Jak psát o svých koníčcích a zájmech

Sekce Zájmy a koníčky životopisu nebo vysokoškolské aplikace poskytuje dobrou příležitost předvést vaši osobnost. Dobře provedený člověk může dokonce kompenzovat nedostatek zkušeností nebo vzdělání. Ačkoli byste si mohli myslet, že všechny životopisy jsou podobné, měli byste svůj dokument vždy zaměřit na konkrétní publikum, které ho bude číst, s přihlédnutím k tomu, co od vás jako žadatele chtějí. Tento článek bude diskutovat o tom, jak psát o svých koníčcích a zájmech pro dvě publika pro životopis: výbor pro přijímání na vysoké školy a potenciální zaměstnavatel.Pomoc při psaníUkázkové zájmy absolventů středních škol


Ukázka koníčků a zájmů absolventa vysoké školy


Ukázka odstavce o koníčcích a zájmech


Ukázka koníčků Odstavec o tanci


Ukázka seznamu koníčků a zájmů


Ukázkový seznam klubů a asociací

Metoda 1 ze 2: Psaní pro přijímací výbor na vysokou školu

 1. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 1

  1 Formátujte svůj životopis podle priority. Pravděpodobně znáte základní obsah a životopis - vzdělání, pracovní zkušenosti, dovednosti, ocenění a koníčky. Výčet všech těchto informací však nestačí. Musíte přemýšlet o pořadí, v jakém jsou tyto informace uvedeny v životopise.
  • Přijímací komise na vysoké školy se mnohem více zajímají o vaše známky, pracovní zkušenosti, dovednosti a ocenění, než o vaše koníčky a zájmy.
  • Sekce koníčků a zájmů vašeho životopisu by měla být uvedena na konci vašeho životopisu. Končit s tím, nevodit s tím.
  • Upřednostněte také jednotlivé činnosti. Své aktivity můžete řazit chronologicky, jako jste to pravděpodobně udělali v sekci „Pracovní zkušenosti“, nebo od nejvíce po nejméně působivé.
  • Vždy mějte na paměti, že životopisy jsou dokumenty „shora dolů“, což znamená, že byste měli vést to, co chcete, aby o vás čtenář věděl.
 2. Obrázek s názvem Napište o svých koníčcích a zájmech Krok 2

  2 Použijte vhodnou terminologii. Ačkoli můžete tenis nebo šachy považovat za zábavný koníček, jazyk, který používáte v životopise, by měl ukazovat na větší gravitaci. Spíše než pojmenování sekce „Koníčky a zájmy“ „Koníčky“ tomu říkejte „Aktivity“ nebo „Mimoškolní aktivity“. Používáním formálnější dikce nenápadně budíte dojem, že jste při praktikování těchto činností projevovali oddanost a profesionalitu, než abyste se jen tak flákali a dobře se bavili. To je to, co vysoké školy hledají.
 3. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 3

  3 Vyberte styl formátování pro uvedené sekce. Všechny části vašeho životopisu, které obsahují podrobné seznamy, by měly být formátovány stejným způsobem. Sekce „Aktivity“ vašeho životopisu by měla být formátována stejným způsobem jako část „Pracovní zkušenosti“. Neexistuje žádná jediná správná metoda, kterou byste použili, ale chcete se ujistit, že si dáte prostor nejen k tomu, abyste své aktivity nejen vypsali, ale stručně je rozšířili.
  • Nevyčíslujte jednoduše všechny své aktivity čárkami. To naznačuje, že kromě toho, že jste to udělali, nemáte co říci k tomu, co jste udělali. Rozdělte každou aktivitu na její vlastní odrážku.
  • Rozhodněte se, zda budete psát celými větami nebo krátkými frázemi. Životopis by neměl být příliš dlouhý - v ideálním případě by se měl vejít na jednu stránku. Pokud zjistíte, že váš životopis je příliš dlouhý, použijte raději fráze než celé věty.
  • Například: „Tenis: státní šampioni, 2013, 2014; co-kapitán univerzitního týmu, 2012-14; člen univerzitního týmu, 2010-14.
  • Pokud váš životopis není dostatečně dlouhý a potřebujete prodloužit délku, můžete stejné informace napsat celými větami: „Tenis: Jako člen univerzitního týmu v letech 2010 až 2014 jsem pomohl svému týmu vyhrát státní šampionát v obou 2013 a 2014. Jako druhý kapitán v letech 2012 až 2014 jsem zajišťoval vedení na hřišti i mimo něj, vedl týmové tréninky mimo sezónu a nechal své spoluhráče vzájemně se zodpovídat. “
 4. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 4

