Jak nosit Holter monitor

Pokud vám lékař diagnostikuje nepravidelné srdeční příznaky, může vám předepsat Holterův monitor, který můžete nosit. Toto poměrně běžné zařízení pomáhá sledovat elektrickou aktivitu ve vašem srdci. Váš lékař bude mít dobré znalosti o tom, jak vaše srdce působí na denní bázi. Pokud vám byl předepsán monitor Holter, budete jej pravděpodobně muset nosit dva až 14 dní, podle přání lékaře.

Část 1 ze 3: Předepisování monitoru

 1. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 1

  1 Rozhodněte se, zda potřebujete navštívit kardiologa. Pokud si myslíte, že máte problémy se srdcem, měli byste si naplánovat schůzku s kardiologem. Váš kardiolog vám bude schopen poradit, jaké by měly být další kroky a jaká vyšetření od vás chtějí podstoupit.
  • Pokud nemáte kardiologa, naplánujte si schůzku s poskytovatelem primární péče, který vám doporučí kardiologa, pokud ho potřebujete.


 2. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 2

  2 Domluvte si schůzku s kardiologem. K získání monitoru budete potřebovat schůzku s kardiologem nebo v nemocnici. Monitor se obvykle nosí 24 až 48 hodin, ale toto časové období se může podle uvážení lékaře prodloužit až o několik týdnů. Váš lékař vám předepíše požadovaný čas.
  • Váš lékař bude obecně chtít udělat elektrokardiogram (EKG) a echokardiogram, než se uchýlí k Holterovu monitoru. EKG a ozvěna poskytnou vašemu kardiologovi čtení aktivity vašeho srdce v daném okamžiku. Váš lékař však může chtít delší a podrobnější čtení.
  • Mezi běžné důvody, proč lidé nosí Holterův monitor, patří podezření na nepravidelnou arytmii nebo kontrola, zda různé léky účinně fungují.
 3. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 3

  3 Zvedněte monitor. Když si jdete poprvé vyzvednout monitor, může vám jej nasadit technik. Pokud ano, přilepí na kůži lepkavé skvrny, které pomohou získat jasnější čtení. Pokud vám technologie poskytne pouze monitor, budete jej muset připojit sami. reklama

Část 2 ze 3: Připevnění monitoru

 1. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 4

  1 Vyčistěte si kůži. Prvním krokem při připevnění monitoru Holter je velmi dobře očistit pokožku mýdlem a alkoholem, kde se lepicí podložky přichytí k vašemu tělu. Všimněte si, že některé z nich mají gel k připevnění a některé mají samolepicí podložky.
  • Pokud je váš monitor dodáván s čisticími ubrousky, použijte je k čištění oblasti pokaždé, když na sebe položíte nové lepivé podložky.
 2. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 5

  2 Připojte senzory k pokožce. Nasaďte si lepicí podložky na tělo podle pokynů-obvykle to znamená tři podložky na hrudi a jednu blízko spodní části hrudního koše na spodní levé straně. Zajistěte elektrické vodiče k elektrodám podle pokynů.
  • Elektrody obvykle zacvaknou na místo na lepicí podložky, ale místo toho možná budete muset použít lepivou chirurgickou pásku.
 3. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 6

  3 Aktivace zařízení. Existují různé typy a značky monitorů Holter, takže pokyny pro aktivaci zařízení se mohou lišit; U většiny monitorů Holter však nebudete muset dělat nic kromě toho, abyste se ujistili, že je baterie nabitá, aby byla zachována funkčnost.
  • Pokud je baterie nabitá, stroj se automaticky zapne.
  • Ujistěte se, že na samotném monitoru blikají kontrolky aktivity, abyste věděli, že funguje správně.
 4. Obrázek s názvem Požádejte rodiče, aby vás nechali jít na koncert Krok 1

  4 Provádějte své běžné činnosti. Je důležité žít normálně svůj život s monitorem, aby váš kardiolog mohl získat skutečnou reprezentaci vaší srdeční činnosti v normálním životě; monitor však nebudete moci zvlhnout, což znamená, že jej budete muset při sprchování odstranit. Nezapomeňte monitor znovu připojit, jakmile se osprchujete a osušíte tělo.
  • Je důležité vyhnout se všem činnostem, které by monitor během používání navlhly. Nesprchujte se monitorem, vyhýbejte se zpoceným cvičením, nechodte plavat atd.
 5. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 8

  5 Udržujte baterii nabitou. Budete se muset ujistit, že baterie pro monitor zůstane nabitá. Váš kardiolog vám pravděpodobně poskytne další baterii, abyste mohli mít vždy plně nabitou baterii, kterou podle potřeby vyměníte. Tímto způsobem můžete vždy nabíjet jednu baterii, zatímco se používá druhá.
  • Obvykle dostanete port pro nabíjení baterie, do kterého se baterie jednoduše vloží a nabije se.
  • Před odjezdem dostanete od technika v kardiologické ordinaci výslovné pokyny k nabíjení baterií.
 6. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 9

  6 Psát si deník. Je důležité sledovat vaše srdeční příznaky, když nosíte monitor Holter. Pište si deník nebo deník a zapisujte si poznámky o každé abnormální srdeční příhodě, kterou při používání monitoru pociťujete. Váš lékař tak získá úplnější obraz o tom, co se děje s vaším srdečním zdravím.
  • Některé monitory jsou dodávány se samostatným zařízením podobným telefonu, které vám umožňuje „sledovat“ vaše příznaky. To znamená, že upozorníte monitorovací společnost, když ucítíte symptom, aby věděli, že má věnovat zvláštní pozornost tomu, co se v té době na monitoru děje.
  reklama

