Jak používat kukuřičné čepice

Kukuřice, také nazývané helomy, jsou zesílená kůže, která se obvykle tvoří na chodidlech. Obvykle jsou způsobeny třením o vaši nohu. Zesílení je přirozený způsob, jak se pokožka chránit, obvykle ve formě kuželovitého, voskovitého výčnělku na chodidlech, a vzniká v důsledku nadměrného tlaku. Abnormality nohou, vystupující kosti, špatně padnoucí obuv a nepravidelnosti chůze mohou vést k těmto často bolestivým formacím. Dobrou zprávou je, že správné používání kukuřičných čepiček (tj. Kukuřičných náplastí) poskytuje jednoduchý, bezpečný a účinný způsob odstranění výrůstků.

Metoda 1 ze 2: Správné použití kukuřičného čepičky

 1. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 1

  1 Okolí kukuřice očistěte a osušte. Důkladné umytí a osušení oblasti pomáhá zajistit pevnou přilnavost. Bez pevného spojení existuje šance, že proužek kukuřičného víčka vyklouzne z místa a ztratí účinnost nebo se potenciálně dostane do kontaktu se zdravou kůží.
 2. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 2

  2 Odstraňte kukuřičný uzávěr z podložky. Stejně jako náplast je lepicí část přitlačena na gumovou podložku, která zajišťuje, že se na ni před aplikací nic nelepí. Jakmile je podložka zcela oddělena od lepicí části, zlikvidujte ji.
 3. 3 Umístěte kruh přímo nad kukuřici. Pevně ​​jej přitlačte dolů, lepicí stranou směrem k pokožce. Víčko obsahuje silikonový gel, který bude kukuřici chránit, čímž se v první řadě eliminuje tření, které kukuřici způsobilo.
  • Pokud používáte léčivou čepičku, gel musí proniknout kůží přímo na kukuřici, a pokud je to možné, také na okraje, protože tam mohou být části kukuřice, které se podél kůže rozrostly laterálně. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 4

  • Použijte samostatné lepicí proužky na okrajích, aby kukuřičný uzávěr zůstal na svém místě.
  • Pokud používáte kukuřičnou čepici na špičce, omotejte lepicí část celou kolem špičky.


  Odborné varování: Používání léčivého odstraňovače kukuřice může způsobit vřed nebo popálení pokožky, takže je nejlepší použít polstrované gelové čepičky ke zmírnění tlaku a tření na kukuřici.

 4. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 5

  4 Podle potřeby znovu naneste kukuřičné čepice. Obecně platí, že kukuřičné čepice by se měly znovu aplikovat každé dva dny. Je však možné, že některé kukuřičné náplasti budou znovu aplikovány denně, dokud nebude kukuřice odstraněna, nebo maximálně dva týdny, podle toho, co nastane dříve.
  • Použijte kukuřičný uzávěr přesně podle pokynů. Při nadměrném nebo nesprávném použití může dojít ke zbytečně vysoké absorpci pokožkou.
 5. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 6

  5 Monitorujte alergické reakce. Alergické reakce mohou zahrnovat, ale nejsou omezeny na zarudnutí kůže, svědění nebo vyrážku. Bolest a nepohodlí, mírné i těžké, jsou běžné. Pokud podráždění přetrvává nebo se stává závažným, můžete zaznamenat určitou formu toxicity kyseliny salicylové.
  • Závažné reakce jsou vzácné, ale při použití kyseliny salicylové byla hlášena anafylaxe.
 6. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 7

  6 Pokud jsou kukuřičné čepice neúčinné, poraďte se s lékařem. Pokud je vaše kukuřice bolestivá, opakující se a nereaguje na barvu kukuřice, měli byste se poradit s praktickým lékařem, podiatrem nebo dermatologem. Mohou objednat rentgen vašich nohou, aby vyloučili základní kostní abnormality a v případě potřeby se obrátili na ortopedii.
  • Abyste předešli vzniku kukuřice, noste boty přiléhající k tělu, které vašim prstům poskytnou dostatek místa na kroutení.
  • Pokud máte stav, jako jsou kladívkové prsty, které způsobují, že se vaše nohy otírají o vnitřní část boty, je větší pravděpodobnost, že se vám vyvinou kuří oka. Pokud potřebujete, noste v botě ortotickou nebo vlastní ortopedii, abyste rovnoměrně rozložili váhu na chodidla, což může v první řadě zabránit tvorbě hammertoe.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Uložení kukuřičných čepic

 1. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 8

  1 Uchovávejte mimo dosah dětí. I když je výrobek při správném používání poměrně neškodný, salicylová látka může být v rukou dítěte nebezpečná. Aplikace na pokožku obličeje může způsobit chemické popáleniny a požití může způsobit nevolnost, zvracení a dokonce i problémy s uchem.
 2. Obrázek s názvem Use Corn Caps Step 9

  2 Skladujte při teplotách pod 30 ° C/86 ° F. Skladování nad těmito teplotami pravděpodobně způsobí, že produkt ztratí určitou účinnost. Lepidlo na prstenci pravděpodobně sklouzne a kyselina salicylová nebude koncentrována přímo na kukuřici.
  • Zajistěte také, aby byl výrobek skladován mimo přímé sluneční světlo nebo extrémní vlhkost.


