Jak napsat pozvánku k narozeninám

Oslavy narozenin jsou zábava pro děti i dospělé všech věkových kategorií a vytvoření pozvánky je důležitým krokem v procesu plánování večírku, protože pozvánky zajišťují, že se lidé zúčastní. Ale pokud nejste obeznámeni s formátem pozvánky na narozeniny, může to být zastrašující napiš vlastní pozvánku poprvé, zvláště pokud pracujete s prázdnými pozvánkami nebo si vytváříte vlastní od nuly. Hlavní věcí je sdělit všem svým hostům nejdůležitější informace, například kdy a kde se večírek bude konat, takže to vše musíte zahrnout do pozvánky. Jakmile získáte základní formát pozvánky a shromáždíte všechny relevantní informace, můžete začít experimentovat se zábavným a kreativním psaním svých pozvánek.

Část 1 ze 3: Včetně důležitých informací

 1. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 1

  1 Řekněte pozvaným o čestném hostovi a hostiteli. Každá pozvánka má pět hlavních prvků, kterými jsou kdo, co, kdy a kde. Prvním prvkem, který je třeba zahrnout do pozvánky, je kdo, protože lidé chtějí vědět, koho oslaví, když se zúčastní večírku.
  • Chcete -li otevřít pozvánku, pojmenujte osobu, která slaví narozeniny. Můžete říci něco tak jednoduchého jako: „Karen má narozeniny!“
  • Lidé pozvaní na oslavu narozenin budou většinou blízkými přáteli a rodinou, takže k představení čestného hosta nepotřebujete více než křestní jméno.
  • Pokud hostitel večírku není čestným hostem, musíte hostitele také představit. V případě, že hostitel není znám všem hostům, můžete uvést další informace, například příjmení nebo vztah hostitele k čestnému hostovi.
  • Můžete například říci: „Karenin sestra, Mary, bys chtěla, abys s ní oslavil.“


 2. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 2

  2 Vysvětlete, k čemu je pozvánka. Poté, co řeknete hostům, kdo slaví, musíte vysvětlit, na jaký druh oslav jsou pozváni. Ve většině případů to bude oslava narozenin.
  • Nebojte se uvést konkrétní údaje, například věk, ve kterém se čestný host změní, zvláště pokud se jedná o milník narozenin.
  • Můžete například říci „Karen je 40!“
 3. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 3

  3 Řekněte hostům, kdy bude večírek. Jedná se o důležitý prvek, proto musíte být konkrétní a podrobní. Nemůžete jen říct sobotu, protože pak vaši hosté nebudou vědět, kterou sobotu máte na mysli! Zahrňte čas a konkrétní datum večírku.
  • Pokud je večírek naplánován pouze na určitý počet hodin, uveďte časový rámec na pozvání.
  • Můžete například říci „Večírek se koná v neděli 29. února od 15:00. do 18:00 hodin “
 4. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 4

  4 Nezapomeňte svým hostům říci, kam mají jít. Bez ohledu na to, zda se večírek koná u někoho doma, v restauraci, v klubovně nebo jinde, musíte zadat název a adresu místa. Nikdy nepředpokládejte, že hosté vědí, kde je dům hostitele nebo kde se nachází konkrétní restaurace.
  • Pokud je večírek v domě Karen, řekněte „Večírek se bude konat v Karen’s, na adrese 123 Pine Lane, Maintown“
 5. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 5

  5 Požádejte hosty, aby potvrdili účast. V případě, že potřebujete vědět, kdo přijde a kolik hostů bude, poslední řádek pozvánky by měl být výzvou k akci pro hosty a požádat hosta, aby oznámil, zda se zúčastní.
  • RSVP se tradičně provádělo poštou, ale dnes lidé často dávají přednost odpovědi telefonicky nebo e -mailem. Nezapomeňte hostům sdělit, jak chcete, aby odpovídali.
  • Volání na RSVP může být tak jednoduché jako: „Prosím o RSVP Marii, 202-555-1111“
  reklama

Část 2 ze 3: Uvedení dalších a citlivých informací

 1. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 6

  1 Uveďte dress code. Na večírcích pro dospělé a děti může existovat téma nebo dress code pro večírek, které byste měli zmínit svým hostům. Většinu pomocných a citlivých informací lze zahrnout do posledního řádku pozvánky před RSVP. Kódy oblékání mohou zahrnovat:
  • Black-tie, pokud se večírek koná ve skvělé restauraci nebo luxusním klubu
  • Téma, pokud je večírek kostýmní večírek.
  • Neformální, pokud se párty bude konat u někoho doma.
 2. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 7

