Jak se dobrovolně podávat na Den díkůvzdání

Den díkůvzdání se točí kolem jídla a rodiny, ale mnoho lidí nemá přístup k velkým tradičním krocanům a rodinným setkáním, která jsou synonymem této dovolené. Pokud se chystáte na Den díkůvzdání vrátit, dobrovolná služba servírování jídla je způsob, jak lidem, kteří to potřebují, přinést rozveselené a chutné jídlo. Věnováním díkůvzdání pomoci druhým bude váš den obohacující, smysluplný a plný účelu.

Metoda 1 ze 2: Servírování jídel v útulku, polévkové kuchyni nebo na akci

 1. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 1

  1 Vyhledejte online vývařovnu nebo banku s potravinami online. V celé zemi existují polévkové kuchyně a potravinové banky, které provozuje řada různých organizací. Chcete -li najít někoho ve svém okolí, přejděte online a vyhledejte „vývařovny ve [vašem městě]“. Vyhledejte někoho, kdo je poblíž, a přijme dobrovolnickou pomoc. Mezi organizace provozující polévkové kuchyně nebo služby na Den díkůvzdání patří:
  • Červený kříž
  • Krmení Ameriky
  • Potravinářské komory
  • Polévková kuchyně
  • Místní kostely
  • Domovy pro seniory
  • Přístřešky pro bezdomovce


 2. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 2

  2 Zavolejte jim a zeptejte se na příležitosti dobrovolníků na Den díkůvzdání. Chcete -li zjistit, zda vaše vývařovna přijímá dobrovolníky, jednoduše jim zavolejte několik týdnů předem. Zeptejte se, zda existují nějaké příležitosti, jak pomoci na Den díkůvzdání, a zda budete muset přijít na nějaké školení předem.
  • Ne všechny vývařovny a potravinové banky přijímají dobrovolníky na Den díkůvzdání a o svátcích. Přestože si pomoci váží, někdy dávají přednost tomu, aby pracovali pouze předem vyškolení a zkušení dobrovolníci. Pokud tomu tak je, zjistěte, zda můžete pomoci i jiným způsobem, například darováním.

  Spropitné: Pokud vaše vývařovna nepotřebuje dobrovolníky na Den díkůvzdání, ptejte se na příležitosti po zbytek roku. V jiných ročních obdobích často potřebují více pomoci, dokonce více než o prázdninách. Pokud trénujete dříve v tomto roce, možná budete moci být dobrovolníky na Den díkůvzdání.

 3. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 3

  3 Pozvěte rodinu a přátele, aby se k vám přidali. Přivést rodinu a přátele k dobrovolnictví je skvělý způsob, jak šířit ducha dávání zpět a využít této příležitosti ke společnému trávení času. Může vám také pomoci cítit se pohodlněji, pokud jste nikdy předtím dobrovolně nepodávali jídla.
  • Poté si můžete promluvit o této zkušenosti, diskutovat o tom, jak jste se cítili a jaké to bylo mluvit s lidmi, kteří by se mohli potýkat s chudobou. Společné zpracování vašich pocitů vám všem může pomoci získat více z vaší dobrovolnické činnosti.
  • Než vezmete děti, nezapomeňte se zeptat.
 4. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 4

  4 Noste čisté oblečení, které dodržuje pokyny kuchyně. Různé organizace a události budou pravděpodobně mít své vlastní zásady oblékání, ale obecně byste měli nosit pohodlné boty se zavřenou špičkou a vlasy si svázat. Buďte připraveni nosit také síťku na vlasy a rukavice pro jídlo, které obvykle poskytuje organizace. Nechte doma také prsteny a ruční šperky.
  • Nezapomeňte si umýt ruce před a po směně a po použití koupelny.
  • Pokud jste nemocní, zůstaňte doma. Nechcete vystavovat klienty ani kolegy dobrovolníky zárodkům.
 5. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 5

  5 Ukažte se, že jste připraveni udělat, co je potřeba. Možná budete požádáni, abyste otevřeli boxy, třídili jídlo, myli nádobí, podávali nebo vařili. Zeptejte se, kde je vaše pomoc nejvíce potřebná, a dokončete své úkoly s dobrým přístupem, bez ohledu na to, jaké jsou. I když nevaříte nebo nesloužíte, ve speciální den stále něco změníte.
  • Pokud dokončíte úkol, zeptejte se, co dalšího můžete udělat, abyste mu pomohli.
  • Pokud máte nějaká fyzická omezení, dejte o tom předem vědět organizátorům.
 6. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 6

  6 Udržujte svůj pracovní prostor čistý a čistý. Pokud pracujete s jídlem, používejte čisté nádobí a rukavice pro stravování. Až budete hotovi, vyhoďte zbytky do pravé nádoby, umyjte si nářadí a otřete pult. Péče o vaši oblast bude úhledná pro dalšího člověka, který tam pracuje, a udržuje kuchyni čistou a reprezentativní.
  • I když nepracujete s jídlem, udržování čistoty ve vaší oblasti ukazuje respekt k práci a klientům, kterým sloužíte.
 7. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 7

  7 Pokud je to možné, posaďte se a po směně si promluvte s hosty. Pokud můžete, seznamte se s lidmi, kterým sloužíte. Zeptejte se, zda můžete mluvit s lidmi, když si přijdou pro jídlo, nebo zda si s nimi poté můžete posedět a popovídat si. Usmívejte se, přivítejte je, zeptejte se, jak se jim daří, a poslouchejte jejich příběhy.
  • Chovejte se k hostům normálně, projevujte soucit a přátelství, ale ne soucit. Můžete například říci něco jako: „Šťastné díkůvzdání! Jsme rádi, že jsi přišel. Jak se dnes máš? “
  reklama

