Iga Swiatek tvrdí, že získala první vítězství v kariéře, fanoušci na Twitteru ji během zápasu obviňují ze hry

Každý Swiatek

Každý Swiatek

Iga Swiatek se v úterý ocitla v díře během závěrečných fází svého otvírače z Eastbourne proti místní naději Heather Watson. Mladý Polák se v rozhodujícím setu vlekl 1: 4, ale dokázal kopat do hloubky a věci otočit, aby nakonec zvítězil 6-3, 6-7 (4), 7-5.

Jednalo se o první vítězství Iga Swiateka na trávě na turnaji WTA, které zlepšilo její bilanci vítězství a ztráty na povrchu na 1: 2. Ke konci soutěže však nastal okamžik, který na Twitteru vyvolal trochu kontroverze, přičemž někteří fanoušci tvrdili, že se 20letý hráč provinil herním uměním.

O tomto incidentu se ale na pozápasové tiskové konferenci Igy Swiateka nemluvilo. Polák místo toho podrobně zhodnotil její výkon a poukázal na to, jak zůstala silná, a ukázal víru ve své vlastní schopnosti, přestože si ještě nezvykl hrát na trávě.

'Myslím, že jsem jen bojoval, a přestože tráva není povrch, kterému úplně rozumím, stále jsem věřil, že to stejně zvládnu,' řekl Swiatek. 'Mám nějaké zbraně, které můžu použít.'

Dvacetiletá dodala, že v rozhodování hrála volněji, což je podle ní klíčové pro úspěch na povrchu.

'Když jsem se ve třetím setu více uvolnil, hodně mi to pomohlo,' dodal Swiatek. 'Myslím, že je to klíč, když hrajete na trávě.'

Iga Swiatek obviněna z „očividné překážky“ během závěrečných fází vítězství v prvním kole Eastbourne

Zatímco zápas mezi Igou Swiatek a Heather Watson byl blízko od začátku do konce, poslední hra byla obzvláště nervózní.

Britka sloužila, aby zůstala v zápase 5-6, 15-30 dolů, když poslala dobré podání těla. Swiateku se sotva podařilo získat return přes síť a byl vydán na milost a nemilost Watsonovi, který vyrazil dopředu, aby míč odpálil pro vítěze.

Ale právě když se Britka přiblížila k síti, Swiatek jako by ztratila rovnováhu a na okamžik zmlátila raketu do vzduchu. Raketa dokonce dopadla na zem a vydala slabý zvuk, po kterém Watson minul snadné ztlumení.

Rozhodčí nevydal překážku Ize Swiatekové kvůli změně směru nebo klepnutí rakety, což dalo pólu zápasový bod po téměř 3 hodinách hry. Swiatek následně při prvním dotazu uzavřela dohodu, čímž se dostala do druhého kola - kde bude čelit Darii Kasatkině.

Pohyb Iga Swiateka v tomto bodě 15-30 neseděl několika fanouškům na Twitteru. Někteří tvrdili, že Swiatek mohl rozptýlit Watsona, přičemž jeden z nich zašel tak daleko, že to nazval „očividnou překážkou“ mladého Poláka.

Je však důležité poznamenat, že podle části „Pravidlo Hindrance“ v Kniha pravidel WTA 2021 „Hráč má být ukotven o bod, pouze pokud je jeho překážka považována za„ záměrnou “. A nečinnost rozhodčího naznačuje, že Iga Swiatek záměrně nerozptylovala Heather Watson, a proto neporušovala zákon.

Při bližším prozkoumání bodu je docela jasné, že se Swiatek kvůli kluzké povaze povrchu dostal na špatnou nohu. To vedlo k vyvrácení Poláka z rovnováhy, což na oplátku způsobilo, že nedobrovolně dopadla raketou na zem.

Na obranu Igy Swiatek následně přišlo mnoho fanoušků, kteří poukazovali na to, jak sama Heather Watson nevyjádřila stížnost na Poláka kvůli jejímu údajnému hernímu chování.

Populární Problémy

Daniel Nestor se po 28 letech na špičkové úrovni rozloučil s tenisem.

Jak otestovat čas svého stálého zůstatku. Rovnováha je důležitou součástí udržování zdravého životního stylu. Časem a s traumatem nebo určitým zdravotním stavem můžete ztratit schopnost zůstat vyrovnaný ve stoje nebo při chůzi. Pro...

Warriors a Lakers se střetnou v markýzovém zápase Štědrého dne. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Bernard Tomic se ocitl ve Wimbledonu podruhé za tři roky poté, co dostal pokutu za to, že se dostatečně nesnažil.

Jak pokládat podlahu. Pokládka nové podlahy je skvělý způsob, jak zlepšit svůj obytný prostor. Ať už chcete předělat a přejít na vysoce módní vzhled, nebo pokud chcete omezit údržbu, toto domácí vylepšení zvládnete ...

Vasek Pospisil nedávno hovořil o svých zkušenostech v tenisovém centru Novaka Djokoviče v Bělehradě. Kromě Pospisila bylo do zařízení pozváno také několik dalších hráčů na předsezónní tréninkový blok.