Jak prát flanelové listy

Flanelové povlečení je ideální pro chladné zimní noci a pro ty, kteří dávají přednost útulnější alternativě k tradičním bavlněným povlečením. Bez řádné péče však mohou snadno ztratit svou podpisovou měkkost. Aby byly vaše flanelové povlečení příjemné na pohled a příjemné na dotek, je důležité znát nejlepší způsob jejich čištění. Nejdůležitější body, které je třeba si zapamatovat, jsou vždy oddělit listy podle barev, vyprat je v nejšetrnějším cyklu vašeho stroje a postupně je sušit při nízké teplotě.tenisová čtyřhra

Metoda 1 ze 3: Praní flanelových prostěradel

 1. 1 Oddělte listy podle barvy. Než začnete prát, rozdělte si ložní prádlo na dvě nebo více samostatných hromádek: světla, tmy a barvy. Praní tmavých nebo zářivě barevných prostěradel s bílými může způsobit krvácení nebo vyblednutí, takže vaše listy budou mít zašlý a odbarvený vzhled.
  • Kromě třídění světla a tmy může být také vhodné prát odděleně barvy jako červená a modrá.
  • Dokud nebudete míchat a sladit své flanelové povlečení, neměli byste mít problém ho oddělit, když přijde čas prát.
 2. 2 Flanelové listy předem ošetřete octem. Při prvním praní flanelového povlečení přidejte půl šálku (120 ml) destilovaného bílého octa. Kyselost v octě zabrání tvorbě pilulek. Má také další bonus zamykání barev, takže je méně pravděpodobné, že se budou spouštět během budoucího praní.
  • Pilulky jsou malé shluky zamotaného napínání nebo volných vláken na povrchu flanelu. K žmolkování dochází, když látky jako flanel nejsou řádně udržovány.
  • Přidání kapky octa do pracího cyklu občas může také pomoci udržet vaše listy nadýchané a bez mastných zbytků.
 3. 3 Nastavte pračku na nízkou teplotu. Nejlepší je umýt flanelové listy teplou vodou, i když někteří výrobci dokonce doporučují, aby byla voda studená. Nižší teploty budou snazší pro jemnou strukturu látky i pro barvu.
  • Vysoké teploty mohou zmenšit drobná vlákna ve flanelu, což má za následek žmolkování a méně pohodlný spánek.
 4. 4 Přidejte malé množství jemného pracího prostředku. Vyberte prací prostředek, který byl speciálně vytvořen pro použití na jemné prádlo. Dávejte pozor, abyste nepoužívali více, než je nutné - některé prací prostředky obsahují chemikálie, u kterých hrozí nebezpečí vyblednutí tkanin (zejména měkkých, jako je flanel).
  • Prací prostředek chránící barvy se bude hodit pro zachování vzhledu pestrobarevného povlečení.
  • Přidejte barevné prací prostředky do koule na prádlo nebo do dávkovače v pračce, abyste je nemuseli nalévat přímo na samotné listy.
 5. 5 Povlečení perte v jemném cyklu. Pomalé nastavení s minimálním mícháním je ideální pro čištění flanelových listů, aniž by došlo k poškození jemné vazby nití. Při plnění pračky nezapomeňte rovnoměrně rozmístit ložní prádlo v celém bubnu, aby nedošlo k jeho namačkání nebo zamotání.
  • Pokud vaše pračka nemá možnost různých pracích cyklů, nastavte ji na časované praní na nejkratší dobu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Sušení flanelových prostěradel