Část 3 ze 3: Vrácení monitoru

 1. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 10

  1 Vyjměte monitor z těla. Po uplynutí doby měření dat vyjměte podložky a vložte zařízení zpět do krabice/obalu. Váš lékař může mít rozpouštědlo, které pomůže usnadnit odstraňování náplastí, protože často mohou zanechat lepkavé stopy na kůži několik dní po odstranění.
 2. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 11

  2 Vraťte zařízení. Monitor je v podstatě půjčovna v ordinaci; není na vás, abyste je drželi. Ve stanovené lhůtě jej musíte vrátit kardiologovi. Pokud jej nevrátíte, budou vám účtovat poplatky za vybavení.
  • Možná budete muset fyzicky vrátit do ordinace kardiologa, abyste vrátili monitor, nebo jej můžete jednoduše poslat zpět do jejich ordinace. Vše závisí na preferencích kardiologa, ale dají vám jasně najevo, jak chtějí, abyste zařízení vrátili, než s ním odejdete.
 3. Obrázek s názvem Noste monitor Holter Krok 12

  3 Domluvte si schůzku s kardiologem. Váš kardiolog přečte výsledky z vašeho Holterova monitoru a prodiskutuje to s vámi při této schůzce. Dají vám vědět, pokud existují nějaké problémy a jaké jsou možné léčebné postupy.
  • Lékař načte data ze stroje a interpretuje je; pak se rozhodnou, odkud si vezmou vaši léčbu odtud.
  • Váš kardiolog se o vše může postarat telefonátem místo následné schůzky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když přesně nevím, kde to bylo připojeno dříve? Vodiče nemusí být umístěny na přesně stejném místě jako dříve. Jen se ujistěte, že v oblasti hrudníku jsou tři.
 • Otázka Jak upevním monitor pro spánek? Použil jsem pružný elastický zádový pás. Umístil jsem to přes 2 spodní elektrody a strčil monitor pod pásmo.
 • Otázka Jak znovu připojím monitor Holter, pokud se uvolní, když spím? Pokud se vám některá z lepicích podložek uvolní, když spíte, zkuste na lepidlo zatlačit, aby se znovu nalepilo. Pokud páčka nezabere, budete muset k připevnění senzoru použít další lepicí podložku. Váš monitor by měl být dodáván s extra lepicími podložkami, takže by to neměl být problém.
 • Otázka Jaké je umístění elektrod na monitoru holter? Někdy vám lékař nasadí svody. Pokud ne, umístěte tři svody na hrudník a jedno na hrudní koš.
 • Otázka Jak často mohu vyměnit podložky? Jednou až dvakrát denně je to obvyklé, ale pokud jeden polštář ztratí přilnavost, není problém ho kdykoli změnit.
 • Otázka Museli by technici při připojování elektrod občas zvednout prsa? Ne!! Jsou velmi opatrní a prostě si to dají přes podprsenku. Měl jsem toho dost a oni ve skutečnosti nevidí tvoje tělo, jen tvoje žebra a srdce.
Nezodpovězené otázky
 • Musím při nošení pouzdra na EKG držet mimo mikrovlnné trouby nebo indukční trouby?
 • Mám vyjmout baterii před odstraněním nálepek?
 • Ovlivnilo by hodnoty, které mi leží na hrudi, když mám na sobě holter monitor, hodnoty?
 • Bude monitor Holter zasahovat do mého zvukového systému?
 • Je normální, že je digitální displej mého monitoru prázdný?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jeden z vodičů vyskočí z podložky, co nejdříve jej znovu připevněte další páskou.
 • Snažte se nedělat nic, kvůli čemu se budete silně potit nebo přicházet do styku s jakoukoli jinou vodou.
 • Některé monitory Holter jsou menší než ostatní; nejmenší mají velikost balíčku karet a mají čtyři vývody. Jejich velikost se pohybuje až do velkých balení s 8 a více svody. U větších budete pravděpodobně nosit baterii/rekordér kolem krku, nebo připnutý na opasek.
 • V případě neobvyklých příznaků vám může být věnován malý diář nebo list, který je třeba vyplnit. Poznamenejte si čas a symptomy a nezapomeňte si zapsat deník zpět s monitorem.

reklama

Varování

 • Některým lidem při pokusu o spánek připadá monitor rušivý. Spravujte to nejlépe, jak můžete.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Doporučení od vašeho lékaře
 • Holterův monitor

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

alternativy k tenisovým míčkům v sušičce

Populární Problémy

Seznam 7 největších tenistů všech dob z Chorvatska.

Dnes večer je premiéra filmu American Idol v roce 2019. Podívejte se, jak sledovat 17 epizod seriálu online prostřednictvím živého přenosu.

Vaše předloktí sahá od lokte k zápěstí. V každém z kloubů nad a pod předloktím jsou šlachy, které pomáhají těmto kloubům v pohybu a udržují vaše kosti a svaly v provozu. Pokud trpíte tendinitidou předloktí, máte ...

Chcete streamovat 1. sezónu Simpsonových právě teď? Zde je návod, jak nyní streamovat každou epizodu 1. série Simpsonových, stejně jako další informace.

Jak hrát nový Super Mario Bros. Wii. Poprvé od vydání hry Super Mario World v roce 1991 je k dispozici nové 2D dobrodružství s bočním posouváním, které lze hrát na jiném než ručním systému. Představuje každého oblíbeného hrdinu Maria ...

Chcete sledovat televizi AT&T na iPadu? Zde je snadný podrobný průvodce streamováním televize AT&T na vašem iPadu.