Jak používat nit Voodoo

Nit Voodoo je kompresní pás, který můžete použít ke zvýšení pohyblivosti a flexibility ve vašem těle. Můžete jej také použít k přípravě těla na cvičení. Omotejte pásek u boku, abyste zvýšili pohyblivost kyčle a protáhli bolavé boky. Pás můžete také použít na chodidla a kotníky, abyste zvýšili flexibilitu a připravili se na běh. Použití pásku na zápěstí, předloktí a kolena vám může pomoci zmírnit bolest při práci rukama nebo během.

Metoda 1 z 5: Jeho použití pro kyčelní mobilitu

 1. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 1

  1 Spusťte nit voodoo těsně pod bokem. Umístěte konec nitě na stehna a poté jednou oviňte nit. Neměli byste jej balit tak pevně, jak je to jen možné - použijte přibližně polovinu natažení/napětí, které je v pásmu k dispozici.
 2. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 2

  2 Pokračujte v ovíjení pásku přes stehno. Začněte pásek překrývat a pokračujte v ovíjení kolem stehna. Měli byste použít přesah asi 2,5 cm. Pokud začnete pociťovat mravenčení nebo bolest, obalujete se příliš pevně.
 3. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 3

  3 Zastrčte konec pásma pod předchozí pruh. Jakmile se dostanete na konec nitě, budete jej muset zajistit, aby se pás neuvolnil. Vezměte asi 5 palců (2 palce) konce pásky, vytáhněte ji a poté ji zasuňte pod předchozí pruh.
 4. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 4

  4 Švihnutou nohou houpejte dozadu a dopředu. Pro vyvážení použijte nohu, která není omotaná, s kolenem mírně pokrčeným. Poté začněte jemně švihat nohou, která je omotaná od boku. Měli byste cítit, jak se vám kyčle prodlužuje, zvláště když se houpete dopředu. Tento pohyb opakujte pro 15 až 20 opakování.
 5. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 5

  5 Otočte svou nitě nohu ze strany na stranu. Postavte se tak, aby chodidlo kotevní nohy bylo mírně za boky. Poté houpající se nohou položte před kotevní nohu ze strany na stranu. Vaše noha by měla při výkyvu svírat úhel 30 až 45 stupňů. Opakujte to po dobu 30 sekund.
 6. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 6

  6 Proveďte 5 až 10 dřepů. Postavte se s nohama jen více než na šířku ramen. Vaše chodidla by měla směřovat mírně od středu. Poté dřepněte tak, aby se vaše kolena rozšířila těsně nad chodidla a zadek se téměř dotýkal podlahy. Proveďte 5 až 10 dřepů, dřepte co nejhlouběji.
 7. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 7

  7 Proveďte boční výpad. Postavte se nohama více než na šířku ramen. Poté se vrhněte na stranu niti s nitmi. Vaše chodidla by se neměla hýbat - výpad by měl vycházet z vašich boků. Proveďte 5 až 10 opakování.
 8. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 8

  8 Odstraňte pásek. Neměli byste voodoo nit používat déle než 2 minuty najednou. Jakmile sadu dokončíte, okamžitě odstraňte pásek.
 9. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 9

  9 Cvičení opakujte pomocí voodoo nitě na druhém boku. Pokud chcete zvýšit pohyblivost v obou bocích, zabalte druhý bok do niti. Poté proveďte každé cvičení na tomto boku. reklama

Metoda 2 z 5: Zvýšení mobility kotníků

 1. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 10

  1 Začněte v sedě. Nejsnadnější je zabalit si nohu a kotník, když sedíte. Můžete sedět na židli nebo cvičební lavici. Pak překřižte nohu, kterou omotáváte přes druhou nohu. Nohu byste měli opřít těsně nad kotník, abyste se mohli dostat ke kotníku a zabalit ho.
 2. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 11

  2 Začněte ovíjet u klenby nohy. Umístěte konec nitě na horní část chodidla u vaší klenby. Poté asi 3krát obtočte nit kolem nohy a pomalu se pohybujte směrem k patě.
  • Zajistěte, aby vaše noha zůstala v neutrální poloze, když omotáte nohu a kotník.