  2 Požádejte hosty, aby věnovali pozornost zvláštním pokynům. Existuje několik typů večírků, které vyžadují, aby hosté přišli připraveni na určité věci, a pozvánka by to měla naznačovat. Mezi příklady patří:
  • Večírky u bazénu, na které by si hosté měli vzít plavky a ručníky.
  • Spaní, na které si hosté mohou přinést polštáře a přikrývky.
  • Exkurze, v takovém případě mohou hosté potřebovat stany, spacáky, jídlo a další vybavení.
  • Hobby party, kde mohou hosté potřebovat staré oblečení, štětce nebo jiné řemeslné potřeby.
 3. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 8

  3 Uveďte, zda by si hosté neměli vzít další hosty. Některé strany dávají přednost těm plusovým, zatímco jiné prostě ne. U typů večírků, kde nechcete, aby si hosté přivezli doplňky (například přátele, sourozence nebo jiné významné osoby), to určitě uveďte na pozvánce. Můžete říkat věci jako:
  • 'Žádní sourozenci, prosím!'
  • “Vezměte prosím na vědomí, že pro plusové není místo”
  • 'Jste zváni na exkluzivní a intimní večírek,' který lze zapracovat do co část pozvánky.
 4. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 9

  4 Informujte hosty o situaci s jídlem. To je zvláště důležité, pokud se od hostů očekává, že něco přinesou na večírek, například se štěstím. V opačném případě můžete zmínit, zda plánujete podávat jídlo, svačiny nebo jen nápoje, a hosté tak budou vědět, zda mají přijít hladoví, hladoví nebo plní.
  • Tento čas můžete také využít k tomu, abyste požádali hosty, aby vás informovali o jakýchkoli potravinových alergiích nebo dietních požadavcích, které mají. Požádejte je, aby vás informovali, když potvrdí účast.
 5. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 10

  5 Uveďte, zda se od rodičů očekává, že odejdou nebo zůstanou v den narozenin dítěte. Pokud jde o narozeniny dítěte, můžete chtít, aby ostatní rodiče zůstali, nebo můžete dát dětem přednost a odejít. Pokud nechcete, aby rodiče zůstali, můžete jednoduše říci „Vyzvedněte prosím své dítě v 17:00“ nebo kdykoli párty skončí. Pokud chcete, aby se rodiče drželi poblíž, můžete říci:
  • “Rodiče mohou zůstat”
  • “Samostatné občerstvení pro dospělé a občerstvení k podávání”
 6. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 11

  6 Uveďte, zda je to překvapení. Toto je mimořádně důležitý prvek, který je třeba přidat k pozvánce na narozeniny, pokud čestný host neví, že se večírek koná. Poslední věc, kterou chcete, je, aby byla veškerá vaše tvrdá práce a plánování zničeno, protože jste zapomněli říci hostům, že to byla překvapivá párty! Můžete to vysvětlit tím, že řeknete:
  • 'Karen určitě bude překvapená!'
  • “Upozorňujeme, že toto je překvapivá párty”
  • 'Přijďte prosím včas: nechceme zkazit překvapení!'
  reklama

Část 3 ze 3: Buďte kreativní s pozvánkami

 1. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 12

  1 Zahrnout nabídku. Ať už chcete být vážní, formální, zábavní nebo hloupí, včetně citátu je vždy skvělý způsob, jak si přizpůsobit pozvánku na narozeniny. Citáty, básně a další kreativní úpravy lze na pozvánce umístit kamkoli chcete, ale je to dobrý způsob, jak pozvánku otevřít nebo zavřít. Některé slavné citáty o věku zahrnují:
  • 'Střední věk je, když se váš věk začíná projevovat kolem vašeho středu!' - Bob Hope
  • 'Věk je striktně případ mysli nad hmotou.' Pokud vám to nevadí, nevadí! “ - George Bernard Shaw
  • 'Vrásky by měly pouze naznačovat, kde byly úsměvy.' - Mark Twain
 2. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 13

  2 Napište báseň. Básně mohou mít jakoukoli náladu nebo tón, který se vám líbí (například vtipný nebo vážný), mohou pomoci nastavit náladu nebo téma pro vaši párty a mohou vám pomoci sdělit některé důležité informace, které potřebujete sdělit hostům. Mezi příklady básní patří:
  • Vtipné: „Chystá se překvapení, Karen už není tak mladá, přijď se o tom přesvědčit třetího dubna, ale nezapomeň: máma je slovo!“
  • Vážně: 'Uplynul další rok, určitě to bylo skvělé. Připojte se k nám na stožáru, když se připojíme k oslavě, budeme mít veselý čas, budeme na lodi za devět.'
  • Roztomilý: „Otáčím se, nebude to zábava, pojď se podívat na můj dort a nepořádek, který udělám!“
 3. Obrázek s názvem Napište pozvánku k narozeninám Krok 14

