Jak se dobrovolně podávat na Den díkůvzdání

Den díkůvzdání se točí kolem jídla a rodiny, ale mnoho lidí nemá přístup k velkým tradičním krocanům a rodinným setkáním, která jsou synonymem této dovolené. Pokud se chystáte na Den díkůvzdání vrátit, dobrovolná služba servírování jídla je způsob, jak lidem, kteří to potřebují, přinést rozveselené a chutné jídlo. Věnováním díkůvzdání pomoci druhým bude váš den obohacující, smysluplný a plný účelu.Metoda 1 ze 2: Servírování jídel v útulku, polévkové kuchyni nebo na akci

 1. 1 Vyhledejte online vývařovnu nebo banku s potravinami online. V celé zemi existují polévkové kuchyně a potravinové banky, které provozuje řada různých organizací. Chcete -li najít někoho ve svém okolí, přejděte online a vyhledejte „vývařovny ve [vašem městě]“. Vyhledejte někoho, kdo je poblíž, a přijme dobrovolnickou pomoc. Mezi organizace provozující polévkové kuchyně nebo služby na Den díkůvzdání patří:
  • Červený kříž
  • Krmení Ameriky
  • Potravinářské komory
  • Polévková kuchyně
  • Místní kostely
  • Domovy pro seniory
  • Přístřešky pro bezdomovce
 2. 2 Zavolejte jim a zeptejte se na příležitosti dobrovolníků na Den díkůvzdání. Chcete -li zjistit, zda vaše vývařovna přijímá dobrovolníky, jednoduše jim zavolejte několik týdnů předem. Zeptejte se, zda existují nějaké příležitosti, jak pomoci na Den díkůvzdání, a zda budete muset přijít na nějaké školení předem.
  • Ne všechny vývařovny a potravinové banky přijímají dobrovolníky na Den díkůvzdání a o svátcích. Přestože si pomoci váží, někdy dávají přednost tomu, aby pracovali pouze předem vyškolení a zkušení dobrovolníci. Pokud tomu tak je, zjistěte, zda můžete pomoci i jiným způsobem, například darováním.

  Spropitné: Pokud vaše vývařovna nepotřebuje dobrovolníky na Den díkůvzdání, ptejte se na příležitosti po zbytek roku. V jiných ročních obdobích často potřebují více pomoci, dokonce více než o prázdninách. Pokud trénujete dříve v tomto roce, možná budete moci být dobrovolníky na Den díkůvzdání.

 3. 3 Pozvěte rodinu a přátele, aby se k vám přidali. Přivést rodinu a přátele k dobrovolnictví je skvělý způsob, jak šířit ducha dávání zpět a využít této příležitosti ke společnému trávení času. Může vám také pomoci cítit se pohodlněji, pokud jste nikdy předtím dobrovolně nepodávali jídla.
  • Poté si můžete promluvit o této zkušenosti, diskutovat o tom, jak jste se cítili a jaké to bylo mluvit s lidmi, kteří by se mohli potýkat s chudobou. Společné zpracování vašich pocitů vám všem může pomoci získat více z vaší dobrovolnické činnosti.
  • Než vezmete děti, nezapomeňte se zeptat.
 4. 4 Noste čisté oblečení, které dodržuje pokyny kuchyně. Různé organizace a události budou pravděpodobně mít své vlastní zásady oblékání, ale obecně byste měli nosit pohodlné boty se zavřenou špičkou a vlasy si svázat. Buďte připraveni nosit také síťku na vlasy a rukavice pro jídlo, které obvykle poskytuje organizace. Nechte doma také prsteny a ruční šperky.
  • Nezapomeňte si umýt ruce před a po směně a po použití koupelny.
  • Pokud jste nemocní, zůstaňte doma. Nechcete vystavovat klienty ani kolegy dobrovolníky zárodkům.
 5. 5 Ukažte se, že jste připraveni udělat, co je potřeba. Možná budete požádáni, abyste otevřeli boxy, třídili jídlo, myli nádobí, podávali nebo vařili. Zeptejte se, kde je vaše pomoc nejvíce potřebná, a dokončete své úkoly s dobrým přístupem, bez ohledu na to, jaké jsou. I když nevaříte nebo nesloužíte, ve speciální den stále něco změníte.
  • Pokud dokončíte úkol, zeptejte se, co dalšího můžete udělat, abyste mu pomohli.
  • Pokud máte nějaká fyzická omezení, dejte o tom předem vědět organizátorům.
 6. 6 Udržujte svůj pracovní prostor čistý a čistý. Pokud pracujete s jídlem, používejte čisté nádobí a rukavice pro stravování. Až budete hotovi, vyhoďte zbytky do pravé nádoby, umyjte si nářadí a otřete pult. Péče o vaši oblast bude úhledná pro dalšího člověka, který tam pracuje, a udržuje kuchyni čistou a reprezentativní.
  • I když nepracujete s jídlem, udržování čistoty ve vaší oblasti ukazuje respekt k práci a klientům, kterým sloužíte.
 7. 7 Pokud je to možné, posaďte se a po směně si promluvte s hosty. Pokud můžete, seznamte se s lidmi, kterým sloužíte. Zeptejte se, zda můžete mluvit s lidmi, když si přijdou pro jídlo, nebo zda si s nimi poté můžete posedět a popovídat si. Usmívejte se, přivítejte je, zeptejte se, jak se jim daří, a poslouchejte jejich příběhy.
  • Chovejte se k hostům normálně, projevujte soucit a přátelství, ale ne soucit. Můžete například říci něco jako: „Šťastné díkůvzdání! Jsme rádi, že jsi přišel. Jak se dnes máš? “
  reklama

