaše kosti náraz ani napětí. Vyhledejte třídu Tai Chi ve své místní posilovně nebo studiu jógy.
  • Tai Chi můžete také provádět doma pomocí online videí a návodů.
 6. 6 Pracujte s osobním trenérem v místní tělocvičně. Práce s trenérem vám umožní vytvořit si vlastní cvičební plán, který pomůže léčit váš problém s páteří. Trenér vám může ukázat břišní a posilovací cviky, které zvládnete, a tím nerozruší váš stav páteře.
  • Vyhledejte ve své místní posilovně osobního trenéra, který má zkušenosti s prací s jedinci s páteřními stavy.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Úpravy životního stylu

 1. 1 Na záda si dejte horký obklad, abyste zmírnili zánět a bolest. Před vložením zabalte horký balíček nebo láhev s horkou vodou do ručníku. Aplikujte horký balíček po dobu 10 minut najednou.
 2. 2 Abyste předešli otokům, přiložte si na záda studený zábal. Jako prevenci můžete použít studený zábal, když začnete cítit podráždění v zádech a páteři. Vezměte si studený balíček nebo sáček mraženého hrášku a zabalte ho do ručníku. Naneste ho na spodní část zad po dobu 10 minut najednou.
  • Chcete -li zmírnit bolest, můžete zkusit střídat horký obklad a studený zábal. Nechte je působit 10 minut v kuse.
 3. 3 K procházení použijte chodítko nebo hůl. Vzhledem k vašemu stavu páteře vám může být pohodlnější chůze s tělem pokrčeným dopředu. Když stojíte a chodíte, opřete se o chodítko nebo hůl, abyste snížili stres na páteři.
  • Chodítko nebo hůl si můžete koupit v místním obchodě se zdravotnickými potřebami nebo online.
 4. 4 Získejte opěrku zad. V některých případech můžete získat ortézu na záda na podporu páteře. Promluvte si o této možnosti se svým lékařem.
  • Můžete si objednat vlastní ortézu zad, která vám bude správně sedět, online nebo prostřednictvím místního obchodu se zdravotnickými potřebami.
 5. 5 Posaďte se na židle s bederní opěrkou. Jděte na židle, které se sklápějí a mají oporu zad. Vyhněte se židlím s rovnými opěradly, protože mohou zhoršit stav páteře.
  • Křesla můžete vyměnit doma nebo v práci, aby byla pohodlnější pro páteř a záda.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Použití fyzikální terapie, akupunktury a masáže

 1. 1 Proveďte fyzickou terapii, abyste udrželi stabilitu páteře. Fyzikální terapeut vám může ukázat cvičení, aby vaše páteř byla pružná a silná. Mohou vám také ukázat, jak zlepšit rovnováhu, jak postupuje váš stav páteře.
  • Vyhledejte fyzioterapeuta se zkušenostmi s páteřními stavy. Požádejte svého lékaře o doporučení dobrého fyzioterapeuta.
  • Pravděpodobně budete muset chodit na pravidelné fyzikální terapie, abyste viděli zlepšení. V závislosti na poskytovateli se může na tuto službu vztahovat vaše pojištění.
 2. 2 Přejděte na akupunkturistu, který se specializuje na problémy s páteří. Akupunktura může pomoci zmírnit bolest a stres v páteři kvůli vašemu stavu. Vyhledejte uznávaného akupunkturistu prostřednictvím svého lékaře primární péče. Přečtěte si recenze akupunkturisty online, abyste potvrdili, že jsou uznávaní. Ujistěte se, že dříve pracovali s pacienty s problémy s páteří.
  • V závislosti na akupunkturistovi se relace mohou pohybovat v ceně od 45 do 100 USD. Chcete -li zobrazit výsledky, bude možná nutné rezervovat několik relací.
  • Některé zdravotní pojišťovny uhradí náklady na akupunkturistu. Další informace vám poskytne poskytovatel pojištění.
 3. 3 Získejte hloubkovou masáž tkání, abyste zmírnili bolest a nepohodlí. Vyhledejte masážního terapeuta, který je zkušený v léčbě pacientů s páteřními stavy. Požádejte svého lékaře primární péče o doporučení masážnímu terapeutovi. Hluboká masáž tkání na dolní části zad a nohou může pomoci zmírnit bolest v těchto oblastech.
  • Možná budete muset pravidelně navštěvovat svého masážního terapeuta, aby se bolest vypořádala s hlubokými tkáňovými masážemi. Naplánujte si měsíční masáže, aby se vaše páteř příliš nenamáhala nebo se nezapálila.
  • Vaše masážní sezení může být kryto vaším zdravotním pojištěním, v závislosti na vašem poskytovateli. Další informace vám poskytne váš poskytovatel.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Příjem lékařského ošetření

