Jo-Wilfred Tsonga: Talent bez přiměřeného počtu trofejí

Jo-Wilfred Tsonga v tomto roce

Jo-Wilfred Tsonga na letošním Australian Open

V roce 2008 došlo v tenise ke změně dynamiky. Staří šampioni padli a povstali noví šampioni. První letošní Grand Slam přinesl první změny v důležitém roce tenisové historie. Svět viděl vzestup nového šampiona, když Novak Djokovič vyhrál svůj první grandslam na Australian Open, první ze svých 17 titulů. Djokovičův triumf zastínil příběh jiného hráče. Hráč, který nebýt Velké 4 (Roger Federer, Rafael Nadal, Djokovic, Andy Murray), mohl vyhrát několik grandslamů. V roce 2007 byl ATP vyhlášen průlomovým hráčem roku a ve svých výkonech pokračoval v roce 2008 na Australian Open. V prvním kole porazil Murraye a postoupil do semifinále, kde porazil druhého nasazeného Nadala ve dvou setech. Byl to výsledek, který otřásl tenisovým světem. Ve finále ho porazil Djokovič, ale ne dříve, než se stal jediným hráčem, který Djokoviče v celém turnaji vyrazil.

Je to samozřejmě francouzský tenista Jo-Wilfred Tsonga.

Tsonga vyhrál třetí největší počet zápasů (18) nad Big 4 - nejdominantnějším kvartetem v tenisové historii. Má ofenzivní styl hry, kterému dominuje podání a forhend. Jeho vzkvétající podání je zbraní, která mu umožnila ušetřit asi 67% bodů zlomu, což ho řadí na ne. 4 v seznamu všech dob. Je také jedním z mála aktivních hráčů, kteří používají taktiku podávání a volejů, což je možné díky jeho úplnému velení nad jeho podáním a delikátnímu a přesnému provádění salv. Jedinou slabinou, kterou má, je návrat podání a někdy i bekhend.

Tsonga poté, co vyhrál Rogers Cup v roce 2014

Tsonga poté, co vyhrál Rogers Cup v roce 2014

Přestože Francouz nevyhrál ani jeden grandslam, má za sebou skvělou kariéru. Získal celkem 18 titulů, včetně 2 mistrovských 1000 titulů. Sáhl do finále na Australian Open a do semifinále na French Open a Wimbledonu, vrcholit v kariéře vysoké žebříčku světové č. 5 ve Februrary 2012.Tsonga je jedním ze tří hráčů, kteří na Grand Slamu alespoň jednou porazili všechny členy Velké 4. Je jedním ze 2 hráčů, kteří v jednom turnaji porazili 3 členy Velké 4. Čtyřiatřicetiletý hráč prohrál 52krát s Federerem, Nadalem, Djokovičem a Murrayem, přičemž většina zápasů přišla v pozdějších fázích turnaje. To naznačuje, že kdyby tam nebyli, aby ho zastavili, měl by hvězdnou kariéru a mohl být potenciálně jedním z největších hráčů v tenisové historii s několika grandslamy.

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete online sledovat hru The Voice 18. série, 6. epizoda. Nové epizody se vysílají v pondělí večer ve 20 hodin. ET/19:00 CT na NBC.

USA se ve středu večer utkají s Kanadou v softballové olympiádě 2021. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.

Obezita je obvykle onemocnění životního stylu, i když může souviset s jinými zdravotními stavy. Obezita je nejčastější u dospělých, ale může postihnout starší lidi, mládež a dokonce i děti. Obezita není jen kosmetický problém - zvyšuje se ...

Pokud nosíte připínací náušnice, pravděpodobně jste si všimli, že existuje více možností pro propíchnuté uši než pro vás. Naštěstí můžete pomocí převaděče převést jakýkoli pár propíchnutých náušnic na náušnice. Typ převaděče, který používáte ...

Formální Edmund může pro Federera představovat výzvu, ale je těžké vidět, jak se britská jednička dostává do lepšího postavení ve Švýcarsku.