Jak prát Gore -Tex

Oblečení a obuv Gore Tex jsou ideální, pokud pracujete hodně venku. To ale také znamená, že pravděpodobně budou jednou za čas potřebovat vyčistit! Pokud si všimnete, že váš Gore-Tex vypadá špinavě, nebo se zdá, že už neodvádí vodu, možná je načase jej vyčistit. Jakékoli svrchní oděvy lze prát v pračce - jen se ujistěte, že nepřidáváte žádné bělidlo ani aviváž. Obuv Gore Tex by měla být vyčištěna hadříkem nebo kartáčem namočeným v teplé vodě. Rukavice lze prát ručně jemným pracím prostředkem. Pokud se zdá, že vodoodpudivost vašeho Gore Texu selhává, vhoďte své věci do sušičky a znovu ji aktivujte.

Metoda 1 ze 4: Praní svrchního oděvu Gore Tex

 1. Obrázek s názvem Wash Gore Tex Krok 1

  1 Zip všechny zipy zcela uzavřené. Bundy a kalhoty Gore Tex budou mít různé zipy. Ujistěte se, že jsou všechny zavřené na zip. Také byste měli zavřít všechny západky a uvolnit napínací šňůry.
 2. Obrázek s názvem Wash Gore Tex Krok 2

  2 Na pračce nastavte teplotu vody na „teplou“. Teplota vody by se měla pohybovat kolem 41 ° C. Poté nastavte cyklus pračky na trvalý stisk - to je obvykle standardní nastavení na pračce.
 3. Obrázek s názvem Wash Gore Tex Krok 3

  3 Přidejte do pračky desetinné množství tekutého pracího prostředku. Nebudete muset používat tolik pracího prostředku, kolik použijete na běžné množství prádla. Místo toho odměřte asi desetinné množství tekutého pracího prostředku. Nalijte do pračky.
 4. Obrázek s názvem Wash Gore Tex Krok 4

  4 Při praní Gore Texu nepoužívejte práškové prací prostředky. Také byste neměli používat bělidla nebo prací prostředky s avivážemi. Všechny tyto věci mohou zničit odpuzující vodu na vašem Gore Texu.
 5. Obrázek s názvem Wash Gore Tex Krok 5

  5 Prát na trvalém lisovacím cyklu. Jakmile budete mít vodu a prací prostředek v pračce, přidejte svrchní oděv Gore Tex. Nastavte pračku na trvalý lisovací cyklus - obvykle standardní nastavení na pračce. Potom zapněte pračku.
 6. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 6

  6 Vysušte svrchní oděvy. Pokud máte pár hodin, můžete Gore Tex sušit. Nebo můžete svrchní oděvy sušit v sušičce v teplém, jemném cyklu. Svrchní oděvy nečistěte chemicky, protože to může zničit vodoodpudivost. reklama

Metoda 2 ze 4: Praní obuvi Gore Tex

 1. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 7

  1 Pokud je to možné, sejměte nožní lůžko. Pokud máte v botách vložky podešve, vyjměte je. Poté je jemně vykartáčujte kartáčem s měkkými štětinami, abyste odstranili veškeré uvolněné nečistoty. Odložte je, dokud nedokončíte čištění bot.
 2. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 8

  2 Z bot vytřepejte veškerý štěrk nebo špínu. Jakmile máte z nohou boty, vyklopte je dnem vzhůru a protřepejte. Jakákoli špína, štěrk nebo prach z vašich bot by měl vyjít. Můžete také poklepat na podrážku obuvi, abyste odstranili veškerou odolnou špínu uvnitř.
 3. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 9

  3 K čištění látky použijte hadřík namočený ve vlažné vodě. Na jakoukoli tkaninu na botách Gore Tex budete chtít použít měkký hadřík. Namočte hadřík do vlažné vody a jemně vydrhněte látku bot.
 4. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 10

  4 K čištění kůže použijte kartáček s měkkými štětinami. Pokud mají vaše boty Gore Tex kožené špičky nebo podpatky, měli byste k jejich čištění použít kartáček s měkkými štětinami. Namočte kartáč do vlažné vody a jemně vydrhněte kůži, abyste odstranili veškeré nečistoty.
 5. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 11