 1. 1 Požádejte svého lékaře o léky proti bolesti na předpis. Váš lékař může předepsat léky, jako jsou vysoké dávky NSAIDS nebo opioidy, pro krátkodobou úlevu od bolesti. Nepoužívejte opioidy dlouhodobě, protože mohou být návykové. Dodržujte pokyny svého lékaře ohledně dávkování a nikdy neberte více než doporučené množství.
  • Váš lékař vám může říci, jak dlouho můžete užívat opioidy k léčbě svého stavu páteře. V průběhu času mohou postupně snižovat dávku, podle toho, jak se cítíte.
  • Volně prodejné protizánětlivé léky mohou pomoci zvládat každodenní bolesti. Diskutujte o tom, který lék je pro váš stav správný. Kvůli určitým rizikovým faktorům není každý kandidátem na léky proti bolesti.
 2. 2 Získejte injekce steroidů. Váš lékař vám může podat steroidní injekce do páteře, což pomůže snížit podráždění a otoky. Budou vám injekčně aplikovat skvrny na páteři, které se skřípnou kvůli vaší spinální stenóze. Tyto injekce lze provést v ordinaci lékaře a poskytnout dočasnou úlevu od bolesti.
  • Injekce steroidů mohou časem oslabit vaše kosti a pojivové tkáně. Měly by být podávány pouze několikrát ročně.
 3. 3 Diskutujte o antidepresivech a lécích proti záchvatům se svým lékařem. Chronickou bolest způsobenou stavem páteře lze léčit nočními dávkami antidepresiv, jako je amitriptylin. Váš lékař může také předepsat léky proti záchvatům, jako je gabapentin a pregabalin, ke snížení bolesti.
  • Vždy dodržujte pokyny svého lékaře ohledně dávkování. Nepřekračujte doporučené množství.
  • Tento lék může být návykový, takže byste jej měli používat pouze jako dočasné řešení pro zvládání bolesti. Váš lékař vám nastíní, jak dlouho můžete tyto léky užívat, a v průběhu času vám dávku sníží.
 4. 4 Vyhledejte chirurga se zkušenostmi s chirurgií páteře. Chirurgie pro spinální stenózu se obvykle provádí, pokud jiné možnosti nefungují nebo se váš stav zhoršil. Požádejte svého lékaře primární péče o doporučení chirurga. Před operací se ujistěte, že máte konzultaci s chirurgem, abyste věděli o svých možnostech. Měli byste cítit, že můžete chirurgovi a jeho týmu důvěřovat, protože operace páteře může být velmi invazivní.
  • Většina operací páteře má za následek méně komplikací, pokud je provádí zkušený, zkušený chirurg. Nebojte se poradit se s několika různými chirurgy, abyste našli toho pravého pro vás.
 5. 5 Zjistěte rizika operace. Mezi možná rizika patří infekce nebo natržení membrány, která chrání vaši páteř. Máte také riziko vzniku krevní sraženiny v noze nebo máte neurologické problémy. Váš chirurg by měl nastínit rizika vaší operace, než s tím souhlasíte.
  • Ve většině případů může chirurgický zákrok snížit příznaky stenózy páteře a usnadnit vám život.
 6. 6 Získejte laminektomii nebo laminotomii, abyste zmírnili tlak na vaše spinální nervy. Laminektomie odstraní zadní část postiženého obratle v páteři. Laminotomie odstraní část zadní části postiženého obratle a vyřezá dostatečně velkou díru, aby uvolnila tlak v této oblasti. Tyto operace dekomprimují vaši páteř a způsobí, že vaše nervy budou méně namáhané nebo skřípnuté.
  • Tyto operace jsou invazivní a budou vyžadovat značný čas na zotavení.
 7. 7 Zvažte spinální fúzi ke stabilizaci páteře. Spinální fúze je nejinvazivnější a nejrizikovější možností. Při tomto postupu chirurg a jejich tým stabilizují vaši páteř umístěním kovové tyče do části páteře. Tato operace se obvykle provádí pouze tehdy, pokud je vaše spinální stenóza závažná a degeneruje.
  • Tato operace je považována za velmi invazivní. Abyste se správně zotavili, budete muset provádět fyzickou terapii, užívat léky a provádět změny životního stylu.
 8. 8 Zotavujte se několik měsíců až 1 rok po operaci. Budete se muset vyvarovat zvedání něčeho těžšího než 3,6 kg a většinu času sedět nebo ležet. Když se vzpamatujete, budete potřebovat pomoc s vařením, úklidem a chodením do koupelny. Váš lékař vám předepíše léky proti bolesti a další možnosti léčby bolesti.
  • Jakmile se uzdravíte, bude nutné chirurgické místo denně vyčistit a zkontrolovat, aby nedošlo k infekci.
  • Operace spinální fúze obvykle trvá nejméně 6 měsíců až 1 rok. Pokud máte méně invazivní operaci páteře, můžete mít kratší dobu zotavení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešního souboje Julian Williams vs Jeison Rosario online bez kabelu.

Nejlepší světoví golfisté jsou na Chapultepec na WGC-Mexico 2019. Zde je návod, jak sledovat turnaj online.Studio 54 zkoumá vzestup a pád světoznámého nočního klubu v New Yorku. Zde je návod, jak sledovat dokument online.

Stan Wawrinka utrpěl porážku dvou setů v rukou Kevina Andersona.

Jak bojovat se špínou a vyhrát. I když je obvykle nejlepší vyhnout se násilným střetům, pokud se dostanete do pouličního boje nebo vás někdo vážně ohrožuje, možná budete muset bojovat, abyste se nezranili. Bojovat se špínou znamená používat ...Triceps jsou velké svaly v nadloktí, které vám umožňují narovnat loket. Triceps se ve skutečnosti skládá ze 3 samostatných sekcí, na které je třeba zaměřit vyvážený trénink. Existuje mnoho jednoduchých cvičení, která můžete provádět s ...