Jak zabalit zranění třísla

Pojem „poranění třísel“ obvykle označuje napětí v tříslech, při kterém byl částečně roztržen jeden nebo více svalů, které pomáhají stlačit nohy k sobě. Kmeny třísel jsou frustrující, protože může trvat 4 až 8 týdnů nebo déle, než se zcela uzdraví, ale správné zabalení oblasti atletickými obvazy nebo speciální zábal na podporu třísel pomůže v procesu obnovy tím, že omezí pohyb zraněných svalů. Existuje několik podobných, ale mírně odlišných technik balení, které můžete vyzkoušet, dokud nenajdete tu nejlepší pro vaše zranění.

Metoda 1 ze 3: Omotání rovné nohy elastickou lepicí páskou

 1. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 1

  1 Začněte zábal na polovině vnitřního stehna na zraněné noze. Zraněného postavte nohama rovně a rovnoměrně rozmístěným směrem k vám. Začněte zábal přilepením elastické lepicí lékařské pásky k jejich vnitřnímu stehnu zhruba v polovině mezi kolenem a rozkrokem. Nakloňte pásku mírně nahoru, protože budete balit v tomto směru.
  • V případě potřeby můžete místo toho použít elastický nelepivý sportovní zábal. Až budete hotovi, budete muset zábal nalepit na místo.
  • Tento zábal funguje nejlépe na holé kůži, proto si svlékněte nebo si „vyražte“ tolik oblečení, kolik vám to skromnost dovolí. Nebo v případě potřeby přelepte kompresní šortky (a triko).


 2. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 2

  2 Omotejte pásku kolem a nahoru nohou tak vysoko, jak je to možné. Vyjděte přes přední část nohy, kolem zadní části nohy a překryjte svůj výchozí bod asi o polovinu šířky pásky. Pokračujte v obalování kolem a nahoru, dokud nebudete co nejblíže vnitřní horní části nohy.
  • Chcete, aby páska způsobila určité stlačení svalů, ale netahejte ji příliš pevně. Pokud noha pod páskou ztratí svou normální barvu nebo brnění, je páska příliš těsná a musí být odstraněna a nahrazena volněji.
 3. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 3

  3 Přesuňte pásku kolem a přes oba boky. Jakmile dosáhnete vnitřní horní části nohy, pokračujte kolem vnější nohy, nahoru přes horní hýždě a přes protilehlý bok (nezraněné nohy). Jděte doprava přes kyčelní kost. Poté pokračujte páskou přes spodní část břicha a těsně pod kyčelní kost na zraněné straně.
 4. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 4

  4 Dokončete zábal překrytím pásky na horní části nohy. Ze stejné strany kyčle jděte dolů kolem zadní části nohy a kolem stávajícího páskového díla. Pásku omotejte kolem nohy (a stávající pásku) jednou nebo dvakrát, abyste zajistili přilnavost. Poté odřízněte pásku a jste připraveni!
  • Pokud jste místo pásky použili nelepivý elastický obvaz, budete muset volný konec obvazu omotat atletickou páskou, aby držel na svém místě. Jednou obejděte celou nohu nebo - ještě lépe - dvakrát páskou.
  • Tento typ zábalu umožní obecně volný pohyb, ale neměl by být považován za licenci k návratu k plné fyzické aktivitě. Správnou časovou osu obnovy konzultujte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zavinutí mírně ohnuté nohy elastickým obvazem

 1. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 5

  1 Umístěte nohu zraněného k zabalení. Nechte osobu stát tváří k vám se čtvercovými boky. Požádejte je, aby se zraněnou nohou mírně vykročili (asi o půl kroku), chodidlo mírně otočili a koleno měli ohnuté natolik, aby se jeho pata zvedla o několik palců/centimetrů nad zem. Jejich boky by měly zůstat hranaté a směřovat k vám.
  • Pro jejich pohodlí položte srolovaný ručník nebo jinou podložku pod zvednutou patu, zatímco jim omotáte nohu.
  • Tento manévr nohou napíná svaly horní části nohy a umožňuje o něco pevnější zábal s nepřilnavým elastickým obvazem.
 2. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 6

  2 Začněte zábal na vnějším stehně. Ujistěte se, že používáte velký zábal. Umístěte konec omotávky na vnější nohu, přibližně do jedné třetiny od kolena ke kyčelní kosti. Přesuňte obal přes přední část nohy a celou nohu kolem, pracujte mírně nahoru. Překryjte výchozí bod asi o polovinu šířky obalu.
  • Při práci přitáhněte elastický obvaz. Chcete, aby byl těsný, ale pokud noha člověka ztratí normální barvu nebo začne mravenčit, obal je příliš těsný a musí být okamžitě vyměněn.
  • Nelepivé elastické bandáže fungují lépe na oblečení než elastické lepicí pásky, ale oděv by měl být těsný k pokožce (např. Kompresní šortky a košile). Pokud se rozhodnete provést tuto ovinovací techniku ​​lepicí páskou, omotejte ji co nejvíce přes holou kůži.
 3. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 7

  3 Zabalte až k horní části nohy a přes boky. Jakmile dosáhnete vnitřního temene nohy, obejměte zadní část nohy obvazem, poté jděte nahoru přes horní rozkrok/podbřišek a na protější kyčelní kost (na nezraněné noze). Přiveďte obvaz přes spodní část zad/horní část hýždí a přes kyčelní kost na zraněné straně.
 4. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 8