  4 Ukažte dobře zaoblenost. Přijímací úředníci na vysoké školy neočekávají, že by středoškoláci věděli konkrétně, co jejich budoucnost přinese. Ačkoli ve svých esejích chcete ukázat, že máte plán pro své budoucí a vznešené cíle, vysoké školy vědí, že ve skutečnosti se studentské plány často mění, když vstupují do kurzu a rozvíjejí své zájmy na vysoké škole.
  • Sekce aktivit ve vašem životopise je místem, kde můžete ukázat, že nemáte mysl na jednu stopu. Máte řadu zájmů, které lze rozvíjet během čtyř let na vysoké škole.
  • Pokud je to možné, představte řadu aktivit, které prokazují zaujatou a zvědavou mysl: atletika, dobrovolnictví, akademické týmy, zájem o humanitní obory (řečový tým) a oblasti STEM (Mathletes) atd.
  • Čím zdatnější budete vypadat, tím přitažlivější budete pro výbor, který se snaží posoudit, jak se budete v příštích čtyřech letech vyvíjet.
 5. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 5

  5 Oddělte se od smečky. Může se zdát, že to je v rozporu s předchozím krokem, ale nechcete se prezentovat tak dobře, že jste k nerozeznání od všech ostatních uchazečů. Zvažte, jaké činnosti jste se věnovali, která vás nejvíce odlišuje od zbytku skupiny uchazečů.
  • Projevte vysoký zájem alespoň o jednu z vašich aktivit. Pokud jste byli kapitánem týmu, zvoleným funkcionářem nebo jinak angažovaným členem skupiny, musíte na to co nejlépe upozornit.
  • Popište vůdčí vlastnosti, které jste si díky této aktivitě mohli vybudovat: „Jako prezident Key Club jsem předsedal týdenním schůzkám, delegoval odpovědnost klubu na výbory, rozšířil naši přítomnost o nábor kolegů do dobrovolnictví a dohlížel na školení členů před vysláním dobrovolníků do komunity.“
  • Vysvětlete, jaké periferní vlastnosti jste si vypěstovali: „Během čtyř let v Key Clubu jsem si vyvinul trvalé odhodlání k nedostatečně obsazeným populacím v místních komunitách.“
 6. Obrázek s názvem Napište o svých koníčcích a zájmech Krok 6

  6 Pečlivě vybírejte jazyk, abyste si oblékli své aktivity. Většina těchto rad dosud předpokládala, že máte k dispozici širokou škálu působivých činností, které lze snadno uvést ve vašem životopise. U mnoha uchazečů o studium to bohužel neplatí. I když byste nikdy neměli vytvářet činnosti pro svůj životopis, můžete udělat několik málo činností, které máte, působivější, a to pečlivým výběrem jazyka.
  • Použijte aktivní hlas v každém dokumentu, který v procesu žádosti odešlete. Pasivní hlas naznačuje, že jste pasivně obdrželi dovednosti nebo vlastnosti ze svých životních zkušeností, zatímco aktivní hlas ukazuje vaše zapojení: tyto dovednosti jste získali.
  • Všimněte si rozdílu mezi „být ve fotbalovém týmu mě naučilo důležitost být týmovým hráčem“ a „posílil jsem týmové odhodlání a úspěch tím, že jsem jednotlivým hráčům zdůraznil důležitost skupinové soudržnosti pro dosažení našich cílů“. Vezměte si kredit, kdykoli je to možné, i když jste nebyli ve vedoucích pozicích.
  • I když si nemyslíte, že jste z nějaké činnosti získali hodně, zamyslete se nad tím, jaké dovednosti a vlastnosti byste mohli vyvinout. Například-možná jste byli hrozní roztleskávačky, ale stále můžete říci: „Celou sezónu jsem se denně věnoval vyčerpávajícím postupům a vyvinul účinný systém řízení času, pomocí kterého jsem vyvažoval školní práci a povzbuzování a zároveň se plně věnoval oběma. ”
  • I když se nechystáte z kolektivního fandění, stále jste dokázali, že můžete svůj čas zvládnout - něco, co jste se naučili z roztleskávání.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Psaní pro potenciálního zaměstnavatele

 1. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 7

  1 Rozhodněte, zda je pro tuto práci vhodná sekce „Koníčky a zájmy“. V závislosti na aplikačních konvencích v oboru, ve kterém se uplatňujete, může být nevhodné vůbec zahrnovat vaše koníčky do životopisu. Potenciálnímu zaměstnavateli to může připadat irelevantní a vy nechcete, aby byl tento pocit připojen k vaší žádosti.
  • Prozkoumejte firemní kulturu společnosti, do které se hlásíte. Některé společnosti vyzývají zaměstnance, aby na kreativní pracoviště uvedli své zájmy, například Google výslovně pěstuje pracoviště „otevřené kultury“, kde jsou koníčky vítány. Sekce koníčků by byla velmi vhodná pro aplikaci v technologickém průmyslu se společností jako je Google.
  • Pokud se však ucházíte o místo v účetní firmě, firemní kultura nemusí být pro vaše koníčky tak přívětivá. Nechte je mimo ten životopis.
 2. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 8