 3. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 12

  3 Přeskočte patu a začněte si omotávat kotník. Jakmile dosáhnete paty, nechejte rukama trochu nitě a začněte omotávat kotník.
  • Budete muset přeskočit patu, abyste se ujistili, že máte stále dostatečný rozsah pohybu na vypracování kotníku.
 4. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 13

  4 Znovu zabalte nit do nohy. Jakmile si omotáte kotník, pokračujte v balení nitě po lýtku. Stále byste měli používat asi 50% napětí. Jakmile dojdete na konec nitě, zastrčte konec pod předchozí pruh.
 5. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 14

  5 V sedě se ohýbejte a otáčejte kotníkem. Jakmile je vaše noha zabalená, natáhněte nohu tak, aby byla chodidlo mimo zem, ale koleno bylo stále mírně pokrčené. Ohněte nohu dozadu a poté ji namiřte dopředu. Poté můžete kotník otočit a pohybovat jím ve směru i proti směru hodinových ručiček. Ohněte a otočte kotník asi 1 minutu, abyste zahřáli tkáň.
 6. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 15

  6 Proveďte zvednutí prstů. Postavte se nohama na šířku ramen. Potom pomalu zvedněte paty ze země, přičemž váhu svého těla nesete na prstech. Jakmile dosáhnete vrcholu rozsahu pohybu, pomalu sklopte paty zpět na zem. Poté je znovu zvedněte ze země. Udělejte to po dobu 20 sekund.
 7. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 16

  7 Proveďte dorzální flexi. Jakmile provedete zvednutí prstů po dobu 20 sekund, přidejte na konec dorzální flexi. Když spustíte paty zpět dolů, mírně se pokrčte v koleni a snižte tělo, dokud vaše kolena nebudou těsně nad chodidly. Potom zvedněte tělo zpět, sundejte závaží z paty a zvedněte prst. Celý tento postup opakujte asi 20 sekund.
 8. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 178 Hop na několik sekund. Jakmile roztáhnete a natáhnete kotníky, vyskočte na obě nohy a zvedněte je z podlahy. To dobře zahřeje tkáň, pokud plánujete vyrazit na běh po.
 9. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 18

  9 Odstraňte pásek. Jakmile dokončíte cvičení, sundejte pásek. Nechcete ho mít zapnutý déle než 2 minuty najednou. Pokud chcete zvýšit pohyblivost obou kotníků, zabalte druhý kotník a opakujte všechna cvičení. reklama

Metoda 3 z 5: Flossing zápěstí a předloktí

 1. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 191 Držte pásek v ruce a začněte si omotávat zápěstí. Držte konec pásky v ruce, kterou chcete zabalit. Poté použijte 50 až 75 procent napětí a začněte si omotávat zápěstí a mírně překrývejte pásek.
 2. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 20

  2 Zabalte nit až k lokti a poté zpět dolů. Mírně překrývejte nit, jak ji omotáváte paží od zápěstí. Jakmile dosáhnete asi 5 palců od lokte, otočte směr a začněte nit omotávat zpět předloktím směrem k zápěstí.
  • Jakmile skončíte, zastrčte poslední pás pod předchozí pásmo.
 3. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 213 Otočte paží ze spodní polohy dozadu za rameno. Postavte se s paží zavěšenou na boku. Pak švihněte paží nahoru a stočte ji, jako byste zvedali závaží, dokud se ruka nedotkne ramene. Poté se vraťte do výchozí polohy a pohyb opakujte.
 4. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 22

  4 Proveďte prodloužení zápěstí o zeď. Natáhněte paži tak, aby vaše dlaň byla nahoře a loket byl téměř úplně rovný. Poté přitlačte ruku na rovný povrch - nejlepší je zeď. Uvolněte zápěstí, když ho odtáhnete od zdi. Poté pohyb zopakujte.
  • Ujistěte se, že vaše rameno zůstává v neutrální poloze - netlačte tak silně, aby se vaše rameno pohybovalo.
 5. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Krok 235 Proveďte prodloužení zápěstí o podlahu. Klekněte si s oběma koleny na podlaze s nohama a chodidly nataženými za sebou. Začněte s nataženýma rukama a dlaněmi vzhůru. Poté se ohněte dopředu a položte dlaně na podlahu tak, aby vaše prsty směřovaly dozadu k vašim chodidlům. Pomalu houpejte vpřed a vzad na rukou a kolenou, abyste prodloužili zápěstí.
  • Ruce můžete také obrátit tak, aby horní část vašich rukou byla na podlaze, zatímco prsty směřují zpět k vašim nohám.
  reklama

Metoda 4 z 5: Flossing vaše ramena

 1. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 24

  1 Požádejte kamaráda, aby vám omotal rameno. Postavte se s paží opřenou o rameno přítele. Vaše rameno a paže by měly být v neutrální poloze - neměly by být nijak natažené ani ohnuté. Měli by umístit konec nitě na horní část ramene, mírně dolů od horního kloubu. Zabalte ho jednou pro kotevní pásek, pak použijte 50 procent napětí, abyste pokračovali v balení.
  • Můžete začít cítit okluzi - určitý tlak a brnění v ruce - to je v pořádku pro tento konkrétní zábal.
  • Ujistěte se, že obalují konec pod předchozím proužkem.
 2. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 252 Ohněte a natáhněte paži. Postavte se nohama na šířku ramen, s paží po boku a prsty směřujícími k zemi. Poté zvedněte paži nahoru a sahejte směrem ke stropu. Pak švihněte paží dolů a dozadu, přičemž paži svíráte asi 30stupňový úhel. Opakujte to pro 10 až 15 opakování.
 3. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 26

