James Blake vyhrává vítěznou čtyřhru na $15 000 ITF eventu – ale „na turné mě rozhodně neuvidíte“

43letý hráč se spojil s teenagerem Hudsonem Riverou ze Stanfordu a postoupil do čtvrtfinále Rancho Santa Fe Pro Open.Druhé podání : James Blake diskutuje o svém návratu na profesionální turné

Deset let poté, co naposledy okusil profesionální tenis – jako hráč – se James Blake vrátil do prostředí turnajového klání plného tlaku.Nyní si nikdo neplete Rancho Santa Fe Pro Open, $15,000 ITF událost na USTA Southern California's SoCal Pro Series, s Grand Slamy, olympijskými hrami nebo Davis Cupem, ale Blakeův comeback je přesto pozoruhodný. Poté, co v roce 2013 odešel do důchodu na US Open s 366 vítězstvími ve dvouhře a 10 tituly ATP na kontě, zůstal Američan blízko tenisu, analyzoval tento sport pro Tennis Channel a ESPN a od roku 2018 vedl Miami Open jako jeho turnajový ředitel.Ale kromě exhibicí tu a tam, Blake během té dekády moc tenisu nehrál. Výjimkou je, když se trefí s Hudsonem Riverou, 19letým Kaliforňanem, který žije nedaleko a bude letos na podzim hrát za Stanford University.

'Upřímně, je to pro mě teď ta nejzábavnější část tenisu, hrát s ním,' řekl Blake minulý týden Druhé podání , který byl vysílán na T2 a na TennisChannel.com. 'Vidět zlepšení jeho hry za posledních pár let je opravdu úžasné. Vynaložil spoustu tvrdé práce - s mnohem více lidmi než jen se mnou.' James Blake během svého turné vyhrál sedm titulů ATP ve čtyřhře.

James Blake během svého turné vyhrál sedm titulů ATP ve čtyřhře.V roce 2022 Rivera hrál Rancho Santa Fe Open, které se konalo v jeho rodném městě a nedaleko Blakeova domova v Solana Beach. Blake sledoval, jak jeho žák získává svůj první bod ATP. Pak dostal nápad.

'Sedím tam a dívám se a říkám si, proč jsme si prostě nehráli?' řekl Blake. 'Mohli jsme hrát nějakou čtyřhru.'Rychle vpřed o rok a přesně to se stalo.Vyplatilo se počkat. Před asi 300 diváky tým Blake a Rivera vytlačil třetí nasazenou dvojici Trey Hilderbrand a Noah Schachter (nejlepší tým Texas A&M ve čtyřhře) 6-4, 1-6, 10-7 (ve třetím setu tiebreak).

'Má všechno,' řekl Rivera o své 43leté partnerce ve čtyřhře. 'Je to bláznivé. Teď už vím, jaká je jeho úroveň, protože nehraje na takovou úroveň, když se mnou trénuje.'

 Hudson Rivera pravidelně cvičí s Blakem. 'Teď už vím, jaká je jeho úroveň, protože nehraje na takovou úroveň, když se mnou trénuje,' říká Rivera.

Hudson Rivera pravidelně cvičí s Blakem. 'Teď už vím, jaká je jeho úroveň, protože nehraje na takovou úroveň, když se mnou trénuje,' říká Rivera.

Blake a Rivera se ve čtvrtečním čtvrtfinále střetnou s Jackem Anthropem a Brycem Nakashimou (mladším bratrem Brandona Nakashimy). Ale bez ohledu na to, jak bude probíhat zbytek tohoto týdne, nepomýšlejte na velký návrat Blakea.

'Určitě mě na turné neuvidíte,' řekl Blake svému kolegovi ve čtyřhře Nicku Monroeovi Druhé podání .

Populární Problémy

Patrick Mouratoglou a Serena Williamsová vytvořily jedno z dlouhodobějších partnerství trenérských hráčů v ženském tenise.

Chov vašeho pitbula může být obohacující zkušeností, pokud je proveden bezpečně a správně. Pokud jste se rozhodli, že chcete mít štěňata, měli byste své možnosti pečlivě zvážit. Nezapomeňte psa zodpovědně chovat, abyste předešli zdraví a ...

Pokud žijete ve Spojených státech, můžete sledovat online streamování nových epizod seriálu „Doctor Who“ The Faceless Ones.

Jak zabránit ustupování dásní. Každý má rád jasný, krásný a zdravý úsměv. „Gingivální recese“ nebo ustupující dásně je pohyb vašich dásní tak, že nechává odhalenou a viditelnou oblast kořenů vašich zubů. Ustupování ...