ITF jmenuje Feliciana Lopeze turnajovým ředitelem pro finále Davis Cupu

Jednačtyřicetiletý Lopez, který čtyřikrát vyhrál soutěž se Španělskem, plánuje po tomto roce ukončit hráčskou kariéru.SLEDUJ: Felix Auger-Aliassime porazil Alexe de Minaura ve finále Davis Cupu 2022 a zajistil si baráž o Kanadu

LONDÝN (AP) - Feliciano Lopez byl jmenován ředitelem turnaje pro finále Davisova poháru, oznámila ve čtvrtek Mezinárodní tenisová federace.

Jednačtyřicetiletý Lopez, který čtyřikrát vyhrál soutěž se Španělskem, plánuje po tomto roce ukončit hráčskou kariéru.Skupinová fáze se bude konat od 12. do 17. září ve čtyřech evropských městech a poté bude následovat poslední osmá událost ve španělské Malaze od 21. do 26. listopadu.

'Na hraní v této soutěži mám několik speciálních vzpomínek, takže jsem velmi rád, že mohu převzít vedoucí roli při pořádání těchto akcí,' řekl Lopez v oznámení ITF. 'Jako ředitel turnaje se zaměřím pouze na to, abych navázal na nedávný úspěch soutěže a udělal z ní to nejlepší, co může být pro hráče a fanoušky po celém světě.'

Davis Cup byl zařazen jako oficiální součást kalendáře ATP na základě loňské dohody mezi ITF a mužskou tour. Účast na únorových kvalifikačních závodech vzrostla o 10 procent.skóre tenisových pravidel

Lopez reprezentoval Španělsko v Davis Cupu pětkrát a pomohl své zemi vyhrát jej v letech 2008-09, 2011 a 2019.

Španělsko a Srbsko jsou společně ve skupině C, čímž se připravuje možné setkání mezi Carlosem Alcarazem a Novakem Djokovičem. Ve skupině je i Česká republika a Jižní Korea, které se utkají ve Valencii.Spojené státy se ve skupině D utkají s Chorvatskem, Finskem a Nizozemskem. Tuto skupinu bude hostit Chorvatsko, ačkoli město a místo konání ještě nebyly oznámeny. Obhájce titulu Kanada je ve skupině A spolu s Itálií, Švédskem a Chile – hraje v Bologni. Skupina B se skládá z hostitelské Británie, Austrálie, Francie a Švýcarska a bude hrát v Manchesteru.

První dva týmy z každé skupiny postupují do turnaje Final 8. Do soutěže se letos přihlásilo rekordních 155 národů.

Lopez reprezentoval Španělsko v Davis Cupu pětkrát a pomohl své zemi vyhrát jej v letech 2008-09, 2011 a 2019.

„Je to daviscupová legenda a ztělesňuje vše, o čem soutěž je – vášeň, zábavu a hrdost na reprezentaci vaší země,“ řekl prezident ITF David Haggerty.

Lopez se stal turnajovým ředitelem Madrid Open v roce 2019.

Lopez, trojnásobný čtvrtfinalista Wimbledonu, se chystá hrát na travnatém Mallorca Championships, které začíná 25. června.

Populární Problémy

Speciální premiéra seriálu Reunion „Real Housewives of Beverly Hills“ má premiéru dnes večer v 9/8c na Bravu. Zde je návod, jak můžete sledovat shledání série online.

Posledních 10 epizod 'Vikingů' bude k dispozici exkluzivně na Amazon Prime. Zde je návod, jak se dívat.

„Chi“ je zpět pro 4. sezónu, která má premiéru v neděli 23. května. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Takto můžete sledovat film „Legendární Vánoce s Johnem a Chrissy“ online, bez kabelu.

Získejte přehled o tom, jak sledovat premiérovou epizodu „Veep“ v sezóně 7, spolu s nadcházejícími epizodami show, online prostřednictvím živého přenosu.

Všechny 4 děti Rogera Federera začaly hrát tenis, ale odmítají přijímat tipy od 20násobného vítěze Slamu. Federer také prozradil, že doufá, že si po tenisovém důchodu vyzvedne hudební nástroj.