Jak používat Mozilla Firefox

Navzdory velké konkurenci, která zahrnuje prohlížeče Chrome, Safari a Internet Explorer, zůstává Mozilla Firefox jedním z nejúčinnějších a nejpopulárnějších prohlížečů na trhu - a je zdarma. Firefox, známý svou rychlostí a odolností vůči virům, si udržel své místo mezi spotřebiteli, přestože není propojen s hlavním operačním systémem. Ještě lépe, Firefox lze velmi snadno stáhnout, nainstalovat a používat. Zde je postup.Část 1 ze 3: Stahování a instalace Firefoxu

 1. 1 Zkontrolujte, zda splňujete minimální systémové požadavky. Firefox je podporován řadou operačních systémů Windows, včetně Windows XP SP2, Windows Server 2003 SP1, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Je také podporován jakýmkoli operačním systémem Mac od Mac OS X 10.6 po Mac OS X 10.11.
  • Uživatelé Windows doporučují používat systém s procesorem Pentium 4 (nebo novějším) podporujícím SSE2, 512 MB RAM a 200 MB místa na pevném disku.
  • Uživatelé počítačů Mac doporučují používat systém s procesorem Intel x86, 512 MB RAM a 200 MB místa na pevném disku.
 2. 2 Navštivte www.Mozilla.org a stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Firefox. K tomu můžete použít jakýkoli prohlížeč (včetně Internet Exploreru, Chromu nebo Safari). Pokud používáte starší verzi Firefoxu, kterou chcete aktualizovat, přečtěte si níže uvedené odrážkové pokyny.
  • Firefox by se měl automaticky aktualizovat na nejnovější verzi, ale můžete to provést i ručně. Začněte kliknutím na Firefox na panelu nabídek a poté vyberte O aplikaci Firefox.
  • Jakmile se otevře okno O aplikaci Firefox, program automaticky detekuje a stáhne aktualizace. Jakmile jsou připraveni k instalaci, jednoduše vyberte „Restartovat Firefox k aktualizaci“.
 3. 3 Klikněte na tlačítko Stáhnout zdarma. Tím se stáhne instalační program Firefoxu a stránka vám řekne, která verze Firefoxu je pro váš systém nejlepší.
 4. 4 Nainstalujte si Firefox do systému. Uživatelé Internet Exploreru stačí kliknout na tlačítko Spustit, ale jiné prohlížeče mohou vyžadovat, abyste instalační program uložili do počítače před jeho otevřením. Uživatelům systému Windows se pak zobrazí okno a proces by měli dokončit kliknutím na Instalovat.
  • Uživatelé počítačů Mac objeví po dokončení stahování otevřené okno Finder. Jednoduše přetáhněte aplikaci Firefox na ikonu Aplikace vpravo.
  • Pokud se okno Finder neobjeví automaticky, možná budete muset v Stahování kliknout na soubor Firefox.dmg. Poté přetáhněte aplikaci do aplikace, jak je vysvětleno výše.
  • Po umístění aplikace do aplikace podržte Ctrl při současném kliknutí na okno. Poté v zobrazené nabídce klikněte na Vysunout Firefox.
  • Aplikaci Firefox můžete také přetáhnout ze složky Aplikace do doku ve spodní části obrazovky, což vám umožní okamžitý přístup.
 5. 5 Spusťte prohlížeč Firefox. Když spustíte Firefox poprvé, budete mít možnost nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč. Pokud chcete, aby Firefox automaticky sloužil jako váš prohlížeč, klikněte na Ano. Všimněte si toho, že když uživatelé Mac poprvé otevřou Firefox, objeví se výzva s dotazem, zda si ho ve skutečnosti přejete otevřít. Klikněte na Otevřít.
 6. 6 Importujte data z jiného prohlížeče. Firefox by vám měl automaticky poskytnout možnost importovat vaše oblíbené položky, historii nebo jiná data z aplikace Internet Explorer. Díky tomu bude váš přechod z jiného prohlížeče na Firefox co nejplynulejší.
  • Chcete -li importovat záložky a další informace z prohlížeče Chrome, Safari nebo jiného prohlížeče, začněte výběrem ikony Záložky na panelu nástrojů. Je hned vedle ikony Hvězda a vypadá jako schránka.
  • Poté vyberte Zobrazit všechny záložky a v nabídce Knihovna klikněte na „Importovat a zálohovat“. Vyberte možnost „Importovat data z jiného prohlížeče ...“
  • Zobrazí se okno Průvodce importem, které vám umožní vybrat prohlížeč, ze kterého chcete importovat data. Vyberte daný prohlížeč a klikněte na Pokračovat.
  • Poté budete mít možnost vybrat, která data chcete importovat, případně zaškrtnout políčka pro soubory cookie, historii procházení a/nebo záložky. Po výběru klikněte na Pokračovat. Proces dokončíte kliknutím na Hotovo.
  reklama

