Jak použít kámen na pizzu

Pizzový kámen je velká kruhová varná deska vyrobená z keramiky, kamene nebo soli. Ačkoli jsou určeny k vaření pizzy, jako byste používali cihlovou troubu, pizza kameny jsou také skvělé pro výrobu čerstvého chleba, sušenek a dalších položek.Část 1 ze 4: Použití Pizza Stone

 1. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 1

  1 Umístěte pizzový kámen do konvenční trouby. Pro vaření pizzy a sušenek je ideálním místem horní rošt uprostřed. Pro vaření chleba, sušenek a dalších předmětů je lepší prostřední rošt uprostřed.
 2. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 2

  2 Začněte studenou troubou. Studený kámen na pizzu nikdy nedávejte do horké trouby, protože se může vlivem tepelného šoku rozbít.
  • Ve skutečnosti nikdy nevystavujte pizzový kámen rychlým změnám teploty. Umístění a mražená pizza na pizzovém kameni je téměř stejně pravděpodobné, že povede k rozbitému kameni, jako když položíte studený kámen do horké trouby. Raději si uvaříte mraženou pizzu přímo na stojanu.
 3. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 3

  3 Předehřejte troubu (je-li to nutné) s pizzovým kamenem.
 4. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 4

  4 Položte jídlo na pizza kámen pomocí pizzového pádla. Nemažte ani nemastěte. U chleba a kůrky na pizzu možná budete chtít přidat trochu kukuřičné mouky, aby se odstranilo.
  • Zvyknout si může chvíli trvat, ale pádlo na pizzu je užitečný nástroj, zejména pro přenos tepelně neupraveného těsta na pizzu na kámen. Existují tři různé druhy peelingů-dřevěné slupky s krátkou rukojetí, dřevěné slupky s dlouhou rukojetí a kovové slupky. Pro průměrného člověka, který vaří doma, bude pravděpodobně nejlépe fungovat dřevěná slupka s krátkou rukojetí.
  • Pokud nechcete pod těsto použít kukuřičnou mouku, můžete také použít mouku. Rýžová mouka je skvělý způsob, jak zajistit, aby se těsto nelepilo na pádlo.
 5. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 5

  5 Pizzový kámen nechte v troubě, alespoň dokud úplně nevychladne. Vůbec ho nemusíte odstraňovat, protože může přispět k „efektu cihlové pece“, který ve skutečnosti vaší troubě pomůže udržet a šířit teplo rovnoměrněji. Přímo na kámen můžete pokládat nádobí, hrnce, pánve, plechy na sušenky atd. reklama

Část 2 ze 4: Čištění kamene na pizzu

 1. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 6

  1 Pomocí nářadí jako kovové špachtle odstraňte veškeré jídlo, které je přilepené na povrchu kamene. Samozřejmě to udělejte až poté, co jste si jisti, že je pizza kámen dostatečně chladný na to, aby se s ním dalo manipulovat.
 2. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 7

  2 Nikdy nepoužívejte mýdlo na pizzu. Kámen na pizzu lze vyčistit a zcela opláchnout vodou. Čistou houbou setřete veškeré zbývající potraviny nebo špínu pouze vodou. Nepokoušejte se odstranit usazené oleje - je to zcela zbytečné. Ponechání olejů na kameni ve skutečnosti pomáhá kámen zkorenit a proměnit jej v hladší a snadněji použitelný předmět.
 3. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 8

  3 Nenechte kámen na pizzu namočit ve vodě příliš dlouho. Jednoduché jednorázové přehrání je pravděpodobně více než dost. Pokud kámen na pizzu absorbuje příliš mnoho vlhkosti, když se namáčí v dřezu, může při příštím zahřátí v troubě prasknout.
 4. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 9

  4 Nedělejte si starosti s tím, že se kámen na pizzu pošpiní. Skvrny na vašem pizzovém kameni jsou normální a téměř nevyhnutelné. Navíc jsou jako čestný odznak nebo zkušenostní body - něco, na co poukazujete jako ospravedlnění svých kuchařských schopností.
 5. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 10

  5 Po vyčištění vložte kámen zpět do trouby nebo jej uložte na bezpečné místo s velmi malým provozem. Pizzový kámen můžete uložit do trouby, i když pečete jiné položky. Stačí je upéct na samotný kámen. U těžších předmětů, jako je pečeně, přesuňte před vařením pizzový kámen do spodního koše. reklama

Část 3 ze 4: Získání Makeshift Pizza Stone

 1. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 11

  1 Pečlivě změřte vnitřek trouby. Než vyberete svůj kámen, měli byste vědět, s jak velkým prostorem musíte pracovat. Nakopnete se, když si koupíte kámen a pak si uvědomíte, že vaše trouba na to není dost velká.
 2. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 12

  2 Pro svůj provizorní kámen na pizzu hledejte neglazovaný lomový kámen. Komerční pizza kameny mohou být docela drahé. Pokud jste konečný typ člověka a staráte se pouze o chuť vaší pizzy, ne o vzhled vašeho kamene, můžete si koupit lomový kámen za přibližně 5 až 10 $. Můžete začít hledat v jakémkoli obchodě s domácími potřebami, jako je Home Depot nebo Lowe's.
  • Podívejte se na hliněné nebo břidlicové dlaždice, konkrétně při hledání kamene. Terakotová dlažba funguje opravdu dobře, stejně jako většina kamenů, které jsou označeny jako „veškerá přírodní hlína a břidlice“.
 3. Obrázek s názvem 345757 13

  3 Když hledáte lomový kámen, vyberte si neglazované lomový kámen. Glazované lomové kameny obsahují olovo, které je jedovaté a obecně se mu je třeba vyhýbat ve všech předmětech na vaření.
 4. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Step 14

