Jak vyzkoušet akupunkturu: Zeptejte se licencovaného akupunkturisty

Akupunktura může léčit celou řadu různých stavů, od bolestí krku a ranní nevolnosti až po bolesti tenisových loktů a zad. Pokud uvažujete o prvním vyzkoušení akupunktury, můžete se cítit trochu nervózní nebo nejistí. To je úplně v pořádku! Certifikovaný akupunkturista Peter D’Aquino je tu, aby vám ulehčil starosti a zodpověděl některé vaše otázky.

Otázka 1 ze 4: Jaká je dobrá rada pro někoho, kdo hledá dobrého akupunkturistu?

 1. Obrázek s názvem Zkuste Acupuncture_ Ask a Licensed Acupuncturist Krok 1

  Peter D’Aquino: Najděte si akupunkturistu, který se specializuje na váš konkrétní problém. Pokud máte určitý typ problému, zkuste jej smíchat s vybraným akupunkturistou. Pokud máte svalové a kosterní problémy, chtěli byste vidět někoho se zkušenostmi se sportovní medicínou nebo s problémy ortopedického typu. Existuje mnoho akupunkturistů, kteří tvrdí, že zacházejí se vším trochu, ale jsou i tací, kteří se specializují na určité oblasti. Někteří se například specializují na ortopedické problémy, jiní se specializují na emoční problémy a další se specializují na konkrétní zdravotní stavy, jako jsou problémy s hubnutím nebo cukrovka.
  • Většina lidí, kteří se věnují bylinné a čínské bylinné medicíně, se zaměřuje na určitou specialitu.


 2. Další výzkum Na lékařských webech najdete adresáře licencovaných akupunkturistů ve vaší oblasti. Americká akademie lékařské akupunktury například obsahuje jméno akupunkturisty, profesní titul, umístění a obecnou specializaci. Tímto způsobem můžete určit (bez slovní hříčky), který profesionál je pro vás nejlepší.
  • Úřad pro profesionální standardy pro zdravotnictví a sociální péči spravuje registr akupunktury ve Velké Británii.
  reklama

Otázka 2 ze 4: Existují nějaké konkrétní licence nebo kvalifikace, které by měl mít akupunkturista?

 1. Obrázek s názvem Zkuste Acupuncture_ Ask a Licensed Acupuncturist Krok 3

  Peter D’Aquino: Vyhledejte někoho, kdo má za jménem „licencovaného akupunkturistu“ (LAC). Někteří profesionálové budou používat „doktor orientální medicíny“ nebo dokonce vyšší licence, ale „doktor čínské medicíny“ nebo „doktor orientální medicíny“ jsou některá běžná označení, která uvidíte. Můžete také vidět další pověření, NCCAOM, což je národní akupunkturní organizace, která akupunkturu licencuje. Opravdu chcete vyhledat někoho, kdo má jedno z těchto přihlašovacích údajů, nebo všechny.
  • V Americe se licencování liší stát od státu. Akupunkturisté mohou cvičit pouze ve státě, kde mají licenci. Pokud máte například licenci v New Yorku, nebude vám povoleno cvičit v New Jersey.
 2. Další výzkum Profesionální licence jsou nejlepším způsobem, jak najít kvalifikovaného akupunkturistu, ale nejsou jediným způsobem! Promluvte si o doporučení s blízkými přáteli, členy rodiny a známými. Můžete také předem navštívit svého potenciálního akupunkturistu a zeptat se ho, jak léčba funguje, zda je vhodná pro váš životní styl a co obvykle účtuje. reklama

Otázka 3 ze 4: Je akupunktura nebezpečná?