Část 2 ze 3: Pomocí vyhledávání Firefox

 1. 1 Vyberte výchozí vyhledávač. Jednoduše klikněte na ikonu lupy vedle pole Hledat na panelu nástrojů a poté v zobrazené nabídce klikněte na Změnit nastavení hledání. Poté se pod výchozím vyhledávačem zobrazí rozevírací nabídka, která vám umožní vybrat, který vyhledávač se při procházení používá.
  • Tento první krok není nezbytný. Je to prostě logický výchozí bod pro všechny uživatele, kteří dávají přednost použití konkrétního vyhledávače.
  • Firefox je automaticky vybaven tak, aby vyhovoval řadě vyhledávačů, včetně Google, Yahoo, Bing, Amazon.com, DuckDuckGo, eBay, Twitter nebo Wikipedia (en).
 2. 2 Začněte psát do vyhledávacího pole v horní části obrazovky. Váš výchozí vyhledávač zobrazí potenciální výsledky při psaní. Tyto výsledky jsou ovlivněny kombinací oblíbených dotazů a vyhledávání, která jste dříve provedli.
  • Můžete se rozhodnout zabránit zobrazování návrhů na vyhledávání. Klikněte na ikonu lupy vedle pole Hledat na panelu nástrojů a poté v zobrazené nabídce klikněte na Změnit nastavení hledání. Poté zrušte zaškrtnutí políčka „Poskytovat návrhy na hledání“.
  • Pokud změníte názor a chcete, aby se návrhy zobrazovaly, jednoduše znovu zaškrtněte stejné políčko.
 3. 3 Proveďte vyhledávání. Stejně jako u většiny prohlížečů jednoduše klepněte na Vrátit se jakmile zadáte slovo nebo frázi, kterou chcete vyhledat.
 4. 4 Použijte adresní řádek Firefoxu - označovaný také jako „Úžasný panel“. „Když začnete psát do adresního řádku, Firefox vám navrhne stránky na základě vaší historie procházení a stránek označených záložkami. Pokud se objeví požadovaný cíl, jednoduše na něj klikněte. Můžete také provádět vyhledávání z adresního řádku namísto použití menšího vyhledávacího pole. reklama