Metoda 2 ze 2: Rozvoz jídel na Den díkůvzdání

 1. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání, krok 8

  1 Vyhledejte ve svém okolí možnost dobrovolného rozvozu jídla na Den díkůvzdání. Další možností podávání jídel na Den díkůvzdání je dobrovolnictví se službou rozvozu jídla. Hledejte online a najděte ve svém okolí službu rozvozu jídla, která rozesílá klientům jídla na Den díkůvzdání.
  • Hledejte místní pobočky organizací a programů jako Meals on Wheels, Fed40, Medicaid nebo náboženské organizace jako Society of St. Vincent de Paul. Existují také sezónní organizace, které rozdávají jídlo pouze na Den díkůvzdání a prázdnin, takže je také vyhledejte.
 2. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání, krok 9

  2 Chcete -li být dobrovolníkem, kontaktujte organizaci telefonicky nebo se zaregistrujte online. Jakmile najdete místní organizaci, zavolejte jim a zjistěte, zda nepotřebují dobrovolníky na Den díkůvzdání. Můžete také zkontrolovat na jejich webových stránkách a zjistit, zda se můžete zaregistrovat pomocí online formuláře. Budete muset zadat své jméno a adresu spolu s vaší dostupností a pozicí dobrovolníka, kterou byste nejraději měli.
  • Nejlepší je zavolat nebo se zaregistrovat alespoň několik týdnů před Dnem díkůvzdání, v případě, že potřebujete další školení nebo jsou počet míst omezený.
  • Některé organizace mohou upřednostňovat, abyste měli zkušenosti s doručováním domů před jízdou na Den díkůvzdání. Pokud tomu tak je, zeptejte se, zda můžete trénovat dříve v průběhu roku, nebo se podívejte, jak můžete pomoci i jinými způsoby, například darováním peněz nebo jídla.
 3. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání, krok 10

  3 Zaregistrujte se k rozvozu jídel, pokud chcete jezdit a mluvit s klienty. Rozvoz jídel je jednoduchý a obohacující a je skvělou volbou, pokud chcete jezdit po městě a komunikovat s klienty tváří v tvář. Rozvoz jídla je pro většinu programů největší potřebou, takže víte, že uděláte velký rozdíl.
  • Je to také dobrá volba, pokud chcete pomoci při servírování jídla, aniž byste byli součástí procesu přípravy jídla.
  • Některé organizace mohou chtít, abyste před doručením provedli kontrolu pozadí
 4. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání, krok 11

  4 Jeďte na programové stránky a sledujte trasu, abyste doručili svá jídla. Každý program funguje trochu jinak, ale jako dobrovolník rozvozu jídla se budete muset ukázat na místě, vyzvednout několik jídel a doručit je pomocí trasy, kterou program navrhne. Měli byste mít podrobné pokyny a pokyny, které vám řeknou, jak doručit jídla, a tipy, co říci klientům.

  Spropitné: Když doručujete, usmívejte se na klienty, dejte jim jídlo a popřejte jim šťastný Den díkůvzdání. Můžete si s nimi krátce popovídat o prázdninách, jídle nebo o tom, jak se jim daří, ale nezaberte příliš mnoho času - máte k dispozici jiná jídla a oni si možná budou chtít jídlo užít se svou rodinou.

 5. Obrázek s názvem Dobrovolník k podávání jídel na Den díkůvzdání Krok 12

  5 Pokud nemůžete řídit, pracujte na místě nebo v kuchyni. Pokud nemáte přístup k autu nebo raději připravujete jídlo a pomáháte s organizací než řídit, mnoho organizací má také možnosti pracovat na místě. Můžete připravit a zabalit jídlo, pomoci přiřadit trasy nebo dokonce pracovat na kontrole dobrovolníků, kteří přijdou.
  • Zeptejte se předem, abyste zjistili, jaké je časové nasazení pro tyto alternativní pozice. Některé mohou skončit brzy ráno, zatímco jiné mohou trvat déle.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zeptejte se organizace předem, jestli chcete s sebou vzít děti na pomoc. Některé programy vítají děti, zatímco jiné žádají, aby zůstaly doma.

reklama

Populární Problémy

Španěl Pablo Carreno Busta zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti japonské Yasutaka Uchiyama. Carreno Busta postoupil do semifinále US Open v roce 2017 a začne jako favorit.

Semifinalistka Wimbledonu 2018 neprošla úvodním kolem, protože Su-Wei Hsieh si zajistila pohodlnou výhru dvou setů.

Jak jíst chřest. Chřest lze jíst mnoha způsoby. Můžete podávat teplé, studené, syrové nebo vařené. Můžete jej použít k vyplnění hlavního předkrmu, nebo jej můžete podávat jako přílohu. Dobře se mísí do polévek, salátů, kastrolů a ...

Patelární tendonitida je odborný termín pro zánět šlachy, který prochází kolenem. Je to velmi časté zranění mezi sportovci, zejména běžci, skokani a vzpěrači. Špatná tendonitida je bolestivá a může vás dostat ven ...

Jako učitel může být složité vybírat si oblečení, díky kterému budete působit profesionálně a přístupně ke svým studentům. Ačkoli mnoho škol má dress code pro studenty, obvykle nemají jasný pro učitele nebo pedagogy ....