  4 Dokončete obvaz kolem nohy. Z boku s poraněným bokem stáhněte pásku přes přední část k hornímu vnitřnímu stehnu. Existující obvaz jednou nebo dvakrát přebalte a obejděte úplně kolem nohy. Buď omotávejte nohu, dokud vám nedojde obvaz, nebo - ještě lépe - zabalte a přes boky ještě jednou nebo dvakrát.
  • Když dokončíte balení, požádejte zraněného, ​​aby pevně držel konec obvazu, zatímco popadnete elastickou lepicí pásku.
 5. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 9

  5 Přilepte elastickou bandáž páskou, aby držela na místě. Jednoduše můžete několikrát oblepit pásku kolem nohy, abyste drželi nepřilnavý elastický obvaz na místě. Pro co nejlepší držení však opakujte celý zábal s páskou - to znamená, obejděte nohu, nahoru přes boky a zpět přes nohu s páskou.
  • Jako každá jiná technika třískového balení by tato měla snížit vaši bolest a zvýšit vaši pohyblivost, ale není to lék. Stále jste zraněni a měli byste se řídit radami svého lékaře ohledně návratu k aktivitám.
  • Udržujte obvaz blízko pokožky, ale ne tak těsný, aby přerušil oběh. Měl by být pohodlný a neměly by v něm být žádné vrásky.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití vyhrazeného třísla v procesu obnovy

 1. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 10

  1 Kupte si tříslový zábal nebo speciální kompresní šortky. Mnoho druhů tříselných zábalů najdete online nebo v obchodech se sportovním zbožím. Obvykle jsou vyrobeny z elastického materiálu a mají zapínání na suchý zip. Obvykle se omotají kolem vaší nohy, přes boky a pak skončí přes nohu.
  • Můžete si také koupit kompresní šortky, které jsou speciálně vyrobeny tak, aby poskytovaly extra podporu zraněnému tříslu.
  • Oba tyto výrobky se snadněji aplikují samy než pásky nebo elastické bandáže, které nejlépe aplikuje jiná osoba. Správně provedená práce s páskou nebo obvazem však může přinést lepší výsledky.
 2. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 11

  2 Jako součást metody RICE pro hojení použijte tříslový zábal. Bez ohledu na to, jak to zabalíte, musíte dát zranění třísla čas na uzdravení. Odborníci často propagují takzvanou metodu RICE - odpočívejte, ledujte, komprimujte a zvedejte. Zabalením zranění se splní složka „komprimovat“.
  • Získejte informace od svého lékaře o tom, jak často si třísla balit, jak pevně je balit a jaké druhy činností můžete dělat, když jsou zabaleny. Nechcete riskovat další zranění.
 3. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 12

  3 Zranění si odpočiňte co nejvíce. Proces hojení poranění třísla prostě nemůžete uspěchat. U mírného nebo středního napětí třísel očekávejte, že budete potřebovat alespoň 4-8 týdnů na zotavení. Během této doby byste měli zraněný sval co nejvíce opřít.
  • Spolupracujte se svým lékařem ohledně svého časového plánu obnovení různých úrovní aktivity během zotavení.
  • Kmenové třísla se dodávají ve třech stupních. Kmen stupně 3 znamená, že je sval úplně nebo téměř úplně roztržen. Doba zotavení zde bude delší než 8 týdnů a může být nutná operace.
  • Ujistěte se, že co nejdříve zastavíte svou aktivitu a začnete odpočívat zraněné svaly.
 4. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 13

  4 Zmrazte zraněné tříslo, abyste snížili bolest. Zejména ve dnech těsně po vašem zranění vám vaše napjatá třísla mohou způsobit pořádnou bolest. Pod dohledem lékaře přiložte zabalený balíček ledu na oblast 3-4krát denně podle potřeby, přibližně 20-30 minut najednou.
  • Nikdy neaplikujte led nebo ledový balíček přímo na tělo. Extrémní chlad může poškodit vaši pokožku.
 5. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 14

  5 V leže zvedněte třísla. Když jdete spát nebo odpočíváte naplocho na zádech, přilepte si pod pánev polštář nebo dva, abyste zvedli oblast třísel. Udržování vyvýšené oblasti, pokud je to možné, pomůže snížit bolest, otoky a záněty, zejména ve dnech po zranění.
 6. Obrázek s názvem Zabalte zranění třísla Krok 15

  6 Buďte opatrní při aktivitách, které mohou svaly znovu oživit. Můžete si snadno znovu reinjurovat třísla, když se vrátíte ke stejným aktivitám, které ho v první řadě zranily. Ujistěte se, že máte dostatek času na zotavení. Při opětovné aktivitě se ujistěte, že používáte správnou formu.
  • Je také důležité nosit vhodnou obuv pro aktivitu, která vám pomůže zabránit dalšímu zranění .
  • Neprovádějte žádné náhlé pohyby nebo změny směru, protože to zvýší vaše šance na další zranění.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Achillova šlacha je šlacha, která připevňuje lýtkový sval k patní kosti. Poloha šlachy v těle ji velmi zatěžuje, zejména při cvičení. Kvůli tomuto napětí má Achillova šlacha tendenci stát se ...

Jak vyztužit kůži. Chcete -li vyztužit kůži, musíte změnit její strukturu na molekulární úrovni. To se obvykle provádí kombinací tepla s vodou nebo voskem, ale existuje několik různých způsobů, jak toho můžete dosáhnout. Namočte kůži do ...

Jak projít 10 000 kroků denně. Každý den ujít 10 000 kroků je skvělý způsob, jak zůstat aktivní a zdravý. Díky jednoduchému přidání krokoměru a několika vycházkových bot zvýší vaše metoda 10 000 kroků vaši kondici a ...

V pátek se Spurs utkají s Manchesterem United při návratu každého týmu do hry EPL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu ve Spojených státech.

Makarova vítězí v druhém zápase v řadě proti světové č. 2.