  4 Rozhodněte se, zda chcete koupit jeden velký kámen nebo několik menších kamenů. Ačkoli jeden větší kámen může být estetičtější, několik menších kamenů může být nakonec univerzálnější. Můžete umístit několik menších kamenů na různé rošty ve vaší troubě; Budou absorbovat teplo, což znamená, že můžete vypnout troubu a nechat teplo vyzařovat z kamenů, aniž byste spálili další energii. S několika menšími kameny se teplo rovnoměrněji rozptýlí.
 5. Obrázek s názvem Use a Pizza Stone Krok 15

  5 Provizorní kámen na pizzu použijte stejně jako jakýkoli komerční kámen na pizzu. Vychutnejte si pizzu, francouzský chléb, sušenky, bagely a mnoho dalšího. reklama

Část 4 ze 4: Pokud se pizza stále posouvá z kůry

 1. Obrázek s názvem 345757 16

  1 Pizzu vytvarujte na slupce tak, jak ji máte rádi.
 2. Obrázek s názvem 345757 172 Těsto nezapíchejte vidličkou, aby v troubě nebublalo.
 3. Obrázek s názvem 345757 18

  3 Nedávejte na něj polevy.
 4. Obrázek s názvem 345757 194 Posuňte těsto samotné na kámen. Vařte asi pět minut.
 5. Obrázek s názvem 345757 20

  5 Vytáhněte z trouby pomocí slupky.
 6. Obrázek s názvem 345757 216 Vložte ingredience na napůl uvařené těsto. Napůl uvařenou kůrku by mělo být mnohem snazší sklouznout z kůry a zpět do trouby navzdory nadměrné hmotnosti. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu použít kromě slupky? Použijte zadní stranu plechu na pečení, plech na pečení nebo jakýkoli plochý talíř nebo desku, kterou máte.
 • Otázka Mám vařit na ploché nebo rýhované straně? Použijte plochou stranu. Někteří lidé doporučují použít drážkovanou spodní stranu na mraženou pizzu, aby se minimalizoval kontakt s kamenem a zabránilo se tak lámání kamene tepelným šokem, ale to poráží smysl použití kamene. Je lepší pizzu rozmrazit a nechat ji v plném kontaktu s plochou stranou.
 • Otázka Na co se ve výše uvedeném článku odkazuje? Kůra je velká plochá deska nebo plech s dlouhou rukojetí pro vyjímání pizzy z trouby.
 • Otázka Při jaké teplotě vařím pizzu na svém kameni? Někteří lidé dělají tak horké, jak jim trouba půjde. Určitě ne pod 400F.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob ohřevu zbylé pizzy? Plátky pizzy dejte na rozpálenou pánev, aby těsto znovu křuplo. Po několika minutách dejte na pánev pokličku, aby se sýr rozpustil.
 • Otázka Vložil jsem omylem kámen na pizzu do myčky. Dá se to nějak opravit nebo je to zničené? Opláchněte ji pod tekoucí vodou, abyste odstranili co nejvíce nahromaděného mýdla. Poté vložte suchý kámen pokojové teploty do studené trouby a zahřejte jej na přibližně 400 F. Necháme péct 30 min. Udělejte to několikrát a mělo by to spálit všechny nečistoty a dostat váš kámen zpět do dobrého funkčního stavu.
 • Otázka Jak přenesu kynuté těsto na kámen, aniž bych ho zničil? Na slupku naneste vrstvu krupice a nasuňte ji přímo na kámen.
 • Otázka Mohu použít kráječ na pizzu na kámen, nebo ho to vyleptá? Vyhněte se krájení, přeneste pizzu a nakrájejte ji na jiný povrch.
 • Otázka Mohu ohřát pizzový kámen v mikrovlnné troubě? Ne. Použijte troubu.
 • Otázka Jak dlouho by měl být kámen na pizzu předehříván? Jednoduše vložte do trouby, zatímco se trouba předehřívá. Když je trouba zahřátá, váš kámen na pizzu se předehřeje.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Potřebuji okořenit nový kámen na pizzu?
 • Hnědne kámen na pizzu kůrku na pizzu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se rozhodnete uložit svůj pizzový kámen mimo kamna, uvědomte si, že je křehký. Skladujte naplocho v oblasti, kde je nepravděpodobné, že spadne.

reklama

Varování

 • Na kámen nepoužívejte nůž ani kráječ na pizzu. Před řezáním vždy přeneste předmět na chladicí povrch. Nářadí na krájení se poškodí tím, že bude použito na kámen na pizzu, i když na kámen na pizzu neublíží.
reklama

Populární Problémy

Hostitelka Jade Catta-Peta poskytuje rekapitulaci týdne v popkultuře na The Soup.Iowa a Michigan se v sobotu setkají v bitvě Top 20 Big Ten. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.Jak spravovat PŘIDAT. U poruchy pozornosti (ADD) není jednotlivec - dítě nebo dospělý - schopen udržet a soustředit svou pozornost. Neschopnost soustředit se lze pozorovat během velmi raných let a dětství, ale zejména ...

Získejte všechny informace o finále ATP 2019.Denis Shapovalov se v úvodním kole 2020 French Open utká s Gillesem Simonem. Francouz odešel do důchodu se zraněním v jejich jediném předchozím zápase na turné.Jak říci „Jste vítáni“ ve francouzštině. Možná už víte, že „merci“ (mair-see) znamená ve francouzštině „děkuji“. Ale kromě poděkování ostatním byste také měli vědět, jak reagovat, když vám někdo řekne „milosrdenství“. Ve většině neformálních ...