„Nemohl jsem uvěřit tomu, co se právě stalo“ - Stefanos Tsitsipas vzpomíná na vítězství v roce 2018 nad Novakem Djokovičem

Stefanos Tsitsipas (L) a Novak DjokovicStefanos Tsitsipas urazil dlouhou cestu od doby, kdy se stal profesionálem v roce 2016. Talentovaný Řek nasbíral během čtyř let pět titulů, včetně prestižního finále ATP, které vyhrál v roce 2019.

Když ale došlo na nejpamátnější týden jeho kariéry, Tsitsipas nedávno zvolil své vystoupení na Rogers Cupu (Toronto Masters) v roce 2018. Když mluvil o ATP Uncovered představeném Peugeotem, Řek s láskou vzpomínal na své zápasy na tomto turnaji proti duu Novak Djokovič a Rafael Nadal.Stefanos Tsitsipas vzpomíná na vítězství ve 3. kole nad Novakem Djokovičem na Rogers Cupu 2018

Porazit Novaka Djokoviče na hardcourt není nikdy snadný úkol; i takoví Roger Federer a Rafael Nadal se snaží dostat přes Srba na jeho oblíbeném povrchu. Takže přirozeně pro 20letého, který se stále vydává na turné, by byl tento čin považován za téměř nemožný.

Stefanos Tsitsipas však udělal neočekávané, když porazil Novaka Djokoviče - hned ve svém prvním střetnutí - ve třech těžce vybojovaných setech. Srb prohrál v Torontu 3: 6 7: 6 (5): 3: 6, čímž Tsitsipas získal jedno z „největších vítězství“ své kariéry.Tomu bodu zápasu, nemohl jsem tomu uvěřit, tomu, co se právě stalo, řekl Tsitsipas. Bylo to jedno z nejlepších vítězství, jaké jsem měl.

Novak Djokovic je pravděpodobně největší dvořan všech dob

Není třeba říkat, že Novak Djokovič nešel bez boje. Srb zachránil osm z 10 bodů zlomu, než nakonec podlehl rozmanitosti a důslednosti Řecka.

Řek prozradil, co se mu během zápasu odehrávalo v mysli a jak dokázal ovládat nervy, přestože čelil jedné z nejtěžších výzev v tenise.Vlastně jsem nevěnoval tolik pozornosti tomu, jestli jsem stál tváří v tvář Djokovičovi nebo komukoli jinému. Soustředil jsem se na svou hru, pokračoval Tsitsipas. Věděl jsem, že kdybych začal příliš přemýšlet, pak by to pro mou hru nebylo dobré, a tak jsem řekl: ‚Hrajte dál, pokračujte v tom, co děláte, děláte to dobře. '

Stefanos Tsitsipas porazil Novaka Djokoviče v jejich úplně prvním setkání

Není snadné se vrátit a hrát další finále proti Rafael Nadal: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas se prosadil Dominic Thiem Novak Djokovič, Alexander Zverev a Kevin Anderson během jednoho týdne, ale nakonec se sklonili před mocí Rafaela Nadala. Jeho výkon však nebyl senzační, protože se stal nejmladším hráčem - od Matse Wilandera na Roland Garros v roce 1982 - který porazil čtyři nejlepší hráče 10 v jednom turnaji.

Rafael Nadal se ukázal těžší překonat než Novak Djokovic

Rafael Nadal deklasoval Stefanose Tsitsipase v Barceloně (6-2, 6-1) jen několik měsíců před jejich summitem v Torontu. Zajímavé je, že jejich střet na španělském trávníku byl také konečný, což bohužel zanechalo v řecké mysli jizvu.

V Barceloně jsem prohrál s Rafou. Není snadné se vrátit a hrát další finále proti Rafovi, řekl Tsitsipas. Byl jsem trochu nervózní, příliš přemýšlel, něco, co jsem předtím nedělal.

Populární Problémy

Bývalý světový hráč číslo 4 Kei Nishikori nedávno odpověděl veselou odpovědí na otázku, čím by chtěl být jako dítě.

Jak skočit podávat volejbal. Skokové podání je pokročilé volejbalové podání, při kterém je míč vyhozen do vzduchu a hráč s ním přijde do kontaktu skokem a úderem do vzduchu. Toto je populární služba na vysoké škole a ...

Stosur do posledních osmi, Dolgopolov z Kermlin Cupu

Chcete sledovat ESPN+ na svém počítači? Zde je kompletní průvodce sledováním na počítači PC nebo Mac.

Dominic Thiem se v prvním kole 2020 Erste Bank Open ve Vídni postaví šťastnému poraženému Vitaliy Sachko. Je to vůbec poprvé, kdy 23letý Sachko hraje hlavní tah na akci ATP.

Ve čtvrtek Rafael Nadal ve čtvrtek odstoupil z letošního Wimbledonu a olympijských her s odvoláním na potřebu fyzicky se zotavit po vyčerpávající jílovité sezóně.