Jak si zabalit ruce pro box

Před nasazením boxerských rukavic a vstupem do ringu si boxeři zabalí ruce do tenkého pásku, který chrání šlachy a svaly a poskytuje další podporu pohybům zápěstí. Boxerské obaly jsou na jednom konci opatřeny proužkem na suchý zip, aby mohl obal k sobě přilnout. Přečtěte si pokyny, jak si na školení zabalit ruce.

Metoda 1 ze 2: Použití správného obalu a techniky

 1. Obrázek s názvem Zabalte si ruce pro box Krok 1

  1 Vyberte správný zábal. Existuje mnoho různých typů zábalů a je důležité vybrat si ten, který bude nejlépe vyhovovat velikosti vašich rukou a typu boxu, který hodláte dělat. Při výběru obalu k nákupu zvažte tyto možnosti:
  • Bavlněné zábaly jsou dobrou volbou pro časté výcvik . Přicházejí v délkách pro dospělé a juniory a na konci jsou zajištěny suchým zipem.
  • Mexické zábaly jsou podobné bavlněným zábalům, ale jsou tkané s elastickými vlákny, takže se snadněji přizpůsobí ruce. Nejsou tak trvanlivé jako bavlněné zábaly, protože guma se časem opotřebuje, ale jsou dobrou volbou pro trénink.
  • Gelové zábaly nejsou ve skutečnosti tkané na ruce, ale jsou navléknuty jako rukavice bez prstů. Jsou dražší než bavlněné nebo mexické zábaly. Jsou pohodlné na nazouvání, ale neposkytují tolik podpory zápěstí jako tradiční zábaly, a proto se vážní boxeři obvykle nerozhodnou pro gely.
  • Soutěžní zábaly se skládají z gázy a pásky. Knihy pravidel boxu určují přesné množství, které lze použít, aby bylo zajištěno, že každý boxer má stejné množství polstrování. Protože tyto zábaly nejsou opakovaně použitelné, nejsou praktické pro použití během každodenního tréninku. Technika balení u soutěžních zábalů je také odlišná a měla by být prováděna s partnerem nebo trenérem.


 2. 2 Zabalte se správným napětím. Zábaly na ruce by měly být napnuté, aby zajišťovaly stabilitu ruky a zápěstí, ale pokud jsou příliš těsné, mohou přerušit oběh. Možná budete muset několikrát cvičit, než dostanete napětí tak akorát.
 3. 3 Udržujte zábaly bez vrásek. Hrudky a vrásky mohou být nepříjemné, když se snažíte soustředit na box, a také zabraňují tomu, aby obal dostatečně chránil jemné kosti ve vašich rukou a stabilizoval vaše zápěstí.
 4. Obrázek s názvem Zabalte si ruce pro box Krok 4

  4 Když je omotáváte, držte zápěstí rovně. Pokud jsou vaše zápěstí ohnutá, když je omotáte, zábal jim nepomůže stabilizovat. Vaše riziko zranění nebude tak vysoké, pokud během procesu budete držet zápěstí rovně. reklama

Metoda 2 ze 2: Navíjení zábalu

 1. 1 Natáhněte ruku. Roztáhněte prsty co nejdále od sebe a prohněte všechny svaly. Boxerský zábal má podporovat ruku, když je v pohybu, takže byste měli začít tím, že obal vystavíte všem pohybům, které byste při boxu mohli použít.
 2. 2 Prostrčte palec otvorem na konci obalu. Nachází se na opačném konci než suchý zip. Ujistěte se, že spodní strana obalu je proti vaší ruce; pokud zavinete obálku vzhůru nohama, budete mít problém se zapínáním, až budete hotovi. Většina obalů bude mít štítek nebo vytištěné místo, které vám sdělí, která strana by měla směřovat dolů.
 3. 3 Omotejte si zápěstí Omotejte zábal kolem zadní části zápěstí 3 až 4krát, v závislosti na velikosti vašich rukou a úrovni stability, které chcete dosáhnout. Dokončete zábal na vnitřní straně zápěstí.
  • Obal by měl být plochý a měl by se přímo překrývat s každou otáčkou.
  • Pokud zjistíte, že na konci potřebujete přidat nebo zmenšit délku omotávky, upravte počet obepnutí zápěstí.
 4. 4 Omotej si ruku Zatáhněte zábal kolem hřbetu ruky, přes oblast těsně nad palec a přes dlaň na druhou stranu. Třikrát omotejte stejné místo, konče zábalem na vnitřní straně ruky poblíž palce.
 5. 5 Zabalte si palec. Začněte tím, že si jednou omotáte zápěstí a skončíte zábalem u palce. Omotejte zábal ze spodní části palce směrem nahoru, pak zpět dolů. Dokončete tím, že si zápěstí ještě jednou omotáte.
 6. 6 Omotejte si prsty Začněte na vnitřní straně zápěstí a naviňte zábal následujícím způsobem, abyste zajistili prsty u základny:
  • Naviňte zábal zevnitř zápěstí přes horní část ruky a mezi malíček a prsteníček.
  • Naviňte ho zevnitř zápěstí přes horní část ruky a mezi prsteník a prostředník.
  • Znovu jej namotejte zevnitř zápěstí přes horní část ruky a mezi prostředník a ukazováček. Dokončete na vnitřní straně zápěstí.
 7. 7 Znovu si omotejte ruku. Začněte omotáním zápěstí a poté diagonálně omotejte zevnitř zápěstí k vnější straně ruky. Pokračujte v omotávání dlaně a těsně nad palcem. Opakujte, dokud nebude použita délka zábalu, a poté proveďte poslední zábal kolem zápěstí.
 8. 8 Zajistěte obal. Zajistěte jej na místě suchým zipem. Ohněte ruku a několikkrát udeřte, abyste zjistili, zda je to pohodlné. Pokud je obal příliš těsný nebo příliš volný, opakujte jej.
 9. Obrázek s názvem Zabalte si ruce pro box, krok 13

