Jak prát bundu Sherpa

Sherpa je těžká tkanina navržená tak, aby vypadala jako střih nebo vlna, přestože je vyrobena ze syntetického materiálu. Pokud máte bundu vyrobenou ze šerpy, snadno se udržuje pravidelným praním a správnými technikami praní a sušení. Pomocí jemného cyklu pračky můžete vyčistit celou bundu nebo rychle vyčistit malé skvrny. Po vyčištění je nejlepší sherpu bundu vysušit na vzduchu, než ji dát do sušičky.

Metoda 1 ze 3: Pomocí pračky

 1. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 1

  1 Konkrétní pokyny k praní najdete na štítku na plášti. V závislosti na tkanině, stylu a výrobci bundy mohou existovat speciální pokyny pro praní oděvu. Před praním zkontrolujte, zda štítek obsahuje informace, které by mohly ovlivnit typickou péči o prádlo, například varování nebo další kroky.
 2. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 2

  2 Předběžně ošetřete skvrny pokrytím jemným mýdlem po dobu 10 minut. Pokud má vaše bunda skvrnu, nalijte malé množství přímo na ni a rozetřete mýdlo tak, aby byla obarvená oblast zcela pokryta. Asi po 10 minutách skvrnu jemně otřete papírovým ručníkem, aby absorboval zbytky.
  • Mýdla na nádobí nebo ruce fungují dobře na odstraňování skvrn. Pokud máte odstraňovač skvrn, můžete jej také použít podle pokynů na jeho štítku.
  • Netřete skvrnu ručníkem, protože tím se skvrna rozšíří hlouběji do látky.


 3. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 3

  3 Vložte oděv do pračky sám. Ačkoli se to může zdát jako potíže, pro co nejlepší uchování látky byste měli bundu vyprat samostatně.
  • Pokud nemůžete bundu vyprat bez dalších oděvů nebo tkanin, zkuste prát bundu místo jiných textilních materiálů podobnými styly tkanin jako šerpa (umělá kožešina, stříhání atd.).
 4. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 4

  4 Do pračky nalijte 1 polévkovou lžíci (15 ml) jemného pracího prostředku. Nepoužívejte prací prášek, který obsahuje aviváž, bělidlo nebo chlor. Tyto přísady mohou zničit měkkost šerpy.
 5. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 5

  5 Nastavte pračku na nejjemnější cyklus a chladnou teplotu a spusťte cyklus. Pokud má vaše pračka nastavení pro jemné prádlo, použijte tuto možnost. Voda by měla být nastavena na nejchladnější nastavení pračky, protože teplá nebo horká voda pravděpodobně poškodí tkaninu šerpy. reklama

Metoda 2 ze 3: Sušení bundy

 1. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 6

  1 Položte bundu naplocho na sušák. Postavte stojan do části svého domova, kde je nejvíce slunce a má dobré proudění vzduchu. Umístěte bundu na sušicí raketu tak, aby byla co nejrovnější, což zabrání pomačkání a promáčknutí látky.
 2. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 7

  2 Bundu sušte na vzduchu po dobu 4 až 5 hodin. Sušení na vzduchu je nejlepší způsob, jak sušit jemné prádlo, protože nezpůsobuje stejné opotřebení jako sušička. Přesná doba, po kterou bude váš oděv schnout na vzduchu, se bude lišit v závislosti na několika faktorech, jako je vlhkost, teplota a jak účinný je cyklus odstřeďování na vaší pračce.
  • Každou hodinu kontrolujte bundu, zda nevyschla nebo ještě potřebuje trochu déle.
 3. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 8

  3 Pokud nemůžete bundu sušit na vzduchu, použijte nejjemnější cyklus sušení. Pokud má vaše sušička nastavení pro jemné prádlo, použijte tuto možnost. V opačném případě byste měli spustit cyklus sušičky. Ujistěte se, že je nastavení teploty nízké, protože vysoké nebo dokonce střední teploty tepla mohou poškodit materiály tkanin.
 4. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket, krok 9