  5 Nechte boty uschnout na vzduchu. Vyhoďte boty a nechte je přes noc uschnout na vzduchu. Můžete také použít sušičku bot ve stylu konvekce. Pokud se to rozhodnete použít, postupujte podle pokynů pro sušičku. reklama

Metoda 3 ze 4: Praní rukavic Gore Tex

 1. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 12

  1 Naplňte misku vlažnou vodou. Nepřeplňujte misku, protože při mytí rukavic byste mohli vylít vodu. Použijte tolik vody, aby byly rukavice zakryté.
 2. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 13

  2 Do misky přidejte jemný prací prostředek. Nepoužívejte prací prostředek s bělidlem nebo aviváží. K ochraně proti voděodolnosti vašich rukavic je nejvhodnější jemný a čirý prací prostředek. Do misky s vodou vymačkejte desetinné množství pracího prostředku. Poté smíchejte vodu a mýdlo, dokud se nevytvoří malé bublinky.
 3. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 14

  3 Rukavice myjte ručně. Vložte rukavice do mýdlové vody. Poté rukama jemně vetřete rukavice, dokud z nich nevyjde špína. Jakmile jsou omyty, opláchněte rukavice pod čistou tekoucí vodou.
 4. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 15

  4 Stiskněte rukavice, abyste odstranili přebytečnou vodu. Počínaje zápěstím rukavic stiskněte rukavice a pohybujte se až k prstům.
 5. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 16

  5 Vzduchem vysušené kožené rukavice. Jakmile vytlačíte přebytečnou vodu, položte rukavice tak, aby zápěstní otvor směřoval dolů. Rukavice nechte uschnout na vzduchu, dokud nejsou úplně suché, asi 3 hodiny.
 6. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 17

  6 Rukavice ze sušení v sušičce. Do sušičky můžete umístit látkové rukavice Gore Tex. Nastavte sušičku na nejnižší teplotu, kterou má, a nastavte ji na 30minutový cyklus. reklama

Metoda 4 ze 4: Obnovení vodoodpudivosti

 1. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 18

  1 Gore Tex umyjte a osušte. Umyjte své položky podle pokynů pro typ Gore Tex, který máte. Poté se ujistěte, že je zcela suchý, a to buď linkovým sušením, nebo pomocí sušičky.
 2. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 19

  2 Sušte oděv dalších 20 minut. Pokud máte k dispozici sušičku, vložte oděv zpět do sušičky na 20 minut. To by mělo znovu aktivovat vodoodpudivost.
 3. Obrázek s názvem Wash Gore Tex Krok 20

  3 Pokud nemáte sušičku, vyžehlete oděv. Nastavte žehličku na teplé - ne horké - bez páry. Než žehlíte, položte na oděv ručník. Přejeďte žehličkou po ručníku. To bude aplikovat dostatečné množství tepla, aby reagovalo na vodoodpudivost, ale ručník ochrání váš oděv před poškozením.
 4. Obrázek s názvem Wash Gore Tex, krok 21

  4 V případě potřeby naneste novou vodu odpuzující úpravu. Pokud se vodoodpudivost znovu neaktivuje, možná budete muset použít novou vodoodpudivou úpravu. Použijte jakýkoli látkový odpuzovač vody, který je dodáván ve spreji. Nastříkejte oblečení. Poté je vložte zpět na 20 minut do sušičky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jsou na některém z vašich Gore Texů skvrny, můžete před vypráním oblečení použít předpírku.Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Nadal se zlověstným stylem přesouvá do ubikace French Open

ATP tour se tento týden přesouvá z Kanady do USA, kde je naplánováno zahájení hry 2021 Cincinnati Masters na 16. srpna.

Jak hrát badminton lépe. Badminton je zábavný sport a skvělá forma cvičení. Chcete-li být vyřazeným badmintonistou, musíte mít bleskurychlé nohy, silnou techniku ​​a mazaný smysl pro strategii. Pokud už víte, jak ...

Jak identifikovat síňovou fibrilaci. Fibrilace síní (AFib) nastává, když vám srdce bije nepravidelně. Váš srdeční tep může být nerovnoměrný nebo rychlý. Obvykle to není život ohrožující stav, ale může to vést ke komplikacím, jako je mrtvice nebo ...

Zde jsou 3 hráči, kteří mají přehled o letošním ročníku Mexican Open. Kdo si myslíte, že vyhraje turnaj?

Finále ATP World Tour: Závod dokořán na cestě do Londýna