Jak navoskovat oblast bikin doma

Voskování je skvělý způsob, jak odstranit chloupky z oblasti bikin, ale voskování může být v salonu nepohodlné a drahé. Voskování vaší řady bikin doma je rozhodně jedna z možností! Nejprve vyčistěte a odlupujte oblast a poté najděte pohodlné místo, kde můžete provádět voskování. Zahřátý tvrdý vosk naneste na oblast, pracujte v malých částech. Pokračujte uklidňujícím gelem z aloe vera a jemně odlupujte oblast, abyste udrželi zarostlé chloupky.

Část 1 ze 4: Příprava oblasti bikin

 1. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 1

  1 Ujistěte se, že vlasy jsou 1/4 v (0,64 cm) až 1/2 v délce 1,3 cm. Je důležité, aby vaše vlasy v bikinách měly před voskováním ideální délku. Cokoli pod 1/4 (0,64 cm) je příliš krátký - není dost vlasů, aby se vosk zachytil. Cokoli skončilo 1/2 v (1,3 cm) je příliš dlouhý - vosk uchopí příliš mnoho vlasů a způsobí bolestivý proces.
  • Pokud jsou vaše vlasy příliš krátké, nechte je růst jeden nebo dva týdny.
  • Pokud jsou vaše vlasy příliš dlouhé, zastřihněte je asi tak 1/4 v (0,64 cm) pomocí elektrického holicího strojku.


 2. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 2

  2 Vezměte dávku ibuprofenu 20 až 45 minut před voskováním (pokud je to žádoucí). Voskování může být trochu bolestivé, zvláště pokud je to poprvé! Volně prodejné protizánětlivé léky, jako je ibuprofen, mohou snížit bolest při voskování a také minimalizovat bolest po voskování. 400 mg je standardní dávka pro dospělé.
  • Umyjte lék plnou sklenicí vody nejméně 20 minut před voskováním, aby měl čas na účinek.
  • Pokud bolest stále přetrvává, můžete užít další dávku 400 mg o 4 hodiny později.
 3. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 3

  3 Vyčistěte a odlupujte oblast bikin. Svlékněte se od pasu dolů a hurá do sprchy. Na cílovou oblast naneste jemný čisticí prostředek a poté pokračujte jemným peelingovým peelingem. Jemně vetřete krouživými pohyby a poté důkladně opláchněte teplou vodou. Oblast osušte.
  • Očištění nejprve sníží riziko infekce.
  • Exfoliace odstraní vrchní vrstvu odumřelých kožních buněk a odhalí vlasy, takže vosk je snáze uchopí.
 4. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 4

  4 Nasaďte si měkké, pohodlné kalhotky. Kalhotky poskytnou vodítko, kam vosk aplikovat, a ochrání vaši citlivou oblast před náhodnými kapkami, které dopadnou na špatné místo. Po voskování budou měkké kalhotky jemné k pokožce a sníží podráždění.
  • K ochraně kalhotek složte toaletní papír nebo měkkou papírovou utěrku kolem gumiček.

Část 2 ze 4: Zahřívání vosku

 1. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 5

  1 Použijte tvrdý vosk nebo si kupte voskovací soupravu. Do oblasti bikin se doporučuje vyhřívaný tvrdý vosk, protože vlasy jsou tam tak hrubé. Tvrdý vosk pokračuje hladce a jakmile ztvrdne, můžete ho hned stáhnout rukama. Pokud s voskováním začínáte, možná si budete chtít koupit sadu na tvrdý vosk. Dodává se se vším, co potřebujete, a obsahuje podrobné pokyny.
  • Vyhněte se měkkým voskům a soupravám z měkkého vosku. Měkký vosk funguje nejlépe na jemné vlasy.
  • Vyhněte se také studeným voskovým proužkům. Tento vosk může být bolestivý při použití v oblasti bikin.
 2. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 6