  4 Po úplném zaschnutí bundy sherpa látku našuchorte. Proveďte prsty látku a uvolněte ji a zbavte se jakýchkoli hrudek. To pomůže vašemu šerpovi zůstat měkký a může zabránit rohoži.
  • Na šerpu nikdy nepoužívejte žehličku. Mohlo by dojít k poškození látky a jejímu vypadnutí z oděvu.
 5. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 10

  5 Odstraňte žmolky jemným přejetím jednorázového holicího strojku přes oděv. Pletení a rohože se vašemu šerpovi nevyhnutelně začne dít poté, co ho vyperete. Chcete -li se toho zbavit, použijte holicí strojek, abyste se oholili nahoru, proti „zrnu“ látky. Začněte velmi opatrně a přidávejte tlak, pouze pokud potřebujete.
  • Poté, co jste nahromadili hromadu pilulek, použijte kousek pásky, abyste odstranili žmolky z bundy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Bodové čištění skvrny ručně

 1. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket, krok 11

  1 Skvrnu odstraňte čistou papírovou utěrkou, abyste odstranili přebytečnou tekutinu. Pokud je skvrna čerstvá, měli byste začít potřísněním obarvené oblasti papírovým ručníkem nebo jiným čistým hadříkem, který absorbuje část tekutiny. Nikdy nečistěte skvrnu papírovým ručníkem nebo hadříkem.
  • Tření způsobí pouze to, že skvrna zasáhne hlouběji do látky, takže se hůře dostane ven.
 2. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket, krok 12

  2 Namočte skvrnu jemným mýdlem nebo odstraňovačem skvrn po dobu 10 minut. Položte bundu na rovný povrch. Na skvrnu nalijte trochu mýdla nebo odstraňovače skvrn a rozetřete ji tak, aby byla celá skvrna pokryta tenkou vrstvou odstraňovače mýdla nebo skvrn.
  • Měli byste se pokusit omezit, jak často perete bundu sherpa, aby byl materiál v dobrém stavu. Pokud máte jen malou skvrnu, kterou je třeba řešit, je nejlepší místo oděvu vyčistit místo na praní.
 3. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 13

  3 Znečištěnou oblast jemně vydrhněte zubním kartáčkem nebo houbičkou. Použijte starý zubní kartáček s měkkými štětinami nebo měkkou houbou, abyste zabránili poškození šerpy. Povrch materiálu vydrhněte pomocí malých kruhů, abyste odstranili skvrnu a mýdlo.
 4. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 14

  4 Opláchněte skvrnu a okolní prostor studenou vodou v umyvadle. Znečištěné místo zcela opláchněte čistou vodou, aby po něm nezůstaly zbytky mýdla. K opláchnutí šerpy stačí namočit obarvenou oblast. Vyhněte se zvlhčení zbytku materiálu, pokud jej nelze obejít.
  • Stejně jako u pračky může teplá voda tkaninu poškodit, proto se ujistěte, že je voda chladná na dotek, než začnete bundu prát.
 5. Obrázek s názvem Prát Sherpa Jacket Krok 15

  5 Položte bundu naplocho na stojan, aby uschla na vzduchu. Nevkládejte jej do sušičky, protože by to mohlo způsobit uschnutí zbytků na plášti a znesnadnění úniku skvrny. Pokud skvrna zůstane i poté, co je bunda suchá, můžete stejným postupem bundu před hodit do pračky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Mírné tekuté mýdlo
 • Jemný prací prostředek
 • Pračky a sušičky
 • Sušák nebo šňůra na prádlo

Populární Problémy

Snoubenec skotského tenisového esa Andy Murray, Kim Sears, odpověděl svým kritikům na její sprosté chvástání inovativním způsobem tričkem s nápisem „Parental Advisory“. Explicitní obsah 'v australském otevřeném finále.

Barcelona a Atletico Madrid se v úterý setkají na klíčovém zápase La LIga. Pokud jste v USA, můžete sledovat přímý přenos ze zápasu zde.

Padající hlava je šokující zážitek. Musíte rychle reagovat na polohu těla a končetin, abyste snížili své šance na zranění. Zatímco pád na pevnou zem a pád do vody vyžadují různé přístupy, klíč k ...

Memphis Express a Birmingham Iron pokračují v neděli ve hře AAF 1. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online.