 1. 1 Vysušte listy na mírném ohni. Stejně jako při praní může sušení flanelových listů s příliš vysokou teplotou vést ke smrštění a žmolkování. Abyste tomu zabránili, vždy zvolte nejnižší dostupné nastavení teploty nebo prostě nechte listy sušit v sušičce. Bude to trvat déle, ale bude to stát za to, abyste si zachovali pohodlný pocit z vašeho povlečení.
  • Dejte si dostatek času na to, aby bylo o vaše prádlo postaráno, abyste se před spaním nemuseli starat o rozmočené prostěradlo.
 2. 2 Listy nechte uschnout na vzduchu. Pokud to prostor dovolí, můžete se také rozhodnout sušit své flanelové povlečení zavěšením. Po vyjmutí povlečení z pračky a vyždímání přebytečné vody listy natáhněte, aby odhalily co největší plochu, a zavěste je na šňůru na prádlo nebo sušení.
  • Ušetřete peníze za účty za energii tím, že listy spustíte v sušičce a necháte je dokončit sušení na vzduchu.
  • Pokud je hezký den, můžete proces sušení urychlit umístěním vlhkých prostěradel na přímé sluneční světlo. Sluneční teplo jim nejen pomůže rychleji schnout, ale sluneční světlo je také skvělým přírodním dezinfekčním a deodorantem.
 3. 3 Vyměňte nebo odložte listy. Jakmile jsou vaše povlečení suché, můžete je položit zpět na postel nebo je úhledně složit a uložit do plátěné skříně, dokud se znovu neobjeví chladné počasí. Když je necháte sedět na hromadě, stanou se náchylnější k tvorbě vrásek.
  • Nezapomeňte zkontrolovat ložní prádlo, zda neobsahuje velké pilulky, vlákna a uvolněné nitě.
  • Před ustláním povlečení pořádně protřepejte, aby se načechralo.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prodloužení životnosti vašeho flanelového povlečení

 1. 1 Ošetřete skvrny hned. Jakmile se skvrny usadí na měkkém povrchu jako flanel, je téměř nemožné je zcela odstranit. V případě rozlití, netěsností a jiných nehod potřete postižené místo vlhkým hadříkem, dokud je ještě mokré. Poté vyčistěte ložní prádlo jako obvykle a při plnění do pračky přidejte jednu čtvrtinu až půl šálku (60-120 ml) bílého octa.
  • K odstranění látek, které pravděpodobně zanechávají skvrny, jako je káva nebo červené víno, použijte směs teplé vody, peroxidu vodíku a jemného tekutého pracího prostředku.
  • Dávejte pozor, abyste listy nedrhli příliš silně - postupem času je možné do látky nosit otvory.
 2. 2 Vyhněte se používání aviváže. Ačkoli to může znít jako dobrá věc, chemikálie v změkčovačích tkanin mají tendenci povlékat a zpevňovat flanelová vlákna. Časem to může způsobit, že se vaše listy budou cítit voskovitě. Ze stejného důvodu je také dobré říci ne sušičkám.
  • Aby byly starší flanelové prostěradla měkké na dotek, zkuste s nimi hodit pár (čistých) tenisových míčků do sušičky. Pohyb tenisových míčků pomůže uvolnit shlukovaná vlákna.
  • Jedním z hlavních prodejních míst flanelu je, že je již měkký, takže není nutné používat mnoho kondicionérů a dalších produktů, aby to tak zůstalo.
 3. 3 Listy pravidelně měňte. Místo neustálého praní a opětovného používání stejné sady listů investujte do jedné nebo dvou dalších sad a mezi jednotlivými cykly je cyklujte. Každá sada vydrží déle a oceníte svěží nový vzhled vaší postele při každém praní.
  • Světla, tmy a barevné listy udržujte při praní oddělené.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám na flanelové povlečení použít aviváž?Safir Ali
  Profesionální čistírna Safir Ali je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Hamper Dry Cleaning and Laundry, startup v Houstonu v Texasu, který znovuobjevuje průmysl praní. S více než šesti lety zkušeností se spuštěním a provozem Hamper se Safir specializuje na inovativní způsoby, jak zjednodušit chemické čištění s využitím zkušeností z podnikání jeho rodiny. Safir má bakalářský titul v oboru Business Administration and Management z Texas A&M University. Společnost Hamper nabízí 24hodinovou čistírnu a prádelnu na vyžádání prostřednictvím doručovacích a kioskových služeb. Hamper byl uveden na Houston Rockets, Station Houston, Houston Business Journal, BBVA, Yahoo Finance a Innovation Map.Safir AliProfesionální čistírna Expertní odpověď Aviváž může zanechat na vašich listech zbytky, proto je lepší se tomu vyhnout.