 1. Obrázek s názvem Zkuste Acupuncture_ Ask a Licensed Acupuncturist Krok 5

  Peter D’Aquino: Není to nebezpečné, pokud navštěvujete licencovaného profesionála. Docela velká část akupunkturního tréninku není jen učení se o léku, ale také učení, jak bezpečně používat jehly. Naučíme se procházet citlivé oblasti, jako jsou nervy, a také různé akupunkturní body po celém těle. Pokud je váš akupunkturista licencován, můžete mu věřit, že prošel nezbytným školením.
 2. Další výzkum Akupunkturisté potřebují hodně času a péče, aby našli léčebný plán, který dobře vyhovuje vašim osobním potřebám. Před zahájením relace se pravděpodobně zeptají na několik otázek o vašem zdravotním stavu. Poté provedou několik rychlých fyzických kontrol, než skutečně vloží jakékoli jehly. Většina lidí během léčby necítí žádnou bolest - ve skutečnosti se mnoho pacientů během akupunkturních sezení cítí uvolněně.
  • Jehly zůstanou na místě až 30 minut. Vy a váš akupunkturista můžete doladit léčebný plán, který vám nejlépe vyhovuje.
  reklama

Otázka 4 ze 4: Jak se mám připravit na svou první akupunkturní relaci?

 1. Obrázek s názvem Zkuste Acupuncture_ Ask a Licensed Acupuncturist Krok 7

  Peter D’Aquino: Na sezení noste volné oblečení. Dobře funguje oblečení na jógu, šortky nebo jiné pružné a pohodlné oděvy. Po akupunkturním sezení se budete cítit dost pomalu a uvolněně, takže si předem nedávejte velké jídlo, cvičte a nepijte alkohol. V ideálním případě budou lidé chodit domů odpočívat nebo se po skončení relace pomalu vrátí do práce.
  • Pokud je akupunktura zaměřena na muskuloskeletální problémy, můžete jít cvičit ihned po tréninku bez problémů.
 2. Další výzkum V den schůzky se nerozpírejte. Dopřejte si dostatek času na odpočinek a užijte si proceduru, aby vám už neběžely dveře, jakmile budou hotové. Zeptejte se svého akupunkturisty, zda předem potřebuje seznam vašich aktuálních léků a vitamínů - některé léky, jako jsou ředidla krve a antidepresiva (inhibitory monoaminooxidázy), mohou způsobit akupunkturu komplikace.
  • Profesionálové doporučují, abyste si před schůzkou dali trochu jídla. Tímto způsobem se během relace nebudete cítit nepříjemně ani nebudete mít závratě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Znovu zkontrolujte u své pojišťovny, zda pokrývá akupunkturní ošetření.

reklama

Varování

 • 2 hodiny před zasedáním nepijte ani nejezte nic s kofeinem. Kofein vás nechá nabuzených a ztěžuje vám relaxaci a odpočinek během akupunkturního sezení.
 • Pokud jste těhotná, používáte kardiostimulátor nebo trpíte poruchou krvácení, promluvte si se svým akupunkturistou. Mohou pomoci rozhodnout, zda je akupunktura dobrou volbou pro váš životní styl.
reklama

Populární Problémy

Jak opravit nerovnoměrné tkaničky. Při chůzi vaše nohy tlačí na boty. To může přitáhnout nebo zatlačit vaše tkaničky na jednu nebo druhou stranu a nakonec vám může zanechat tkaničky, které se neshodují v horní části boty. Naštěstí toto ...

Rivalita mezi Dale Earnhardtem a Jeffem Gordonem je prozkoumána v novém dokumentu „Bezkonkurenční“. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online.

Čeho se Netflix tento měsíc zbavuje? Odcházejí skuteční krotitelé duchů, období 1-5, stejně jako klasiky jako The Breakfast Club a Beauty and the Beast.

Kristina Mladenovic srazila dům pěstmi a Novak Djokovic překonal ošidného soupeře okatým výkonem.

Obrovsky uznávaná kniha „Mezi světem a mnou“ je skokem na velkou obrazovku. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování filmu online.

Hlava nebo hlavy válců tvoří významnou část motoru vašeho vozidla a hrají nedílnou roli ve spalovacím procesu. Hlava válce slouží k ovládání sání vzduchu a paliva a také k vypuzení ...