  2 Zahřejte vosk v mikrovlnné troubě nebo ohřívači vosku. Tvrdý vosk se musí před použitím zahřát. Každý produkt se bude lišit, proto si u svého ověřte konkrétní pokyny k vytápění. K roztavení vosku můžete použít mikrovlnnou troubu. Pokud plánujete voskování v budoucnu, zvažte investici do ohřívače vosku. Ohřívač udržuje vosk při správné teplotě na správné teplotě a můžete si ho vzít s sebou do koupelny.
  • Zahřejte vosk na konzistenci doporučenou v pokynech k produktu. Správná konzistence je podobná teplému sirupu nebo medu - nalévatelná, ale stále hustá.
 3. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 7

  3 Zahřátý vosk promíchejte a vyzkoušejte teplotu na předloktí. Zahřátý vosk dobře promíchejte aplikátorem, dokud nebudete s konzistencí spokojeni. Poté ponořte aplikátor do vosku a naneste vosk na předloktí, abyste otestovali teplotu. Mělo by být příjemně teplé, ale ne horké. Nechte trochu vychladnout, pokud vám vosk štípe kůži na předloktí.
 4. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 8

  4 Najděte si příjemné prostředí, kde můžete vosk nanášet. Nesnažte se voskovat v obývacím pokoji nebo ve společném prostoru vašeho domu. Jděte někam, kde můžete být úplně sami a pohodlně. Počkejte, až budou všichni pryč, aby nedošlo k tomu, že do vás někdo vejde. Chcete mít čas a cítit se uvolněně, když pracujete.
  • Můžete si voskovat na postel nebo na podlahu (položeným ručníkem), abyste se cítili dobře.
  • Mějte před sebou zrcadlo, abyste viděli, co děláte.

Část 3 ze 4: Nanesení vosku

 1. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 9

  1 Jemně přitáhněte kůži napnutou tam, kde chcete začít. Kde začnete, je na vás, ale máte systematický plán pro aplikaci, protože budete pracovat v sekcích. Můžete například začít na vnitřním stehně a postupovat směrem k rozkroku a poté zpět k zadku. Pomocí nedominantní ruky jemně přitáhněte kůži napnutou tam, kde plánujete začít.
  • Sezení před zrcadlem může v této části opravdu pomoci. Budete si moci snadno prohlédnout všechny sekce, které jste dokončili, a na kterých ještě musíte zapracovat.
 2. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 10

  2 Vosk naneste v částech, které jsou 2,5 cm široké a 7,6 cm dlouhé. Naberte trochu teplého vosku pomocí aplikační tyčinky a jemně jej naneste na první část pokožky. Tloušťka každého nátěru by měla být podobná tloušťce niklu.
 3. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 11

  3 Naneste vosk na kůži stejným směrem jako růst vlasů. Díky tomu bude proces odstraňování snazší a méně bolestivý. Naneste vosk mírně za místo, kde vlasy přestávají růst, což vám poskytne „chloupek“, kterého se můžete chytit, až budete připraveni vosk stáhnout.
 4. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 12

  4 Nechte vosk 30 sekund ztuhnout. Jak vosk chladne, ztvrdne. Jakmile je ztvrdlý, je snazší se odtáhnout. Budete vědět, že vosk ztvrdl natolik, že ho můžete odstranit, když na něj můžete poklepat nehtem a vydává zvuk klepání, podobně jako tvrdý plast.
 5. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 13

  5 Ztuhlý vosk odtrhněte v opačném směru růstu vlasů. Držte kůži napnutou nedominantní rukou. Uchopte dominantní rukou „záložku“ na konci tvrzeného vosku. Držte se! Poté vosk rychle stáhněte v opačném směru růstu vlasů. Bude to trochu štípat - to se prostě nedá obejít - ale časem a cvičením to bude snazší.
  • Zkuste vosk strhnout jedním plynulým pohybem, podobně jako strhávání obvazu.
  • Odolejte nutkání vytáhnout vlasy rovně nahoru. Vždy tahejte v opačném směru růstu vlasů.
 6. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 14

