„Za mnoho svých grandslamových titulů vděčím Rogeru Federerovi“ - Stan Wawrinka

Roger Federer (L) a Stan Wawrinka

Roger Federer (L) a Stan Wawrinka

Dědictví Rogera Federera v tenise není zpochybňováno; jednou rukou zvýšil popularitu tohoto sportu díky své magické práci s raketami. Ale spolu se ziskem rekordních 20 hlavních titulů a legií oddaných fanoušků po celém světě Federer také pomohl inspirovat některé jeho vrstevníky k slávě - včetně trojnásobného šampiona ve Slamu Stana Wawrinky.

Federerův krajan a dobrý přítel Stan Wawrinka během rozhovoru s francouzským časopisem L'Illustre odhalil, jak ho světová č. 4 ovlivnila po celou dobu jeho kariéry.

Roger Federer mě hodně naučil: Stan Wawrinka

Stan Wawrinka objímá Rogera Federera na Roland Garros 2019

Stan Wawrinka objímá Rogera Federera na Roland Garros 2019

Tenisoví fanoušci po celém světě byli nedávno zděšeni, protože Roger Federer oznámil, že kvůli problému s kolenem bude muset do konce roku 2020 zavřít obchod. Švýcar se dostal do neúspěchu, když se zotavoval z operace pravého kolena, kterou absolvoval v únoru, ale vyjádřil naději, že se v roce 2021 vrátí na kurt.

Roger Federer v tenisovém světě velmi chybí, a proto bylo fér, že o něm v době jeho nepřítomnosti řekl jeho dobrý přítel Stan Wawrinka pár dobrých slov. Když se Wawrinka vydal na výlet po paměťovém pruhu, když byl jen sparingpartnerem Rogera Federera, řekl:

„Hodně mě toho naučil. Když jsem se dostal na turné, už byl světovou jedničkou a vyhrál několik grandslamů. Jen málo mladých hráčů mělo šanci trénovat s mistrem této úrovně. '

Wawrinka poté řekl, že je vděčný Rogerovi Federerovi - a také ostatním členům Velké 3 - za to, že v něm vyvedl to nejlepší.

'Vždycky mě bavilo učit se od ostatních a často říkám, že za mnohé ze svých grandslamových titulů vděčím Rogeru Federerovi a Novakovi Djokovičovi a Rafaelovi Nadalovi také,' poznamenal Wawrinka.

Ztráta finále ATP SF pro Rogera Federera je největší lítostí mé kariéry: Stan Wawrinka

Roger Federer porazil Stana Wawrinku v kontroverzním, vysoce intenzivním zápase ve finále ATP 2014

Roger Federer porazil Stana Wawrinku v kontroverzním, vysoce intenzivním zápase ve finále ATP 2014

Roger Federer a Stan Wawrinka se v roce 2014 ve finále ATP, které končí rok, utkali ve vypjatém semifinále plném nervů. Wawrinka měl mnoho šancí tento zápas vyhrát, ale všechny promrhal a nechal svého krajana uniknout.

Na otázku, jaké bylo největší lítosti jeho kariéry, Wawrinka neváhal vzpomenout si na ztracenou příležitost.

„Zdaleka finále semifinále ATP World Tour proti Rogeru Federerovi,“ odpověděl Wawrinka. „Prohrál jsem zápas poté, co jsem získal čtyři mečboly. Musel jsem vyhrát a ten den jsem neudělal, co bylo potřeba, abych se tam dostal. Bylo by obrovské hrát Djokoviče ve finále a doufat v jeho vítězství. Tuto šanci jsem promarnil. '

Wawrinka dále rozpracoval svůj londýnský žal proti tomu samému muži, který ho inspiroval, a pokračoval:

„Bylo to velmi, velmi těžké. Další noc jsem téměř nespal. Hodně jsem agitoval a mluvil s příbuznými, abych se rozptýlil. Zachránilo mě, že jsem o pár dní později musel hrát finále Davisova poháru. Další den jsem se připojil k týmu v Lille. '

Později během rozhovoru Stan 'the Man' také vysvětlil, jak měl štěstí, že trénoval s Rogerem Federerem ještě před jeho zásadním průlomem na Australian Open 2014.

'Na začátku své kariéry jsem se mohl spolehnout na radu Rogera Federera, než jsem čelil nejlepším.' Byl jako velký bratr na okruhu, “řekl Wawrinka o dvacetinásobném grandslamovém šampionovi.

Populární Problémy

Jak říct příteli, že jsi gay a miluješ je. Možná jste si uvědomili, že jste gay a že jste se zamilovali do svého přítele. Také jste si pravděpodobně uvědomili, že je toho hodně k řešení! Možná budete chtít být upřímní s ...

Ve slavný den ve Wimbledonu museli hráči na všech kurtech bojovat s invazí létajících mravenců.

2. sezóna seriálu Britannia má premiéru v neděli v USA. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte Epix.

Amanda Anisimova zahájí kampaň Top Seed Open 2020 proti americké Američance CiCi Bellis. Matchup bude prvním setkáním dvojice na turné WTA.

Aulani je letovisko Disney v Ko Olina na Havaji, které nabízí mnoho aktivit přizpůsobených dětem i dospělým. Aulani je také jednou z nemovitostí, kde si můžete koupit timeshare v Disney Vacation Club. Pro první návštěvníky ...

Jak se osprchovat v sádře. Když si zlomíte ruku nebo nohu, možná si říkáte, jak budete cvičit základní hygienu. Sprchování může být v sádře obtížné, ale problém není nepřekonatelný. V případě, že zlomíte končetinu, ...