Část 3 ze 3: Přizpůsobení Firefoxu

 1. 1 Nastavte si domovskou stránku. Toto je stránka, která se poprvé zobrazí při otevření prohlížeče Firefox nebo kliknutí na domovskou ikonu panelu nástrojů. Chcete -li změnit domovskou stránku z výchozí možnosti Firefoxu, začněte návštěvou stránky, kterou chcete vybrat. Poté přetáhněte kartu dané stránky na ikonu Domů a po zobrazení výzvy klikněte na Ano.
 2. 2 Přidejte si své oblíbené stránky do záložek. To vám umožní snadnou navigaci na vaše oblíbené stránky pomocí přístupu k vašim záložkám. Při návštěvě jedné ze svých oblíbených stránek jednoduše klikněte na ikonu hvězdičky na panelu nástrojů - v tomto okamžiku se změní na modrou, což znamená, že stránka byla označena záložkou.
  • Stránky označené záložkami se zpočátku zobrazí v části Netříděné záložky. Najdete je kliknutím na ikonu Záložky na panelu nástrojů (která vypadá jako schránka).
  • Kliknutím na ikonu Záložky se také zobrazí možnosti, jako jsou nedávno přidané stránky, a umožní vám dále uspořádat záložky nebo - chcete -li - zobrazit postranní panel záložek, abyste měli snadnější přístup k uloženým stránkám.
 3. 3 Procházet v soukromí. Nechcete, aby byly informace o prohlížení uloženy ve vašem počítači? Začněte kliknutím na tlačítko nabídky se třemi vodorovnými čarami na pravé pravé straně panelu nástrojů. Poté v zobrazené nabídce klikněte na tlačítko Nové soukromé okno. Stejnou nabídku můžete použít také k vyhledání zástupců pro otevření nového (běžného) okna, tisk ze stránky, kopírování a vkládání, přístup k historii, přechod do režimu celé obrazovky nebo provádění dalších funkcí.
 4. 4 Upravte nabídku nebo panel nástrojů. To vám umožní snadnější přístup k libovolnému počtu funkcí, které chcete mít na dosah ruky. Klikněte na tlačítko nabídky se třemi vodorovnými čarami na pravé pravé straně panelu nástrojů a poté vyberte tlačítko Přizpůsobit v dolní části zobrazené nabídky. Zobrazí se karta přizpůsobení, která vám umožní přetáhnout požadované položky do nabídky nebo na panel nástrojů. Po dokončení vyberte v dolní části nabídky tlačítko Ukončit přizpůsobení.
 5. 5 Změňte nastavení automatického vyplňování. Automatické vyplňování je výchozí funkcí Firefoxu, která při vyplňování formulářů (např. Jméno, adresa atd.) Zobrazuje rozevírací nabídku s informacemi (z historie je uložena v paměti). Existuje několik způsobů, jak můžete upravit nastavení automatického vyplňování.
  • Chcete -li odstranit konkrétní položku formuláře z historie prohlížeče Firefox, klikněte na příslušné pole formuláře a stiskněte . Poté zvýrazněte položku, kterou chcete odstranit, a stiskněte Shift + Del .
  • Chcete -li odstranit celou historii formulářů, začněte kliknutím na tlačítko nabídky se třemi vodorovnými čarami. Poté klikněte na položku Historie a „Vymazat nedávnou historii ...“ Chcete -li vymazat celou historii formulářů, vyberte místo konkrétního časového období možnost Vše. Poté vyberte šipku vedle položky Podrobnosti a zajistěte, aby byla zaškrtnuta možnost Historie formulářů a vyhledávání. Nakonec klikněte na Vymazat a zavřete okno.
  • Pokud nechcete, aby Firefox na prvním místě ukládal data vašich formulářů, klikněte na tlačítko nabídky se třemi vodorovnými čarami a poté vyberte Předvolby. Dále klikněte na možnost Ochrana osobních údajů. Vedle položky „Firefox bude“ se zobrazí rozevírací nabídka a měli byste vybrat možnost „Použít pro historii vlastní nastavení“. Poté zrušte zaškrtnutí políčka „Zapamatovat si historii vyhledávání a formulářů“ a zavřete Předvolby. Změny se automaticky uloží.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Musím nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč? Ne. Firefox se vás může při spuštění zeptat, zda by se měl stát vaším výchozím prohlížečem, ale můžete jednoduše vybrat „ne“ a, pokud chcete, „znovu se neptat“. Pokud kliknete na odkaz na webovou stránku někde mimo Firefox, otevře se vám ve výchozím prohlížeči.
 • Otázka Proč je Mozilla Firefox důležitý? Je to jen jeden z řady webových prohlížečů, které můžete použít. Mnoho lidí má rádo rozhraní a/nebo doplňky a možnosti přizpůsobení, které přichází s. Je to také bezpečnější prohlížeč než Internet Explorer.
 • Otázka Mozilla Firefox byl nějak odstraněn z mé pracovní plochy. Jak mohu zajistit, aby se znovu zobrazoval? Pokud používáte Windows, stiskněte klávesu Windows, vyhledejte „Firefox“ a přetáhněte ji na plochu.
 • Otázka Proč již nemohu vyjmout a vložit? Na počítači se systémem Windows musíte stisknout Ctrl + C (pro kopírování) nebo Ctrl + V (pro vložení). Na Macu musíte stisknout Cmd + C a Cmd + V.
 • Otázka Jak mohu umístit své oblíbené na pás karet? Klikněte na „přizpůsobit“, jak ukazuje část 3, krok 4 článku. V dolní části stránky vyberte možnost Zobrazit/skrýt panely nástrojů. Před „panelem nástrojů záložek“ zkontrolujte, zda je zaškrtnuto. Pokud zaškrtnutí chybí, klikněte na něj. Když nyní ukládáte novou záložku, vyberte jako složku „panel nástrojů záložek“.
 • Otázka Je možné deaktivovat nebo odstranit Thunderbird? Gaius G. Ano to je. Pokud již nechcete používat Thunderbird, můžete provést jednu z následujících dvou věcí: buď změnit výchozí poštovní aplikaci v Nastavení systému Windows, nebo Thunderbird odinstalovat pomocí ovládacího panelu Windows.
 • Otázka Jak zavřu web, aniž by se vrátil na plochu? Pokud máte otevřenou pouze jednu kartu/okno, zavřením se Firefox úplně zavře. Pokud nechcete zavřít Firefox, zavřete buď jednotlivou kartu/okno (pokud máte otevřeno více než jednu), nebo jednoduše přejděte na domovskou stránku nebo jiný web, pokud chcete opustit web, na kterém se právě nacházíte.
 • Otázka Jak posílám stránku e -mailem příteli pomocí tohoto prohlížeče? Firefox k tomu má tlačítko. Přejděte na „přizpůsobit“, jak ukazuje část 3, krok 4 tohoto článku. Najděte ikonu 'e -mailový odkaz', kliknutím a podržením ji přetáhněte na požadované místo (například panel nástrojů v horní části okna). Vyberte „Ukončit přizpůsobení“. Od této chvíle bude tlačítko vždy k dispozici a nemusíte to dělat znovu. Nyní, když jste na stránce a chcete ji poslat příteli, jednoduše klikněte na symbol s obálkou. Otevře se váš výchozí e -mailový program a stačí zadat e -mailovou adresu vašeho přítele.
 • Otázka Jak bezpečný je Mozilla Firefox? Pro všechny záměry a účely jsou si VŠECHNY internetové prohlížeče z hlediska bezpečnosti stejné. Všichni používají základní software, aby zabránili špatným a dobrým věcem. Mozilla se neliší. V závislosti na typu stránek, které používáte, je však každý náchylný k online virům.
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu otevřít stahování FireFox?
 • Jak mohu změnit předvolby synchronizace v Mozilla Firefox?
 • Když potřebuji, aby záložka zůstala na svém místě ve Firefoxu, ale potřebuji dělat jiné věci současně, jak bych takto provedl více úkolů najednou?
 • Může Mozilla Firefox rušit připojení k internetu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Přidání rozšíření umožní další funkce.
 • Panel nástrojů Google pro Firefox je také k dispozici ke stažení.
 • Můžete také zvážit stažení Thunderbirdu, e-mailového klienta, který můžete také použít ke kontrole webových účtů, jako je Gmail.