  6 Pokračujte v nanášení vosku systematicky po malých částech. Dělejte si krátké přestávky, kdykoli potřebujete mezi sekcemi. Nesnažte se to rychle překonat voskováním velkých řádků kůže! Vlasy z dané oblasti účinně neodstraníte a ve skutečnosti to bude bolet ještě víc. Pokračujte v dílech přibližně 2,5 cm širokých a 7,6 cm dlouhých. Pokračujte v pilné práci - jste téměř tam!
 7. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 15

  7 Tweeze všechny zbloudilé chloupky podél linie bikin, které vosk minul. Pinzetu nejprve sterilizujte tak, že ji setřete vatou navlhčenou v alkoholu. Pomocí pinzety odstraňte všechny zbloudilé chloupky, které z vosku nezmizely. Škubejte je po jednom. Pro dosažení nejlepších výsledků vlasy vždy tweďte stejným směrem jako růst vlasů.
 8. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 16

  8 Odstraňte všechny zbytky vosku čisticím prostředkem po vosku. Jakmile jste se svou prací spokojeni, jemně oblast očistěte dětským olejem nebo čisticím prostředkem po vosku. Voskovací soupravy se obvykle dodávají se speciálně formulovaným čisticím prostředkem, což je další dobrý důvod pro použití při prvním voskování. Svou práci však zvládne i dětský olej.

Část 4 ze 4: Údržba linie bikin

 1. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 17

  1 Naneste gel z aloe vera na zklidnění právě navoskované pokožky. Po odstranění zbytků vosku jemně naneste chladivý gel z aloe vera. To uklidní podrážděnou pokožku a zmírní zánět. Tato oblast bude několik hodin trochu červená a bolestivá, což je zcela normální.
 2. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 18

  2 Zčervenání a otoky ošetřete kortizonovým krémem. Pokud vaše oblast bikin vypadá docela zanícená, naneste na ni malé množství volně prodejného kortizonového krému. Obvykle je nejlepší použít vzorec s 1% kortizonu.
 3. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 19

  3 Vyhněte se přímému slunečnímu světlu na 24 hodin. Pokud máte naplánovaný den na pláži nebo u bazénu, je nejlepší den předem navoskovat bikiny a nechat kůži několik hodin, než se uklidní. Slunce zhorší podráždění právě navoskované pokožky a slaná voda a chlor docela štípou.
 4. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 20

  4 Jemně odlupujte oblast, abyste udrželi zarostlé chloupky. Peeling hned po voskování se obvykle nedoporučuje, protože pokožka je velmi citlivá a trochu podrážděná. Jakmile něha odezní (do jednoho nebo dvou dnů), použijte ve sprše jemný peelingový peeling. Jemně vetřete krouživými pohyby a místo důkladně opláchněte.
 5. Obrázek s názvem Voskujte si oblast bikin doma Krok 21