Metoda 2 ze 2: Rozvoz jídel na Den díkůvzdání

 1. 1 Vyhledejte ve svém okolí možnost dobrovolného rozvozu jídla na Den díkůvzdání. Další možností podávání jídel na Den díkůvzdání je dobrovolnictví se službou rozvozu jídla. Hledejte online a najděte ve svém okolí službu rozvozu jídla, která rozesílá klientům jídla na Den díkůvzdání.
  • Hledejte místní pobočky organizací a programů jako Meals on Wheels, Fed40, Medicaid nebo náboženské organizace jako Society of St. Vincent de Paul. Existují také sezónní organizace, které rozdávají jídlo pouze na Den díkůvzdání a prázdnin, takže je také vyhledejte.
 2. 2 Chcete -li být dobrovolníkem, kontaktujte organizaci telefonicky nebo se zaregistrujte online. Jakmile najdete místní organizaci, zavolejte jim a zjistěte, zda nepotřebují dobrovolníky na Den díkůvzdání. Můžete také zkontrolovat na jejich webových stránkách a zjistit, zda se můžete zaregistrovat pomocí online formuláře. Budete muset zadat své jméno a adresu spolu s vaší dostupností a pozicí dobrovolníka, kterou byste nejraději měli.
  • Nejlepší je zavolat nebo se zaregistrovat alespoň několik týdnů před Dnem díkůvzdání, v případě, že potřebujete další školení nebo jsou počet míst omezený.
  • Některé organizace mohou upřednostňovat, abyste měli zkušenosti s doručováním domů před jízdou na Den díkůvzdání. Pokud tomu tak je, zeptejte se, zda můžete trénovat dříve v průběhu roku, nebo se podívejte, jak můžete pomoci i jinými způsoby, například darováním peněz nebo jídla.
 3. 3 Zaregistrujte se k rozvozu jídel, pokud chcete jezdit a mluvit s klienty. Rozvoz jídel je jednoduchý a obohacující a je skvělou volbou, pokud chcete jezdit po městě a komunikovat s klienty tváří v tvář. Rozvoz jídla je pro většinu programů největší potřebou, takže víte, že uděláte velký rozdíl.
  • Je to také dobrá volba, pokud chcete pomoci při servírování jídla, aniž byste byli součástí procesu přípravy jídla.
  • Některé organizace mohou chtít, abyste před doručením provedli kontrolu pozadí
 4. 4 Jeďte na programové stránky a sledujte trasu, abyste doručili svá jídla. Každý program funguje trochu jinak, ale jako dobrovolník rozvozu jídla se budete muset ukázat na místě, vyzvednout několik jídel a doručit je pomocí trasy, kterou program navrhne. Měli byste mít podrobné pokyny a pokyny, které vám řeknou, jak doručit jídla, a tipy, co říci klientům.

  Spropitné: Když doručujete, usmívejte se na klienty, dejte jim jídlo a popřejte jim šťastný Den díkůvzdání. Můžete si s nimi krátce popovídat o prázdninách, jídle nebo o tom, jak se jim daří, ale nezaberte příliš mnoho času - máte k dispozici jiná jídla a oni si možná budou chtít jídlo užít se svou rodinou. 5. 5 Pokud nemůžete řídit, pracujte na místě nebo v kuchyni. Pokud nemáte přístup k autu nebo raději připravujete jídlo a pomáháte s organizací než řídit, mnoho organizací má také možnosti pracovat na místě. Můžete připravit a zabalit jídlo, pomoci přiřadit trasy nebo dokonce pracovat na kontrole dobrovolníků, kteří přijdou.
  • Zeptejte se předem, abyste zjistili, jaké je časové nasazení pro tyto alternativní pozice. Některé mohou skončit brzy ráno, zatímco jiné mohou trvat déle.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zeptejte se organizace předem, jestli chcete s sebou vzít děti na pomoc. Některé programy vítají děti, zatímco jiné žádají, aby zůstaly doma.

reklama

Populární Problémy

Váš průvodce sledováním Fantastické čtyřky online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Roger Federer a Michael Jordan se spojili a navrhli nové boty.

Noah Rubin nedávno hovořil o tom, jak hraní Rogera Federera může vést k tomu, že hráč získá mezinárodní uznání. Američan také zopakoval své obavy z ekonomické nerovnosti v tenise.

Trubkový buben z PVC, také známý jako tubulum, označuje tanga vyrobený z PVC trubek. Původně vynalezen v Austrálii, thongofon je jedinečný bicí nástroj, který vypadá jako velký xylofon a zní jako ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Clippers vs Warriors online bez kabelu.