reklama

Oznámení

 • Ve Firefoxu 57.0+ Některá rozšíření již nejsou kompatibilní, takže si před aktualizací prohlížeče dávejte pozor. Pokud ve svém seznamu doplňků vidíte nějaká deaktivovaná rozšíření, budete muset hledat alternativní rozšíření, pokud nějaké existuje.
 • Některá nastavení se mohou v prohlížeči Firefox kdykoli změnit.
 • Pro slušný zážitek se ujistěte, že máte vždy dvojnásobek minimálních specifikací nebo alespoň dvojnásobek RAM v závislosti na vašem operačním systému.

Populární Problémy

Jak přimět každou dívku, aby tě chtěla políbit. Zjistit, kdy je správný čas políbit dívku, může být matoucí. Možná si nejste jisti, jestli vás vidí jen jako přítele, nebo možná jen nevíte, jestli je připravena se políbit. Pokud si chcete vzít ...

Jak hrát hry Wii z USB disku nebo Thumb Drive. Tento wikiHow vás naučí hrát hru Wii ze souboru, který je uložen na USB flash disku, nikoli na disku. Mějte na paměti, že to funguje na klasickém Wii, ale ne na Wii ...V nedávném rozhovoru Ronnie O'Sullivan tvrdil, že k získání dalšího titulu bude muset hrát jako Novak Djokovic. Brit se dříve srovnával s Rogerem Federerem, vzhledem k jeho věku a stupni, kterého dosáhl ve své kariéře.

25. stát Appalachian usiluje o své 10. vítězství, když v sobotu hostí stát Texas. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Zion Williamson debutuje v NBA, když se Pelikáni v pondělí utkají s Hawks v přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Novak Djokovic a Dominic Thiem měli na Instagramu hravou náladu a komentovali příspěvek na výměnu účesu ATP. Rakušan mu nedávno přidal do vlasů blonďaté šmouhy, zatímco Djokovič měl vždy silný buzzcut.