 • Otázka Mohu být flanelové prostěradlo v horké vodě?Safir Ali
  Profesionální čistírna Safir Ali je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Hamper Dry Cleaning and Laundry, startup v Houstonu v Texasu, který znovuobjevuje průmysl praní. S více než šesti lety zkušeností se spuštěním a provozem Hamper se Safir specializuje na inovativní způsoby, jak zjednodušit chemické čištění s využitím zkušeností z podnikání jeho rodiny. Safir má bakalářský titul v oboru Business Administration and Management z Texas A&M University. Společnost Hamper nabízí 24hodinovou čistírnu a prádelnu na vyžádání prostřednictvím doručovacích a kioskových služeb. Hamper byl uveden na Houston Rockets, Station Houston, Houston Business Journal, BBVA, Yahoo Finance a Innovation Map.Safir AliProfesionální čistírna Expertní odpověď Flannel by se mohl smrsknout z tepla. Zkuste místo toho použít praní studenou vodou.
 • Otázka Jak vrátím nadýchanost flanelu? Namočte ji do slané nebo hydrogenuhličitanu sodné vody alespoň na 3-4 dny a nadýchanost by se měla vrátit. Poté, co to uděláte, nezapomeňte jej před použitím umýt.
 • Otázka Jak zajistím, aby se na můj flanelový arch nedostaly malé fuzzové kuličky? Můžete použít holicí strojek, který použijete na dámskou nohu/mužský obličej a použijete na prostěradlo.
 • Otázka Při jaké teplotě suším flanelové listy? Flanelové povlečení bych sušil na teplém místě, ale vyhněte se vysokému teplu, protože to může poškodit vaši tkaninu. Kdykoli je to možné, nechte své flanelové povlečení zaschnout při pokojové teplotě, nikoli v sušičce.
 • Otázka Jaké nastavení mám použít k sušení flanelových listů? Obecně je nejlepší použít nízké topení nebo nechat listy sušit postupně. Pokud vám to čas a prostor dovolí, můžete dokonce pověsit své flanelové povlečení na slunce a nechat je uschnout na vzduchu. To je nejlepší způsob, jak zachovat jejich měkkost a zabránit zbytečnému opotřebení.
 • Otázka Flanelové povlečení mi stále zelené nohy. Jak tomu mohu zabránit? Jax Monroe Noste ponožky, nejlépe již zelené, ale postačí jakákoli barva.
 • Otázka Mohu dát ocet přímo na listy v pračce k praní flanelových prostěradel? Ano, protože je to vynikající hubič bakterií a deodorant, který také změkčuje. Nejlepší je ředit vodou.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu dát ocet přímo na flanelové listy v pračce?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zvykněte si prát povlečení každé 1–2 týdny.
 • Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete vždy dodržovat pokyny pro péči uvedené na štítku povlečení.
 • Najděte si otevřené místo pro uložení vašich flanelových prostěradel (jako police na rozdíl od zásuvky), kde nebudou zabaleny příliš těsně. To pomůže zabránit žmolkování, když se listy nepoužívají.
 • Pokud potřebujete žehlit flanelové listy, udělejte to ze spodní strany, aby nedošlo k stlačení napínání nahoře.
 • Z flanelových prostěradel můžete odstranit oblasti tlustých žmolků tak, že je položíte naplocho a lehce přejedete po povrchu ruční žiletkou.

reklama

Varování

 • Vyhněte se praní flanelového povlečení jinými těžkými nebo poškrábanými předměty, jako jsou osušky nebo riflovina.
 • Dávejte pozor, abyste se svými flanelovými listy nezacházeli hrubě nebo je nevystavovali živlům. Příliš velké tření může způsobit zhoršení žmolkování.
reklama

Populární Problémy

Jak převést eura na americký bankovní účet. Odeslání eur na americký bankovní účet se zdá být obtížným procesem, ale je to opravdu snadné, jakmile začnete. Prostředky můžete převádět přímo prostřednictvím své banky, ale často to vede k ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos RBC Heritage 2019 online bez kabelu.

Monkey bary jsou skvělým venkovním vybavením pro děti i dospělé. Zatímco se děti budou houpat přes bary s přáteli, můžete je využít i pro silový trénink při tréninku. Pokud si chcete vyrobit vlastní sadu ...Jak dosáhnout homerunu ve Wii Sports. Pokud máte rádi baseball, ale ne běhání, baseball Wii Sports je pro vás. V tréninkovém režimu můžete cvičit úder za hitem, aniž byste museli spouštět základny. Držte pálku vysoko a za sebou tak daleko ...