 3. 3 Zdržte se používání produktu po uplynutí doby použitelnosti. Podobně jako u degradace na základě tepla bude degradace na základě věku omezovat účinnost produktu. Kromě nedostatečné adheze může pěnový prsten často dodávaný pro pohodlí ztratit svou měkkou, houbovitou strukturu, která chrání před třením a pomáhá zmírnit část bolesti spojené s kukuřicí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nyní, když jsem aplikoval čtyři kukuřičné čepice, každé na dva dny, kukuřice je měkká a je v ní něco bílého. Mám bílou věc odstranit nebo ji prostě nechat? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Doporučuji, abyste kukuřici důkladně vyčistili. Pak bych znovu použil nový kukuřičný zábal.
 • Otázka Mohu použít kukuřičný uzávěr na ruční kukuřici? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Ano, věřím, že ji můžete použít na ruce. Jen nezapomeňte zajistit kukuřičný uzávěr tak, aby nespadl.
 • Otázka Co způsobuje kukuřici? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Kukuřice je způsobena nadměrným tlakem a třením na kůži nohy. To vede k hromadění ztvrdlé kůže.
 • Otázka Můžeme použít kukuřičný uzávěr na rány? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Nepoužil bych kukuřičná víčka na rány, protože na kukuřičná víčka existují léky, které mohou narušit proces hojení rány. Pokud máte ránu, naneste bavlněnou gázu a antibiotickou mast.
 • Otázka Mohu použít kukuřičné čepice, pokud jsem diabetik? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Ano, můžete, ale buďte opatrní, pokud máte periferní neuropatii, protože to může tento problém komplikovat. Když je kukuřičná čepice nasazená, chcete mít možnost cítit tlak na chodidlo.
 • Otázka Moje kukuřice na chodidle se stále opakuje. Nesnáším boty, takže jaké pantofle si mám vzít? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Nosil bych dobrou pantofli se skvělým odpružením a gumovou podrážkou. To pomůže kukuřici při reformě a poskytne vám pohodlí.
 • Otázka Jak mohu použít kukuřičné čepice? Miguel Cunha, DPM
  Podiatrist s certifikátem Dr. Miguel Cunha je zakladatelem společnosti Gotham Footcare a je pedikem se sídlem na Manhattanu v New Yorku. Dr. Cunha je chirurg nohou a kotníků se zkušenostmi s léčbou široké škály stavů chodidel a kotníků od drobných problémů až po komplexní rekonstrukční chirurgii nohou a kotníků. Dr. Cunha získal DPM od Temple University School of Podiatric Medicine a dokončil svůj pobyt jako hlavní rezident ve Washington Hospital Center a Georgetown University, kde se specializoval na traumata dolních končetin, záchranu diabetických končetin a rekonstrukční chirurgii nohy a kotníku . Dr. Cunha je členem Americké podiatrické lékařské asociace, New Yorkské podiatrické lékařské asociace, American College of Foot and Ankle Surgeons a je držitelem certifikace v oboru podiatrická medicína. Miguel Cunha, DPM Podiatrist Certified Expert Odpověď Nasaďte víčko na horní část kukuřice - mělo by sedět téměř jako rukáv a má silikonový gel, který chrání kukuřici, takže úplně eliminujete tření.
 • Otázka Je velmi užitečné odstranit kukuřici? Ano. Pokud nejsou kukuřice ošetřeny, mohou být velmi bolestivé.
 • Otázka Po odstranění kukuřičného víčka jsem ostříhal černou kukuřici. Stále však zůstává bílý pramen. Co bych měl dělat? Je možné, že ještě zbývá více kukuřice. Zkuste znovu použít kukuřičný uzávěr a použít nový podle pokynů na obalu. Pokud nedojde ke zlepšení, měli byste se poradit s lékařem.
 • Otázka Musím si před opětovným použitím kukuřičných čepic umýt nohu? Ano, před opětovným použitím si důkladně umyjte a osušte nohu, pomůže to udržet ji na místě.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Lidé s vážnými poruchami krevního oběhu by měli vyhledat lékařskou pomoc.
 • Toto je pouze pro externí použití.
 • Nepoužívejte, pokud je kůže rozbitá.
 • Kukuřičné čepice by neměly používat diabetici.
reklama

Populární Problémy

Je to šest let, co Serena Williamsová získala poslední ze svých tří titulů na antukových hřištích na Roland Garros, a 23násobná grandslamová šampionka bude mít práci omezenou, protože vypadá, že skončí s dr.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Bears vs Lions online bez kabelu.

Běh Lorenza Musettiho v Acapulcu v sobotu bez větších potíží zakončil Stefanos Tsitsipas.

Světová jednička Novak Djokovič se v pátečním finále ATP utká s Alexandrem Zverevem ve střetu do-or-die. Oba hráči se letos museli vypořádat s vážnou kritikou a budou muset utopit vnější hluk, aby tento zápas vyhráli.

Jak zacházet se zlomeným kotníkem. Odborníci se shodují, že nejlepší léčba zlomeného kotníku závisí na místě zlomeniny a závažnosti poranění. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/broken-ankle/diagnosis-treatment/dr ...

Western Michigan startuje v sobotu 3: 0. Tato hra není v televizi, takže zde je návod, jak a kde ji můžete sledovat.