  3 Řekněte něco vtipného nebo vtipného. Každý má rád dobrý smích, a to může být užitečné zejména u lidí, kteří nemají obzvlášť rádi narozeniny. Můžete přidat vtipný citát, báseň, vtip nebo jen říct něco vtipného. Můžete vyzkoušet něco jako:
  • 'Karen má 39 ... znovu!'
  • 'Věk není důležitý, pokud nejsi sýr.' - Helen Hayesová
  • Co stoupá a nikdy nepadá? Tvůj věk!
  reklama

Ukázkové pozvánkyUkázka pozvánky k narozeninám dítěte


Ukázka pozvánky k narozeninám pro dospělé

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám na obálku něco napsat? Kromě adresy a zpáteční adresy nemusíte nic dalšího psát, pokud vůbec. Jednoduchý náznak, že je to pozvánka na narozeniny, by byl dobrý nápad. Něco jednoduchého, například „Jste zváni!“ bylo by toho dost.
 • Otázka Jak můžete napsat pozvánku na dětskou oslavu, kde chcete, aby rodiče zůstali? Na pozvánku můžete napsat, koho pozvete, nebo pokud neznáte jména rodičů, napište např. „Mark a rodiče jsou pozváni ...“. Nebo to můžete obecněji zpracovat do jazyka pozvánky zahrnutím fráze jako „párty pro děti a rodiče“ Můžete ji také osobně doručit a pozvat rodiče osobně.
 • Otázka Pořádám večírek Harryho Pottera a pozvánky budou jako Bradavické akceptační dopisy. Jak je napíšu? Podívejte se na skutečný dopis o přijetí do Bradavic a přepněte některá slova. Místo toho, abyste řekli, že daná osoba má místo například v Bradavické škole čar a kouzel, můžete říci, že tato osoba má místo na oslavě narozenin [vložte jméno].
 • Otázka Jaké je vhodné znění, aby byli pozváni vyzváni k zaslání fotografií oslavence (100 let)? Řekněte něco jako: „Když slavíme 100. narozeniny [Jméno], rádi bychom se podělili o fotografie jeho mimořádného života. Pokud máte nějaké fotografie, kterými můžete přispět, pošlete je prosím na [vaši adresu]. '
 • Otázka Jak mám říci, že je to uspávací večírek a lidé by si měli přinést pytle na noc? Stačí říct: „Večírek bude ve spánku, vezměte si prosím pyžamo a spacák.“
 • Otázka Jak mohu zmínit, že moji hosté potřebují pozvání ke vstupu na večírek? Do spodní části pozvánky můžete napsat něco jako „Pozvánka nutná ke vstupu“ nebo „Přineste prosím toto pozvání na večírek“.
 • Otázka Jak mám říct přátelům mé dcery diva (je jí 7), aby drama nechali doma? Zkuste promluvit s rodiči její kamarádky a zjistěte, zda je můžete přimět ke konverzaci s jejich dítětem.
 • Otázka Jak zapíšu na přání k narozeninám? Stačí napsat „Všechno nejlepší k narozeninám!“ nebo 'Gratuluji k otočení __!' Můžete jim připomenout zvláštní vzpomínku a/nebo je pochválit. Pokud toho člověka příliš neznáte, stačí vám říct „Všechno nejlepší k narozeninám“.
 • Otázka Jak napíšu pozvánku na 21. narozeniny? Pinrui Huang Můžete napsat, že tomuto (jménu) je 21! Pojďte s námi na zábavnou párty s elektronikou a spoustou dortů!
 • Otázka Jak mohu říci lidem, že není nutné přinášet dárek? Na pozvánku můžete napsat něco jako: „Žádné dárky nejsou nutné. Vaše přítomnost stačí! ' Mějte však na paměti, že někteří lidé vám pravděpodobně stále přinesou dárky.

Populární Problémy

The King Of Grass se chystá vypálit další eso! Trávní dvory All England Clubu byly svědky mnoha dějin, které se odvíjely dříve.

Váš průvodce streamováním 'Auta' online a na Disney +. Počítačově animovaný film připravil cestu pro dvě různá pokračování a desetiletí nových fanoušků.

Pokud toužíte po pěkném, něžném steaku, ale nemáte přístup ke grilu, nebojte se! Grilovaný steak je stejně chutný jako jeho grilovaný sourozenec a můžete jej ve své troubě připravit o něco více než litinovou pánev. Vyberte si něžný střih ...

Zde je návod, jak můžete živě streamovat premiéru 10. série celoživotní hitové reality show Married at First Sight online bez kabelu.

Odpočítávání 10 nejlepších hráčů s nejvyššími výdělky v kariéře za celou dobu. Zde se podíváme na 10 nejbohatších tenistů všech dob, pokud jde o finanční odměny

Mac

Pokud jste zvyklí na klávesnici QWERTY a nyní jste přešli na klávesnici AZERTY, můžete mít potíže s hledáním kláves pro složené závorky ({}) z jednoduchého důvodu: Neexistují. Vše však není ztraceno, protože stále můžete ...