  3 Otočte ruku přes tělo. Začněte s paží nataženou do strany. Loket by měl být téměř rovný. Poté otočte paží přes tělo tak, aby byla rovnoběžná s hrudníkem, a držte loket rovně. Poté otočte paží zpět tak, aby byla natažená po vašem boku. Tento pohyb opakujte 15 až 20 opakování.
 4. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 274 Provádějte průchody držením hůlky nebo hmoždinky. Držte před sebou klacek nebo hmoždinku tak, aby vaše paže byly od sebe na šířku ramen. Zvedněte hmoždinku nahoru a přes hlavu a natáhněte ruce za tělo. Poté dejte hmoždinku zpět dopředu. Opakujte to pro 15 až 20 opakování.
 5. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 28

  5 Pomocí hmoždinky přitlačte nad hlavu. Držte hmoždinku rukama těsně nad sebou na šířku ramen. Zvedněte hmoždinku tak, abyste ji drželi nad a mírně za hlavou. Poté ohněte lokty a sundejte hmoždinku dolů, dokud nebude spočívat na zátylku. reklama

Metoda 5 z 5: Použití Voodoo Floss pro bolest kolen

 1. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 291 Začněte omotávat koleno pod kolenem kvůli bolesti předního kolena. Přední bolest kolena se vyskytuje v přední a střední části kolena. Vlákno začněte těsně pod kolenem. Omotejte nit kolem kolena, pohybujte se směrem ke stehnu a překrývejte každý pás. Zastrčte konec do předchozí kapely.
 2. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 30

  2 Začněte omotávat nohu nad kolenem kvůli bočním bolestem kolene. Nit začněte na vnější straně nohy. Poté vytáhněte nit z vnější strany kolena, přes nohu a směrem dovnitř stehna. Pokračujte v ovíjení a postupujte směrem dolů k horní části kolena. Zastrčte konec do předchozí kapely.
  • Neměli byste si koleno balit, pokud vás bolela kolena. Celý pásek by měl být omotán kolem vaší nohy těsně nad kolenem.
 3. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 313 Použijte voodoo nit pod kolenem pro bolest pod kolenem. Nit používejte na vnější straně nohy, těsně pod kolenem. Poté jej omotejte přes přední část nohy a postupujte směrem k vnitřní straně stehna. Překryjte nit, jak ji zabalíte, a zastrčte konec do předchozího pásma.
 4. Obrázek s názvem Use Voodoo Floss Step 32

  4 Proveďte 20 až 30 dřepů. Postavte se nohama těsně nad sebe na šířku ramen. Udržujte záda rovná, ohněte se v kolenou, dokud nebudou těsně nad vašimi chodidly. Poté zatlačte do země a zvedněte tělo zpět nahoru. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ačkoli neexistují vědecké studie prokazující účinnost nebo bezpečnost používání tohoto nástroje, mnoho lidí zažilo výhody zvýšené pohyblivosti a snížení bolesti kloubů při používání těchto pásů vhodným a doporučeným způsobem.

reklama

Varování

 • Pokud máte neustálé bolesti i po použití nitě, navštivte lékaře.
 • Pokud začnete cítit jakoukoli bolest, brnění nebo okluzi v části těla, kterou obalujete, okamžitě rozbalte nit.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Dominic Thiem měl zlomový rok nejen v tenise, ale i v trendech vyhledávání na Google. Rakušan byl letos nejvyhledávanější celebritou a 4. nejvyhledávanějším výrazem ve své domovské zemi.Jak neztloustnout na antikoncepci. Možná jste už slyšeli, že antikoncepce způsobuje přibírání na váze a u některých lidí může dojít i k pár kilům. Většinu času je přírůstek hmotnosti na pilulce způsoben změnami ve vašich návycích ...Jak získat práci, když jste nevidomí nebo zrakově postižení. Najít práci může být obtížné pro každého. To však může platit zejména pro nevidomé a slabozraké. Protože spousta práce předpokládá, že lidé mají funkční využití ...Nejlepší krasobruslaři světa se ve Vancouveru sejdou na finále Velké ceny, které končí sezónu. Zde je návod, jak sledovat událost online.

Reilly Opelka v sobotu přišla s dalším nejvyšším výkonem sloužícím k vyslání Stefanose Tsitsipase v semifinále National Bank Open 2021.