„Cítil jsem, že jsem proti Rogerovi Federerovi ztratil všechno“ - Del Potro vzpomíná na epos o olympijských hrách 2012

Roger Federer poté, co na olympijských hrách v Londýně 2012 porazil Juana Martina del PotraJuan Martin del Potro strávil velkou část své kariéry ve stínu Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče. Argentinec, jeden z mála hráčů, kteří by mohli prolomit hegemonii tenisové 'legendární' velké 3 ', viděl svou kariéru kvůli zranění těžce stranou.

Del Potro však s touto trojicí zažil několik nezapomenutelných setkání, včetně svého prvního a jediného grandslamového vítězství na US Open 2009. V semifinále zvítězil nad rovným Rafaelem Nadalem a poté v epické pětisetové převaze nad Rogerem Federerem finále.Argentinec nedávno zavzpomínal na některé oblíbené okamžiky své kariéry a není překvapením, že většina z nich zahrnuje Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala. Mimochodem, všichni přišli na olympiádu.

Roger Federer byl rád za moji bronzovou medaili, kterou jsem ukázal na olympiádě v Londýně: Del Potro

Juan Martin del Potro se svou bronzovou medailí v Londýně 2012

Del Potro hovořil s ITF o své cestě se svou zemí Argentinou v průběhu dvou olympijských her, a zejména o svém semifinálovém setkání s Rogerem Federerem během ročníku 2012.'Historický zápas,' vzpomínal Del Potro. „Myslel jsem, že to byla moje poslední šance získat medaili, že to může být moje jediná příležitost. Po prohraném zápase jsem byl zdrcen. '

Ten zápas proti Rogerovi Federerovi je nejdelší třísetový zápas v historii tenisu, který trval celkem čtyři hodiny a 26 minut. Del Potro vzal první set, než ve druhém ztratil tiebreaker. Rozhodující set běžel 36 zápasů, než Argentinec přiznal porážku Rogeru Federerovi 6-3 6-7 (5) 17-19.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

@⁣ Pro @delpotrojuan znamená @olympics více ... ⁣ ⁣ #1YearToGo #StrongerTogether

Příspěvek sdílený uživatelem ITF tenis (@itf__tennis) 23. července 2020 ve 12:00 PDTPo maratónském zápase s Rogerem Federerem musel Del Potro hned druhý den čelit Novakovi Djokovicovi o postup do play -off o bronz. Del Potro šel do soutěže s velmi malým očekáváním, a to je podle něj důvod, proč se dokázal prosadit ve dvou setech proti Srbovi.

„Následující den jsem byl připraven hrát Novaka Djokoviče o bronzovou medaili; Myslel jsem, že nemám naději, “řekl Del Potro. „Té noci jsem nemohl spát, plakal jsem. Ale když jsem se probudil, cítil jsem se připraven hrát, protože jsem neměl co ztratit. '
'Cítil jsem, že jsem proti Federerovi ztratil všechno, ale vyhrál jsem zápas a bronzovou medaili,' dodal jednatřicetiletý hráč s nesmírnou hrdostí.

Del Potro dokonce hovořil o reakci Rogera Federera, když ho viděl na pódiu po jeho vlastní konečné porážce s Andy Murrayem.

“Roger Federer se zeptal:„ Co se stalo? Co tady děláš? “Líčil Argentinec. “A řekl jsem mu, že jsem vyhrál. Řekl: „Jsem za tebe tak šťastný, jsem opravdu rád, po našem zápase. Jak úžasné! ‘To je moje nejživější vzpomínka z Londýna.“

Jeden z nejlepších týdnů mé kariéry: Del Potro v Riu 2016

Juan Martin del Potro na olympiádě v Riu 2016

Po nezapomenutelném představení v Londýně v roce 2012 dokázal Del Potro v Riu 2016 ještě lépe. V prvním kole porazil světovou jedničku 1 a drtivého favorita Novaka Djokoviče ještě jednou.

'Nikdo mi nechtěl říct, že jsem měl v prvním kole Djokoviče,' řekl Del Potro. „Byl velkým favoritem na zisk zlaté medaile. Když mi to řekli, okamžitě jsem šel jíst hamburger a zmrzlinu, protože jsem usoudil, že nemám šanci! '

Argentinec porazil Novaka Djokoviče v jednom z nejlepších zápasů jeho kariéry. Del Potro poté v semifinále porazil Rafaela Nadala, převrátil jednosetové manko a vyhrál 5-7 6-4 7-6 (5), než ve finále podlehl Andy Murrayovi.

„Už jsem získal stříbro, to je pro mě dost dobré,“ řekl Del Potro. 'Byl to jeden z nejlepších týdnů mé tenisové kariéry.'
'Vždy si to budu pamatovat, protože jsem nejen porazil Djokoviče, ale také Nadala v semifinále, abych se dostal do finále, a nakonec jsem vyhrál stříbro, což byl epický okamžik.' Pro mě jsou olympijské hry nezapomenutelné. '

Populární Problémy

Kouč mentální kondice Badri Narayanan na mentální svaly a na to, jak se Stan Wawrinka a Angelique Kerber proměnily v šampiony.

Rafael Nadal bude letos na Madrid Masters bojovat o rekordní pátý titul.

Státní nepřátelé Harvard a UMass se v sobotu střetli na tvrdém dřevě v Cambridgi. Zde můžete hru sledovat.