  5 Podle potřeby voskujte oblast každé 3 až 4 týdny. Zkuste vymyslet rutinní plán voskování a toho se držet. Pokud jdete déle než 3 nebo 4 týdny, vaše vlasy budou příliš dlouhé a voskování bude bolestivější. Držení přísného cyklu voskování také pomáhá vaší kůži budovat toleranci vůči bolesti.
  • Nevoskujte před menstruací. To je, když jste na bolest nejcitlivější.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč byste měli před voskováním čekat, až vám narostou vlasy? Melissa Jannes
  Vychovatelka s licencí pro estetiku a brazilský vosk Melissa Jannes je licencovaná estetička a majitelka studia Maebee's Beauty Studio ve Philadelphii, prostoru pro jednoho praktického lékaře poskytujícího kvalitní služby s individualizovanou pozorností. Melissa je také národní vychovatelkou univerzálních společností. Titul estetiky získala na The Beauty School of Middletown v roce 2008 a je držitelkou licence v New Yorku a Pensylvánii. Melissa získala v roce 2012 ocenění „Best of Beauty“ časopisu Allure za kvalitu voskování bikin. Melissa Jannes Licencovaný odborník na estetiku a brazilský vosk Odborník Odpověď Chcete -li, aby byl vosk důkladný, musí vám růst vlasy alespoň dva týdny. Když jsou vlasy trochu delší, je snazší je dostat čistší a méně bolestivé.
 • Otázka Existují vedlejší účinky? Můžete mít svědění, pálení nebo zarudnutí, ale tyto by měly být pouze dočasné.
 • Otázka Mohu použít kokosový olej k odstranění zbývajícího vosku a zklidnění pokožky po voskování? Kokosový olej je vhodný k odstranění zbývajícího vosku z pokožky, ale gel z aloe vera je ideální pro zklidnění pokožky po voskování.
 • Otázka Proč je důležitá řada horkých voskových bikin? Protože horký vosk otevírá póry, budou vlasy odstraňovány méně bolestivě než studený vosk.
 • Otázka Je možné to udělat sám? Možná budete chtít nejprve získat pomoc od důvěryhodného přítele někoho významného, ​​ale voskování vlastní oblasti bikin je snadné a možné. Použijte zrcadlo, které vám pomůže vidět špatně dostupná místa a dostat se do pohodlné polohy. Možná budete muset zkroutit tělo a nohy v nepříjemných polohách, abyste se dostali na těžko dostupná místa.
 • Otázka Mohu dostat bikini vosk v jakémkoli věku? Ano, můžete si jít do salonů ve vašem okolí koupit bikini vosk.
 • Otázka Jak mohu odstranit vosk, který je stále přilepený na mých ochlupení po dokončení voskování? Na oblast naneste trochu dětského oleje. Pomůže uvolnit a rozpustit vosk, což usnadní rozčesávání a odstraňování.
 • Otázka Mám před voskováním nasadit prášek? Někdy je lepší absorbovat veškerou vlhkost, aby seděla lépe - tento krok však není nutný.
 • Otázka Je bolestivé navoskovat vagínu? Ano. Je to bolestivé, protože to vytahuje kořínek vlasů, nejen vnější část vlasů (jako holení). Časem to bude méně bolestivé.
 • Otázka Pokud dělám brazilský vosk, jakým způsobem ho mám sundat? Sundejte ho v opačném směru, než ve kterém vám rostou vlasy. Buďte opravdu rychlí a pokud je to možné, napněte kůži, aby nebyla méně bolestivá.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Varování

 • Pokud si nejste jisti voskováním oblasti bikin doma, zvažte návštěvu profesionála. Voskování může způsobit pohmoždění nebo poškození pokožky, pokud není provedeno správně, proto buďte velmi opatrní.

Věci, které budete potřebovat

 • Elektrický zastřihovač vlasů
 • Těžká věc
 • Jemný čistič
 • Peelingový peeling
 • Zrcadlo
 • Nanukové tyčinky
 • Ohřívač vosku nebo mikrovlnná trouba
 • Pinzeta
 • Ibuprofen

Populární Problémy

Jak položit postel. Přehozy usnadňují a hygienizují vyprazdňování a močení pro lidi, kteří nemohou snadno jít do a z koupelny kvůli nemoci, zranění nebo nemoci. Pokud někomu pomáháte s používáním lůžka, ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Magic vs Raptors Game 2 online bez kabelu.

PSG v sobotu otevírá novou sezónu Ligue 1 proti Štrasburku. Zde je několik způsobů, jak můžete sledovat přímý přenos zápasu, pokud žijete v USA.

Jak sejmout zbraně. Dobře definované paže nebo pořezané paže jsou skvělým vzhledem pro léto na pláži nebo po náročném tréninku v posilovně. Abyste si pořezali paže, budete muset alespoň dvakrát až třikrát týdně provádět paže s váhami, cvičením ...

Rafael Nadal nadchl tenisové fanoušky na lepší část posledních dvou desetiletí svým těžkým základním dělostřelectvem a nikdy neříkáním.