  9 Opakujte s druhou rukou. Zpočátku může být obtížné zabalit pomocí nedominantní ruky, ale po nějaké praxi to zvládnete. Pokud potřebujete pomoc, požádejte svého trenéra nebo partnera, aby to udělal za vás. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Může nováček používat zábaly na ruce? Joe Sweeney Nováček může nejen používat zábaly na ruce, ale měl by. Všichni profesionální bojovníci, nejen boxeři, používají zábaly na ruce. Bez nich byste to zvládli, ale riskovali byste zlomení zápěstí a neschopnost boje.
 • Otázka Mohu použít atletickou pásku jako zábal? Ano, ale evidentně jste nemohli znovu použít atletickou pásku a pravděpodobně by to vyžadovalo mnohem více pásky pokaždé, když si omotáte ruku/zápěstí. Může to být také nepříjemné mezi prsty.
 • Otázka Dělá zabalení efektivnější při úderu na protivníka? Ne, není. Zábaly slouží k ochraně vašeho zápěstí a ruky. Pomáhají zajistit, aby nedošlo k žádnému zranění, když se rozhodnete dát ten tvrdý úder.
 • Otázka Jak dlouhý by měl být zábal? Můžete si je koupit již předem určené pro dospělé nebo juniory. Pokud je jeden příliš malý, zvětšete jej a naopak.
 • Otázka Existuje způsob, jak použít staré stuhy, pokud jsem zlomený? Je to lepší než nic, ale měli byste investovat do lepších (nejlépe natahovacích) zábalů co nejdříve.
 • Otázka Kde mohu koupit bavlněné zábaly (se suchým zipem)? Caroline Cassano Měli by být schopni ve vaší místní lékárně, zkusit CVS nebo Walgreens. Měly by to mít i boxerské kluby. Pokud vše ostatní selže, zkuste to online.
 • Otázka Mohu použít tento zábal na vzpírání? Vzpírací rukavice mají chránit kůži na dlani; boxerské zábaly rukou plní jiný úkol.
 • Otázka Mám rukavice bez prstů a často děrovací pytel. Můj druhý kloub vždy krvácí a trvá týden nebo dva, než se uzdraví. Jak si zabalím ruce, abych tomu zabránil? Joe Sweeney Zabalit a nasadit si ty rukavice bez prstů je v podstatě nemožné. Rukavice jsou pohodlné, ale neadekvátní. Krvácení je pravděpodobně kroutit pokojem na tom kloubu. Pokračujte a zkuste pásku místo rukavic.
 • Otázka Kde mohu získat zábaly na ruce? Joe Sweeney Prodávat by je měl téměř každý obchod se sportovním zbožím, ale můžete se také podívat na internet.
 • Otázka Mohu použít silnou gázu nebo něco podobného při balení rukou na box? Ano, bude to fungovat, ale kupovat stále více gázy bude drahé a nezískáte velkou stabilitu zápěstí.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Při balení rukou udržujte obal rovný. Také byste měli obal často čistit, abyste se vyhnuli tuhosti a snížili riziko odření.
 • Pro ty, kteří mají obzvláště malé ruce, je nejlepší koupit si kratší boxerský obal, než několikrát smyčkovat normální obal. Do boxerských rukavic se na menší ruce nahromadí normální zábal, což ztěžuje ovládání rukavic.

reklama

Varování

 • Nezabalujte příliš pevně. Balení rukou má podporovat ruku a zápěstí, nikoli přerušit oběh. Pokud se vám zábaly uvnitř boxerských rukavic necítí dobře, nebo pokud vám ruce připadají necitlivé, svlékněte zábal a ruce omotejte volněji.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Boxerský zábal

Populární Problémy

Matka Novaka Djokoviče Dijana uvedla, že její syn po olympijské prohře v Riu cítil, že zklamal celou svou zemi. Začátkem toho roku se Djokovič stal teprve druhým mužským hráčem v otevřené éře, který držel všechny 4 Slamy současně.

Browns a Broncos se v neděli setkají v bitvě dvou vítězných týmů. Zde je návod, jak sledovat hru 9. týdne online bez kabelu.

Dnes večer jsou BET Awards 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat celou show online prostřednictvím živého přenosu.

7. nasazený bude v pondělí čelit vítězi zápasu mezi Polonou Hercog a vycházející americkou hvězdou Cori Gauffem.

Jak vyrobit vyhřívací podložku. Topné polštářky si snadno vyrobíte doma a můžete je použít k úlevě od řady různých bolestí, které vás mohou potkat. Ať už máte migrénu, bolesti svalů, menstruační křeče, nebo jen chcete ...