  2 Buďte struční. Zatímco úředník pro přijímání na vysoké školy chce získat představu o tom, jak byste se mohli v průběhu své vysokoškolské kariéry vyvíjet, potenciální zaměstnavatel chce co nejstručněji vědět, zda byste se na pracoviště hodili nebo ne. Držte se 7 slov nebo méně za koníček nebo zájem. Nezabývejte se tím, jak se cítíte v souladu s přírodou, když každé ráno jezdíte na kole, pokud se ucházíte o práci v poradenské firmě. Jednoduše řekněte, že pravidelně jezdíte na kole a účastníte se závodů.
 3. Obrázek s názvem Pište o svých koníčcích a zájmech Krok 9

  3 Pečlivě si vyberte zájmy, které zahrnete. Neuvádějte seznam zájmů, pokud pro to nejste vášniví - pokud to přijde na pohovor, vaše nedostatek vášně a znalostí vás rozdá jako životopis.
  • Vyberte si zájmy, které pro vás nejen hodně znamenají, ale také ukážte, jaký jste člověk.
  • Například „čtení“ je poměrně obecná aktivita, která o vás tolik neprozrazuje. Běhání maratonů však naznačuje, že máte vysokou oddanost a dokážete překonávat překážky.
  • „Poslech hudby“ o vás vašemu zaměstnanci nic neříká, ale „praktikoval jsem klasický klavír 17 let,“ říká jim to hodně.
  • 'Dobrovolnictví,' říká zaměstnavatel něco o vás, ale není to tak podrobné, jak by to mohlo být. Řekněte místo toho, že jste se každý týden dobrovolně hlásili do stejné vývařovny po dobu 3 let, nebo že přinesete své odborné znalosti od svého státního šampiona středoškolského fotbalového týmu, který budete při dobrovolnické práci trenéra pro komunitní fotbalovou ligu nést.
  • Obecně platí, že koníčky, které ukazují vůdčí schopnosti, osobní iniciativu, obětavost nebo odhodlání, jsou dobrým pomocníkem pro váš životopis.
 4. Obrázek s názvem Napište o svých koníčcích a zájmech Krok 10

  4 Propojte své zájmy s prací. Kdykoli je to možné, předveďte, jak dovednosti a vlastnosti, které rozvíjíte prostřednictvím svých koníčků, z vás činí lepšího kandidáta na pozici, o kterou se ucházíte. Poradenská firma se například nemusí starat o to, jak vás jízda na horském kole přiblíží přírodě, ale bude chtít vědět, že jste se zúčastnili několika velkých závodů, které vyžadovaly obětavost a odvahu při tréninku, nebo že jste trpěli vážné zranění, které v určitém okamžiku hrozilo, že vykolejí váš koníček, ale že vás nebrzdí překážky a vy jste se s tím vypořádali. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám napsat úvodní esej o svých zájmech? Můžete udělat něco takového: „Ze všech koníčků, které mám rád, je mým nejoblíbenějším jízda na kole. Se svým kolem mohu jet kamkoli chci. Rád chodím na pláž a na mnoho stezek vedle místa, kde bydlím. '
Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Dávejte si pozor na seznam koníčků a zájmů svědčících o chování při hledání vzrušení a riskování, protože tyto vlastnosti mohou u některých zaměstnavatelů fungovat proti vám.
 • Vyvarujte se toho, abyste působili přehnaně oddaně svým koníčkům a zájmům, protože to by potenciálním zaměstnavatelům mohlo naznačovat, že vaše osobní zájmy mohou být před vaší kariérou. Například: „Hraji šachy každou šanci, kterou dostanu, protože je mým cílem cestovat po zemi jako konkurent na plný úvazek“, by mohl být zaměřen na obnovení psaní jeho přeformulováním na: „Mám rád šachový klub, protože stimuluje můj kreativní dovednosti při řešení problémů a otevírá moji mysl novým způsobům myšlení mimo rámec. '

reklama

Populární Problémy

Jak udělat letní pudink. Jeden z nejplodnějších dezertů, které lze najít. Tento letní pudink je plný barev a osvěžujících chutí. Krásná se lžící smetany. Servíruje 6 Doba přípravy: 10 minut Doba vaření: 1 hodina 30 ...Atlanta a Minnesota se v úterý večer setkají ve finále US Open Cup 2019. Zde je možné sledovat zápas.

„Město a země“ je velmi krásný ženich na standardním pudlovi. Zahrnuje oholenou tvář, nohy, krk a břicho. Tento řez je často zaměňován s jehněčím řezem na pudlovi kvůli podobně oholeným nohám, obličeji a krku. Ale ty ...

Jak najít živé přenosy na YouTube. Tento wikiHow vás naučí, jak najít živé streamované video na YouTube pomocí počítače, telefonu nebo tabletu. YouTube Live nabízí celou řadu živých přenosů na různá témata, včetně sportu, zpráv, ...